Зв’язне мовлення. Усна відповідь на лінгвістичну тему. Усний відгук на відповідь товариша
ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ
Урок № 50
Тема: Зв ‘ язне мовлення. Усна відповідь на лінгвістичну тему. Усний відгук на відповідь товариша
Мета уроку: формувати вміння будувати на уроці усну відповідь, в основу якої покладено переказ матеріалу підручника, а також складати аргументовану оцінку відповіді однокласника; формувати вміння формулювати тезу та добирати для її доведення аргументи; складати висловлювання відповідно до стильових вимог; виховувати самокритичність, пищеплювати бажання самовдосконалення; розвивати
Обладнання: підручник.
Хід уроку
І. Повідомлення мети та завдань уроку.
ІІ. Підготовка до складання розгорнутої усної відповіді на лінгвістичну тему.
Робота з підручником.
Виконання вправ 307, 308 (усне).
Ознайомлення з пам’яткою “Як готуватися до усного повідомлення на лінгвістичну тему” (с. 280).
ІІІ. Складання відповіді (повідомлення на лінгвістичну тему).
За зразком, поданим у вправі 308, побудувати відповідь (повідомлення) на одну з тем:
– Звуки мови голосні та приголосні
– Дзвінкі та глухі,
ІV. Підготовка до складання усного відгуку на відповідь (повідомлення) однокласника.
Робота з підручником. Виконання вправ 312, 313, 314 (усне).
Самостійна підготовка частини учнів (приблизно половини класу) до відповіді (повідомлення) на тему: Звуки мови за матеріалом підручника (п. 14).
Самостійна підготовка частини учнів (таких, що не готуються до відповіді) до відгуку на відповідь (опрацювання пам’ятки “Як критикувати, не ображаючи”, с. 283).
V. Проголошення учнями відповіді та відгуку на відповідь (попарно).
Прослухування 3-5 пар дітей.
Обговорення дітьми відповідей та відгуків учнями.
Підсумки вчителя щодо правильності будови відповідей та слушності й коректності відгуків
VІ. Підведення підсумків уроку.
Бесіда.
– Які види мовленнєвої діяльності вам відомі?
– До яких видів мовленнєвої діяльності вдається учень, готуючись до усної відповіді за змістом підручника?
– Відповідаючи (виступаючи з повідомленням) на уроці?
– Висловлюючи відгук на відповідь однокласника?
– Виконуючи домашні завдання?
– Монологом чи діалогом є учнівська відповідь на уроці?
– Наскільки часто на уроці вдаються до діалогу? Навести приклади.
– Які існують вимоги до учнівської відповіді?
– Чому, готуючись до відповіді на уроці, бажано скласти її план?
– Наскільки необхідним для відповіді є наведення прикладів?
– Чи потрібно викристовувати таблиці, рисунки?
– Яким має бути мовлення учня? Чому?
– Чи можна удосконалювати мовлення, не вивчаючи мови?
VІІ. Домашнє завдання.
За зразком, поданим у вправі 311, скласти план відповіді на тему: “Звуки мови”. Підготуватися до усної відповіді за планом.
Related posts:
- Усний відгук на відповідь однокласника. Доброзичливий критик ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 73 Усний відгук на відповідь однокласника. Доброзичливий критик Запам’ятаймо! План аналізу усної відповіді 1. Як розкрито тему? (Повно, не досить повно, частково). 2. Чи послідовно викладено матеріал? 3. Чи можна доповнити, уточнити відповідь? 4. Чи вдало зроблено вступ і висновки? 5. Чи дотримано вимог наукового стилю? 6. Чи вдало дібрані приклади […]...
- ВИМОГИ ДО МОВЛЕННЯ. УСНИЙ ВІДГУК ПРО ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТОВАРИША УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Тема 6. ВИМОГИ ДО МОВЛЕННЯ. УСНИЙ ВІДГУК ПРО ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТОВАРИША І. Прочитайте прислів’я і поясніть їхній зміст. Які правила мовлення можна сформулювати на їхній основі? 1. Заторохтіла сорока, наче діжка з горохом. 2. Не мни слова, говори просто. 3. Спочатку подумай, а потім говори. 4. Бесіди багато, а розуму мало. 5. […]...
- Урок розвитку комунікативних умінь № 16. Усний твір-оповідання про випадок із життя. Відгук про висловлювання товариша. Текст. Удосконалення вміння правильної вимови голосних і приголосних звуків у процесі виступів із повідомленням на певну соціокультурну тему Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 72 Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 16. Усний твір-оповідання про випадок із життя. Відгук про висловлювання товариша. Текст. Удосконалення вміння правильної вимови голосних і приголосних звуків у процесі виступів із повідомленням на певну соціокультурну тему Мета: – навчальна: удосконалювати вміння складати й аналізувати тексти-розповіді; навички правил коректного оцінювання висловлювання; […]...
