Прийом на роботу
Частина четверта ОСНОВИ ПРИВАТНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
§ 27. Трудове право
3. Прийом на роботу.
Для прийому на роботу особа має подати документи.
Передусім має бути подано документ, який посвідчує особу, – паспорт, а якщо хтось із вас почне працювати до одержання паспорта (до 16 років) – свідоцтво про народження. Особи, які поступають на роботу не вперше, подають трудову книжку – основний документ, у якому містяться відомості про роботу з початку трудово! діяльності. Якщо ви вперше прийдете на роботу
В окремих випадках від працівника можуть вимагати подати документи, що підтверджують його кваліфікацію, адже людина не може працювати лікарем, не маючи медичної освіти, не можна брати на роботу водієм людину без відповідного посвідчення тощо. Вимагати будь-які інші документи, а також відомості про національність, партійну належність, походження та реєстрацію за місцем проживання під час вступу на роботу забороняється.
Важливим документом кожного працівника є трудова книжка.
Певні особливості прийому на роботу встановлено для неповнолітніх осіб.
Ознайомтеся з витягом із Кодексу законів про працю України та визначте, які особливості прийому на роботу неповнолітніх осіб установлено законодавством.
Із Кодексу законів про працю України
Стаття 188. Вік, з якого допускається прийняття на роботу
Не допускається прийняття на роботу осіб, молодших шістнадцяти років.
За згодою одного з батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років.
Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.
Стаття 190. Роботи, на яких забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років
Забороняється застосування праці осіб, молодших вісімнадцяти років, на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах. Забороняється також залучати осіб, молодших вісімнадцяти років, до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Стаття 191. Медичні огляди осіб, молодших вісімнадцяти років
Усі особи, молодші вісімнадцяти років, приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному огляду.