За що нам вдячні домашні улюбленці
ЗАПИТАННЯ ДО ПРИРОДИ
УРОК 60 За що нам вдячні домашні улюбленці – рослини, тварини?
Тема. За що нам вдячні домашні улюбленці – рослини, тварини?
Мета: сприяти засвоєнню учнями правил догляду за домашніми улюбленцями; виховувати відповідальність за виховання тварин, які живуть удома.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
– У кого з вас є домашні тварини? {Кішки, собаки, хом’яки тощо)
– А чи знаєте ви, як за ними доглядати?
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.
– Тварини, що живуть поруч, доставляють нам багато радісних хвилин. Вони прив’язані до нас.
– А чи достатньо уваги ми їм приділяємо? Чи комфортно їм поряд із нами? Чи здогадуємося ми про їхні бажання?
– Чи можуть прожити домашні тварини без людини? А людина – без них?
– Як правильно за ними доглядати?
2. Читання вірша О. Журливої “Голуби”
ГОЛУБИ
Дмитрик любить голубів:
Сам хатинку їм зробив.
Змайстрував тоді драбинку
Й приладнав їм під хатинку.
Поодинці По драбинці
Ходять раді голуби
І до хлопчика воркують:
– Дуже вдячні ми тобі.
–
– За що голуби вдячні хлопчику?
3. Читання вірша А. Бортняка “Нагодую тварин”
НАГОДУЮ ТВАРИН
Доручила мені мати Зачекалася корова,
Рано-вранці на зорі: Тож мерщій із баняка
Всіх тварин нагодувати, з побажанням: “Будь здорова!”
Що у нашому дворі. я наллю їй молока.
Тим травиці, тому каші… Кину курям у повітці
Пояснила, що і як. Костомаху ось таку.
Хай домашні друзі наші Ну, а кроликам у клітці
Наїдаються усмак! Буде каша до смаку.
Тільки вийде мама з дому – Дам собаці три морквини,
Засукаю рукави. Всиплю проса для свині…
Наношу коту рудому Тож кажіть: мої тварини
Оберемками трави. будуть ситими чи ні?
– Що мати доручила дитині?
– Кого і чим нагодувала дитина?
– Як ви гадаєте, чи будуть тварини вдячні за такий сніданок? Чому?
– Розкажіть, чи вдячна тварина, яка живе у вашому домі, за турботу про неї? Про що вона хотіла б вас попросити?
– За якою рослиною ви доглядаєте? Чи добре їй у вас рости? Чому?
– Як потрібно доглядати за рослинами?
4. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1. Аналіз ситуацій
– З домашніми тваринами у дім приходять затишок і любов. Людина годує своїх улюбленців, піклується про них. Важливо правильно вибрати тварину для свого будинку. Багатьом домашнім тваринам потрібно зовсім мало місця, а іншим потрібна велика територія.
Ганна хоче завести хвилясту папужку, а Баня – хом’яка. Про що вони повинні подумати?
– Що потрібне для цих домашніх тварин?
– Який потрібний за ними догляд?
– Розкажіть про тварин, які зазвичай живуть у міських квартирах, як вони виглядають. Як треба за ними доглядати?
2. Робота в групах. Складання правил догляду за домашніми улюбленцями
Клас об’єднується у 3 групи. Кожна група отримує аркуш із питаннями. Користуючись ілюстраціями на дошці і власним досвідом, діти відповідають на них.
Запитання для 1 – ї групи
– Чи потрібний вихованець у будинку? (Запитати дозвіл у батьків.)
– Як його годувати? (Кормом або їжею, спеціально приготованою для тварини.)
Запитання для 2-ї групи
– Як стежити за здоров’ям, як лікувати? (Доглядати за вихованцем. Якщо захворів – йти до ветеринара.)
– Як вигулювати вихованця? (Собаку – в наморднику і на поводку.) Запитання для 3-ї групи
– Як обладнати місце в кімнаті? (У сухому, без протягів місці.)
– Як учити вихованця? (Собаку – дресирувати.)
Групи захищають свої проекти (використовуються різні форми захисту проектів: можна обрати представника від групи, або надати можливість усій групі озвучити колективно складені правила, головне – створити максимально комфортні умови для вираження думок учнів).
Під час розповіді висловлювання коригуються, і вивішуються узагальнені, уточнені правила.
V. Підсумок уроку
– Що головне винесемо з уроку?
– За що ж нам вдячні домашні улюбленці – рослини, тварини?