Зв’язне мовлення. Аналіз контрольного переказу
ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ
Урок № 64
Тема: Зв ‘ язне мовлення. Аналіз контрольного переказу
Мета: підбити підсумки контрольного переказу, відзначити позитивне у виконанні письмових робіт, проаналізувати допущені учнями типові помилки й недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок.
Хід уроку
І. Повідомлення мети і завдань уроку.
ІІ. Загальна оцінка вчителем виконаної роботи.
ІІІ. Аналіз двох-трьох найбільш вдалих робіт.
Схема аналізу письмового
1. Чи розкрито в переказі тему.
2. Чи передано головну думку переказуваного тексту.
3. Чи в правильній послідовності переказано зміст.
4. Чи не пропущено чогось, чи не додано того, чого немає в тексті.
5. Чи відповідає текст переказу типовому значенню переказуваного тексту-зразка (чи правильно побудовано речення розповіді або опису, чи правильно передано роздум).
6. Чи збережено в переказі стиль тексту-зразка.
7. Грамотність. Графічне оформлення.
ІV. Повернення учням зошитів. Оголошення оцінок за роботу.
V. Індивідуальне опрацювання допущених помилок. (Учні, які впоралися з роботою,
VІ. Підбиття підсумків уроку.
VІІ. Домашнє завдання. Завершити роботу над помилками.
1 За кожне правильно виконане завдання (правильно вибрану відповідь) учень одержує по 1 балу.
1 За кожне правильне виконання кожного із 6 запропонованиз завдань (правильно вибрану відповідь) учень одержує по 1 балу. За самостійно і правильно дібраний приклад учневі додається ще по 1 балу. Таким чином, учень може одержати до 12 балів (за бездоганно виконану роботу).
2 Наведені у тестових завданнях речення потрібно записати на дошці.
1 У класі з невисоким рівнем підготовленості тестування варто замінити на диктант.
1 У класі з недосить високим рівнем підготовки тематичне тестування варто замінити на диктант.
1 Речення, подані у тестових завданнях, необхідно заздалегідь записати на дошці. У класі з невисоким рівнем підготовленості для тематичного тестування необхідно відвести окремий урок.
1 У класі з невисоким рівнем підготовки тематичне тестування варто замінити диктантом.
Related posts:
- Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу. Мета : підбити підсумки виконання учнівських письмових робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати допущені типові помилки й недоліки робіт; удосконалювати орфографічні й пунктуаційні навички, спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши; розвивати увагу, пам’ять, удосконалювати навички колективної й самостійної роботи. Хід уроку І. Повідомлення мети […]...
- Аналіз письмового переказу Урок № 62 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Аналіз письмового переказу Мета: підвести підсумки учнівських робіт, відзначити позитивне в їх виконанні, проаналізувати допущені учнями типові помилки та недоліки творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ І. Повідомлення мети і завдань уроку. ІІ. Загальна оцінка виконаної учнями роботи. […]...
- Зв’язне мовлення. Мовленнєві помилки й недоліки (практично). Види помилок, допущених у переказі. Аналіз письмового переказу ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Мета: підвести підсумки письмових учнівських робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, вказати основні види помилок, допущених у письмовій роботі, проаналізувати допущені типові помилки та недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши. Обладнання: таблиця. Хід уроку І. Повідомлення мети і завдань уроку. ІІ. […]...
- Зв’язне мовлення Ділові папери. Розписка. Аналіз письмового переказу Урок № 21 Зв’язне мовлення Ділові папери. Розписка. Аналіз письмового переказу Мета : пояснити особливості складання розписки, формувати вміння складати цей діловий папір відповідно до окресленої ситуації спілкування; підбити підсумки учнівських переказів, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати допущені типові помилки й недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок; розвивати логічне […]...
- Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу. Контрольне читання мовчки Зв’язне мовлення Аналіз письмового переказу. Контрольне читання мовчки Мета : з’ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння читати мовчки й розуміти прочитане; підбити підсумки учнівських письмових робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати допущені типові помилки та недоліки робіт; удосконалювати орфографічні й пунктуаційні навички, спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши; […]...
- Зв’язне мовлення. Контрольне аудіювання. Аналіз переказу ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ Урок № 58 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Контрольне аудіювання. Аналіз переказу Мета: з’ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння слухати-розуміти; проаналізувати допущені учнями в переказі типові помилки; удосконалювати вміння шклярів застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці, вміння самостійно мислити; удосконалювати навички колективної та самостійної роботи. Тип уроку: комбінований урок (перевірка […]...
- Аналіз контрольного диктанту. Контрольне аудіювання І СЕМЕСТР ПРИКМЕТНИК Урок № 48 Аналіз контрольного диктанту. Контрольне аудіювання Мета: з”ясувати рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння слухати-розуміти; проаналізувати допущені учнями в диктанті типові помилки, удосконалювати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, вміння самостійно мислити; навички колективної та самостійної роботи. Тип уроку: комбінований урок (перевірка й облік сформованих умінь; аналіз контрольної роботи). Хід […]...
- Зв’язне мовлення Аналіз письмового твору Урок № 35 Зв ‘ язне мовлення Аналіз письмового твору Мета : на основі здобутих текстологічних знань проаналізувати написані учнями твори-описи зовнішності людини; удосконалювати культуру писемного мовлення, сприяти збагаченню й уточненню словникового запасу учнів; розвивати спостережливість, образне мислення; виховувати людяність, толерантність, увагу до внутрішнього світу людини; розвивати спостережливість, логічне й образне мислення, культуру мовлення, удосконалювати […]...
- Уявлення про усне й писемне мовлення. Культура мовлення Урок 13 Тема. Уявлення про усне й писемне мовлення. Культура мовлення Мета: розширити та поглибити знання дітей про мовлення, ознайомити з видами мовлення, їх особливостями, з правилами культури усного й писемного мовлення; розвивати спостережливість вміння порівнювати й робити висновки; виховувати культуру мовлення. Обладнання: малюнки із зображенням дітей, які розмовляють і пишуть. ХІД УРОКУ I. Організаційний […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНИХ РОБІТ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ, ЙОГО ГОЛОВНУ ДУМКУ, ЗАГОЛОВОК. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ Мета: повторити й закріпити в учнів поняття про текст як зв’язне висловлення певної думки; повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова та порядок розбору слів за будовою; розвивати вміння добирати заголовок до тексту, який би виражав головну думку; вчити застосовувати здобуті протягом навчання у початкових класах мовні знання і мовленнєві вміння під час виконання навчальних і контрольних […]...
- Аналіз письмового твору Урок № 47 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Аналіз письмового твору Мета: підвести підсумки учнівських творів, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати зроблені учнями типові помилки та недоліки творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши; розвивати логічне мислення, пам’ять, формувати навички колективної та самостійної роботи. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ І. Повідомлення […]...
- Урок розвитку мовлення. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про дієслово. Загальне понятгя про дієслово як частину мови. Вправи 261-264 Тема. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про дієслово. Загальне поняття про дієслово як частину мови. Вправи 261-264. Мета. Актуалізувати і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; формувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови; вчити доцільно і правильно вживати слова у мовленні. Обладнання: таблиця “Словничок”, мовний матеріал, уривок з повісті В. Нестойка ” Тореадори […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Контрольний докладний переказ тексту розповідного характеру з елементами роздуму БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОКИ № 95-96 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Контрольний докладний переказ тексту розповідного характеру з елементами роздуму Мета: перевірити вміння робити докладні перекази текстів; поліпшувати мовленнєву культуру учнів; виховувати любов до природи. Обладнання: текст переказу, зошити для контрольних робіт. ХІД УРОКІВ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКІВ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 17. КОНСПЕКТ ЯК РІЗНОВИД СТИСЛОГО ПЕРЕКАЗУ ВИСЛОВЛЮВАНЬ, ЩО СПРИЙМАЮТЬСЯ НА СЛУХ СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 48 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 17. КОНСПЕКТ ЯК РІЗНОВИД СТИСЛОГО ПЕРЕКАЗУ ВИСЛОВЛЮВАНЬ, ЩО СПРИЙМАЮТЬСЯ НА СЛУХ Мета: закріпити знання учнів про види самостійної роботи з текстом, удосконалювати вміння складати конспект як різновид стислого переказу, вміння працювати з тлумачним словником; розвивати вміння сприймати текст на слух, мовленнєво-комунікативні вміння […]...
