Звичайні дроби
УРОК 79
Тема. Звичайні дроби
Мета: перевірити засвоєння програмних знань з теми “Звичайні дроби” і навички розв’язання програмних задач.
Тип уроку: перевірка й корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
Тексти тематичної контрольної роботи:
Варіант 1
1°. Порівняйте числа: 1) і
; 2)
і 1; 3)
і 1.
2°. Виконайте дії:
1) –
+
; 2) 4





3°. У класі 33 учні, з них становлять дівчатка. Скільки дівчаток навчається в цьому класі?
4°. Купили 6 кг картоплі, що становить усіх куплених овочів. Скільки овочів було куплено?
5*. Перетворіть на мішане число дріб: 1) ; 2)
.
6*. Барвінок запланував городу засадити картоплею,
– огірками,
кропом

7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильною нерівність: 1 <
< 2
.
8**. При яких натуральних значеннях а дріб Буде правильним?
Варіант 2
1°. Порівняйте числа: 1) і
; 2) 1 і
; 3)
і 1.
2°. Виконайте дії:
1) +
–
; 2) 4
– 2
+ 1
; 3) 1 –
; 4) 4
– 2
.
3°. У хлопчика було 36 акваріумних рибок, з яких становлять неони. Скільки неонів було у хлопчика?
4°. На фермі утримують 36 корів, що становить усього поголів’я скота. Скільки голів скота утримують на фермі?
5°. Перетворіть на мішане число дріб: 1) ; 2)
.
6*. Турист планував за перший день пройти – маршруту, за другий день і
, за третій
маршруту, а за 4-й день –
маршруту. Чи зможе він реалізувати свій план?
7**. Знайдіть натуральні значення х, при яких буде правильна нерівність 1 <
< 2
.
8**. При яких натуральних значеннях а дріб буде неправильним?
Розв’язання і відповіді
Варіант 1
1°. 1) >
; 2)
< 1; 3)
> 1. 2°. 1)
; 2) 3
; 3)
; 4) 1
.
3°. 33 : 11 – 6 = 18 дівчаток. Відповідь. 18.
4°. 6 : 3 – 4 = 8 (кг) овочів. Відповідь. 8 кг.
5°. 1) 3; 2) 3
.
6*. Весь город – 1. +
+
+
=
,
> 1, отже, неможливо.
7**. <
<
або 11 < х < 17, тому х набуває одне із значень: 12, 13, 14, 15, 16.
8**. – правильний, якщо 5а + 1 < 18, тобто а набуває одне із значень 1, 2, 3.
Варіант 2
1°. 1) >
; 2) 1 >
; 3)
> 1. 2°. 1)
; 2) 3
; 3)
; 4) 1
.
3°. 36 : 9 – 4 = 16 неонів. Відповідь. 16.
4°. 36 : 4 – 9 = 81 голів скота. Відповідь. 81.
5°. 1) = 3
; 2)
= 7
.
6*. +
+
+
=
;
> 1, отже, неможливо.
7**. <
<
правильна, якщо 20 < х < 25, тобто набуває одне із значень: 21, 22, 23, 24.
8**. неправильний, якщо 3а – 5 < 14, тобто а набуває одне із значень 1, 2, 3, 4, 5, 6.