Роль рухової активності для збереження здоров’я. Гігієна опорно-рухової системи
РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА
Тема 2. ОПОРА І РУХ
УРОК 16. Роль рухової активності для збереження здоров’я. Гігієна опорно-рухової системи
Освітня мета: розкрити умови правильного формування скелета і м’язів, показати значення фізичної праці, фізкультури, спорту для здоров’я людини та її гармонійного розвитку.
Основні поняття і терміни: гіподинамія, дистрофія, лордоз, кіфоз, сколіоз, плоскостопість, постава.
Обладнання: таблиці “Запобігання викривленню хребта”; “Запобігання плоскостопості”.
Структура уроку, основний
І. Перевірка домашнього завдання (самостійна робота).
Завдання 1.
Виберіть з переліку м’язів ті, що відповідають певним функціям, і поставте в таблиці відповідні їм літери.
Функції м’язів | Назва м’язів |
1. Рух щелеп 2. Рух рота 3. Згинання передпліччя в ліктьовому суглобі. 4. Підтримання тулуба у вертикальному положенні. 5. Розчинення передпліччя в ліктьовому суглобі. 6. Розгинання колінного суглоба. 7. Згинання колінного суглоба. 8. Дихальні рефлекси. |
М’язи:
А. Двоголовий верхніх кінцівок.
Б.
В. Мімічні.
Г. Коловий рота.
Д. Жувальні.
Е. Міжреберні.
Ж. Діафрагма.
3. Двоголовий нижніх кінцівок.
І. Чотириголовий стегна.
К. Кравецький.
Л. Дельтоподібний.
М. Широкий спини.
Відповіді:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Завдання 2. Сформулюйте і обгрунтуйте основні правила, яких потрібно дотримуватись під час фізичної роботи для досягнення високої працездатності.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Порушення проблемних питань.
1. Завдяки чому в культуристів збільшується маса м’язів?
2. Чому рельєф кістки змінюється залежно від способу її життя?
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Вікові особливості опорно-рухової системи. (Робота із підручником).
2. Гіподинамія, її негативний вплив на розвиток опорно-рухової системи. (Розповідь з елементами бесіди, складання схеми).
3. Причини викривлення хребта. Формування правильної постави. (Бесіда з учнями, робота із підручником).
4. Плоскостопість та її наслідки. (Бесіда з використанням малюнків у підручнику).
5. Значення фізичних вправ для формування опорно-рухової системи. (Розповідь учителя з елементами бесіди).
IV. Закріплення знань учнів.
Виписати анатомо-фізіологічні обгрунтування правил гігієни опорно-рухової системи.
Правила гігієни | Анатомо-фізіологічні обгрунтування |
1. Необхідність систематичних занять фізичними вправами. 2. Навантаження необхідно збільшувати поступово. 3. При одноманітних трудових рухах корисні фізичні вправи. 4. Необхідно виробляти правильну поставу. 5. Не піднімати великих тягарів. 6. За столом сидіти прямо, не горбитись. 7. Не носити тісне взуття, а в підлітковому віці – взуття на високих підборах. |
V. Домашнє завдання.
1. Вивчити відповідну тему із підручника.
2. Запропонуйте декілька вправ для ранкової гігієнічної зарядки, яких правил необхідно дотримуватись під час виконання зарядки. Запишіть їх.
3. Чи мають відрізнятися і за якими показниками фізичні вправи для дівчат і юнаків?
Related posts:
- Будова і функції опорно-рухової системи – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Будова і функції опорно-рухової системи Опорно-рухова система складається з кісток, їх з’єднань та посмугованих м’язів. Усі кістки в сукупності складають скелет. Опорно-рухова система Функції: підтримка тіла в певному положенні, рух, захист внутрішніх органів, кровотворення (орган – червоний кістковий мозок). Функції Скелет М’язи […]...
- ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН. ЗНАЧЕННЯ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ Урок 37. ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН. ЗНАЧЕННЯ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ Хребет – “вісь” і опора тіла тварини. Мета уроку: розглянути особливості будови та функцій опорно-рухових систем хребетних тварин, їхнє значення в житті тварин, способи пересування. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, творчі здібності. Виховувати культуру спілкування. Основні поняття: хребет, череп, кіль, цівка, активний та пасивний політ. Обладнання […]...
- Функції й будова опорно-рухової системи Розділ 2 ОПОРА І РУХ Спробуйте з’ясувати, скільки різних рухів ви робите протягом дня. Виявиться, що їх сотні. Усі вони – результат роботи вашої опорно-рухової системи. Які її компоненти відповідають за рухи? Яким є механізм їх здійснення? На ці запитання ви знайдете відповідь у розділі “Опора і рух”. Ви також дізнаєтеся про будову й функції […]...