- Зв’язне мовлення. Стилі мовлення. Офіційно-діловий стиль. План роботи. Оголошення І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 17 Тема: Зв’язне мовлення. Стилі мовлення. Офіційно-діловий стиль. План роботи. Оголошення Мета: дати поняття про офіційно-діловий стиль, пояснити сферу його вживання, основні види (жанри), функції стилю (інформативну та волюнтативну), ознаки стилю (точність, доступність, лаконічність, конкретність, чіткість), мовні особливості; дати поняття про ділові папери, їхні види та призначення; формувати вміння складати […]...
- Аналіз контрольної роботи. Види речень за метою висловлювання та інтонацією Урок 17 Тема. Аналіз контрольної роботи. Види речень за метою висловлювання та інтонацією Мета: актуалізувати знання дітей про речення, розширити їх уявлення про види речень за метою висловлювання та інтонацією, вчити визначати вид речення, правильно його записувати і читати, знаходити у тексті й складати самостійно; розвивати мовні вміння дітей, їх мислення й мовлення; виховувати бажання […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 15 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру Мета: вчити учнів правильно переказувати текст; розвивати пам’ять; виховувати мовленнєву культуру; прищеплювати любов до тварин. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота біля дошки. Завдання: записати речення, підкреслити граматичну основу, визначити вид […]...
- Усне і писемне мовлення. Культура мовлення. (Вправи 8-11) Тема. Усне і писемне мовлення. Культура мовлення. (Вправи 8-11). Мета. Допомогти учням зрозуміти, то мова – це суспільне явище, яке має свій ріст і розвиток, людське середовище, що користується цією мовою; виховувати любов і повагу до слова. Обладнання: таблиця “Усне і писемне мовлення”, додаток 3. Хід уроку I. Організація класу. II. Актуалізація опорних знань учнів. […]...
- Зв’язне мовлення. Типи мовлення: розповідь, опис, роздум (практично). Особливості будови розповіді. Усний докладний переказ тексту розповідного характеру ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 23 Тема: Зв’язне мовлення. Типи мовлення: розповідь, опис, роздум (практично). Особливості Будови розповіді. Усний докладний переказ тексту розповідного характеру Мета: пояснити особливості будови розповіді, формувати вміння відрізняти розповідь від інших типів мовлення, відтворювати тексти розповідного характеру; формувати загальні текстотворчі вміння; уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Стилі мовлення ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 7 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Стилі мовлення Мета: дати учням загальне уявлення про стилі мовлення, сферу вживання кожного з них; навчити визначати стилі мовлення, знаходити стилістичні помилки; прищеплювати любов до птахів, до тварин. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Робота над виправленням помилок, допущених у переказі ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ УРОК № 66 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Робота над виправленням помилок, допущених у переказі Мета: підбити підсумки творчої роботи; проаналізувати типові помилки, допущені учнями у переказах; виробляти у школярів уміння аналізувати і виправляти власні помилки; розвивати усне й писемне мовлення. Обладнання: контрольні зошити, підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. […]...
