АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 131. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити і закріпити вивчений матеріал; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми проведемо роботу над помилками, допущеними у контрольній роботі, повторимо і закріпимо вивчений матеріал.
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ
1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи
2. Аналіз помилок, виконання відповідних завдань
IV. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 151)
Завдання 1019. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.
Завдання 1020
Під час повторення умови один учень записує коротку умову задачі. Після цього учні з допомогою вчителя складають блок-схему міркувань.
Сильніші учні, скориставшись блок-схемою, самостійно записують її розв’язання у зошити.
Решта учнів разом з учителем
Завдання 1021. Коментоване розв’язування кругових прикладів Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.
Завдання 1022
Учні “ланцюжком” читають вирази та обчислюють їх значення.
Завдання 1023
1) Колективне складання задач.
2) Самостійне розв’язування задачі.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота над задачами
1) 6 учнів зібрали гербарій, по 8 листочків кожний, а 2 учні – по 10 листочків кожний. Скільки всього листочків зібрали для гербарію діти?
2) У Сашка 4 монети по 10 к. Марійка має у 5 разів менше грошей, ніж Сашко. Скільки копійок у Марійки? Які монети можуть бути у Марійки?
2. Обчислення значень виразів
3. Геометричний матеріал
– Накресліть два відрізки: перший завдовжки 8 см, а довжина другого становить четверту частину довжини першого.
4. Офтальмологічна пауза
5. Розв’язування логічних задач
1) Розставте знаки математичних дій та дужки так, щоб рівність була правильною (можливі кілька варіантів).
(99 – 9) : 9 • (9 + 9 : 9) = 100
(9 + 9 • 9) : 9 • (9 : 9 + 9) = 100
(9 • 9 + 9) : 9 • (9 : 9 + 9) = 100
2) У маленьких бунгало на березі моря жили троє кошенят: Біле, Чорне і Руде. У бунгало № 1 і № 2 жило не Чорне кошеня. Біле кошеня жило не в бунгало № 1. У якому бунгало жило кожне кошеня?
№ 1 | № 2 | № 3 | |
Біле | – | + | – |
Чорне | – | – | + |
Руде | + | – | – |
3) На пательні вміщаються 2 шматочки запашного хліба. Щоб підсмажити шматочок хліба з одного боку потрібна 1 хв. Як підсмажити за 3 хв 3 шматочки з обох боків?
1а | 1б | 2а | 2б | 3а | 3б |
1 хв | + | + | |||
2 хв | + | + | |||
3 хв | + | + |
4) На полиці стоять два піскові годинники, розраховані на 3 і 7 хв. Яйце потрібно покласти в окріп на 4 хв. Як можна це зробити за допомогою цих піскових годинників? (Перевернути одночасно обидва годинники, коли 3 хв закінчаться, покласти в окріп яйця. Коли минуть 7 хв, яйця дістати.)
5) З 25 учнів класу 17 вивчають англійську мову, а 15 – французьку, причому кожен учень класу вивчає одну з цих мов. Скільки дітей вивчають обидві ці мови?
Розв’язання ілюструється схемою, у якій ліве коло означає дітей, що вивчають англійську мову, а праве – що вивчають французьку. У перетині кіл – діти, що вивчають обидві мови.
Схема заповнюється під час розв’язування задачі.
1) Скільки учнів не вивчають французьку мову (вивчають тільки англійську)? (25 – 15 = 10 (мал. а).)
2) Скільки учнів не вивчають англійську мову (вивчають тільки французьку)? (25 – 17 = 8 (мал. б).)
3) Скільки учнів вивчають тільки одну мову (французьку або англійську)? (10 + 8 = 18)
4) Скільки учнів вивчають обидві мови? (25 – 18 = 7 (мал. в).)
Відповідь: 7.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 151, завдання 1024; 1025.