ЯК УНИКНУТИ КОНФЛІКТУ? ПРАКТИЧНА РОБОТА. МОДЕЛЮВАННЯ СИТУАЦІЙ МИРНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ З ОДНОЛІТКАМИ
Мета: роз’яснити учням правила, що допомагають запобігати конфліктам і мирно розв’язувати їх; навчати мирно розв’язувати конфлікти з однолітками; розвивати вміння аналізувати типові життєві ситуації; виховувати культуру спілкування.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
– Як ви вважаєте, чому вміння слухати є не менш важливим, ніж уміння говорити?
– У чому полягають переваги впевненого спілкування?
– Назвіть недоліки пасивного й агресивного спілкування.
– Поясніть прислів’я.
–
– Говори мало, слухай багато, а думай – ще більше.
– Умій вчасно сказати і вчасно змовчати.
– Прочитайте вірш Є. Бандуренко “Дуже хочуть тишини” (с. 64).
– Чому учні не можуть домогтися тиші в класі?
– Чи вміють вони слухати одне одного?
– Чи виникала у вашому класі така ситуація?
Мозковий штурм “Асоціації”
– Що таке конфлікт? Які асоціації у вас викликає це слово?
Учні називають асоціації, які викликає слово “конфлікт”. Учитель записує всі названі асоціації на дошці та зачитує.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як попереджувати і розв’язувати конфліктні ситуації.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 65-66)
– Розгляньте малюнок на с. 65. Коли говорять, що виник конфлікт?
– Яке тлумачення слова конфлікт ви прочитали у словниковій скарб ничці?
– Через що часто відбуваються конфлікти?
– Які “секрети” спілкування ви знаєте?
– Які нові поради ви запам’ятали?
– Розгляньте малюнок на с. 66. Як слід відмовлятися від небезпечної пропозиції?
Запам’ятайте! Якщо виник конфлікт, слід шукати рішення, прийнятне для всіх.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Продовження роботи за підручником (с. 67)
1) Розгадування ребусів.
Суперечка, конфлікт.
2) Практична робота.
– Обговоріть ситуації.
– Ти дізнався, що твоєму другові придумали образливе прізвисько. Як ти вчиниш?
– Ти бачиш, як дівчинку з твого класу кривдять учні старших класів. Як ти вчиниш?
– Тобі пропонують з’ясувати стосунки бійкою. Як ти вчиниш?
– Незнайома людина просить у тебе мобільний телефон, щоб зателефонувати. Як ти вчиниш?
2. Робота в парах
– Згадайте казку К. Ушинського “Два козлики”.
– Об’єднайтесь у пари. Розіграйте сценки, як потрібно розв’язувати подібні ситуації (якщо ви зіткнулися з кимось у дверях, вузькому проході).
Запам’ятайте! Щоб мирно розв’язувати конфлікти, потрібно вміти поступатися.
3. Читання й обговорення казки М. Пляцковського “Гей, ти!” (додаток)
ГЕЙ, ТИ!
Ніхто зі звірів не хотів проходити повз будиночок, у якому жив папуга Гейти. Інакше його і не називали, тому що найулюбленішим виразом папуги був “Гей, ти!”. Побачить він бегемота і кричить:
– Гей, ти, Бегемоте! Не пролізеш у ворота!
Побачить носорога – і проходу не дає:
– Гей, ти, Носоріг! Не чіпляйся за поріг!
Кому захочеться повз такого задираку проходити? Але доводилося. Адже будиночок папуги стояв на центральній вулиці, саме навпроти центрального універмагу.
Та найбільше був незадоволений цими дражнилками директор універмагу жираф Довгов’язик, тому що до нього майже перестали заглядати покупці. Нікому не хотілося, щоб його при всіх дражнили.
І тоді жираф придумав хитрий хід. Він подарував папузі до дня народження новеньке дзеркало.
Побачив Гейти своє відображення у дзеркалі й вирішив, що це інший папуга на нього дивиться.
Відтоді він увесь час стирчить біля дзеркала і сам себе дражнить:
– Гей, ти, Папуго! Сиди вдома, волоцюго!
М. Пляцковський
– Що відчували звірі, коли їх обзивав Папуга?
– Чи багато в нього було друзів? Чому?
– Що можна сказати тому, хто дражниться?
Запам’ятайте! Називайте людей на ім’я. Дражнилки та обзивання породжують конфлікти.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Бесіда
– Що таке конфлікт? Чому виникають конфліктні ситуації?
– Як ви зазвичай поводитеся в конфліктній ситуації, під час сварки?
– Порадьтеся з батьками щодо уникнення конфліктів.
– Як ви вважаєте: бійка приносить користь чи завдає шкоди людині? Чому?