УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 18. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. АУДІЮВАННЯ. ПИСЬМО. АУДІЮВАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ, ЗАПИСАНИХ НА РІЗНИХ НОСІЯХ ІНФОРМАЦІЇ. ВІДГУК ПРО ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ
ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ
Урок № 30
УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 18.
АУДІЮВАННЯ. ПИСЬМО. АУДІЮВАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ, ЗАПИСАНИХ НА РІЗНИХ НОСІЯХ ІНФОРМАЦІЇ.
ВІДГУК ПРО ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ
Мета: узагальнити знання учнів про відгук, вимоги до складання вигуку, удосконалювати навички сприйняття на слух текстів різних стилів, типів і жанрів мовлення; розвивати навички самостійної роботи, мовленнєво-комунікативні вміння, довгочасну й короткочасну
Внутрішньо-предметні зв’язки: синтаксис, орфографія, лексикологія.
Міжпредметні зв’язки: мистецтво.
Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Мотиваційно-організаційний етап
Ознайомлення учнів з темою і метою уроку
Поганого рецензента видно з того, що він обговорює поета, а не поему.
Е.
ІІ. Процесуально-діяльнісний
Робота з аудіотскстом
– Дайте відповідь на запитання, що поставлено в назві тексту.
Що ви вважаєте важливим під час вибору професії? Прослухайте уважно текст, дізнайтеся думку автора.
ЯК ВИБРАТИ ПРОФЕСІЮ?
Якщо Ви з дитинства мріяли стати лікарем чи космонавтом, і до цього часу не сумніваєтесь у правильності свого вибору – у Вас немає проблем. Що б не говорили тато, мама чи бабуся, Ви з упертістю фанатика вивчаєте посібники з хімії чи біології, чи відвідуєте гурток “Юний фізик” і добре уявляєте, що будете робити після закінчення школи.
Якщо це так, то Ви – щаслива людина. Тому що багато випускників взагалі не уявляють собі “ким бути” і в який навчальний заклад вступати чи поступати взагалі, коли пролунає довгоочікуваний останній шкільний дзвінок.
Добре, якщо проблема вибору професії турбує – це свідчить про Вашу соціальну і психологічну зрілість. Гірше, якщо Вам поки що все одно: мама за ручку відведе в юридичний вищий навчальний заклад (тому що Вам “нібито подобається” історія), а потім виявиться, що Ви терпіти не можете складати нудні папірці і спілкуватися з людьми.
Труднощі професійного самовизначення виникають, звичайно, у двох категорій людей. Перші – поки не знайшли в цьому житті нічого цікавого. Так склалося, що таланти поки що “зариті в землю”. Такі люди можуть добре вчитися, але вони нічим не захоплюються, життя їхнє досить нудне або просто монотонне. От і не можуть визначитися, чим хотілося б займатися – оскільки з того, що оточує їх у світі, ніщо особливо не приваблює. Та й з чого вибирати? Як правило, вони не знають, ким працює їхній батько, хто такий іхтіолог – і взагалі мало орієнтуються у світі професій. Друга категорія людей дуже активна й у навчанні, і в різних інших формах активності. їм цікаво все, вони відвідують одночасно три гуртки, п’ять факультативів і десять спортивних секцій. Більш того, у них усе виходить. Як говориться, якщо людина талановита – вона талановита в усьому. За що не візьметься ця диво-дитина – у всьому домагається успіху. Однак вона також не може визначити, що подобається їй найбільше, з чим вона хотіла б пов’язати своє життя.
Як же розібратися в собі? Психологи вважають, що під час вибору професії дуже важлива відповідність між психологічними особливостями людини і відповідними характеристиками професії. Професія повинна бути цікавою. Якщо Вам подобаються тварини, рослини, то Вам буде цікаво у своїй професійній діяльності зіштовхуватися з об’єктами живої природи. Якщо Ви любите техніку – інтерес до неї буде підтримувати Вас у діяльності інженера або фізика.
Будь-яка професія вимагає, щоб у людини були присутні так звані “професійно важливі якості” – наприклад, інженеру важлива точність, художникові – образне мислення тощо. Тому, вибираючи визначену професію, необхідно усвідомити, чи є у Вас здібності, що відповідають професійно важливим якостям. Якщо Ви маєте сумнів, то вибирайте ту професію, де Ваші здібності будуть максимально реалізовані, у цій діяльності Ви можете досягти найбільшого успіху.
Нарешті, тип реалізованої професійної діяльності повинен збігатися з Вашим типом характеру. Наприклад, якщо Ви комунікабельний, товариський — Вам більше підійдуть професії, пов’язані з численними контактами, а якщо – емоційно хиткий, неврівноважений – не зможете виконувати рутинні види діяльності, що вимагають концентрації упродовж тривалого часу.
