Узагальнення знань за темою “Свідомість і пізнання”
Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ
Урок 28 . Узагальнення знань за темою “Свідомість і пізнання”
Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвинути навички та знання, набуті під час вивчення теми.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
Форма проведення уроку: тестування.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності учнів
Учитель. Сьогодні на уроці ми з вами підіб’ємо підсумки своєї роботи над темою “Свідомість і пізнання”.
III. Основна частина уроку
Тести
1.
А) об’єктивного ідеалізму;
Б) суб’єктивного ідеалізму;
В) діалектичного матеріалізму;
Г) екзистенціоналізму.
2. Людській свідомості притаманні:
А) пасивне відображення дійсності;
Б) активна творча діяльність;
В) безпосередній вплив на дійсність;
Г) породження об’єктивної реальності.
3. Свідомість людини – це :
А) духовне дзеркало для самовивчення та самомилування;
Б) усвідомлення себе людиною в процесі спілкування з іншими людьми;
В) усвідомлення себе в процесі панування
Г) результат рефлексії, роздуми особистості про саму себе.
4. Що з’явилося у людини раніше – мислення чи мова?
А) Мислення;
Б) мова;
В) одночасно;
Г) вони не пов’язані між собою, тому питання некоректне.
5. Кожна національна мова є унікальною, оскільки вона:
А) дозволяє передавати та поширювати інформацію;
Б) сприяє удосконаленню професійних знань;
В) є засобом спілкування всіх людей між собою;
Г) служить засобом передачі традицій і є найважливішою умовою культурної самоіндентифікації.
6. “Несвідоме” в сучасній філософії – це:
А) явища та процеси в психіці людини, які нею не усвідомлюються і не впливають на її поведінку;
Б) рефлекторні процеси в організмі людини;
В) все, що не усвідомлюється людиною;
Г) дещо, притаманне окремій людині.
7. Відносна істина, на відміну від абсолютної:
А) містить об’єктивне знання про предмет;
Б) завжди спирається на здоровий глузд;
В) може бути з часом спростована;
Г) є результатом чуттєвого пізнання.
8. Практика як критерій істини включає:
А) науковий експеримент;
Б) наукові поняття;
В) теоретичні узагальнення;
Г) статистичні методи.
9. Знайдіть у наведеному списку ознаки, притаманні лише науковому пізнанню.
А) Використання понять;
Б) логічне виведення умовиводів;
В) експериментальне підтвердження результатів;
Г) відкритість раціональній критиці будь-якого положення;
Д) узагальнення даних повсякденного досвіду.
10. Який зміст філософи вкладають у поняття “пізнання”? Складіть два речення з використанням цього поняття в контексті суспільствознавчого знання.
11. Напишіть есе на підставі висловлювання О. Маслоу про те, що “інформація без людського розуміння подібна до відповіді без запитання – вона позбавлена змісту”.
№ тесту | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Відповідь | А | Г | Б | В | В | В | Г | А | В |
IV. Домашнє завдання
Повторити матеріал теми “Людина і природа”.
Related posts:
- Узагальнення знань за темою “Світогляд людини” Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 68 . Узагальнення знань за темою “Світогляд людини” Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми; виховувати навички самостійної дослідницької діяльності під час підготовки та захисту проектів. Тип уроку: систематизації й узагальнення знань. Форма проведення: захист проектів. Обладнання: комп’ютери, мультимедійне обладнання. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент […]...
- ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “СВІДОМІСТЬ ПІЗНАННЯ” СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ УРОК 19 ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “СВІДОМІСТЬ ПІЗНАННЯ” Мета: перевірити й оцінити знання з теми; виховувати самостійність щодо опанування додаткового матеріалу, вміння концентрувати увагу, навички застосування на практиці отриманих знань. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Форма проведення: письмова контрольна робота. Хід уроку I. Організаційний момент II. Мотивація […]...
- Узагальнення знань за темою “Феномен людського життя” Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 7 . Узагальнення знань за темою “Феномен людського життя” Мета: закріпити й узагальнити вивчений матеріал; сприяти взаємозв’язку теоретичних знань та набутих практичних навичок з розглянутої теми; виховувати активну життєву позицію. Тип уроку: урок узагальнення знань. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент ІІ. Різнорівнева контрольна робота 1-й рівень – репродуктивний 1. […]...
- Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 43 . Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми, що вивчалася. Тип уроку: систематизації та узагальнення знань. Обладнання: плакати, олівці, папір. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Інструктаж учителя щодо завдань, які належить виконати учням у процесі […]...