- Будова і функції опорно-рухової системи. Кісткова та хрящова тканини РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 2. ОПОРА І РУХ УРОК 10. Будова і функції опорно-рухової системи. Кісткова та хрящова тканини Освітня мета: з’ясувати значення опорно-рухової системи; на основі порівняння будови скелета людини і ссавців встановити між ними схожість як наслідок походження людини від тварин; закріпити знання про особливості будови кісткової і хрящової тканин. Основні поняття і […]...
- ОПОРА І РУХ. ВИДИ СКЕЛЕТУ. ЗНАЧЕННЯ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ Цілі уроку: – освітня: розглянути особливості рухів у тварин, ознайомити учнів із загальними принципами роботи і різноманіттям опорно-рухових систем; – розвивальна: розвивати вміння зіставляти і робити висновки, аналізувати інформацію і використовувати здобуті раніше знання; – виховна: виховувати поважне ставлення до всієї природи взагалі та світу тварин зокрема. Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації […]...
- ОПОРА І РУХ. ДВА ТИПИ СИМЕТРІЇ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ СПОСОБУ ЖИТТЯ. СПОСОБИ ПЕРЕСУВАННЯ ТВАРИН. ВИДИ СКЕЛЕТА. ЗНАЧЕННЯ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ Тема 2. ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН & 31. ОПОРА І РУХ. ДВА ТИПИ СИМЕТРІЇ ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ СПОСОБУ ЖИТТЯ. СПОСОБИ ПЕРЕСУВАННЯ ТВАРИН. ВИДИ СКЕЛЕТА. ЗНАЧЕННЯ ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ Ви дізнаєтеся про призначення опорно-рухової системи, з також про способи руху тварин, та пов’язані з цим відмінності в будову опорно-рухової системи. – Чому сучасні комахи такі маленькі? Чому хребетні тварини […]...
- Вплив рухової активності на розвиток організму Розділ 2 ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Вплив рухової активності на розвиток організму Поміркуй, чому людині потрібно якомога більше рухатися. Здавна відомо: хто багато ходить, той довше живе. Та з кожним роком рухова активність людини зменшується. А це дуже небезпечно для здоров’я. Провівши необхідні дослідження, вчені дійшли висновку: у тих, хто займається фізичною працею чи спортом, смертність […]...
- Регуляція рухової активності Розділ 11 НЕРВОВА РЕГУЛЯЦІЯ ФУНКЦІЙ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ § 58.Регуляція рухової активності Соматична нервова система. Будь-яка діяльність людини супроводжується рухами, що забезпечують переміщення в просторі тіла або його частин. Рух є результатом роботи м’язів – згиначів і розгиначів. М’язи працюють не лише в динамічному режимі, але і в статичному (див. § 13) , підтримуючи позу – […]...
- ВПЛИВ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ НА РОЗВИТОК ОРГАНІЗМУ Мета. Формувати уявлення про вплив малорухливого способу життя на здоров’я; вчити виконувати фізичні вправи для розвитку сили, спритності; розвивати вміння позитивно впливати на розвиток свого організму; виховувати прагнення займатись фізичною культурою, спортом, дбати про своє здоров’я. Обладнання. Таблиця основних вимірів (маси і зросту) дітей 6-10 років, малюнки, робочий зошит. Хід уроку I. Організаційний момент. II. […]...
- Рухова активність і здоров’я – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Рухова активність і здоров’я У процесі росту і розвитку людини відбуваються значні зміни опорно-рухової системи. У дитячому і підлітковому віці ці зміни пов’язані насамперед із ростом кісток, їхнім окостенінням, формуванням постави, зміною пропорцій тіла. Кістки ростуть у довжину нерівномірно. Найбільший приріст тіла […]...
- ГІГІЄНА СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ – КРОВООБІГ – ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я Довідник з біології ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я КРОВООБІГ ГІГІЄНА СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ Добре постачання до органів і тканин кисню та поживних речовин забезпечує нормальне функціонування всіх систем організму. Такий стан можливий при сильному серцевому м’язі, для чого необхідно тренувати серце. Людина розумової праці повинна починати свій день з фізичних вправ, бажано на свіжому повітрі. Добре розвинена […]...
- Робота м’язів – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Робота м’язів Під час скорочення м’язи виконують механічну роботу. Розрізняють статичну і динамічну роботу. Під час статичної роботи (утримання вантажу, певна постава тіла) м’язи напружуються, але не скорочуються. Статична робота дуже стомлива, особливо для дітей і підлітків. При динамічній роботі (біг, ходіння, […]...