Отже, для того щоб вибрати професію, необхідно насамперед пізнати себе. Ви, напевно, часто запитуєте себе: “Який я?”, “Хто я в цьому світі?”, “Навіщо я живу?”. Допомогти краще довідатися про себе і частково відповісти на ці запитання (повністю Ви на них не відповісте ніколи) допоможе нехитра вправа: подивіться на себе очима іншої людини. Конкретної людини, яку Ви добре знаєте – скажімо, друга або сусіда по парті, мами або коханої дівчини. Спробуйте пояснити свої вчинки так, як це зробила б інша людина, не знаючи щирих мотивів. Ви зрозумієте, яким Вас бачать інші люди, але, з іншого боку, позбудетеся суб’єктивізму.
Ваш характер тільки формується, тому не потрібно наклеювати собі ярлик і відмовлятися від професії, наприклад менеджера, лише тому, що Ви нібито “сором’язливий”. Боріться, працюйте над собою, пізнавайте себе. Пам’ятайте, що психологічні властивості людини (будь то здібності, інтереси чи риси характеру) – винятково гнучкі й вони змінюються з часом. Відомо чимало випадків, коли людині, яка не має здібностей до музики, але жагуче бажала нею займатися, вдавалося розвинути музичний слух. Головне – інтерес; запам’ятайте: здібності формуються під час діяльності, тому звикайте працювати. На одних здібностях далеко не заїдете. З іншого боку, інтерес – річ також не зовсім стійка. Багато людей вважають, що люблять якийсь навчальний предмет, а насправді їм дуже подобається вчитель. Крім того, важко зрозуміти, чи сподобається Вам психологія або та ж економіка – адже Ви в школі нічого подібного не вивчали. Для того щоб не помилитися, потрібно розширювати свій кругозір стосовно світу професій. Запитуйте дорослих людей про їхню професійну діяльність – як правило, люди із задоволенням розповідають про свою роботу і про студентські роки. Тоді Ви зможете усвідомлено вирішити, чи цікавить Вас ця сфера, чи все знаєте про спеціальність, на яку подаєте документи.
Отже, розібравшись у своїх здібностях, інтересах і особистісних рисах, Ви приступаєте до вибору не тільки професії, а й вищого навчального закладу. З’ясуйте, які спеціальності відповідають зацікавленому виду діяльності. Це не завжди однозначна відповідність. Рішення повинне грунтуватися на багатьох факторах не тільки психологічного характеру: репутація вищого навчального закладу і конкурс, думка друзів, батьків, вартість навчання тощо. Випишіть плюси і мінуси кожного з варіантів. Проаналізуйте отримані дані разом із друзями, батьками і родичами. І завжди пам’ятайте: остаточний вибір тільки за Вами, оскільки, вибираючи професію, Ви вибираєте майбутнє. Професія повинна приносити задоволення (позитивні емоції Вам) і забезпечувати максимальну реалізацію Ваших можливостей (користь суспільству) (3 інформації служби зайнятості).
Комунікативний практикум
– 3 якими думками автора тексту ви згодні?
– Що викликає незгоду?
– Розкажіть про те, як ви обирали майбутню професію.
Дослідження терміна
– Прочитайте визначення жанру “відгук”. Виділіть ключові слова. На що, на ваш погляд, слід звернути увагу під час складання відгуку.
Відгук – це обмін враженнями про прочитану книжку, переглянутий кінофільм, телепередачу тощо, вираження свого ставлення до подій, героїн, їхній учинків тощо. План відгуку: 1. Загально враження (сподобався чи не сподобався твір). 2. Частковий аналіз твору. 3. Обгрунтування висловленої оцінки.
Робота з аудіотекстом
– Прослухайте два відгуки на телепередачі. Порівняйте їх.
ВІДГУК НА ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ “БИТВА ЕКСТРАСЕНСІВ”
Якийсь прихований страх, невидимо боягузтво прокидається, коли дивишся “Битву екстрасенсів” на каналі СТБ. Одразу ж виникають змішані почуття. Як таке відбувається? Секрет передачі у людських історіях, долях. До речі, часто складних і трагічних випадках, які змусять замислитися та стрепенутися кожного. Проект зачіпає своєю щирістю. Адже дуже часто люди звертаються до екстрасенсів як до останньої інстанції.
Подібного шоу більше потребують саме ті, хто не впевнений у собі, хто хоче привернути до себе увагу і видає бажане за дійсне. Таким людям тільки здається, що вони володіють якимись надприродними можливостями. Згідно зі статистикою, лише 5 % усього населення Землі має екстраздібності.
