Складнопідрядні речення з підрядними обставинними – Основні види складнопідрядних речень

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Основні види складнопідрядних речень

Складнопідрядні речення з підрядними обставинними

Підрядні Обставинні частини виражають відношення до головної, розкриваючи, пояснюючи різні обставини, за яких відбуваються дії чи інші явища, про які йдеться в головній частині. Підрядні обставинні звичайно стосуються головної частини в цілому. Невесело на світі жить, Коли нема кого любить (Т. Шевченко). Розішлю свої думи в дозори, Щоб у сизому міражі не ступило свавільне горе на кордони моєї душі (В. Симоненко).

Деякі

підрядні частини можуть стосуватися не всієї головної частини, а окремого прислівника, що виступає в головній частині обставиною, яка вимагає уточнення чи пояснення (Тут, там, туди, тоді, так, вранці, взимкУ тощо). Там, де три гори зійшлися, Там, де три ріки злилися, Там, де три шляхи зв’язалися, стоїть хатка (В. Підпалий). Він ішов Туди, де кінчається земля (І. Багряний). Коли дрова горять, Тоді й кашу варять (Народна творчість). Рано-вранці, коли в селі позіхає ледащий туман, на лужок із полотном на плечі приходить господиня (М. Стельмах).

За значенням підрядні обставинні частини поділяються на підрядні Місця, часу, способу дії і ступеня, порівняльні, причини, мети, умовні, допустові, наслідкові.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Складнопідрядні речення з підрядними обставинними – Основні види складнопідрядних речень