- Тестові завдання – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Тестові завдання Виберіть правильну відповідь. 1. Перелік кісток, що входять до складу мозкового відділу черепа: A) лобова, тім’яні та потилична; B) тім’яні, виличні та скроневі; В) лобова; скроневі, тім’яні та потилична, клиноподібна, виличні; Г) лобова, скроневі, тім’яні, потилична, клиноподібна, решітчаста. 2. Кількість […]...
- ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН ТЕМА 2 ПРОЦЕСИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТВАРИН &34. ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН ЯКИЙ ТИП ОПОРНО-РУХОВОЇ СИСТЕМИ ХАРАКТЕРНИЙ ДЛЯ ХОРДОВИХ ТВАРИН? Усім хордовим тваринам притаманний внутрішній скелет, що виконує захисну функцію і слугує місцем прикріплення м’язів. Під час ембріонального розвитку в цих тварин закладається хорда. У хребетних тварин хорду заступає хрящовий (хрящові риби, осетрові риби) або кістковий (кісткові […]...
- Гігієна серцево-судинної системи Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики Гігієна серцево-судинної системи. Внаслідок захворювань клапанів, серцевого м’яза, вінцевих артерій тощо серце стає не здатним викидати потрібну кількість крові навіть у стані спокою. Тому, тканини людини, яка має хворе серце, не отримують достатню кількість кисню навіть у спокої, а будь-яке фізичне напруження може спричинити […]...
- Опорно-рухова система ссавців Тема 10. ССАВЦІ § 49. Опорно-рухова система ссавців Розглянемо будову скелета і особливості мускулатури ссавців на прикладі вовка. Скелет вовка (мал. 135), як і скелет інших чотириногих хребетних, представлений трьома відділами (пригадай, якими саме). Череп складається з кількох десятків кісток, що зрослися. Єдина рухома кістка в ньому – нижня щелепа. Череп вовка принципово не відрізняється […]...
- Будова тіла. Опорно-рухова система. Рух тварин Тема 1 БУДОВА І ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ТВАРИН § 4. Будова тіла. Опорно-рухова система. Рух тварин Симетричність тіла Найважливішою характеристикою будови тіла тварин є симетричність – властивість організму складатися із частин, які дзеркально повторюються і розташовані уздовж уявної площини, що проходить крізь тіло. Тип симетрії визначає не лише загальну будову тіла, а й можливість розвитку систем органів […]...
- ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ ЗОРУ, СЛУХУ, ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ Практична робота. Вправи для профілактики плоскостопості Мета. Сформувати поняття про поставу, розвивати вміння дбати про органи зору, слуху, опорно-руховий апарат; заохочувати школярів до виконання гімнастичних вправ для формування правильної постави та профілактики плоскостопості; виховувати бажання дотримуватися порад для профілактики порушень зору, слуху, постави і плоскостопості. Обладнання. Таблиця “Скелет людини”, малюнки “Викривлення хребта”, “Правильна постава”, “Порушення […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 5 “ПОРІВНЯННЯ БУДОВИ СКЕЛЕТІВ ХРЕБЕТНИХ ТВАРИН” Цілі уроку: – освітня: провести порівняння будови скелетів хребетних тварин, які належать до різних груп; – розвивальна: розвивати вміння зіставляти і робити висновки, аналізувати інформацію і використовувати здобуті раніше знання; – виховна: виховувати поважне ставлення до всієї природи взагалі та світу тварин зокрема. Обладнання й матеріали: колекції, рисунки, фотографії і моделі скелетів різних груп хребетних […]...
- Стомлення м’язів – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Стомлення м’язів Виконання тривалої або інтенсивної роботи призводить до стомлення м’язів. Час розвитку стомлення залежить від характеру праці. Основною причиною стомлення є недостатнє постачання м’язів киснем, зменшення утворення енергії, накопичення продуктів розпаду. Але з фізіологічного погляду втома – це корисне явище. Після […]...
- Скелет людини – Будова скелета людини – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Будова скелета людини Скелет голови, або череп людини, складається з двох відділів: мозкового і лицьового. Мозковий відділ складається з парних скроневих і тім’яних кісток і непарних – лобової, потиличної, клиноподібної та решітчастої. Потилична кістка має великий потиличний отвір, через який порожнина черепа […]...
- Органи та системи органів тварин БУДОВА ТА ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ТВАРИН УРОК № 4 Тема. Органи та системи органів тварин. Мета: Ознайомити учнів з будовою органів і систем органів тварин. Обладнання й матеріали: Підручник [1], зошит [3], фотографії, малюнки, плакати, схеми, що дозволяють ілюструвати органи й системи органів тварин. Базові поняття й терміни: Органи, системи органів Тип уроку: комбінований. Хід уроку І. […]...