- Повідомлення на лінгвістичну тему в науковому стилі ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 76 Повідомлення на лінгвістичну тему в науковому стилі Запам’ятаймо! Повідомлення – невеликий публічний виступ, коротка доповідь на якусь тему. 582 1. Прочитайте текст. Про які слова в ньому йдеться? Де найбільше трапляється запозичених слів? У медицині, хімії, біології багато слів латинського і грецького походження. Тому для необізнаної людини наукова мова не […]...
- Розгорнута відповідь на екзамені Уроки № 60, 61 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Розгорнута відповідь на екзамені Мета: узагальнити знання випускників про побудову усної розгорнутої відповіді на екзамені (уроці), вимоги до відповіді, особливості її виголошення (темп, паузи, дотримання логічних наголосів); розвивати логічне мислення, мовлення; удосконалювати навички самостійної роботи. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. Повідомлення мети і завдань уроку. II. Аналіз матеріалу […]...
- Урок розвитку комунікативних умінь № 20. Відповідь на уроках української мови в науковому стилі Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 91 Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 20. Відповідь на уроках української мови в науковому стилі Мета: – навчальна: навчити учнів послідовної планомірно викладати зміст засвоєного лінгвістичного матеріалу; – розвивальна: розвивати логічне мислення, уміння систематизувати засвоєні відомості; аналітичні вміння, пам’ять; – виховна: виховання культури праці. Внутрішньопредметні зв’язки: лексикологія, морфологія, синтаксис, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАПИТАНЬ І ВІДПОВІДЕЙ НА ЗАДАНУ ТЕМУ Мета: вчити учнів складати запитання і відповіді, об’єднуючи їх однією темою; збагачувати лексичний словник; викликати бажання передавати свої враження влучними образними виразами; розвивати зв’язне мовлення, творче мислення, уяву, увагу, пам’ять, спостережливість; виховувати інтерес до вивчення української мови. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Уроки творчості, натхнення уроки, Добра і радості, і мудрості глибокої, Усі шляхи тернисті перейти […]...
- Аналіз контрольної роботи. Узагальнюючий урок. Колективна усна розповідь на тему “Наш рідний край” Урок 123 Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнюючий урок. Колективна усна розповідь на тему “Наш рідний край” Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, підбити підсумки навчальної діяльності за рік; розвивати мовлення дітей; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: пейзажні ілюстрації природи рідного краю. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання Вчитель […]...
- Усний твір на морально-етичну тему Уроки № 8, 9 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Усний твір на морально-етичну тему Мета: удосконалювати тексто-творчі вміння та навички школярів, розвивати їх мислення, усне мовлення, збагачувати й уточнювати словниковий запас, формувати моральні переконання, українську ментальність. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. Повідомлення мети і завдань уроку. II. Підготовка до роботи над твором. V Робота з підручником. Виконання […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 21. УСНИЙ ВІДГУК ТВІР МИСТЕЦТВА В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ СЛОВОТВОРЧІ ЗАСОБИ СТИЛІСТИКИ Урок № 58 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 21. УСНИЙ ВІДГУК ТВІР МИСТЕЦТВА В ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ Мета: поглибити знання про види мистецтва, повторити поняття відгуку як зразка оцінного висловлювання, удосконалювати вміння аналізувати тексти публіцистичного стилю, навички складання монологічного висловлювання в публіцистичному стилі; розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно, з дотриманням стильових ознак, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 10. УСНИЙ ТВІР У ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ ТЕМУ (СТАТТЯ В ГАЗЕТУ) СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 29 УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 10. УСНИЙ ТВІР У ПУБЛІЦИСТИЧНОМУ СТИЛІ НА МОРАЛЬНО-ЕТИЧНУ ТЕМУ (СТАТТЯ В ГАЗЕТУ) Мета: удосконалювати вміння будувати усне висловлювання на морально-етичну тему; розвивати зв’язне мовлення, творчі здібності; виховувати моральні якості, чесноти. Тип уроку: урок розвитку мовленнєвих умінь і навичок (урок навчального твору). ПЕРЕБІГ […]...
