Закон мілітаризації

Закон мілітаризації – загальний економічний закон, згідно з яким під час загострення суперечностей нетрудової приватної та колективної капіталістичної власності, міжнаціональних та міжрелігійних конфліктів, посилення боротьби за владу, за територіальний та економічний поділ і перерозподіл світу та за нерівномірного розвитку країн, імперій і регіонів спалахують війни, зростає мілітаризація економіки, відбувається поділ території окремих країн. З 3060 р. до н. е. по 2000 відбулося близько 20 тис. великих і малих війн, в яких загинуло понад 6

млрд. осіб. Це один з найвагоміших чинників того, що приблизно за 1 млн. років існування людської цивілізації (до 1830) населення планети досягло лише 1 млрд. осіб. Після другої світової війни в більш як 130 війнах і конфліктах загинуло майже 21 млн. осіб. З. м. діє впродовж існування людської цивілізації. Головні причини його дії за сучасних умов – загострення суперечностей капіталістичної власності, боротьба за територіальний та економічний переділ світу (див. Мілітаризація економіки), а також зростання кількості релігійних, расистських і націоналістичних війн. З. м. діє в антагоністичних та неантагоністичних формах.
Перші виявляються в розв’язуванні війн, конфліктів. Водночас певні контртенденції можуть значно послабити і навіть паралізувати його дію. З. м., ймовірно, перестане діяти в умовах домінування колективної (заснованої на власній праці) і суспільної форм власності в планетарному масштабі. Водночас через виснаження природних ресурсів дія З. м. може посилюватися внаслідок намагань розвинених країн світу присвоїти ці ресурси. Крім того, найближчим часом з вини США може початися мілітаризація космосу. За даними соціологічних опитувань у країнах Західної Європи, найбільшими загрозами миру у світі на початку XXI ст. є США та Ізраїль.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Закон мілітаризації