Можливо, екстрасенси є просто психологами? Екстрасенси – це по психологи. Психологія тут ні до чого. Дар або є, або його немає. Здібність полягає саме в тому, що людина може відчувати те, чого не відчувають інші. Такі здібності, звичайно, існують. Яскравим доказом цього є Вольф Мессінг. Bin мав унікальний надприродний дар. Але є й багато випадків, у яких заведено говорити “інтуїція підказала”. Проте це по екстрасенсорика.
Екстрасенси завпеди залишаються незрозумілими, химерними, просто іншими, тими, що вирізняються з-поміж нас. Наприклад, фіналістка 4-ї української “Битви” Дарина Суха, яка навчається в Запорізькому національному університеті. Виявляється, що бути екстрасенсом у реальному житті – не означає на кожному кроці передбачати майбутнє. Для цього потрібні величезні витрати енергії, яку потім дужо складно відновити. Дарина не допомагає власними силами навіть собі, бо не вважає це необхідним. Нагадаю, що Дарина посіла друге місце у “Битві екстрасенсів”. Вона розповіла нам про деякі особливості людини із надприродними можливостями: “Я ніколи по зцілюю, не діагностую. Я допомагаю тим людям, які стоять перед вибором. Я просто підказую їм, якою дорогою краще йти. Будь-яке цілительство занадто відчутно впливає на життя людини. Не дарма нам розповідали про те, що багато хто з цілителів втрачав зір або просто помирав. Я своїх здібностей не боюсь, я їх дуже добре знаю, однак у повсякденному житті, зокрема в навчанні, не використовую. Тут не потрібно бути екстрасенсом. Тут я вчусь, спілкуюсь із друзями. Навіть не знаю, яким чином мої здібності можуть допомогти під час складання іспитів”.
Міфологічний світогляд українців дуже схильний до того, щоб отримувати інформацію не наукового характеру, а фантастичного. Обмеженість власних розумових здібностей штовхає людину до сприйняття інформації не наукової, а псевдонаукової. Вітчизняна наука не може ані спростувати, ані довести, яким чином екстрасенси зчитують інформацію. І саме це приваблює суспільство. Незнання породжує цікавість.
На завершення – інформація для роздумів: після перегляду британського шоу “Psychic Challenge” (у якого “Битва екстрасенсів” і запозичила формат) 15 % телеглядачів зізнались у тому, що почали вірити в екстрасенсів. Переконливий відсоток, чи не так. Але 6 % , навпаки, впевнилися в тому, що чудес не буває – тільки дуже добре відпрацьовані фокуси. То на чиєму не боці правда? Вирішуйте самі.
Але не забуваймо, що існує й інша сторона медалі – шарлатани. Телебачення – чудова реклама для псевдо-екстрасенсів. Сьогодні загальнонаціональні канали просто переповнені цими інтерактивами з вирішеннями долі за 7-15 гривень за хвилину. І все це – через екран телебачення, за допомогою магічної кулі, брязкальця, використання вашого імені та ще будь-чого. Вам дадуть відповідь на будь-яке запитання. Але чи розумно довіряти цим словам? (Н. Шевченко).
ВІДГУК НА ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ “ДОВКІЛЛЯ І МИ”
Доброго дня авторам і редакторам передачі “Довкілля і ми”, а також шановному керівництву каналу! 6 липня 2011 року о 16.20 мали нагоду переглянути сюжет, присвячений притулку для тварин “Милосердя”. Передача викликала низку зауважень та запитань: 1) щоб гідно відзняти репортаж на території будь-якої установи (будь то підприємство, банк, лікарня чи притулок), спершу погоджують це з керівництвом; 2) учасники передачі можуть висловлювати свою точку зору абсолютно на все, але недопустимо, щоб від ведучого передачі поступала інформація в стверджувальній формі про факти, які є ним навіть не вивчені (маємо на увазі ствердження ведучого про спробу приватизації території притулку, яка насправді є власністю Брюхович і Львівському товариству захисту тварин надається Брюховицькою селищною радою в короткотермінову оренду, яка щороку поновлюється і за визначенням не може бути приватизованою Товариством); 3) у передачі звучало, що членів Товариства не пускають па територію притулку через наказ Фурсова Є., але не висвітлено питання, що не пускають тільки кількох виключених членів Товариства (за недбале виконання своїх обов’язків, яке призводить до втрати Товариством репутації і завдає шкоди тваринам), а інші члени Товариства мають вільний доступ. Однобічне й непрофесійне висвітлення в ефірі роботи Львівського товариства захисту тварин і притулку, непрофесійність авторів передачі і редакторів може зашкодити репутації ЛТЗТ і притулку “Милосердя”. Тому ми закликаємо шановне керівництво каналу спростувати наступною передачею викривлено подану інформацію, інакше доведеться вирішувати це питання в судовому порядку.