- Урок розвитку мовлення. Особові займенники. Контрольна робота: усний твір. (Вправи 235-239) Тема. Особові займенники. Контрольна робота: усний твір. (Вправи 235- 239). Мета. Вчити розпізнавати особові займенники, влучно використовувати займенники в мовленні. Обладнання: таблиця “Особові займенники”, аркуш чистого паперу для гри “Мовчанка”. Хід уроку I. Організація класу. Контрольні роботи (усний твір) вчитель проводить упродовж уроку (на етапі, який відведено для перевірної роботи). Предметом перевірки є самостійне зв’язне […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Текст, його ознаки. Докладний усний переказ тексту ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 4 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Текст, його ознаки. Докладний усний переказ тексту Мета: дати учням загальне уявлення про текст, навчити визначати ознаки тексту, складати простий план; навчати складати зв’язні висловлювання (перекази); розвивати пам’ять; виховувати мовленнєву культуру. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка […]...
- Зв’язне мовлення. Типи мовлення: розповідь, опис, роздум (практично). Особливості будови розповіді. Усний докладний переказ тексту розповідного характеру ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 23 Тема: Зв’язне мовлення. Типи мовлення: розповідь, опис, роздум (практично). Особливості Будови розповіді. Усний докладний переказ тексту розповідного характеру Мета: пояснити особливості будови розповіді, формувати вміння відрізняти розповідь від інших типів мовлення, відтворювати тексти розповідного характеру; формувати загальні текстотворчі вміння; уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів; розвивати логічне […]...
- Зв’язне мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру І СЕМЕСТР ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ Урок № 10 Тема: Зв’язне мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру Мета: на основі здобутих текстологічних знань формувати в учнів такі текстотворчі вміння: визначати тему та головну думку прослуханого тексту, складати його план, добирати адекватні змісту виражальні засоби мови, усно відтворювати прослуханий текст за планом; формувати вміння вирізняти в тексті […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 9. УСНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ ПУБЛІЦИСТИЧНОГО СТИЛЮ МОВЛЕННЯ Мета: – навчальна: удосконалювати мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам’ятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу; – розвивальна: розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз текстів публіцистичного стилю мовлення, сприймати цілісний текст, розуміти його, докладно відтворювати зміст прочитаного; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу вчити бачити […]...
- Відповідь на уроках (за поданим планом або таблицею) у науковому стилі ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 72 Відповідь на уроках (за поданим планом або таблицею) у науковому стилі Запам’ятаймо! Як підготувати усну відповідь 1. Уважно прочитайте текст із підручника. 2. Визначте головні поняття, про які йдеться в тексті. 3. Доберіть свої цікаві приклади. 4. Складіть план відповіді. 624 1. Прочитайте й доведіть, що перед вами науковий текст. […]...
- Зв’язне мовлення. Монологічне й діалогічне мовлення. Основні правила спілкування (практично). Створення діалогів Урок № 3 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Монологічне й діалогічне мовлення. Основні правила спілкування (практично). Створення діалогів Мета: дати учням поняття про монологічне й діалогічне мовлення, ознайомити з основними правилами спілкування, формувати вміння складати й розігрувати діалоги відповідно до запропонованих ситуацій із дотриманням правил спілкування, вміння підтримувати діалог на певну тему, правильно інтонувати репліки […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 15 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру Мета: вчити учнів правильно переказувати текст; розвивати пам’ять; виховувати мовленнєву культуру; прищеплювати любов до тварин. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота біля дошки. Завдання: записати речення, підкреслити граматичну основу, визначити вид […]...
- Зв’язне мовлення. Текст. План готового тексту (простий). Усний докладний переказ тексту розповідного характеру ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 8 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Текст. План готового тексту (простий). Усний докладний переказ тексту розповідного характеру Мета: повторити відомості про текст і його ознаки; формувати вміння відрізняти текст від групи речень, формувати комунікативні вміння, зокрема сприйняття-розуміння почутого (аудіювання) та говоріння (в процесі усного переказування тексту); формувати такі […]...
- Зв’язне мовлення Усний докладний переказ тексту публіцистичного стилю Зв’язне мовлення Усний докладний переказ тексту публіцистичного стилю Мета : на основі здобутих текстологічних знань формувати такі текстотворчі вміння: визначати тему та головну думку тексту, колективно складати його план, самостійно добирати адекватні змісту виражальні засоби мови, усно відтворювати текст-зразок; формувати вміння вирізняти в тексті ознаки публіцистичного стилю та свідомо відтворювати їх у переказі; виховувати повагу […]...
