Замітка до газети. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Текст”

Урок 14

Тема. Замітка до газети. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Текст”

Мета: провівши аналіз тексту, визначити правила написання замітки до газети та її характерні особливості; вчити писати й правильно оформлювати листи, проводити підготовчу роботу зі складання усного твору; узагальнити знання дітей з теми “Текст”; розвивати мовні уміння учнів, спостережливість, аналітичні вміння, поповнювати активний словарний запас учнів; виховувати повагу до людей, шанобливе ставлення до дорослих.

Обладнання: картки із словниковими

словами.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

Індивідуальне опитування.

Декілька учнів зачитують твори, складені за вправою 53. Учні висловлюють свої враження щодо дотримання структури текстів.

– Що об’єднує ці твори? (Спільна тема)

– Яка тема творів?

– Який тип цього тексту?

– З яких структурних частин складаються тексти-розповіді та описи?

– Яка мета зачину (основної частини, кінцівки)?

II. Актуалізація та мотивація навчання

Усне колективне виконання вправи 54.

III. Оголошення теми і мети уроку

– Сьогодні на уроці ми будемо вчитися складати

такі тексти-замітки до газети.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Бесіда-розповідь

Вчитель демонструє учням газету, пояснює принцип її побудови, зачитує одну зі статей. Проводиться аналіз написання та оформлення статті.

2. Колективне виконання вправи 55

Доцільно запропонувати учням оформити свої роботи на окремих аркушах, які вони здають “членам редколегії”, що їх оформлюють у класну газету.

3. Робота із словниковим словом

– Закінчіть речення одним словом.

Щоденна газета – газета, яка видається… (щодня).

Щотижнева газета – газета, яка видається… (щотижня).

– Подумайте, які “пастки” можуть бути у словах щотижня, щоденно.

– Перевірте свої здогадки за словником на обкладинці підручника.

– Чи справдилися ваші припущення?

– Запишіть ці слова у словничок, підкресливши орфограми.

– Знайдіть слово, яке можна включити в цю групу слів. (Щогодини)

– Запишіть і його.

(Вчитель прикріплює на дошку картки із словниковими словами.)

Гра “Поспішай – запам’ятай”

Протягом 5-8 секунд учні мовчки читають слова. Вчитель знімає картки і пропонує записати слова. Перевірку слід здійснити шляхом взаємоперевірки.

– Кому вдалося написати без помилок? Молодці! А кому не вдалося записати – вдома потренуйтеся.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Хвилинка чистопису

Лю ба Люба бабусю!

– Де можна використати це звертання?

2. Гра “Пошук”

За матеріалом вправи 56 учні порівнюють замітку до газети і лист.

– Які відмінності в оформленні і складанні листа ви помітили?

– Спробуйте усно скласти лист. (Вислухати декількох учнів.)

3. Робота із словниковим словом

– Подивіться на виділене слово у вправі 56.

– Що ви можете розповісти про його правопис?

– Де ми вже зустрічали таку орфограму?

– Пригадайте ці слова.

– Внесіть слово щоранку до словничка.

– Випишіть речення із цим словом і розберіть його за членами речення.

– Що цікавого помітили?

4. Редагування тексту

Робота у парах за вправою 58.

Перевірка – презентація парою свого тексту.

5. Розвиток зв’язного мовлення (вправа 57)

– Зверніть увагу на слова жебоніти і дзюркотіти. Що про них можете сказати? А для чого потрібні у мові синоніми?

VI. Підсумок уроку

1. Гра “Будь уважним”

– Ми закінчили роботу над темою “Текст”. Прочитайте запитання на с. 30. На які з них ми вже дали відповідь на уроці? Хто може відповісти на питання 6 і 7?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Вправа 59, повторити словникові слова, підготуватися до контрольної роботи.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Замітка до газети. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Текст”