- Онтогенез людини. Роль ендокринної системи в регуляції онтогенезу Розділ 10 РОЗМНОЖЕННЯ І РОЗВИТОК ЛЮДИНИ § 51. Онтогенез людини. Роль ендокринної системи в регуляції онтогенезу Онтогенез людини (мал. 51.1). Цим терміном позначають сукупність послідовних змін, що відбуваються в організмі від моменту утворення зиготи до смерті. Етапи онтогенезу зазвичай вирізняють за тими життєвими завданнями, які необхідно розв’язати організму для збереження виду, до якого він належить. […]...
- Будова і функції м’язів – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Будова і функції м’язів В організмі людини є три види м’язової тканини; скелетна, серцева і стінок внутрішніх органів. Основу скелетних м’язів становить посмугована м’язова тканина. М’язове тіло складається з м’язових волокон, зібраних у пучки. Волокна зв’язані між собою сполучною тканиною, яка має […]...
- Поняття про системи штучного інтелекту й експертні системи. Моделі подання знань. Бази знань. Логічний висновок. Інтелектуальні системи ТЕМА 5.5. БАЗИ ДАНИХ. СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БАЗАМИ ДАНИХ (10 ГОДИН) Урок 67 Поняття про системи штучного інтелекту й експертні системи. Моделі подання знань. Бази знань. Логічний висновок. Інтелектуальні системи Мета: – знайомство з поняттями “система штучного інтелекту”, “інформаційно-пошукова система”, “експертна система”, їх особливостями; – розвиток уявлень учнів про можливості сучасної обчислювальної техніки, досягнення науково-технічного прогресу; […]...
- Будова і ріст кісток – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Будова і ріст кісток За розміром кістки бувають довгі й короткі. Довгі кістки називають трубчастими. Вони всередині порожнисті. Така будова забезпечує їм міцність і легкість. До трубчастих кісток належать плечова, променева, стегнова та гомілкові кістки. У довгих кістках розрізняють компактну і губчасту […]...
- Робота – Рукотворні системи Природознавство Природні та штучні системи в середовищі існування людини Рукотворні системи Робота Механічна робота – це рух тіла під дією прикладеної до нього сили. Механічна робота прямо пропорційна силі та пройденому шляху. , де A – робота, F – сила, S – шлях. За одиницю роботи прийнятий джоуль. (1 Дж = 1 Н ∙ м)....
- Значення опорно-рухового апарату. Загальні відомості про скелет Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики Значення опорно-рухового апарату. Загальні відомості про скелет. До системи органів руху відносять кістки (кістяк), зв’язки, – суглоби і м’язи. Кістки, зв’язки і суглоби є пасивними елементами органів руху. Активною частиною апарата руху є м’язи. Система органів руху – єдине ціле: кожна частина та орган […]...
- Будова нервової системи. Центральна і периферична системи людини РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 11. НЕРВОВА РЕГУЛЯЦІЯ ФУНКЦІЙ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ УРОК 68. Будова нервової системи. Центральна і периферична системи людини Освітня мета: вивчити будову нервової системи людини, розглянути склад центральної і периферичної нервової системи. Основні поняття і терміни: нервова система, нейрони, нейроглія, регуляції функцій – нервова і гуморальна, види нейронів, функції нейронів. Структура уроку, основний […]...
- М’ЯЗИ, ЇХ БУДОВА І ФУНКЦІЇ – ОПОРНО-РУХОВИЙ АПАРАТ – ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я Довідник з біології ЛЮДИНА ТА ЇЇ ЗДОРОВ’Я ОПОРНО-РУХОВИЙ АПАРАТ М’ЯЗИ, ЇХ БУДОВА І ФУНКЦІЇ М’язи, або мускули (musculi), – органи тіла тварин і людини, що складаються з м’язової тканини, здатної скорочуватися під впливом нервових імпульсів. М’язи як активна частина опорно-рухової системи виконують функцію руху. Вони здійснюють дихальні рухи, рухи очей, ковтання, забезпечують міміку й утворення […]...
- Роль міністерства фінансів, казначейства в організації фінансової системи країни. Перевірна робота УРОК 71 Роль міністерства фінансів, казначейства в організації фінансової системи країни. Перевірна робота Мета уроку: поглибити й систематизувати знання учнів про теоретичні та практичні засади організації і функціонування фінансової системи України; визначити роль міністерства фінансів і держказначейства в реалізації фінансової політики держави; розвивати вміння учнів аргументувати свою думку; виховувати самостійність; формувати цілісність знань з вивченої […]...