- Зв’язне мовлення. Усний докладний переказ тексту наукового стилю І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 30 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Усний докладний переказ тексту наукового стилю Мета: на основі сформованих текстологічних знань формувати текстотворчі вміння; зокрема переказувати текст, зберігаючи його стильові особливості, а також вирізняти в тексті наукового стилю терміни та свідомо вживати їх у переказі. Обладання: текст для переказу. Хід уроку І. Підготовка […]...
- Усний переказ тексту на професійну тему із творчим завданням § 20. Усний переказ тексту на професійну тему із творчим завданням 177.1. В Україні не було таких професій, як системний адміністратор чи PR – менеджер. Можуть з’явитися багато нових професій, а деякі старі – перейти в історію. Сумувати льотчикам не варто – вони пересядуть на дирижаблі. У майбутньому всю важку роботу за людей робитимуть машини. […]...
- Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему “Наші літні канікули”. Вимова й правопис слова виразно Урок 2 Тема. Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему “Наші літні канікули”. Вимова й правопис слова виразно Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів культуру слухача й співрозмовника. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-розповідь на основі власного досвіду ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 28 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-розповідь на основі власного досвіду Мета: навчити школярів складати твори-розповіді на основі власного досвіду, з’ясувати особливості тексту-розповіді, розвивати усне мовлення учнів; виховувати мовленнєву культуру учнів. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови роздуму. Докладний усний переказ тексту-роздуму БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 81 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови роздуму. Докладний усний переказ тексту-роздуму Мета: вчити школярів детально переказувати тексти-роздуми; вдосконалювати вміння робити докладні перекази; поліпшувати мовленнєву культуру учнів. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота біля дошки. Завдання: розібрати слова за будовою. […]...
- Зв’язне мовлення. Особливості будови опису. Усний вибірковий переказ опису предмета ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ Урок № 51 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Особливості будови опису. Усний вибірковий переказ опису предмета Мета: пояснити особливості будови опису предмета; формувати вміння трансформувати одержану інформацію, відтворюючи її вибірково зі збереженням стилю вихідного зразка; формувати вміння використовувати мовні засоби з дотриманням норм літературної мови; уточнювати та збагачувати словниковий запас учнів; […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 18. ДІЛОВІ ПАПЕРИ. АУДІЮВАННЯ. ПИСЬМО. АУДІЮВАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ, ЗАПИСАНИХ НА РІЗНИХ НОСІЯХ ІНФОРМАЦІЇ. ВІДГУК ПРО ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 30 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 18. АУДІЮВАННЯ. ПИСЬМО. АУДІЮВАННЯ ТЕКСТІВ РІЗНИХ СТИЛІВ, ТИПІВ, ЖАНРІВ МОВЛЕННЯ, ЗАПИСАНИХ НА РІЗНИХ НОСІЯХ ІНФОРМАЦІЇ. ВІДГУК ПРО ТЕЛЕПЕРЕДАЧУ Мета: узагальнити знання учнів про відгук, вимоги до складання вигуку, удосконалювати навички сприйняття на слух текстів різних стилів, типів […]...
- Закріплення знань про тверді та м’які приголосні звуки. Усний переказ тексту “Перепілка” Урок 108 Тема. Закріплення знань про тверді та м’які приголосні звуки. Усний переказ тексту “Перепілка” Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про тверді та м’які приголосні звуки; закріпити вміння позначати на письмі м’якість приголосних звуків літерами і, я, ю, є, ь; удосконалювати знання та вміння учнів щодо поділу для переносу з рядка в рядок слів […]...
- Зв’язне мовлення. Стилі мовлення. Офіційно-діловий стиль. План роботи. Оголошення І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 17 Тема: Зв’язне мовлення. Стилі мовлення. Офіційно-діловий стиль. План роботи. Оголошення Мета: дати поняття про офіційно-діловий стиль, пояснити сферу його вживання, основні види (жанри), функції стилю (інформативну та волюнтативну), ознаки стилю (точність, доступність, лаконічність, конкретність, чіткість), мовні особливості; дати поняття про ділові папери, їхні види та призначення; формувати вміння складати […]...
- Зв’язне мовлення. Особливості опису природи. Усний вибірковий переказ тексту розповідного характеру з елементами опису природи І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 35 Тема: Зв’язне мовлення. Особливості опису природи. Усний вибірковий переказ тексту розповідного характеру з елементами опису природи Мета: пояснити особливості будови речень опису природи, а також відмінність між науковим та художнім описами; організувати спостереження за мовою зразків високохудожніх пейзажів, створених українськими письменниками; повторити вивчене школярами на уроках літератури про художні […]...
