Вправи 203-248

203. 1. Не спитавши броду, не лізь у воду. 2. Не подумавши і кілочка не витягнеш. 3. На віку – як на довгій ниві: не пройдеш, ніг не поколовши. 4. Не хвали кашу, коли просо не просіяне. 5, Немає такого дерева, щоб на нього птиця не сіла. 6. Не говори пишно, щоб тобі на зле не вийшло. 7. Ніхто так часто не впевнює про свою “правду”, як брехун. 8. Давши слово – держись, не давши – кріпись.

204. Великий Гете писав: “Ці добрі люди і не підозрюють, яких зусиль треба докласти, щоб навчитися читати. Я сам використав на це вісімдесят років, і однак не можу сказати,

що досяг мети”. Більшість людей звикли, самі того не помічаючи, читати текст двічі. Це робить читання повільним і заплутаним. Не варто перечитувати кожне речення, не дочитавши весь абзац. У кожному тексті є слова, які “підштовхують” просуватися далі, “попереджають” про зміни. Не навчившись користуватися такими словами, ви не зрозумієте зміст прочитаного.

214. 1. Нехай і так, нехай і важко, а серцеві не потурай. 2. Незважаючи на малесенький вітерець, парилося і робилося душно. 3. Незважаючи на твої докори, я все ж таки вчинив по-своєму. 4. Остап виправдовувався, не дивлячись мені у вічі. 5. На столі було

ще чимало ненадісланої кореспонденції. 6. Сходження на Говерлу відбулося, незважаючи на погану погоду.

215. 1. Надворі холоднішає, і зима вже зовсім скоро. 2. Сіроманець уже не котився – його котив вітер. 3. Без радісних співів і викриків, сумно, повагом ішли тухольці – старі й молоді, повні важких дум. 4. Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну. 5. Блажен той муж, воістину блажен, котрий не був ні блазнем, ні вужем. Котрий вовік ні в празники, ні в будні не піде на збіговиська облудні. 6. Сухомлин, спокійно чистячи рибину, починає повагом розповідати про своє життя.

216. Солодко, тричі, вночі, треба, навшпиньки, вже, горілиць, вперше, по-твоєму, туди, по-чесному, чесно, дуже, завтра, спросоння, дивно, мовчки, там, неодмінно, все одно, морозно, вітряно, вочевидь.

217. Восени, навесні, навколо, слизько, мало, учетверть, стоячи, по-іншому, синьо, сонячно, тихо, швидко.

230. Якісний – якісно, зручний – зручно, вдалий – вдало, відомий – відомо, бадьорий – бадьоро, дужий – дуже, грайливий – грайливо, ніжний – ніжно, жорстокий – жорстоко, малий – мало, охайний – охайно, привітний – привітно, рішучий – рішучо, радісний – радісно, стрімкий – стрімко, стрункий – струнко, черствий – черство, яскравий – яскраво.

240. 1. Безцінно, здивовано, схвильовано, впевнено.

2. Попідтинню, бездоганно, Бездумно, навмання.

241. Заможний – замолено, небезпечний – небезпечно, здивований – здивовано, холодний – холодно, немічний – немічно, законний – законно, корисний – корисно, незмінний – незмінно, незбагненний – незбагненно, ненастанний – ненастанно, неодмінний – неодмінно, звичний – звично, щогодинний – щогодинно, істинний – істинно.

243. Радісно, приємно, безперечно, потрібно, сонячно, невблаганно, непримиренно, страшенно, безпідставно, соромно, нежданно, несказанно.

245. 1. Ніякої ніколи ялинки у нас удома не було. 2. Ніколи раніше кияни не бачили подібних видовищ, як того весняного дня. 3. Нема ніде нікого, а вона якогось дуба смаленого править та обіцяє груші на вербі! 4. Анна не слухала її вже більше, уже ані разу не оглянулася, їй стало цілком байдуже, що навколо діялося. 5. За тією клятою панською роботою світу не видно, вгору ніколи глянути.

247. 1. Сніг лягає твоїм покривалом. І лежить нерухомо. Недалеко – церковця, хрести, дерева… 2. Ми тоді були ще надто молоді, і надто несподівано все це сталося. 3. Добре, що саме почав підводитись місяць, накладаючи мазки на невиразно окреслені хмари. 4. Із шиплячими звуками часто виникають труднощі: діти вимовляють ці звуки невиразно, а шепелявлячи. 5. Невдовзі була перша весняна гроза, і мигавиці так освітлювали бабусину хату, що видно було, як удень. 6. О мово рідна! їй гаряче віддав я серце недарма. Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема. 7. Той монастир недавно збудували. Там дзвони є на різні голоси.

248. 1. Яблуко від яблуні недалеко падає. 2. Згоджусь я тобі не тепер, то в четвер. 3. Недовго цілився, та добре попав. 4. Коли цвіте біб, тоді тяжко на хліб, а як мак, то не так. 5. Не щодень Великдень. 6. Не одна у світі біла корова. 7. Що недобре лежить, так і липне до його рук.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Вправи 203-248