ЩАВЕЛЬ – БАГАТОРІЧНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

БАГАТОРІЧНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ

ЩАВЕЛЬ

В Україні щавель відомий з VII ст. н. е. Широко відомий як культурний, так і дикорослий щавель, Листя щавлю використовується для приготування зелених супів, його консервують.

Щавель – багаторічна трав’яниста рослина, перехреснозапильна, належить до родини гречкових. У листі щавлю є велика кількість вітаміну С, каротин, мінеральні речовини. У молодому листі міститься яблучна й лимонна кислота. Через високий уміст 30льних речовин щавель протипоказаний людям із сечокам’яною

та жовчнокам’яною хворобами, при подагрі, порушеннях сольового обміну.

Належить до холодостійких і моро30тривких рослин. Надзвичайно важливою для вирощування щавлю е нормальна вологість повітря й грунту. Щавель значно менше потребує освітлення, ніж інші городні культури.

Висівають рослину зазвичай у два строки; навесні, для одержання зеленої маси, наприкінці літа, щоб рослини вкоренилися й перезимували. Схема посіву: рядами, відстань між рядами – 10- 12 см, глибина посіву – 1,5-2 см, Норма посіву – 0,8-1 г насіння на 1 м2.. Насіння проростає при температурі +2…+3 °С. Сходи з’являються через

10-13 днів.

Під час росту та розвитку рослин грунт регулярно розпушують, просапують від бур’янів. Рослини проріджують і поливають. При вирощуванні на одному місці протягом 3-4 років регулярно вносять у грунт перепрілий гній перед підгортанням рослин із розрахунку 10 кг на 1 м2. Щавель добре реагує на внесення азотних добрив, тому його підживлюють після зрізування листя.

У перший рік посіву збирання листя починають через 3 місяці після появи сходів, на другий і в наступні роки збирання починають, коли є 5-6 нормально розвинених листочків завдовжки близько 10 см. Листя зрізують так, щоб не ушкодити верхівкових бруньок.

Як тільки починається масове стрілкування рослин, збирання припиняють, а стрілки скошують.

При багаторічному оброблянні навесні під підгортання вносять повне мінеральне добриво з розрахунку 20-25 г кожної речовини на 1 м2.

Щоб одержати взимку свіжу зелень щавлю, восени, до заморозків, викопують кореневища з великою кількістю бруньок, прикопують їх у підвалі й при необхідності висаджують у ящики для вигонки зелені в домашніх умовах.

Рекомендовані сорти: Бельвільський, Широколистий, Звичайний городній, Одеський 17.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЩАВЕЛЬ – БАГАТОРІЧНІ ГОРОДНІ КУЛЬТУРИ