- Узагальнення знань за темою “Людина і культура” Розділ VIII. ЛЮДИНА І КУЛЬТУРА Урок 59 . Узагальнення знань за темою “Людина і культура” Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Людина і культура”, виховувати самостійність у здобутті знань й формуванні вмінь. Тип уроку: узагальнення й систематизація знань. Форма проведення: захист проектів. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент ІІ. Основна частина уроку Бесіда 1. […]...
- Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 20 . Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та знання, набуті під час вивчення теми. Тип уроку: урок узагальнення вивченого. Форма проведення уроку: бліцопитування. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Учитель. […]...
- Узагальнення знань за темою “Політичні засади людського існування” Розділ VII. ПОЛІТИЧНІ ЗАСАДИ ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ Урок 51 . Узагальнення знань за темою “Політичні засади людського існування” Мета: перевірити знання учнів з теми, виховувати самостійність у здобутті знань. Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань. Форма проведення: семінарське заняття з використанням “Методу кейсів”. Епіграф: – Тільки сильна держава забезпечує свободу своїм громадянам. (Ж.-Ж. Руссо) ХІД […]...
- Узагальнення знань за темою “Світ та особливості його існування” Розділ II. СВІТ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ІСНУВАННЯ Урок 13 . Узагальнення знань за темою “Світ та особливості його існування” Мета: закріпити й узагальнити матеріал теми; сприяти взаємозв’язку теоретичних знань та набутих практичних навичок за розглянутою темою; виховувати активну життєву позицію. Тип уроку: урок узагальнення знань. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент ІІ. Виконання завдань 1-й рівень […]...
- Узагальнення знань за темою “Людина і природа” Розділ V. ЛЮДИНА І ПРИРОДА Урок 35 . Узагальнення знань за темою “Людина і природа” Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та знання, набуті під час вивчення теми. Тип уроку: урок узагальнення вивченого. Форма проведення уроку: тестування. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент ІІ. Виконання завдань Учитель. Сьогодні на уроці ми з вами […]...
- Засоби зв’язку речень у тексті. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою “Текст” Урок 25 Тема. Засоби зв’язку речень у тексті. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою “Текст” Мета: поглибити знання учнів про структуру тексту; продемонструвати засоби зв’язку речень у тексті; формувати вміння аналізувати структуру тексту; учити складати текст, дотримуючись його структури; систематизувати й узагальнити знання про текст; розвивати увагу учнів, виховувати інтерес до спостережень у природі. […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА ТЕМОЮ “ПРИКМЕТНИК” Урок 63. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА ТЕМОЮ “ПРИКМЕТНИК” Мета: перевірити вміння учнів визначати рід і число прикметників, узгоджувати прикметники з іменниками, визначати відмінок прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 212 (2), […]...
- Узагальнення знань і вмінь учнів за темою “Слова, які позначають дію предметів”. Складання розповіді за серією малюнків та питаннями Урок 72 Тема. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою “Слова, які позначають дію предметів”. Складання розповіді за серією малюнків та питаннями Мета: вчити вживати дієслова з урахуванням мовленнєвої ситуації; поглиблювати знання про текст-опис та його частини; учити складати зв’язні розповіді за серією малюнків та запитаннями; виховувати співчуття та доброзичливість. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА ТЕМОЮ “ПРИКМЕТНИК” Мета: перевірити вміння учнів визначати рід і число прикметників, узгоджувати прикметники з іменниками, визначати відмінок прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Вікторина “Прикметник” – Яка частина мови називається прикметником? – Як змінюються прикметники? – З якою частиною мови […]...
- Свідомість особистості – ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ “СВІДОМІСТЬ-САМОСВІДОМІСТЬ” ПСИХОЛОГІЯ НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК ПІДСТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ “СВІДОМІСТЬ-САМОСВІДОМІСТЬ” Свідомість особистості Підсистема особистості “свідомість-самосвідомість” відображає її об’єктивний світ, індивідуальну свідомість. СВІДОМІСТЬ є здатністю людини до рефлексії, адекватного відображення навколишнього світу, подій, що відбуваються в ньому, своєї Батьківщини, обов’язку тощо, а також створення до них свого ставлення. Через свідомість людина здатна пізнати сутність навколишнього світу, розуміти його та одночасно […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання й матеріали: таблиці або слайди презентації, фотографії, із зображення діяльності людини […]...
