ВСТУП. ПРЕДМЕТ ВИВЧЕННЯ “ГЕОГРАФІЇ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ”. ТЕМАТИЧНІ КАРТИ І РОБОТА З НИМИ
Вступ
УРОК № 1
Тема. ВСТУП. ПРЕДМЕТ ВИВЧЕННЯ “ГЕОГРАФІЇ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ”. ТЕМАТИЧНІ КАРТИ І РОБОТА З НИМИ
Мета: визначити предмет вивчення шкільного курсу “Географія материків і океанів”, ознайомити учнів з тематичними картами та основними видами роботи з ними, виховувати повагу до праці географів, науковців-дослідників, розвивати в учнів потяг до самостійного здобуття географічних знань, умінь та навичок.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: стінна фізична карта світу, підручники та атласи для
Опорні поняття: фізична географія, материки, океани, частини світу, карта, атлас, план місцевості.
Географічна номенклатура: материки: Африка, Австралія, Антарктида, Північна Америка, Південна Америка, Євразія; океани: Тихий, Атлантичний, Індійський, Північний Льодовитий; частини світу: Азія, Європа, Африка, Америка, Австралія, Антарктида.
ЗМІСТ УРОКУ
I. Організаційний момент
Знайомство вчителя з учнями класу (в разі, коли вчитель починає працювати з класом уперше). Коротка бесіда про подорожі, що були здійснені учнями влітку, та їх цінність для розвитку географічних
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Розминка. Гра “Знайди пару” (з’єднати попарно відповідні слова):
Африка, Євразія, Північна Америка, Південна Америка, Австралія, Антарктида | Гімалаї, Ніл, кенгуру, Амазонка, пінгвін, Ніагарський водоспад |
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
Вчитель аналізує результати гри і повідомляє учням, що основним завданням вивчення географії в 7 класі є розширення і поглиблення знань про материки та океани Землі, продовження формування та вдосконалення вмінь і навичок роботи з картами, географічною літературою та іншими джерелами географічних знань.
IV. Вивчення нового матеріалу
Визначення предмету вивчення “Географії материків і океанів”. Підручник “Географії материків і океанів” для 7 класу (знайомство зі структурою та складовими частинами підручника).
Тематичні карти атласу та робота з ними.
Групи карт за ознаками:
За охопленням території – карти світу, окремих материків та їх частин, держав;
За масштабом – великомасштабні (масштабом 1 : 200 000 і більше), середньомасштабні (від 1 : 200 000 до 1 : 1 000 000) і дрібномасштабні (менші за 1 : 1 000 000);
За змістом – загальногеографічні (фізична карта світу) і тематичні (кліматична, тектонічна, карта грунтів та ін.);
За призначенням – навчальні, туристичні, синоптичні, військові, навігаційні, автошляхів та ін.
– Ознайомлення з географічними атласами та основні види роботи з ними.
– Робота з довідником учня (див. додатки).
V. Закріплення вивченого матеріалу
Робота в динамічних групах
– Користуючись змістом підручника, назвіть основні розділи, які будуть вивчатися в курсі “Географія материків і океанів”.
– З’ясуйте, чи є в атласі для 7 класу середньо – та великомасштабні карти?
– Визначте, чи є в атласі для 7 класу загальногеографічні карти? Назвіть приклади тематичних карт шкільного атласу.
VI. Підсумок уроку
Підбиття підсумків роботи учнів по групах, а також загальний підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання
– Опрацювати відповідний параграф підручника.
– Принести на наступний урок географічні енциклопедії, словники, довідники, журнали (на вибір учнів).
Related posts:
- ВСТУП. ПРЕДМЕТ ВИВЧЕННЯ КУРСУ “ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ”. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ. МЕТОДИ ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. КЛАСИФІКАЦІЯ КАРТ УРОК 1. ВСТУП. ПРЕДМЕТ ВИВЧЕННЯ КУРСУ “ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ”. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ. МЕТОДИ ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. КЛАСИФІКАЦІЯ КАРТ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання учнів про географію як науку, джерела географічних знань, методи географічних досліджень, поділ карт на групи; ознайомити із структурою та загальним змістом курсу “Географія материків та океанів”; сприяти формуванню пізнавального інтересу до […]...