З повагою,
Волонтери та члени Львівського товариства захисту тварин
Підболячний М. В., Костик О. Я.
Самостійна робота
– Напишіть відгук па популярну телепередачу.
III. Контрольно-рефлексивний етап
– Перевірка письмових робіт. Визначення найкращих робіт.
IV. Домашнє завдання
– Відредагувати власну письмову роботу.
Related posts:
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 16. АУДІЮВАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ, ЗАПИСАНИХ НА РІЗНИХ НОСІЯХ ІНФОРМАЦІЇ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 27 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 16. АУДІЮВАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ, ЗАПИСАНИХ НА РІЗНИХ НОСІЯХ ІНФОРМАЦІЇ Мета: удосконалювати вміння й навички слухати й розуміти тексти різних стилів, типів, жанрів; розвивати навички критичного ставлення до почутого, мовленнєво-комунікативні вміння, логічне мислення, збагачувати […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 6. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ЧИТАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ВИЗНАЧЕННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ЦІННОСТІ ПРОЧИТАНОГО ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 11 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 6. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ЧИТАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ВИЗНАЧЕННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ЦІННОСТІ ПРОЧИТАНОГО Мета: удосконалювати вміння й навички сприймати писемне мовлення за допомогою зору, визначати актуальну інформацію у прочитаному, засвоювати її, удосконалювати навички різних […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 7. ЧИТАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ОЦІНКА ВИКОРИСТАНИХ АВТОРОМ МОВНИХ ЗАСОБІВ, АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ТЕКСТУ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок №13 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 7. ЧИТАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ОЦІНКА ВИКОРИСТАНИХ АВТОРОМ МОВНИХ ЗАСОБІВ, АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ТЕКСТУ Мета: удосконалювати навички різних способів читання, вчити аналізувати зміст, структуру, мовне оформлення тексту; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, аналітико-синтетичне мислення; виховувати у школярів за […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 19. ПЕРЕКЛАД ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ. СИНХРОННИЙ ПЕРЕКЛАД ТЕКСТІВ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМАТИКУ, СПРИЙМАНИХ СЛУХОМ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 31 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 19. ПЕРЕКЛАД ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ. СИНХРОННИЙ ПЕРЕКЛАД ТЕКСТІВ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМАТИКУ, СПРИЙМАНИХ СЛУХОМ Мета: удосконалювати навички перекладу з голосу текстів, поглибити знання про різні типи, жанри, стилі, удосконалювати вміння складати власне монологічне висловлювання; збагачувати словниковий […]...
- Класифікація текстів за сферою використання, метою, структурними особливостями. Види текстів у діловому, професійному мовленні. Тексти різних стилів, типів, жанрів мовлення НАЙВАЖЛИВІШІ ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ §11. Класифікація текстів за сферою використання, метою, структурними особливостями. Види текстів у діловому, професійному мовленні. Тексти різних стилів, типів, жанрів мовлення Мовлення – річка, мова – її джерело. Г. Сковорода 205.1. Прочитайте тексти. Визначте стиль кожного. Доберіть заголовки. 1. У Всесвітній день Землі – 22 квітня – нам пропонують […]...
- КЛАСИФІКАЦІЯ ТЕКСТІВ ЗА СФЕРОЮ ВИКОРИСТАННЯ, МЕТОЮ, СТРУКТУРНИМИ ОСОБЛИВОСТЯМИ. ВИДИ ТЕКСТІВ У ДІЛОВОМУ, ПРОФЕСІЙНОМУ МОВЛЕННІ. ТЕКСТИ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ОСНОВНІ ВИДИ ПЕРЕРОБКИ ТЕКСТУ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 28 КЛАСИФІКАЦІЯ ТЕКСТІВ ЗА СФЕРОЮ ВИКОРИСТАННЯ, МЕТОЮ, СТРУКТУРНИМИ ОСОБЛИВОСТЯМИ. ВИДИ ТЕКСТІВ У ДІЛОВОМУ, ПРОФЕСІЙНОМУ МОВЛЕННІ. ТЕКСТИ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ОСНОВНІ ВИДИ ПЕРЕРОБКИ ТЕКСТУ Мета: ознайомити учнів з класифікацією текстів за сферою використання, метою, структурними особливостями, дати відомості про різні види й […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 5. ТИПИ МОВЛЕННЯ (ПОВТОРЕННЯ). ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ОПИСУ ПРИМІЩЕННЯ Й ПРИРОДИ. ПОЄДНАННЯ В ОДНОМУ ТЕКСТІ РІЗНИХ ТИПІВ МОВЛЕННЯ Мета: навчальна: закріпити знання, уміння і навички аналізу та створення різних типів мовлення – розповіді, опису та роздуму; розвивальна: розвивати творчі здібності учнів; виховна: виховувати ціннісне ставлення до текстів різних типів і стилів. Внутрішньопредметні зв’язки: лексикологія, морфологія, синтаксис, орфографія. Міжпредметні зв’язки: мовлення і мова. Тип уроку: формування умінь і навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ […]...
