Аналіз контрольної роботи. Закріплення знань про основу речення. (Вправи 54-57)
Тема. Аналіз контрольної роботи. Закріплення знань про основу речення. (Вправи 54-57).
Мета. Закріпити знання про підмет і присудок як граматичну основу речення; удосконалювати вміння визначати в реченні його основу і встановлювати зв’язок між словами в реченні.
Обладнання: таблиця “Члени речення”, таблиця-ватман “Словничок”, індивідуальні картки.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Аналіз контрольної роботи (диктанту).
Вчитель повідомляє результати виконаної роботи.
Відзначає учнів, які не зробили жодної
Усі інші діти під керівництвом вчителя аналізують допущені помилки і виконують роботу над помилками.
III. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Вправа-гра “Я розкажу про речення все”.
– Речення – це…
– За метою висловлювання речення…
– За інтонацією…
2. Гра “Впізнай речення за метою висловлювання”.
– Діти, яким реченням ви можете себе уявити: розповідним, питальним чи спонукальним? (Діти вибирають собі роль конкретного виду речення.)
Вчитель зачитує
“…Побачивши, що Веснянка не рухається з місця, Джон Дибуль вихопив з-за пояса ножаку і замахнувся на хлопчика:
– Ти що – нещастя захотів?! Веди, а то тут тобі й смерть!
Ще хвилина – і довелося б нам назавжди попрощатися з Веснянкою. Веснянка сам не добре розумів…”
IV. Повідомлення теми і завдань уроку.
Проблемна ситуація.
– Діти, пригадайте, з чого складається речення.
– Чи всі слова в реченні однаково сильні, важливі, потрібні?
– Що ви знаєте про такі слова?
– На сьогоднішньому уроці ми будемо працювати, щоб дати відповіді на ці запитання. Почнемо з таблиці.
V. Сприймання і усвідомлення учнями нового матеріалу.
1. Робота з таблицею “Члени речення”.
Осіннє Листя тихо Опадало.
2. Списування із завданням (за вправою 54).
А) Читання тексту, з’ясування значень незнайомих слів, підбір заголовка до тексту.
Б) Коментоване списування (з коментарем про головні і другорядні члени речення).
В) Усний розбір одного із записаних речень (на вибір) за алгоритмом (додаток 4).
3. Каліграфічна хвилинка.
Єре осе ред вс всередині
Усередині посередині
А) Словничок.
– Слова всередині, усередині, посередині належать до групи слів, правопис яких треба запам’ятати.
– На які питання відповідають ці слова? (Де?)
– В яку колонку таблиці словникових слів можна їх записати?
Б) Цікаві загадки зі словами каліграфічної хвилинки.
– Що знаходиться посередині Києва? (Літера “Є”.)
– Що посеред землі стоїть? (Літера “М”.)
– Що посередині Ворскли стоїть? (Літера “С”.)
– Що стоїть посередині між стіною і дверима? (Літера “І”.)
4. Вибіркове списування (вправа 55).
А) Конкурс заголовків.
– Прочитайте текст і доберіть до нього влучний заголовок.
Б) Виписування головних членів з кожного речення.
1 р. – Гайок Сумував
2 р.- Осінь Поклала
3 р. – Листя Сідало
4 р.- Лежав шар
5 р. – листя Шелестіло
В) Виписування іменників із залежними від них прикметниками.
1 р. – гайок (який?) невеличкий
2 р.- руку (яку?) важку
3 р. – листя (яке?) жовте
3 р. – покриттям (яким?) золотим, пишним
4 р. – шар (який?) товстий, м’який
5 р. – листя (яке?) нове
Фізкультхвилинка.
5. Вправа-дослідження (вправа 56).
А) Визначення основи кожного речення.
Б) Добір синонімів (завдання 2).
VI. Підсумок уроку.
– Які бувають члени речення?
– Назвіть синонімічний ряд до слів головні члени речення. (Головні члени речення – основа речення, підмет і присудок.)
– Який член речення називається підметом?
– Який член речення називається присудком?
– Складіть речення за запитаннями.
І в. | II в. |
Хто? Як? Що робить? Де? | Як? Хто? Що роблять? Коли? |
Жайворонок високо літає в небі. | Тихенько діти сплять вночі. |
– Назвіть основу цих речень.
VII. Повідомлення домашнього завдання з попереднім інструктажем.
С. 31, вправа 57.
Related posts:
- Закріплення знань про основу речення. Зв’язок слів у реченні Урок 18 Тема. Закріплення знань про основу речення. Зв’язок слів у реченні Мета: актуалізувати знання дітей про члени речення, закріплювати відомості про підмет і присудок як граматичну основу речення; розвивати вміння визначати в реченні його основу й встановлювати зв’язок між словами речення; виховувати любов до природи, бажання й вміння спостерігати у природі. Обладнання: картки індивідуального […]...
- Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336-338) Тема. Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336- 338). Мета. Удосконалювати вміння розпізнавати і вживати у мовленні другорядні однорідні члени речення, виражені прислівниками. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. III. Перевірка домашнього завдання (вправа 335). 1. Зачитування речень, виписаних з підручника […]...