- Узагальнення знань, умінь і навичок із фонетики, графіки, орфографії та орфоепії ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 58 Тема. Узагальнення знань, умінь і навичок із фонетики, графіки, орфографії та орфоепії Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів із фонетики, вдосконалити орфоепічні й орфографічні навички; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати старанність у навчанні. Обладнання: підручник, текст диктанту. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 39. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета; узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Веселі задачі – На травиці біля хати Метушаться цуценята. […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: таблиці “Тип Кільчасті черви. Клас П’явки”, “Тип Членистоногі”, “Комахи”, […]...
- Узагальнення й систематизація знань про вуглеводні, взаємозв’язок між вуглеводнями Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 42 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про вуглеводні, взаємозв’язок між вуглеводнями Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про ненасичені вуглеводні, їх хімічні властивості, застосування; показати взаємозв’язок між вуглеводнями. Тип уроку: узагальнення й систематизації знань. Форми роботи: групова робота. Обладнання: картки-завдання. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Перевірка […]...
- Закріплення знань про однорідні члени речення. Узагальнення знань за розділом. (Вправи 70-73) Тема. Закріплення знань про однорідні члени речення. Узагальнення знань за розділом. (Вправи 70-73). Мета. Закріпити й узагальнити знання про однорідні члени речення; розділові знаки при однорідних членах; виробляти синтаксичні вміння; виховувати любов до прекрасного. Обладнання: ілюстрований матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. 1. Вправа “Кастинг дикторів українського радіо”. Інтонування речень з […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 49. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Математичний диктант – Запишіть підряд усі числа від […]...
- Узагальнення знань і вмінь з теми “Дієслово”. Урок-гра Урок 103 Тема. Узагальнення знань і вмінь з теми “Дієслово”. Урок-гра Мета: в ігровій формі повторити й узагальнити знання з теми, готувати учнів до контрольної роботи; розвивати інтерес до вивчення рідної мови; виховувати патріотизм. Обладнання: карта країни “Дієслово”. ХІД УРОКУ I. Мотивація навчання Учні читають вірші. Мов багато є на світі – Всі вони, неначе […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання й матеріали: таблиці, схеми або слайди презентації із зображенням особливостей внутрішньої […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ ІЗ ТЕМИ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: таблиці й рисунки із зображеннями тварин, таблиці “Клітина тварин”, […]...
- Узагальнення й систематизація знань про природні джерела вуглеводнів І СЕМЕСТР Тема 3. ПРИРОДНІ ДЖЕРЕЛА ВУГЛЕВОДНІВ ТА ЇХ ПЕРЕРОБКА Урок 27 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про природні джерела вуглеводнів Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про природні джерела вуглеводнів, їх переробку, використання продуктів переробки. Тип уроку: узагальнення й систематизації знань. Форми роботи: групова. Обладнання: картки-завдання. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 136. УЗАГАЛЬНЕННЯ й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК Мета: повторити вивчені таблиці множення і ділення; узагальнити і систематизувати знання учнів; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 1056; 1057) Завдання 1056 – Прочитайте виписані […]...
- Моральна свідомість, Психологічні властивості людини Безпека життєдіяльності 1. ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 1.5. Психологічні властивості людини 1.5.13. Моральна свідомість Моральна свідомість – стрижнева складова формування моральної вихованості людини, яка визначається як відображення в свідомості людини принципів, норм поведінки, що регулюють ставлення людей один до одного й до суспільства. Моральні знання – основа розвитку моральної свідомості людини, основний її компонент, це засвоєння […]...
- Узагальнення й систематизація знань про нітрогеновмісні органічні сполуки II Семестр Тема 5. НІТРОГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 57 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про нітрогеновмісні органічні сполуки Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про нітрогеновмісні органічні сполуки, рівні організації органічних сполук. Тип уроку: узагальнення й систематизації знань. Форми роботи: групова робота, семінар. Обладнання: картки-завдання. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Перевірка домашнього […]...
- Узагальнення знань про кисень ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 5. Узагальнення знань про кисень Цілі: закріпити знання про кисень як просту речовину, способи його добування, фізичні й хімічні властивості; закріпити вміння складати реакції розкладу і сполучення на прикладах добування і хімічних властивостей кисню; застосовувати набуті знання для складання рівнянь реакцій горіння простих і складних речовин, складати […]...
- Узагальнення і систематизація знань ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 19. Узагальнення і систематизація знань Цілі: узагальнити набуті знання, вміти використовувати їх під час виконання завдань різного типу. Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів. Тип уроку: узагальнююче повторення. Форми роботи: хімічна розминка, самостійна робота, робота в групах, прес-конференція. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Оголошення теми й мети уроку III. […]...