- Основні правила переносу. Культура мовлення. Засвоєння складних випадків слововживання. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 59 Тема. Основні правила переносу. Культура мовлення. Засвоєння складних випадків слововживання. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Мета: – навчальна: навчити основних правил переносу; повторити поділ слів на склади; – розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, фонематичний слух; – виховна: виховувати культуру усного і писемного мовлення; культуру поведінки, командний дух. Внутрішньопредметні […]...
- Спрощення в групах приголосних. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 67 Тема. Спрощення в групах приголосних. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Мета: – навчальна: надати знання учнями проспрощення приголосних; формувати орфографічні й орфоепічні вміння; – розвивальна: розвивати навички слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення; навички виразного читання; розвивати логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; – виховна: виховувати […]...
- Тренувальні вправи з теми “Лексикологія”. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 93 Тема. Тренувальні вправи з теми “Лексикологія”. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Мета: – навчальна: узагальнити й систематизувати знання п’ятикласників з теми “Лексикологія”, удосконалювати навички мовного аналізу, вміння користуватися словником, самостійно працювати; – розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення учнів, уяву, збагачувати словниковий запас, активізувати пізнавальну діяльність учнів; […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 8. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ПЛАН РОБОТИ. ОГОЛОШЕННЯ Мета: навчальна: формувати практичні вміння і навички; розвивальна: розвивати культуру ділового спілкування; виховна: виховувати повагу до співрозмовника, до правил ділового спілкування. Внутрішньопредметні зв’язки: мова, мовлення, стилістика. Міжпредметні зв’язки: мова, соціокультура. Тип уроку: формування вмінь і навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Перевірка домашнього завдання Повторення Які […]...
- Урок розвитку комунікативних умінь № 21. Ділові папери. Лист рідним, друзям, адреса Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 94 Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 21. Ділові папери. Лист рідним, друзям, адреса Мета: – навчальна: ознайомити учнів з основними правилами листування, будовою листа, його мовним оформленням, вимогами до оформлення адреси на поштовому конверті; на основі опрацьованого теоретичного матеріалу вдосконалити творчі вміння аналізувати листи з точки зору стилістичного й […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 25. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ФІНАНСОВА ІДЕНТИФІКАЦІЙНА КАРТКА, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД СЛОВОТВОРЧІ ЗАСОБИ СТИЛІСТИКИ Урок № 65 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 25. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ФІНАНСОВА ІДЕНТИФІКАЦІЙНА КАРТКА, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ КОД Мета: перевірити знання учнів, отримані на уроках розвитку комунікативних умінь протягом року; ознайомити учнів із призначенням й особливостями вказаних документів; розвивати логічне мислення та мовлення, пам’ять, продовжувати роботу щодо удосконалення усного і писемного мовлення, збагачувати словниковий […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 23. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ СЛОВОТВОРЧІ ЗАСОБИ СТИЛІСТИКИ Урок № 61 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 23. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ Мета: розвивати навички аналізу ділової документації, поглиблювати знання про офіційно-діловий стиль мовлення, навчити складати звіт (усний і письмовий) про виконану роботу, оформлений у вигляді зв’язного тексту; сприяти збагаченню словникового запасу, удосконалювати грамотність учнів; розвивати навички роботи у […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 24. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. СУБСИДІЯ, ВАУЧЕР, ПРИВАТИЗАЦІЙНИЙ СЕРТИФІКАТ СЛОВОТВОРЧІ ЗАСОБИ СТИЛІСТИКИ Урок № 62 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 24. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. СУБСИДІЯ, ВАУЧЕР, ПРИВАТИЗАЦІЙНИЙ СЕРТИФІКАТ Мета: узагальнити та систематизувати знання про офіційно-діловий стиль та про ділове спілкування, ознайомити учнів із призначенням й особливостями вказа них у темі документів; розвивати логічне мислення, пам’ять та мовлення; продовжувати роботу щодо удосконалення усного і писемного мовлення; […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 17. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ. ПРОТОКОЛ. ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 29 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 17. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. ЗВІТ ПРО ВИКОНАНУ РОБОТУ. ПРОТОКОЛ. ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ Мета: повторити та узагальнити знання учнів про особливості офіційно-ділового стилю, ознайомити з правилами складання звіту про виконану роботу, протоколу та витягу з протоколу; формувати вміння складати […]...
