Рівняння
Урок № 44
Тема. Рівняння
Мета уроку. Удосконалити вміння учнів розв’язувати трьох-чотирьох крокові рівняння; аналізувати, синтезувати умову задачі; розв’язувати задачі за допомогою рівнянь. Розвивати логічне мислення, алгоритмічну культуру. Виховувати інтерес до набуття знань.
Обладнання. Таблиці: “Розв’язки простіших рівнянь”, “Блок – схема”.
Хід уроку
І. Фронтальна перевірка домашнього завдання.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Повторення таблиці
2. Усні вправи на вироблення в учнів уміння виділяти із умови задачі величини, які зв’язані між собою якими-небудь залежностями. (Над завданнями 2 учні працюють у трьох групах).
А) Назвіть величини, які зв’язані слідуючи ми залежностями:
– одна більша другої у 3 рази,
– одна більша другої на 3,
– одна менша другої на 3.
Б) Відомо, що швидкість велосипедиста 12 км/год., і що він проїхав 24 км. Яке поняття має вираз 24:12?
В) Заповніть пропуск в умові задачі, якщо відомо, що її розв’язок зводиться до розв’язування рівняння х ∙ 8 + ( х + 16) ∙ 8 = 960.
Задача.
IV. Тренувальні вправи на вдосконалення умінь і навичок розв’язувати рівняння та задачі на складання рівнянь.
1. № 710, 712 – усно;
2. № 732, 733, 735 – І група;
№ 738, 739, 740 – ІІ група (після виконання роботи один із членів групи відтворює розв’язки на дошці)
3. № 743 – колективно.
V. Домашнє завдання
§ 15. № 734, 741, 746 – І рівень; № 741, 746, 750 – ІІ рівень.
VI. Підсумок уроку.
1. Оцінювання роботи груп, окремих учнів.
2. Математична гра за блок-схемою (з вітками і циклами).
< 48
Так ні
Спочатку на прикладі 1 – 2 значень а показати учням, як проходить процес обчислень:
А) якщо а = 30, тобто, менше 48, то в = (30 + 36) ∙ 2 = 132;
Б) якщо а = 60, тобто, більше за 48, то в = (60 – 24) ∙ 5 = 180.
Далі – гра в парах. Один учень задає другому значення а, і той обчислює значення b. Потім вони міняться ролями. (Дана гра має важливе значення для розвитку в учнів алгоритмічного мислення і підготовки до вивчення основ інформатики).