- Антропологічні та соціально-культурні виміри наукового пізнання Філософія світ людини Антропологічні та соціально-культурні виміри наукового пізнання У попередній лекції наголошувалося на значенні свідомості, пізнання для життєдіяльності людини. Особливу роль у пізнавальному ставленні людини до світу відіграє така спеціалізована форма пізнання, як наука. Саме антропологічні та соціально-культурні виміри наукового пізнання і будуть у центрі нашої уваги в даній лекції. Спочатку розглянемо контроверзи “сцієнтизм […]...
- Біосоціальна природа особистості. Свідомість РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Тема 2. МИСЛЕННЯ І СВІДОМІСТЬ УРОК 97. Біосоціальна природа особистості. Свідомість Освітня мета: сформувати поняття про психічні процеси, що лежать в основі пізнання людиною навколишнього світу, про фізіологічні основи свідомості. Основні поняття і терміни: свідомість, увага, відчуття, сприйняття, пам’ять. Обладнання: муляж головного мозку людини. Структура уроку, основний зміст і […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ. ЗАХИСТ МІНІ-ПРОЕКТІВ Цілі уроку: – освітня: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми; – розвивальна: розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; – виховна: виховувати розуміння єдності всього живого, бережливе ставлення до життя та розуміння відповідальності людини за наслідки її діяльності. Обладнання і матеріали: фото й малюнки тварин у різних життєвих ситуаціях, фрагменти […]...
- Свідомість і несвідоме – Спекулятивна психологія Філософія посбіник Тема 2. МЕТАФІЗИКА § 3. Спекулятивна психологія Свідомість і несвідоме Якщо свідомість – це “звітне” діяння, коли людина не перевіряє те, що відбувається, а розуміє, несе відповідальність за те, що вдіяно, то несвідоме – це сукуп-ність явищ, які не піддаються звітуванню. Тобто – факт. На відміну від свідомості, яка представлена безумовним чином, несвідоме […]...
- ОКЕАНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 6 “СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПОРІВНЯЛЬНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОХ ОКЕАНІВ”. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УРОК 14. ОКЕАНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 6 “СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПОРІВНЯЛЬНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОХ ОКЕАНІВ”. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Навчальна мета: узагальнення та систематизація знань учнів за вивченими темами; вдосконалення навичок та вмінь роботи з картами атласа; визначення рівня засвоєння учнями навчального матеріалу. Обладнання: атласи, підручники, зошити для практичних робіт з друкованою основою. Тип уроку: урок узагальнення, оцінювання […]...
- Узагальнення і систематизація набутих знань із стилістики 8.5. Узагальнення і систематизація набутих знань із стилістики У 5-7 класах на основі ознайомлення з текстом, його різновидами та структурними елементами закладаються знання про типи і стилі мовлення. У наступних класах знання про стилі мовлення поглиблюються й розширюються. У 8-9 класах ця робота проводиться принагідно під час аналізу текстів різних стилів. Великі можливості для удосконалення […]...
- Закріплення і узагальнення знань і вмінь про морфемну будову слова. (Вправи 79-83) Тема. Закріплення і узагальнення знань і вмінь про морфемну будову слова. (Вправи 79-83). Мета. Повторити матеріал про будову слова, закріпити вміння добирати споріднені слова; розрізняти спільнокореневі слова та форми одного і того самого слова; розвивати вміння зіставляти, аналізувати, узагальнювати. Обладнання: мовний матеріал, схеми розбору слова за будовою (додаток 5). Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: узагальнити знання учнів про дії множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 33; 34) Завдання 33 – Прочитайте обчислення задачі зручним способом. Завдання 34 – Прочитайте […]...
- Урок узагальнення та систематизації знань з теми “Багаточлени” Урок № 41 Тема. Урок узагальнення та систематизації знань з теми “Багаточлени” Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів, які вони дістали з теми “Багаточлени”. Тип уроку: систематизація та узагальнення знань. Хід уроку I. Перевірка домашнього завдання @ Для перевірки домашнього завдання вчитель збирає зошити, але оскільки аналіз самостійної роботи необхідний (тим більше, […]...
- Структура свідомості. Свідомість і праця. Спілкування і мова Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ Уроки 22-23 . Структура свідомості. Свідомість і праця. Спілкування і мова Мета: розкрити основні поняття з теми (емоції, мислення, воля, надсвідомість, інтуїція); ознайомити учнів зі структурою свідомості; розвивати вміння формувати особисті судження та аргументи з проблеми. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма проведення: лекція з елементами бесіди. ХІД УРОКУ І. […]...