- МАТЕРИКИ ТА ОКЕАНИ ЯК ОБ’ЄКТИ ВИВЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ. СПІВВІДНОШЕННЯ НА ЗЕМЛІ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ. МАТЕРИКИ І ЧАСТИНИ СВІТУ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ПРО МАТЕРИКИ ТА ОКЕАНИ Мета: Навчальна: пригадати прийоми навчальної діяльності; з’ясувати особливості нового курсу, предмет його вивчення; сформувати уявлення про систему географічних наук, що вивчають окремі регіони Землі; повторити знання про розподіл земної поверхні на материки, океани, частини світу; ознайомити з джерелами географічних знань регіональної географії; удосконалювати навички роботи з джерелами географічних знань; Розвивальна: сприяти розумінню значення для людини […]...
- КАРТИ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ ЗА МАСШТАБОМ, ПРОСТОРОВИМ ОХОПЛЕННЯМ, ЗМІСТОМ І ПРИЗНАЧЕННЯМ Мета: Навчальна: повторити поняття “карта”, удосконалити знання про особливості різних видів картографічних джерел знань та використовуваних при цьому методів; навчити визначати вид карти за різними ознаками; формувати вміння та навички найпростіших географічних досліджень за картами; Розвивальна: розвивати допитливість та спостережливість, уміння аналізувати й систематизувати картографічну інформацію, робити висновки й узагальнення, уміння працювати у групі; показати […]...
- ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ. КАРТИ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ Мета: – актуалізувати та розширити знання про джерела географічної інформації; скласти загальні уявлення про підходи до класифікації карт; формувати практичні вміння розрізняти та порівнювати різні види карт, сприяти опануванню основ картографічної грамотності; – розвивати вміння знаходити та аналізувати інформацію, самостійно та за допомогою вчителя обирати критерії для класифікації, встановлювати причиново-наслідкові зв’язки, будувати логічні міркування; – […]...
- Орієнтовне календарно-тематичне планування курсу фізичної географії материків і океанів 7 клас 12-річної школи ДОДАТКИ Додаток 1 Орієнтовне календарно-тематичне планування курсу фізичної географії материків і океанів 7 клас 12-річної школи Загальний № уроку № уроку в темі Тема уроку Дата проведення Вступ (5 год.) 1 1 Вступ. Предмет вивчення “Географії материків і океанів”. Тематичні карти і робота з ними 2 2 Джерела географічних знань. Методи географічних досліджень 3 3 […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМАМИ “ВСТУП. ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ” Мета: – узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; вдосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; – розвивати вміння самостійно контролювати свій час, оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за потреби; – виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень. Обладнання: атласи, дидактичні картки […]...
- ВСТУП. ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ СВІТУ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ. МЕТОДИ ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. ІСТОРИКО-ГЕОГРАФІЧНІ РЕГІОНИ СВІТУ. ВИДАТНІ ЕКОНОМГЕОГРАФИ СВІТУ УРОК 1 . ВСТУП. ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ СВІТУ. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНИХ ЗНАНЬ. МЕТОДИ ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. ІСТОРИКО-ГЕОГРАФІЧНІ РЕГІОНИ СВІТУ. ВИДАТНІ ЕКОНОМГЕОГРАФИ СВІТУ Навчальна мета: сформувати в учнів загальне уявлення про предмет та завдання соціально-економічної географії світу; актуалізувати та поглибити знання про джерела географічних знань та методи географічних досліджень; ознайомити з основними принципами виділення історико-географічних регіонів світу; розвивати […]...
- ЩО ВИВЧАЄ ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ Мета: – актуалізувати знання учнів про географію як науку, материки, океани, частини світу; формувати знання про материки та океани як об’єкти вивчення регіональної географії; сприяти розумінню учнями важливості географічних знань про материки та океани; ознайомити зі структурою та загальним змістом курсу; – розвивати вміння аналізувати, встановлювати аналогії та порівнювати; – формувати навички раціональної організації навчальної […]...
- ШЛЯХИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ Мета: – узагальнити та систематизувати знання за темами розділу “Вплив люди ни на природу материків і океанів”; сприяти розумінню взаємозв’язків людиною та компонентами природи; повторити основні види та джерела забруднення природних комплексів, наслідки забруднення; залучити до самостійного вирішення питань щодо покращення екологічної ситуації на Землі; – розвивати вміння організовувати навчальну співпрацю з однолітками, формулювати, аргументувати […]...
