УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 76 + 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД

Урок 37. УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 76 + 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

Мета: ознайомити учнів з усним додаванням виду 76 + 4; формувати вміння розв’язувати задачі на дві дії, творчо працювати над задачею; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати акуратність, розуміння необхідності економного витрачання часу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 49-50, завдання 293; 294)

Завдання

293

– Прочитайте вирази, у відповідях яких є цифра 2; є цифра 7; сума цифр відповіді більша від 10.

Завдання 294

– Як знайшли невідоме число?

2. Гра “Хто швидший?”

Літак

Машина

Катер

27 + 8

39 + 5

66 + 6

82 + 9

19 + 9

48 + 9

18 + 5

27 + 4

59 + 6

78 + 6

26 + 7

78 + 8

57 + 8

45 + 8

37 + 7

49 + 7

57 + 5

64 + 9

3. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть

числа, вставляючи пропущені.

10; 15; 13; 18; 16; 21; 19; ?; ?. (24; 22)

4. Математичний диктант

– До 24 додати різницю чисел 16 і 8.

– Від 74 відняти суму чисел 37 і 7.

– Від 90 відняти різницю чисел 76 і 6.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як усно додавати одноцифрове число до двоцифрового на прикладі виразу 76 + 4.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 50-51)

Завдання 295. Колективне опрацювання матеріалу

– Розгляньте записи й поясніть розв’язання.

Обчислювальний прийом для випадків виду 76 + 4 включає додавання не лише одиниць, але і десятків. Розглядаючи детальний запис, даний під прикладом, діти бачать, що спочатку додають одиниці, а потім отриманий десяток додають до десятків.

Завдання 296

Учні знаходять суму 34 + 6 та пояснюють спосіб обчислення.

– Виконуючи короткий запис, можна пояснювати коротше. Наприклад, обчислюючи вираз 34 + 6, говорять: 34 – це 30 і 4 (пишуть під числом), до 4 додати 6, вийде 10; 30 і 10 – це 40.

Завдання 297

Учні перевіряють правильність обчислень.

Завдання 298

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки відер води можна налити в бочку?

2) Скільки відер води можна налити у дві такі бочки?

Завдання 299. Коментоване розв’язання прикладів

– Порівняти прийоми обчислення у кожному стовпчику.

Завдання 300*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

– Які вирази обчислено неправильно? Поставте дужки так, щоб рівності були правильними.

18 – 3 – 7 = 8

17 – (3 + 6) = 8

19 – (13 – 6) = 12

14 – 5 – 2 = 7

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток до уроку)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці?

– Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 50-51, завдання 301; 302.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 37

1. Складання і розв’язування задачі за коротким записом

УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 76 + 4. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

2. Геометричний матеріал

Довжина прямокутника 8 см, а ширина – на 5 см коротша. Побудуйте прямокутник. Знайдіть його периметр.

3. Самостійна робота

УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 76 + 4. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічної задачі

Три хлопчики розмовляють. Прізвище одного з них Коваленко, другого – Слюсаренко, а третього – Токаренко. Батьки їх працювали: один – ковалем, другий – токарем, третій – слюсарем. “Цікаво,- сказав хлопчик, батько якого був слюсарем,- що жоден з наших батьків не працює за спеціальністю, від якої походить його прізвище”. “А ти маєш рацію”! – підтвердив Токаренко. Ким працювали батьки хлопчиків?

Коваленко

Слюсаренко

Токаренко

Коваль

+

Токар

+

Слюсар

+


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 76 + 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