- Зв’язне мовлення. Спілкування та мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Сприйняття чужого мовлення. Навчальне аудіювання І СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО Урок № 4 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Спілкування та мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Сприйняття чужого мовлення. Навчальне аудіювання Мета: повторити вивчене про мовлення як засіб спілкування за допомогою виражальних засобів мови; про види мовленнєвої діяльності; повправляти у сприйнятті-розумінні почутого; виховувати любов до природи, доброту […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 21. УСНИЙ ВІДГУК ТВІР МИСТЕЦТВА В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ СЛОВОТВОРЧІ ЗАСОБИ СТИЛІСТИКИ Урок № 58 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 21. УСНИЙ ВІДГУК ТВІР МИСТЕЦТВА В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ Мета: поглибити знання про види мистецтва, повторити поняття відгуку як зразка оцінного висловлювання, удосконалювати вміння аналізувати тексти публіцистичного стилю, навички складання монологічного висловлювання в публіцистичному стилі; розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно, з дотриманням стильових ознак, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 22. ПИСЬМОВИЙ ВІДГУК НА ТВІР МИСТЕЦТВА СЛОВОТВОРЧІ ЗАСОБИ СТИЛІСТИКИ Урок № 59 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 22. ПИСЬМОВИЙ ВІДГУК НА ТВІР МИСТЕЦТВА Мета: оцінити рівень сформованоеті вмінь та навичок грамотного письма; удосконалювати вміння складати текст у публіцистичному стилі, навички складання власного монологічного висловлювання, вміння здійснювати змістово-композиційний аналіз тексту публіцистичного стилю, розширювати кругозір учнів; виховувати інтерес до творів мистецтва. Тип уроку: […]...
- Зв’язне мовлення. Загальне уявлення про спілкування і мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Навчальне аудіювання Урок № 2 Тема: Зв’язне мовлення. Загальне уявлення про спілкування і мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Навчальне аудіювання Мета: дати учням поняття про мову як систему виражальних засобів, що вживаються для висловлення думки та спілкування, і мовлення як використання виражальних засобів мови у процесі спілкування; ввести до словника дітей терміни мовець та […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. ВИДИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. РІЗНОВИДИ АУДІЮВАННЯ Й ЧИТАННЯ ВСТУП Урок № 3 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. ВИДИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. РІЗНОВИДИ АУДІЮВАННЯ Й ЧИТАННЯ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про рецептивні види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання), їх різновиди, удосконалювати вміння сприймати почуте і прочитане, ставити запитання до тексту; розвивати рецептивне мовлення, мислення (аналітичне, синтетичне, критичне); виховувати духовність, любов до читання. Тип […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТЕКСТІВ-ІНСТРУКЦІЙ Мета: вчити учнів складати тексти-інструкції; збагачувати словниковий запас; формувати навички каліграфічного письма; розвивати зв’язне мовлення; виховувати поважне ставлення до слова, любов до книги, культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Що таке інструкція? Доберіть синоніми до цього слова. Інструкція – вказівка про порядок і способи виконання певної роботи, користування […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. ЗАГАЛЬНЕ УЯВЛЕННЯ ПРО СИТУАЦІЮ СПІЛКУВАННЯ ТА ЇЇ СКЛАДНИКИ. НАВЧАЛЬНЕ АУДІЮВАННЯ ТЕКСТУ ХУДОЖНЬОГО СТИЛЮ Мета: навчальна: дати поняття про ситуацію спілкування та її складники; вчити сприймати текст художнього стилю на слух; розвивальна: розвивати культуру мовлення; виховна: виховувати мовну особистість. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення, види, жанри і стилі текстів. Міжпредметні зв’язки: мова і література, мова і життєві ситуації. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 2 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ – ВАЖЛИВА ПЕРЕДУМОВА ЕФЕКТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ. УСНЕ Й ПИСЕМНЕ ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ Мета: формувати поняття комунікації, ділового спілкування, […]...