- Що вивчає географія материків та океанів. Джерела географічної інформації про материки та океани ВСТУП Анонсування теми Ви набудете знання про: – завдання курсу “Материки та океани”; – основні джерела географічної інформації; – методи географічних досліджень. Ви навчитеся: – порівнювати географічні карти за різними ознаками; – оцінювати значення для людини географічних знань про материки та океани. & 1. Що вивчає географія материків та океанів. Джерела географічної інформації про материки […]...
- Предмет вивчення географії населення Розділ 1. ЗАГАЛЬНА ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА СВІТУ ТЕМА 4. ГЕОГРАФІЯ НАСЕЛЕННЯ § 24. Предмет вивчення географії населення Географія населення як наука. Географія населення є складовою економічної та соціальної географії. Предметом її вивчення є географічні відмінності складу, відтворення населення, його територіальне розміщення і міграції, трудові ресурси, населені пункти і їхні територіальні системи, особливості культури, побуту, звичаїв народів. […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ? Зустріч 40. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ПРИРОДУ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ? Мета: узагальнити, систематизувати та перевірити знання учнів за розділом “Природа материків і океанів”; розвивати пам’ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ III. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ 1. Гра “Відгадай материк” […]...
- Походження материків та океанів. Геологічний час І СЕМЕСТР РОЗДІЛ ІІІ Географічна оболонка та її складові Тема 1. Літосфера Урок 23. Походження материків та океанів. Геологічний час Мета: поглибити знання про літосферу, закріпити поняття “земна кора”; дати уявлення про походження материків і океанів; ввести поняття “геологічний час”, познайомити з поділом його на менші відрізки; показати, як відбувалися зміни протягом геологічного часу, які […]...
- Що вивчає “Географія материків і океанів”. Джерела географічних знань. Методи географічних досліджень ВСТУП §1 Що вивчає “Географія материків і океанів”. Джерела географічних знань. Методи географічних досліджень Пригадайте У Що вивчає “Загальна географія”? Які методи географічних досліджень і джерела географічної інформації вам відомі? Географія про різноманітний світ суходолу та океану. У 6-му класі ви ознайомилися із загальною географією, з якої дізналися про цікавий і різноманітний світ географічної оболонки […]...
- Що вивчає географія материків і океанів Шановні семикласники! Перед вами підручник з географії. У 7 класі ви поглиблюватимете свої знання з цього предмета. У підручнику вміщено пізнавальну й цікаву інформацію про природу материків і океанів, про різні народи й країни планети, про закономірності розвитку географічної оболонки, у середовищі якої ми живемо та яку маємо оберігати. Земля – це спільний дім для […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА 2 “АНАЛІЗ ТЕМАТИЧНОЇ КАРТИ БУДОВИ ЗЕМНОЇ КОРИ” УРОК 3. ПРАКТИЧНА РОБОТА 2 “АНАЛІЗ ТЕМАТИЧНОЇ КАРТИ БУДОВИ ЗЕМНОЇ КОРИ” Навчальна мета: повторити, розширити та систематизувати знання учнів про будову літосфери та земної кори; продовжити формування в учнів уміння працювати з тематичними картами атласа з метою встановлення та пояснення головних географічних закономірностей. Обладнання: фізична карта світу, тектонічна карта світу, підручники, атласи, зошити для практичних […]...
- ОКЕАНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 6 “СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПОРІВНЯЛЬНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОХ ОКЕАНІВ”. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УРОК 14. ОКЕАНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 6 “СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПОРІВНЯЛЬНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ДВОХ ОКЕАНІВ”. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Навчальна мета: узагальнення та систематизація знань учнів за вивченими темами; вдосконалення навичок та вмінь роботи з картами атласа; визначення рівня засвоєння учнями навчального матеріалу. Обладнання: атласи, підручники, зошити для практичних робіт з друкованою основою. Тип уроку: урок узагальнення, оцінювання […]...
- ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ. ШИРОТНА ЗОНАЛЬНІСТЬ I ВЕРТИКАЛЬНА ПОЯСНІСТЬ Мета: – актуалізувати, поглибити та систематизувати знання про природні комплекси, географічну оболонку та її закономірності; продовжити формування умінь та навичок працювати з тематичними картами атласу з метою встановлення та пояснення головних географічних закономірностей; – розвивати вміння самостійно працювати з джерелами географічних знань, аналітичне мислення; – сприяти формуванню ціннісного ставлення до природи. Обладнання; карта “Географічні пояси […]...
- ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УРОК 64. ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ Навчальна мета: поглибити та систематизувати знання про природні ресурси материків і океанів та типи природоохоронних територій; ознайомити з класифікацією природних ресурсів; формувати практичні уміння оцінювати та класифікувати природні ресурси; характеризувати основні типи природоохоронних територій. Обладнання: фізична карта світу, екологічна карта світу, схема “класифікація […]...
- ПРИРОДНІ БАГАТСТВА МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ, ЇХНІ ОСОБЛИВІ ВИДИ. НАСЛІДКИ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ ЛЮДИНОЮ. ПОРУШЕННЯ ПРИРОДНОЇ РІВНОВАГИ. АНТРОПОГЕННІ ЛАНДШАФТИ Мета: Навчальна: актуалізувати, поглибити та систематизувати знання про природні ресурси материків і океанів; ознайомити з основними видами природних ресурсів; формувати практичні вміння розрізняти раціональне та нераціональне природокористування, виявляти ознаки змін природних ландшафтів; Розвивальна: формувати вміння організовувати начальну співпрацю з учителем та однолітками, формулювати, аргументувати та відстоювати свою точку зору; Виховна: формувати екологічну свідомість на основі […]...
- ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ. ШИРОТНА ЗОНАЛЬНІСТЬ І ВЕРТИКАЛЬНА ПОЯСНІСТЬ Мета: Навчальна: повторити, удосконалити, узагальнити та систематизувати знання про взаємозв’язок природних компонентів й утворення на Землі природних комплексів різного порядку; сформувати стійке уявлення про закономірності поширення ПК; з’ясувати особливості азональних ПК; Розвивальна: формувати науковий світогляд, розвивати логічне й аналітичне мислення, уміння робити висновки й узагальнення, творчу уяву, удосконалювати навички самостійної навчально-пізнавальної діяльності, сприяти розвитку інтересу […]...
- Літосферні плити. Походження материків і океанів РОЗДІЛ 3 ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА Тема 1. Літосфера §22. Літосферні плити. Походження материків і океанів Пригадайте Що таке астеносфера? (Див. § 21.) Літосферні плити – великі частини літосфери. Земна кора не є суцільною. Вона розділена розломами на окремі величезні блоки – літосферні плити, які вглиб сягають верхніх шарів мантії. Найбільші плити – Євразійська, Африканська, Північноамериканська, Південноамериканська, […]...
- ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ, НАСЛІДКИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. ЗМІНА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКІВ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ПРИРОДИ ПІД ВПЛИВОМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ. ПОРУШЕННЯ РІВНОВАГИ В ПРИРОДІ. АНТРОПОГЕННІ ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ Розділ III ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Урок № 66 Тема. ПРИРОДНІ РЕСУРСИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ, ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ. ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ, НАСЛІДКИ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ. ЗМІНА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКІВ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ПРИРОДИ ПІД ВПЛИВОМ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ. ПОРУШЕННЯ РІВНОВАГИ В ПРИРОДІ. АНТРОПОГЕННІ ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ Мета: повторити і систематизувати поняття і знання про природні ресурси; надати учням знання про використання […]...
- ПРИРОДНІ БАГАТСТВА МАТЕРИКІВ ТА ОКЕАНІВ, НАСЛІДКИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ Мета: – актуалізувати, поглибити та систематизувати знання про природні ресурси материків і океанів; ознайомити з основними видами природних ресурсів; формувати практичні вміння розрізняти раціональне та нераціональне природокористування, виявляти ознаки змін природних ландшафтів; – розвивальна: формувати вміння організовувати навчальну співпрацю з учителем та однолітками, формулювати, аргументувати та відстоювати свою точку зору; – виховна: формувати екологічну свідомість […]...