- Роль Національного (Центрального) банку в регулюванні банківської системи країни УРОК 78 Роль Національного (Центрального) банку в регулюванні банківської системи країни Мета уроку: поглибити й систематизувати знання учнів про грошово-кредитне регулювання економіки; визначити головні функції Національного банку України та особливості його кошторису; розвивати вміння учнів аргументувати свою думку; виховувати самостійність; формувати цілісність знань із вивченої теми. Основні поняття: національний банк України (НБУ), структура НБУ, головна […]...
- Органи, системи органів – Тканини – Біологія людини Біологія Біологія людини Тканини Органи, системи органів Тканини утворюють органи. Орган – частина тіла з певною формою, будовою та функцією. Кожний орган містить усі види тканин, одна з яких є основною і виконує головну функцію органу. Органи анатомічно та функціонально об’єднуються в Системи органів – сукупність окремих органів, що мають спільність будови, походження і виконують […]...
- Профілактика порушень зору, слуху, опорно-рухового апарату Розділ 2 ФІЗИЧНА СКЛАДОВА ЗДОРОВ’Я Профілактика порушень зору, слуху, опорно-рухового апарату Чому необхідно дбати про органи зору, слуху, опорно-руховий апарат? Щоб добре навчатися, розвиватися, займатися улюбленими справами, потрібно мати гарний зір, гострий слух, здоровий опорно-руховий апарат. Дуже часто в дітей шкільного віку виникають різні порушення зору, причиною яких може бути погане освітлення, неправильне положення тіла […]...
- Порушення зору. Гігієна зору РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 12. СПРИЙНЯТТЯ ІНФОРМАЦІЇ НЕРВОВОЮ СИСТЕМОЮ. СЕНСОРНІ СИСТЕМИ УРОК 79. Порушення зору. Гігієна зору Освітня мета: розкрити причини порушення функцій органу зору; профілактика косоокості; мотивувати правила гігієни зору; ознайомити з заходами першої допомоги при попаданні в око чужорідних тіл, лугів, кислот, при ударах і пошкодженні очей. Основні поняття і терміни: короткозорість, далекозорість, […]...
- Органи та системи органів Розділ 1. ТВАРИНИ Тема 1. БУДОВА ТА ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ ТВАРИН § 4. Органи та системи органів Яка армія найбільш дисциплінована і боєздатна? Гадаю, що це організм. Клітини організовані в тканини й органи, органи – у системи органів, системи органів – у цілісний організм, який швидко і правильно реагує на всі зміни. Можливо, добре вивчивши цю унікальну […]...
- Фізичні властивості м’язів – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Фізичні властивості м’язів Величина максимального напруження, яке може розвинути м’яз під час свого збудження, характеризує силу м’яза. Вона залежить від маси м’яза, кількості одночасно збуджених волокон, частоти нервових імпульсів, що надходять до м’яза. Чим більша маса м’яза, тим більше його сила. Тому […]...
- Структура інформаційної системи. Апаратна та програмна складові інформаційної системи. Взаємодія апаратної та програмної складових. Основні пристрої апаратної складової інформаційної системи, їх функції та взаємодія. Підготовка комп’ютера до роботи. Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером ТЕМА 2. ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА (5 ГОДИН) № уроку в темі Зміст Кількість годин 1 Структура інформаційної системи. Апаратна та програмна складові інформаційної системи. Взаємодія апаратної та програмної складових. Основні пристрої апаратної складової інформаційної системи, їх функції та взаємодія. Підготовка комп’ютера до роботи. Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером 1 2 Пристрої введення-виведення інформації. […]...
- Роль шкіри у терморегуляції РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 7. ТЕРМОРЕГУЛЯЦІЯ УРОК 49. Роль шкіри у терморегуляції Освітня мета: встановити роль шкіри в обміні речовин і терморегуляції, навчити учнів вимірювати температуру тіла в різних його ділянках. Обладнання: марлева серветка, етиловий спирт, ртутний термометр, склянка з питною водою. Структура уроку, основний зміст і методи роботи I. Актуалізація опорних знань учнів. (Бесіда […]...
- Органи. Фізіологічні системи органів організму людини РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 1. ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА УРОК 8. Органи. Фізіологічні системи органів організму людини Освітня мета: продовжувати формувати поняття про біологічні системи: орган, системи органів, організм, їхні фізіологічні функції і удосконалювати вміння учнів порівнювати, зіставляти і аналізувати на основі знань про внутрішню будову ссавців. Основні поняття і терміни: орган, системи органів, […]...