РЕВІНЬ – БАГАТОРІЧНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

БАГАТОРІЧНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

РЕВІНЬ

Ревінь – це багаторічна трав’яниста рослина з родини гречаних. У нього дуже велике листя на довгих і товстих черешках, які вживають у їжу. З ревеню варять варення, киселі, компоти, використовують у кондитерській промисловості. У зв’язку з тим, що в черешках ревеню міститься велика кількість органічних кислот (щавлева, яблучна), він є прекрасним протицинготним засобом, використовується при туберкульозі, недокрів’ї, склерозі, хворобах шлунка зі зниженою кислотністю.

Для лікарських цілей використовують в основному кореневища й насіння.

У перший рік життя ревінь дає розетку великого листя з довгими черешками зеленого, рожевого або червоного кольору. На другий рік виростають квіткові стебла й з’являються квітки. Ревінь виростає до 2 м, розмножується насінням і діленням кущів. На одному місці може рости 8-15 років. Високі старі рослини затінюють одна одну, тому через 8-9 років навесні чи восени викопують маткові кущі, розподіляють їх так, щоб на кожному черешку залишалося по 2-3 бруньки, і висаджують на новій ділянці.

При розмноженні ревеню розподілом куща перед основним

перекопуванням грунту вносять по 10 кг гною на 1 м2. Висаджують живці рядами, зберігаючи відстань між рослинами в ряді 80 см, між рядами – 1 м.

Ревінь – дуже холодостійка рослина, не надто вимоглива до світла, тому територія вирощування культурного ревеню тягнеться далеко на північ. Але для одержання раннього врожаю його краще висаджувати на ділянках, відкритих з півдня.

Ревінь можна вирощувати розсадним способом. Для підготовки розсади насіння висівають у відкритий грунт під зиму або напровесні. Схема посіву: рядами з відстанню між ними 20-30 см, глибина посіву – 2-3 см. Після появи сходів рослини проріджують, залишаючи одну рослину на 10-15 см. Під час росту розсади грунт регулярно розпушують і підживлюють.

Висаджують розсаду на постійне місце рядами з відстанню 80 см між рослинами в ряді та 1 м – між рядами. Якщо розсаду висаджують під зиму, рослини підсапують. Подальший догляд такий самий,, як і при розмноженні ревеню вегетативним способом.

Збирають ревінь, коли черешки листя досягають довжини 30 см, а товщина їхня не менше 2-3 см. Черешки не зрізують, а обламують, збираючи не більше 3 черешків з однієї рослини. Збирання припиняють за 2 місяці до кінця вегетаційного періоду. Одна рослина протягом сезону дає 3-5 кг черешків.

Щоб урожайність ревеню не знижувалася, кожні 2-3 роки перед осіннім обробітком грунту вносять органічні добрива з розрахунку 20-30 кг на 1 м2, а навесні – мінеральні добрива з розрахунку 20-30 г аміачної селітри, 30-40 г суперфосфату та 12-15 г хлористого калію на 1 м2.

Слід мати на увазі, що листкову пластинку ревеню в їжу не використовують, тому після збирання листя її видаляють.

Рекомендовані сорти: Великочерешковий, Вікторія, Велетенський, Червоний делікатес, Московський 42, Огрський, Тукумський.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: РЕВІНЬ – БАГАТОРІЧНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