ЗАПИС І ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ТРИ ДІЇ
Мета: закріпити знання усної і письмової нумерації трицифрових чисел; вправляти учнів у розв’язуванні задачі на три дії; розвивати вміння порівнювати трицифрові числа; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати пізнавальний інтерес.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Гра “Хто швидше?”
3. Гра “Допоможи Незнайкові”
– Знайдіть і виправте помилки в обчисленнях.
4. Гра “Добери
– Установіть закономірність та запишіть пропущені числа.
5. Розв’язування прикладів “ланцюжком” (с. 63, завдання 424)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми будемо працювати з трицифровими числами: додавати, віднімати, порівнювати, розв’язувати задачі на три дії та вдосконалювати обчислювальні навички.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Математичний диктант за завданням 427 (с. 63)
– Запишіть цифрами числа.
Учитель диктує числа з підручника. Один учень працює за закритою дошкою.
Самоперевірка виконаної роботи.
–
– Скільки серед них трицифрових?
– Скільки двоцифрових чисел?
– Скільки всього чисел записали?
2. Порівняння чисел з коментуванням біля дошки (с. 63, завдання 425)
3. Гра “Склади намисто” (с. 63, завдання 426)
– Запишіть числа в порядку зростання.
4. Самостійна робота (с. 64, завдання 428)
– Запишіть кожне з чисел у вигляді суми розрядних доданків. Фізкультхвилинка
5. Робота над задачею на три дії (с. 64, завдання 429)
Аналіз задачі за питаннями вчителя. Складання короткої умови.
– Чи можна одразу відповісти на питання задачі? Чому?
– Що відомо про жито?
– Як знайти, скільки посіяли жита? (Дією ділення) Чому?
– Що відомо про гречку?
– Чи можемо дізнатися, скільки було гречки? (Ні) Чому?
– Як знайти, скільки було пшениці і жита разом?
– Як знайти, скільки було гречки?
Запис розв’язання задачі з коментуванням.
Розв’язання
1) 30 : 5 = 6 (кг) – було жита;
2) 30 + 6 = 36 (кг) – жита і пшениці разом;
3) 36 : 4 = 9 (кг)
Відповідь: 9 кг гречки.
6. Робота над задачею з буквеними даними (с. 64, завдання 430)
Аналіз умови задачі.
Було – ?
Вийшло – 27 уч.
Залишилось – ?, 27 : k
– Прочитайте вираз до задачі, записаний у підручнику.
– Поясніть, про що дізнаємося кожною дією.
– Обчисліть відповіді при k = 9.
Розв’язання
(27 : 9) + 27 = 30 (уч.)
7. Робота з геометричним матеріалом (с. 64, завдання 431)
– Розгляньте, як побудовано кола в прямокутнику.
– Знайдіть ширину прямокутника.
8 : 4 = 2 (см)
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що повторили на уроці?
– Яке завдання було найскладнішим? Чому?
Хвилинка цікавої математики. Гра “Відгадай задумане число”
Число задумали. Взяли
Й рівно стільки ж додали.
На два поділили результат
І додамо до нього п’ять.
Цей результат мені скажіть –
Задумане вгадаю вмить.
(Відніміть від результату 5 – і отримаєте “задумане” число.)
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 64, завдання 432; 433.