- Урок розвитку комунікативних умінь № 16. Усний твір-оповідання про випадок із життя. Відгук про висловлювання товариша. Текст. Удосконалення вміння правильної вимови голосних і приголосних звуків у процесі виступів із повідомленням на певну соціокультурну тему Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 72 Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 16. Усний твір-оповідання про випадок із життя. Відгук про висловлювання товариша. Текст. Удосконалення вміння правильної вимови голосних і приголосних звуків у процесі виступів із повідомленням на певну соціокультурну тему Мета: – навчальна: удосконалювати вміння складати й аналізувати тексти-розповіді; навички правил коректного оцінювання висловлювання; […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 11. ГОВОРІННЯ. ПИСЬМО. ВИСТУП НА СЕМІНАРАХ, ЗБОРАХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ. КОНСПЕКТ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ. КОНСПЕКТУВАННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ, ЩО СПРИЙМАЮТЬСЯ НА СЛУХ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 20 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ №11. ГОВОРІННЯ. ПИСЬМО. ВИСТУП НА СЕМІНАРАХ, ЗБОРАХ, КОНФЕРЕНЦІЯХ. КОНСПЕКТ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ. КОНСПЕКТУВАННЯ ВИСЛОВЛЮВАНЬ, ЩО СПРИЙМАЮТЬСЯ НА СЛУХ Мета: повторити та узагальнити знання учнів про публічний виступ, ознайомити з прийомами встановлення й збереження контакту з аудиторією; розвивати павички публічного […]...
- Урок розвитку мовлення. Правопис закінчень іменників у множині. Контрольна робота: аудіювання. Г. Вієру “Найкращі квіти”. (Вправи 141-146) Тема. Правопис закінчень іменників у множині. Контрольна робота: аудіювання. Г. Вієру “Найкращі квіти”. (Вправи 141 – 146). Мета. Ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині: удосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мислення дітей, уміння узагальнювати: виховувати бережне ставлення до природи. Обладнання: мовний матеріал, малюнки звірів і птахів (до вправи 144), малюнок білки. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 2. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТИПИ МОВЛЕННЯ. ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ОПИСУ ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ Мета: – навчальна: повторити й поглибити знання семикласників про типи мовлення, їх функції, удосконалити вміння розрізняти тексти-розповіді, тексти-описи і тексти – роздуми; ознайомити учнів з особливостями побудови опису зовнішності людини; – розвивальна: удосконалити вміння визначати тему й основну думку висловлювання, його належність до певного стилю; – виховна: за допомогою дидактичного матеріалу виховувати спостережливість, повагу, чемність […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 7. СТИЛІ МОВЛЕННЯ (ПОВТОРЕННЯ). ПОНЯТТЯ ПРО ОФІЦІЙНО-ДІЛОВИЙ СТИЛЬ Мета: навчальна: удосконалювати комунікативні вміння; розвивальна: розвивати навички самостійної роботи; виховна: виховувати допитливість та працелюбство. Внутрішньопредметні зв’язки: лексика, граматика, пунктуація, орфографія. Міжпредметні зв’язки: мова, література, соціокультура. Тип уроку: формування умінь і навичок. ПЕРЕБІГ УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Перевірка домашнього завдання Виразне читання > Виразно прочитайте уривок […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 8. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО СТИЛІ МОВЛЕННЯ. ПОНЯТТЯ ПРО ПУБЛІЦИСТИЧНИЙ СТИЛЬ Мета: – навчальна: повторити з семикласниками вивчений у попередніх класах матеріал про стилі мовлення; удосконалити уміння й навички розпізнавати тексти публіцистичного стилю, визначати його стильові ознаки; – розвивальна: розвивати творчі вміння працювати з текстами різних стилів, знаходити їх стильові та мовні особливості; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу вчити бачити красу, знайомити з представниками […]...
- ГОВОРІННЯ. ПИСЬМО. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. РОЗПИСКА Розвиток мислення і мовлення & 53. ГОВОРІННЯ. ПИСЬМО. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. РОЗПИСКА Знай, папери в житті – не химери, І не плід канцелярій нудний: Ділові необхідні папери У стосунках людей ділових. Д. Білоус ПОРАДНИК З КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ Що можна почути (прочитати) Як треба говорити (писати) Директор приймає по службовим справам з трьох годин -> Працюємо по […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 9. УСНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ МОВЛЕННЯ Мета: – навчальна: удосконалювати мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам’ятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу; – розвивальна: розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз текстів публіцистичного стилю мовлення, сприймати цілісний текст, розуміти його, докладно відтворювати зміст прочитаного; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу вчити бачити […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 2. ЖАНРИ МОВЛЕННЯ: ОПОВІДАННЯ, ЗАМІТКА, ПОВІДОМЛЕННЯ, ПЛАН РОБОТИ, ОГОЛОШЕННЯ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОБУДОВИ Мета: навчальна: дати поняття про жанри мовлення; ознайомити з особливостями побудови оповідання, замітки, повідомлення, плану роботи та оголошення; розвивальна: розвивати вміння орієнтуватися в перерахованих жанрах; виховна: виховувати готовність дотримуватись норм офіційних стосунків. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення. Міжпредметні зв’язки: мова, література, діловодство. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ПЕРЕБІГ УРОКУ ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ […]...
