Відсоткове відношення двох чисел
Урок № 4 5
Тема. Відсоткове відношення двох чисел
Мета: сформувати уявлення про зміст поняття відсоткове відношення двох чисел та виробити вміння знаходити відсоткове відношення двох чисел та розв’язувати задачі, що передбачають цю дію.
Тип уроку: засвоєння знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
Усні вправи
1. Обчисліть: | class=""/> |
2. Знайдіть відношення чисел: 15до5; 10 до 30; 7 до 2. Що показує кожне із цих відношень?
3. Виразіть у відсотках числа: ; 0,01; ; 0,4; 0,17; ; 0,005; 1,5; 2.
4. Ціна товару: а) знизилась на 30 %; б) підвищилась на 10 %. Скільки відсотків від попередньої ціни вона становить?
II. Засвоєння знань
1. Мотивація навчальної діяльності
@ На цьому уроці учні знайомляться з третім типом задач на відсоток – задачами на знаходження відсоткового відношення двох чисел. Оскільки знаходження відсоткового відношення двох чисел є найпоширенішим способом
2. Засвоєння нових знань
Задача 1. У 6-му класі навчаться 30 учнів, з яких математику знають на достатньому рівні 12 учнів. Яку частину становлять ці учні від усіх учнів класу?
Розв’язання. Зрозуміло, що шукане число – відношення 12 до 30:
12 : 30 = = = 0,4.
Відповідь. 0,4.
Задача 2. У 6-му класі навчаться 30 учнів, з яких математику знають на достатньому рівні 12 учнів. Скільки відсотків усіх учнів класу становлять ті, що знають математику на достатньому рівні?
Розв’язання. Із першої задачі маємо:
12 від 30 становить 0,4, але ж 0,4 = 40 %.
Відповідь. 40 %.
Висновок(конспект 25)
Конспект 25 | |
Відсоткове відношення двох чисел | |
А від b становить – 100 % | Приклад 15 від 40 становить: = = 0,375 = 37,5 % |
III. Формування вмінь
І рівень
Усні вправи
Скільки відсотків становить:
А) 10 від 20; б) 3 від 5; в) 0,004 від 0,16; г) від ?
ІІ рівень
Письмові вправи
Задача 1. Із 150 найменувань товару, що їх виготовляє фабрика, 30 нової моделі. Скільки відсотків товару нової моделі випускає фабрика?
Задача 2. Заповніть пусті клітинки таблиці.
Понеділок | Вівторок | Середа | Четвер | Усього |
Маса овочів, m | 60 | 42 | 240 | |
Відсоток від усієї маси | 30 | (100) |
Задача 3. Ділянка землі поділена на 3 частини. Одну частину площею 6 а відведено під сад, другу частину (площею 15 а) – під город, а решта 3 а – під будинок та господарські будівлі. Скільки відсотків ділянки відведено під будинок, сад?
Задача 4. Маса ящика з товаром 11,5 кг. Маса товару 9,2 кг. Скільки відсотків становить маса порожнього ящика від маси з товаром?
Додатково. Задачі на повторення попереднього матеріалу
1. Розв’яжіть рівняння 1 : 8 = х : .
2. Для виготовлення 10 деталей потрібно 3 кг металу. Скільки металу потрібно взяти, щоб виготовити 12 таких деталей?
3. Для перевезення вантажу автомобілю вантажністю 6 т треба зробити 10 рейсів. Скільки треба зробити рейсів автомобілю, вантажність на 2 т менше, щоб перевезти той самий вантаж?
IV. Підсумки уроку
Бліцтест
1) 4 від 16 становить: а) 40 %; б) 16 %; в) %;г)25%.
2) Різниця чисел 5 і 2 становить від числа 5: а) 3 %; б) %; в) 60 %; г) %.
V. Домашнє завдання
1. Фермер зібрав 18 т зернових, із них 4,5 т кукурудзи. Скільки відсотків становить маса зібраної кукурудзи від маси зернових?
2. Є два сплави міді зі сріблом. Перший сплав містить 85% срібла, а другий – 60%. Шматок першого сплаву масою 4 кг сплавили зі шматком другого сплаву масою 6 кг і одержали третій сплав. Знайдіть у відсотках вміст срібла у третьому сплаві.
3. У скільки разів треба збільшити число 3, щоб дістати число 7?
4. Знайдіть значення виразу: а) 0,5 – 1,6 + 14,911 : 3,7; б) 1,3 – (313,2 : 8,7 – 5,3).