- ГЕОГРАФІЧНІ КАРТИ Розділ І. УКРАЇНА ТА ЇЇ ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМА 2. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ УРОК 5. ГЕОГРАФІЧНІ КАРТИ Тема. Карти – джерела географічних знань, їх зміст і призначення. Види карт. Картографічні проекції, спотворення площ, форм, кутів, відстаней. Навчальна мета: розширити знання учнів про карти, як найважливіші джерела географічної просторової інформації, про особливості їх створення; удосконалювати вміння і […]...
- Походження материків і океанів РОЗДІЛ І. ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ ТЕМА 2. Материки й океани – великі природні комплекси географічної оболонки & 5. Походження материків і океанів Пригадайте: 1. Що таке материк? Скільки материків на поверхні нашої планети? 2. Що таке Світовий океан? На які частини його поділяють? Походження материків і океанічних западин. Уважається, що майже 200 […]...
- Природні комплекси материків і океанів. Широтна зональність і вертикальна поясність РОЗДІЛ І. ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ ТЕМА 2. Материки й океани – великі природні комплекси географічної оболонки & 10. Природні комплекси материків і океанів. Широтна зональність і вертикальна поясність Пригадайте: 1. Що таке природний комплекс? 2. Назвіть найбільший природний комплекс на Землі. Природні комплекси. У науковій географічній літературі ландшафт (з нім. вид місцевості) […]...
- ТОПОГРАФІЧНІ КАРТИ Розділ І. УКРАЇНА ТА ЇЇ ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕМА 2. ДЖЕРЕЛА ГЕОГРАФІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ УРОК 7. ТОПОГРАФІЧНІ КАРТИ Тема. Топографічні карти та їх практичне використання. Визначення за картами напрямків, відстаней та висот на місцевості. Навчальна мета: сформувати уявлення про топографічні карти, удосконалити вміння практичного використання топокарт. Тип уроку: формування нових знань, умінь, навичок. Обладнання: підручник, атлас, топографічні […]...
- ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ. ГЕОГРАФІЧНІ НАСЛІДКИ РУХУ ЗЕМЛІ НАВКОЛО СВОЄЇ ОСІ ТА НАВКОЛО СОНЦЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “АНАЛІЗ КАРТИ “ГОДИННІ ПОЯСИ” ТА ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕВОГО ТА ПОЯСНОГО ЧАСУ” УРОК 2. ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ. ГЕОГРАФІЧНІ НАСЛІДКИ РУХУ ЗЕМЛІ НАВКОЛО СВОЄЇ ОСІ ТА НАВКОЛО СОНЦЯ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 1 “АНАЛІЗ КАРТИ “ГОДИННІ ПОЯСИ” ТА ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕВОГО ТА ПОЯСНОГО ЧАСУ” Навчальна мета: повторити, поглибити та систематизувати знання учнів про Землю як космічне тіло та наслідки її рухів у космічному просторі; сформувати первинні практичні уміння працювати з тематичними картами […]...
- ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ СВІТУ. ДЖЕРЕЛА ЕКОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ ВСТУП §1. ПРЕДМЕТ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ СВІТУ. ДЖЕРЕЛА ЕКОНОМІЧНИХ ЗНАНЬ Назвіть відомі вам джерела географічних знань. Предмет економічної і соціальної географії світу. З попереднього курсу географії вам уже відомо про існування “родини” географічних наук, в якій належне місце посідає й економічна і соціальна географія. Також ви маєте пам’ятати, що економічна і соціальна географія поділяється на три […]...
- ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ. РЕЛЬЄФ ДНА. КЛІМАТ І ВОДИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА 12. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ТА ТЕЧІЙ ОКЕАНІВ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ Мета: Навчальна: ознайомити з планом вивчення океанів; актуалізувати знання учнів про особливості природи Світового океану; сформувати знання про характерні ознаки географічного положення та природи Тихого океану; формувати первинні практичні уміння складати характеристику океану за тематичними картами атласу; Розвивальна: розвивати вміння складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом; Виховна: виховувати пізнавальну активність, інтерес до вивчення теми, […]...
- ПІДСУМКОВИЙ УРОК З РОЗДІЛУ “ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ” Мета: Навчальна: перевірити рівень знань і практичних умінь та навичок учнів за наведеною темою; удосконалити у процесі виконання роботи навички узагальнення, систематизації, аналізу здобутих знань; Розвивальна: розвивати уважність, зосередженість, аналітичні здібності, географічне мислення, пам’ять, увагу; Виховна: виховувати самостійність, почуття відповідальності, впевненості у своїх знаннях. Тип уроку: контролю, коригування та оцінювання знань, вмінь, навичок. Хід уроку […]...
- ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 12. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ТА ТЕЧІЙ ОКЕАНІВ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ Мета: Навчальна: сформувати цілісну систему знань про особливості природи Світового океану; продовжити вдосконалювати вміння та навички характеризувати географічне положення океану та його природні компоненти за тематичними картами атласу; Розвивальна: розвивати вміння встановлювати аналогії та порівнювати; складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом; Виховна: виховувати пізнавальний інтерес, екологічну свідомість. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Обладнання: фізична […]...
- ЧИМ ПІВДЕННА АМЕРИКА ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ІНШИХ МАТЕРИКІВ? Зустріч 33. ЧИМ ПІВДЕННА АМЕРИКА ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ІНШИХ МАТЕРИКІВ? Мета: ознайомити учнів з особливостями природи Південної Америки; розвивати просторову уяву, вміння працювати з картою півкуль; вчити складати комп’ютерні презентації, розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Відповіді […]...
- АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 12. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ТА ТЕЧІЙ ОКЕАНІВ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ Мета: Навчальна: поглибити та систематизувати знання про природу Світового океану; продовжити формування умінь та навичок характеризувати географічне положення та ознаки природи океану за тематичними картами атласу; Розвивальна: розвивати вміння встановлювати аналогії та порівнювати; складати цілеспрямований опис об’єкта за типовим планом; працювати у групах; Виховна: формувати ціннісне ставлення до природних багатств Світового океану, виховувати толерантність, повагу […]...
- СУЧАСНА ПОЛІТИЧНА КАРТА СВІТУ. ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КАРТИ СВІТУ УРОК 2. СУЧАСНА ПОЛІТИЧНА КАРТА СВІТУ. ЕТАПИ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ КАРТИ СВІТУ Навчальна мета: актуалізувати й поглибити знання про поняття “політична карта”, “держава”, “країна”, “залежна країна”, “колонія”; формувати знання про етапи формування політичної карти світу; розвивати навички роботи з політичною картою світу, вміння розрізняти кількісні та якісні зміни на політичній карті світу. Основні поняття: політична карта […]...
- Предмет економічної і соціальної географії України ВСТУП §1. Предмет економічної і соціальної географії України Географічна розминка Пригадайте з курсу “Фізична географія України”, які античні географи складали географічні описи про українські землі. Предмет вивчення економічної і соціальної географії України. Вам уже відомо, що географія – одна з найважливіших наук, що закладає основи знань про природу Землі. Та географів завжди цікавило й життя […]...
- Природні комплекси материків і океанів РОЗДІЛ І ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРИРОДИ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ Тема 2. МАТЕРИКИ ТА ОКЕАНИ – ВЕЛИКІ ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОБОЛОНКИ & 6. Природні комплекси материків і океанів Пригадай або здогадайся 1. Що таке природні територіальні комплекси і природні компоненти? 2. Як називають найбільший природний територіальний комплекс на Землі? 3. Які основні закономірності виявляються у географічній оболонці? […]...
- Природні ресурси материків і океанів Розділ 3 ЗЕМЛЯ НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Кожен із нас живе не лише у своєму помешканні, а й у спільному домі під назвою Земля. Тому, дбаючи про облаштування власної оселі, так само потрібно піклуватися й про наш спільний дім. Адже від його внутрішньої чистоти, від наявності в ньому потрібних нам якісних повітря і води, харчів і […]...
- ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН. ПРАКТИЧНА РОБОТА 12. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ТА ТЕЧІЙ ОКЕАНІВ НА КОНТУРНІЙ КАРТІ Мета: Навчальна: поглибити та систематизувати знання про природу Світового океану; продовжити формування умінь та навичок визначати географічне положення океану, характеризувати ознаки природи Індійського океану за картами атласу; Розвивальна: розвивати вміння складати опис об’єкта за типовим планом; самостійно обирати ефективні способи рішення навчальних задач; Виховна: формувати самостійність, відповідальність, пізнавальний інтерес. Тип уроку: комбінований. Обладнання: фізична карта […]...