- Зв’язне мовлення Ділові папери. Розписка. Аналіз письмового переказу Урок № 21 Зв’язне мовлення Ділові папери. Розписка. Аналіз письмового переказу Мета : пояснити особливості складання розписки, формувати вміння складати цей діловий папір відповідно до окресленої ситуації спілкування; підбити підсумки учнівських переказів, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати допущені типові помилки й недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок; розвивати логічне […]...
- Закріплення поняття про будову текстів різних типів. Тема і мета висловлювання. Заголовок. (Вправи 18-20) Тема. Закріплення поняття про будову текстів різних типів. Тема і мета висловлювання. Заголовок. (Вправи 18-20). Мета. Поглиблювати і розширювати знання учнів про текст, його тему і мету; розвивати вміння зв’язно висловлювати думку. Обладнання: краєвиди Дніпра, портрети князів Володимира Великого і Ярослава Мудрого, зображення Тарасової (Чернечої) гори. Софійського собору. Хіт уроку I. Організація класу. II. Перевірка […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 2. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. КОМУНІКАЦІЯ В ДІЛОВІЙ СФЕРІ. ЕТИКА ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ. ОСОБИСТІСТЬ І КОМУНІКАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ. КОМУНІКАБЕЛЬНІСТЬ ЯК РИСА ХАРАКТЕРУ ЛЮДИНИ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 4 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 2. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. КОМУНІКАЦІЯ В ДІЛОВІЙ СФЕРІ. ЕТИКА ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ. ОСОБИСТІСТЬ І КОМУНІКАТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ. КОМУНІКАБЕЛЬНІСТЬ ЯК РИСА ХАРАКТЕРУ ЛЮДИНИ Мета: формувати в учнів уміння дотримуватися вимог культури мовлення з метою ефективної комунікації, моделювати ситуації професійного […]...
- Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Види аудіювання. Навчальне аудіювання Урок № 5 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Види аудіювання. Навчальне аудіювання Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про види мовленнєвої діяльності, зупинившись, зокрема, на психолінгвістичних особливостях аудіювання, дати уявлення про види аудіювання, формувати відповідні комунікативно-мовленнєві вміння, повправляти у глобальному, детальному та критичному аудіюванні. Обладнання: тексти для аудіювання. ХІД УРОКУ […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 5. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. МОДЕЛЬ ВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ. ВИКОРИСТАННЯ ВЕРБАЛЬНОГО Й НЕВЕРБАЛЬНОГО КОДУ В КОМУНІКАЦІЇ. МІЖКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ І ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ. УНІВЕРСАЛЬНЕ Й НАЦІОНАЛЬНЕ В МІЖКУЛЬТУРНІЙ КОМУНІКАЦІЇ. СИМВОЛІКА В МІЖМОВНІЙ КОМУНІКАЦІЇ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 8 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 5. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. МОДЕЛЬ ВЕРБАЛЬНОЇ КОМУНІКАЦІЇ. ВИКОРИСТАННЯ ВЕРБАЛЬНОГО Й НЕВЕРБАЛЬНОГО КОДУ В КОМУНІКАЦІЇ. МІЖКУЛЬТУРНА КОМУНІКАЦІЯ І ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ. УНІВЕРСАЛЬНЕ Й НАЦІОНАЛЬНЕ В МІЖКУЛЬТУРНІЙ КОМУНІКАЦІЇ. СИМВОЛІКА В МІЖМОВНІЙ КОМУНІКАЦІЇ Мета: формувати поняття міжкультурної комунікації, вчити ураховувати […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 16. ТЕЗИ СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 45 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 16. ТЕЗИ Мета: повторити вивчене про види самостійної роботи з літературою; уточнити відмінності понять: план, тези, виписки, конспект; розвивати навички сприйняття й розуміння прочитаного тексту, вміння визначити мікротеми в тексті, відокремлювати головну інформацію від другорядної; удосконалювати навички аналізу тексту публіцистичного стилю, уміння […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 20. БІБЛІОГРАФІЯ. АНОТАЦІЯ СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 54 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 20. БІБЛІОГРАФІЯ. АНОТАЦІЯ Мета: ознайомити учнів з елементами довідкового апарату книги – її вихідними даними та анотацією; навчити складати бібліографічний опис книги, статті; формувати поняття про анотацію й уміння складати анотацію на книгу; показати практичне значення цього жанру, його особливості, структурно – […]...