- Сила голосу і швидкість мовлення. Слова ввічливості. Ситуативні діалогічні вправи. Вимова й написання слів бібліотека, змагання Урок 15 Тема. Сила голосу і швидкість мовлення. Слова ввічливості. Ситуативні діалогічні вправи. Вимова й написання слів бібліотека, змагання Мета: продовжити знайомити дітей із правилами культури мовлення; удосконалювати вміння складати діалоги, дотримуючись правил культури мовлення; розвивати й збагачувати лексичний запас учнів; виховувати вміння співпрацювати в парі. Обладнання: етимологічні, тлумачні словники. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент […]...
- Зв’язне мовлення. Спілкування та мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Сприйняття чужого мовлення. Навчальне аудіювання І СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО Урок № 4 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Спілкування та мовлення. Види мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо). Сприйняття чужого мовлення. Навчальне аудіювання Мета: повторити вивчене про мовлення як засіб спілкування за допомогою виражальних засобів мови; про види мовленнєвої діяльності; повправляти у сприйнятті-розумінні почутого; виховувати любов до природи, доброту […]...
- Аналіз перевірної роботи. Закріплення та узагальнення вивченого про речення Тема: Аналіз перевірної роботи. Закріплення та узагальнення вивченого про речення Мета: повторити і закріпити знання учнів про речення; формувати навички правильного інтонування речень; вдосконалювати вміння ділити текст на речення, доповнювати речення потрібними за змістом словами; розвивати зв’язне мовлення школярів; виховувати любов до книги. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Число дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 286-289) Тема. Аналіз контрольної роботи. Число дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 286-289). Мета. Формувати в учнів уміння визначати число дієслова і змінювати дієслова за числами; вдосконалювати навички роботи з текстами. Обладнання: мовний матеріал, додаток 3. Хіт уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи (диктанту). 1. Повідомлення результатів контрольної роботи. 2. Відзначення учнів, які написали […]...
- Основні правила переносу. Культура мовлення. Засвоєння складних випадків слововживання. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 59 Тема. Основні правила переносу. Культура мовлення. Засвоєння складних випадків слововживання. Слухання-розуміння текстів різних стилів і типів мовлення Мета: – навчальна: навчити основних правил переносу; повторити поділ слів на склади; – розвивальна: розвивати пам’ять, увагу, фонематичний слух; – виховна: виховувати культуру усного і писемного мовлення; культуру поведінки, командний дух. Внутрішньопредметні […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Загальне уявлення про мовлення і спілкування. Види мовленнєвої діяльності ВСТУП УРОК № 2 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Загальне уявлення про мовлення і спілкування. Види мовленнєвої діяльності Мета: пояснити учням різницю між мовою та мовленням, ознайомити з видами мовлення; навчати мистецтву спілкування; виховувати ввічливість, тактовність, повагу до співрозмовників. Обладнання: підручник, Дитяча Біблія. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Докладний письмовий переказ тексту-опису предмета ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 40 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Докладний письмовий переказ тексту-опису предмета Мета: навчити учнів складати письмові перекази текстів з елементами опису предмета; розвивати писемне мовлення, логічне мислення, творчу уяву. Обладнання: підручник, словники, текст для переказу. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. ПІДГОТОВКА ДО […]...
- Зв’язне мовлення. Монологічне й діалогічне мовлення. Основні правила спілкування (практично). Створення діалогів Урок № 3 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Монологічне й діалогічне мовлення. Основні правила спілкування (практично). Створення діалогів Мета: дати учням поняття про монологічне й діалогічне мовлення, ознайомити з основними правилами спілкування, формувати вміння складати й розігрувати діалоги відповідно до запропонованих ситуацій із дотриманням правил спілкування, вміння підтримувати діалог на певну тему, правильно інтонувати репліки […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: продовжити формувати в учнів поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 31) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 7. ЧИТАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ОЦІНКА ВИКОРИСТАНИХ АВТОРОМ МОВНИХ ЗАСОБІВ, АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ТЕКСТУ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок №13 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 7. ЧИТАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ. ОЦІНКА ВИКОРИСТАНИХ АВТОРОМ МОВНИХ ЗАСОБІВ, АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ТЕКСТУ Мета: удосконалювати навички різних способів читання, вчити аналізувати зміст, структуру, мовне оформлення тексту; розвивати комунікативно-мовленнєві вміння, аналітико-синтетичне мислення; виховувати у школярів за […]...