- ЗВУКИ МОВЛЕННЯ. БУКВИ Мета: повторити вивчені матеріали про звуки і букви; вдосконалювати навички письма вивчених букв, слів, речень, списування рукописного і друкованого шрифту; розвивати мовлення учнів; виховувати естетичні почуття. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Повідомлення теми та мети уроку 2. Мовні ігри 1) Гра “Звук [с]”. Цю гру можна проводити із будь-яким звуком. […]...
- КОНСТРУКТИВНА ВІДПОВІДЬ Культурологічний словник КОНСТРУКТИВНА ВІДПОВІДЬ (від лат. constructio – побудова) – така відповідь людини на дії або висловлювання іншої людини, яка містить корисні пропозиції щодо вирішення проблеми, що хвилює іншу людину, і може стати основою для подальших дій....
- Доповідь на тему, пов’язану з виучуваними предметами Уроки № 56, 57 ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ Тема. Доповідь на тему, пов’язану з виучуваними предметами Мета: закріпивши знання учнів про особливості підготовки доповіді, ознайомити їх зі специфікою публічного виступу; формувати інтелектуально-мовленнєві вміння, необхідні для активної мовленнєвої діяльності. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. Актуалізація опорних знань. V Бесіда. 1) Як часто вам доводиться слухати доповідь? Виступати з […]...
- УСНА Й ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ТАБЛИЧНЕ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ УЧНІВ З ПІДРУЧНИКОМ З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ 4 КЛАСУ; ПОВТОРИТИ ЛІЧБУ, НАЗВИ, ЗАПИС І ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 1000; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО ТА ЗАДАЧІ З КРАТНИМ ВІДНОШЕННЯМ ЧИСЕЛ Вступна бесіда. – У цьому навчальному році ми вивчатимемо нумерацію багатоцифрових чисел та арифметичні дії з ними. Оволодіння математичними […]...
- Вступ. Звуки мовлення. Букви. Каліграфічне написання малих букв українського алфавіту. Вимова та правопис слів азбука, абетка, алфавіт і вересень Урок 1 Тема. Вступ. Звуки мовлення. Букви. Каліграфічне написання малих букв українського алфавіту. Вимова та правопис слів азбука, абетка, алфавіт і вересень Мета: ознайомити учнів зі структурою підручника, з умовними позначеннями; замотивувати дітей до вивчення рідної мови; з’ясувати рівень знань учнів про звуки мовлення, букви; закріпити вміння каліграфічного письма малих букв українського алфавіту; виховувати любов […]...
- УСНА І ПИСЬМОВА НУМЕРАЦІЯ ЧИСЕЛ ПЕРШОЇ СОТНІ. ВИПАДКИ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧИСЕЛ Мета: повторити склад натурального ряду чисел у межах 100; розглянути випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел; навчати учнів розв’язувати задачі на знаходження суми, на різницеве порівняння і збільшення на кілька одиниць; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Вступне слово вчителя – У […]...
- Інтегрований урок засвоєння нових знань: введення в тему “Дієслово” Тема. Інтегрований урок засвоєння нових знань: введення в тему “Дієслово”. (Вправи 316-324). Мета. Повторити вивчене про дієслово як частину мови у 2 і 3 класах. Визначити роль дієслова в реченні та встановити зв’язок дієслова з іншими частинами мови. Розвивати вміння змінювати дієслова за числами і вводити їх у речення. Виховувати поетичні смаки учнів. Обладнання: диск […]...
- Слушаем: определяем тему текста. Читаем: делим текст на части по содержанию. Пишем: составляем высказывание на заданную тему 64. Слушаем: определяем тему текста. Читаем: делим текст на части по содержанию. Пишем: составляем высказывание на заданную тему 499. Послушайте текст, который прочитает учитель. Определите тему текста. СОЛОВЕЦКИЙ МОНАСТЫРЬ Север России – заповедный удивительный край. Неповторима его природа, неповторимое своеобразие присуще и древнему северному зодчеству, которое неотделимо от сурового пейзажа этих мест. Природа, богатая красками […]...
- ПОНЯТТЯ ПРО УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРНУ МОВУ. ПИСЕМНА Й УСНА ФОРМИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ МОВИ Сучасна українська літературна мова як ваша форма існування національної мови §11. ПОНЯТТЯ ПРО УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРНУ МОВУ. ПИСЕМНА Й УСНА ФОРМИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ МОВИ 119. Прочитайте й перекажіть тексти, доповнивши відомостями про засновників української літературної мови. Прочитайте напам’ять уривки з їхніх творів. 1. І. Котляревський з’явився на літературній ниві тоді, коли українській культурі загрожувало цілковите знищення, […]...