- Зв’язне мовлення. Загальне уявлення про стилі мовлення, сфери вживання кожного з них ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 19 Тема: Зв’язне мовлення. Загальне уявлення про стилі мовлення, сфери вживання кожного з них Мета: дати уявлення про стилі мовлення, пояснити головну функцію та сферу вживання кожного стилю, дати уявлення про основні жанри кожного зі стилів; розвивати спостережливість, уміння виділяти головне, пам’ять, увагу, мислення й мовлення, уточнювати й […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Типи мовлення СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 11 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Типи мовлення Мета: дати учням загальне уявлення про типи мовлення; навчити їх визначати типи мовлення, самим складати висловлювання різних типів; поліпшувати мовленнєву культуру; прищеплювати любов до природи. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Запитання і завдання […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 19 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса Мета: ознайомити учнів із правилами написання листів, підписування конвертів; формувати вміння та навички правильно визначати зміст та композицію листа, вибирати потрібні слова і словосполучення, правильно писати адресу на конверті; виховувати мовленнєву культуру учнів. Обладнання: підручник, поштові конверти. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ […]...
- КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І СПІЛКУВАННЯ Урок 3. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І СПІЛКУВАННЯ Мета: формувати в учнів уявлення про культуру мовлення і спілкування; ознайомити з основними характеристиками культурного мовлення; вчити дотримувати правил спілкування в усному мовленні; розвивати вміння правильно висловлювати свою думку у зв’язному мовленні; виховувати культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку […]...
- Зв’язне мовлення. Усний докладний переказ тексту наукового стилю І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 30 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Усний докладний переказ тексту наукового стилю Мета: на основі сформованих текстологічних знань формувати текстотворчі вміння; зокрема переказувати текст, зберігаючи його стильові особливості, а також вирізняти в тексті наукового стилю терміни та свідомо вживати їх у переказі. Обладання: текст для переказу. Хід уроку І. Підготовка […]...
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за словами Тема. Спостереження за словами – різними частинами мови та за службовими словами, до яких не можна поставити запитання. (Вправи 84-86). Мета. Актуалізувати знання учнів про самостійні частини мови та службові слова; закріпити вміння виділяти певну частину мови. Обладнання: сигнальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. – Прочитайте слова, дібрані до кожної […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ. ДЕТАЛЬНИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ ЗА КОЛЕКТИВНО СКЛАДЕНИМ ПЛАНОМ Мета: вдосконалювати навички учнів переказувати текст за планом; розвивати усне і писемне мовлення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати почуття дружби, взаємоповаги. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Сиди за партою рівненько, Пиши і слухай спокійненько. Хочеш щось розповісти – Треба руку підвести. Спитає вчитель – треба встати, Сідай, як скаже він сідати. Якщо в класі шум і […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ. РОБОТА З ДЕФОРМОВАНИМ ТЕКСТОМ: ПЕРЕСТАВЛЯННЯ ЧАСТИН ТЕКСТУ, ДОДАВАННЯ КІНЦІВКИ Мета: навчати учнів упорядковувати текст за послідовністю подій, записувати вдосконалений текст; розвивати мовлення, мислення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати бажання допомагати тим, хто цього потребує. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось і знову дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей скликає, Щоб успішно нового навчить. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ – Прочитайте речення. Всім було […]...
- Головні слова в реченні. Складання речень Урок 36 Тема. Головні слова в реченні. Складання речень Мета: ознайомити з головними словами в реченні, вчити знаходити їх у реченнях, будувати речення за поданими головними словами; розвивати мовні вміння дітей; виховувати любов до художнього слова, інтерес до читання. Обладнання: малюнки зайчика і лисички. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація […]...