- Закріплення знань про однорідні члени речення. Узагальнення знань за розділом. (Вправи 70-73) Тема. Закріплення знань про однорідні члени речення. Узагальнення знань за розділом. (Вправи 70-73). Мета. Закріпити й узагальнити знання про однорідні члени речення; розділові знаки при однорідних членах; виробляти синтаксичні вміння; виховувати любов до прекрасного. Обладнання: ілюстрований матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. 1. Вправа “Кастинг дикторів українського радіо”. Інтонування речень з […]...
- Контрольна робота: письмовий твір. Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Дієслово”. (Вправи 319-322) Тема. Контрольна робота: письмовий твір. Мета. Перевірити вміння самостійно складати письмове висловлювання з використанням виражальних засобів та висловленням власної думки. УРОК 97 Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Дієслово”. (Вправи 319-322). Мета. Узагальнити знання про ознаки дієслова, закріпити навички правопису не з дієсловами та особових закінчень; удосконалювати вміння розпізнавати часи дієслів […]...
- Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350) Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350). Мета. Закріпити знання і вміння з теми “Прислівник”. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку Організація класу. Аналіз контрольної роботи (“Дієслово”, “Прислівник”). Повідомлення результатів виконаної роботи. Індивідуальні завдання для учнів, які виконали роботу бездоганно. Робота над типовими помилками, допущеними у перевірній роботі. Індивідуальна робота […]...
- Аналіз контрольної роботи. Слово. Значення слова. Багатозначні слова. (Вправи 74-78) Тема. Аналіз контрольної роботи. Слово. Значення слова. Багатозначні слова. (Вправи 74-78). Мета. Закріпити вміння розрізняти пряме і переносне значення слів і вміння вживати в мовленні багатозначні слова; розширити уявлення про значення слів і їх вживання. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи (“Мова і мовлення”, “Текст”, “Речення”). Вчитель повідомляє результати […]...
- Аналіз контрольної роботи. Число дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 286-289) Тема. Аналіз контрольної роботи. Число дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 286-289). Мета. Формувати в учнів уміння визначати число дієслова і змінювати дієслова за числами; вдосконалювати навички роботи з текстами. Обладнання: мовний матеріал, додаток 3. Хіт уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи (диктанту). 1. Повідомлення результатів контрольної роботи. 2. Відзначення учнів, які написали […]...
- Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Урок 118 Тема. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Мета: повторити вивчене про слово; систематизувати знання про речення, його види за метою висловлювання та інтонацією; закріпити знання учнів про корінь слова, удосконалювати вміння добирати споріднені слова; виховувати повагу до людей робітничих професій, любов […]...
- Аналіз перевірної роботи. Закріплення та узагальнення вивченого про речення Тема: Аналіз перевірної роботи. Закріплення та узагальнення вивченого про речення Мета: повторити і закріпити знання учнів про речення; формувати навички правильного інтонування речень; вдосконалювати вміння ділити текст на речення, доповнювати речення потрібними за змістом словами; розвивати зв’язне мовлення школярів; виховувати любов до книги. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. […]...
- Закріплення знань і вмінь про однорідні члени речення Урок 23 Тема. Закріплення знань і вмінь про однорідні члени речення Мета: перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу за темою, закріпити, систематизувати, скоригувати знання учнів, розпочати підготовку до контрольної роботи; розвивати інтерес до вивчення мови; виховувати сумлінне, свідоме ставлення до навчання. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання. Мотивація навчання Гра “Вітер дме” Вчитель вимовляє ключові слова: […]...
- Аналіз контрольної роботи. Спостереження за зміною закінчень у різних відмінкових формах. (Вправи 182-186) Тема. Аналіз контрольної роботи. Спостереження за зміною закінчень у різних відмінкових формах. (Вправи 182-186). Мета. Закріпити вміння визначати відмінок прикметників у реченнях за питаннями, закінченням та відмінком іменника; удосконалювати навички вживання прикметників у реченні у тій формі, якої вимагають зв’язані з ними іменники. Обладнання: мовний матеріал, загадки, кросворд, книга В. Нестайка “Казкові пригоди і таємниці”. […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРИ ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ (“Мова і мовлення”. “Текст”. “Речення”) Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів з вивчених тем; закріпити знання про однорідні члени речення; розвивати вміння поширювати однорідні члени залежними словами, складати речення за поданими схемами; виховувати культуру оформлення письмових робіт. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 78, с. 40) Фронтальна перевірка виконаного завдання. Усне виконання вправи 80 […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ Урок 20. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ Мета: закріпити знання учнів про однорідні члени речення, розділові знаки при однорідних членах речення; розвивати вміння читати речення з однорідними членами з відповідною інтонацією; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось і дзвоник пролунав, Для навчання час настав, Щоб країні прислужитись, Ви повинні […]...
- Аналіз контрольної роботи. Закріплення вивченого про прикметник. (Вчитель добирає матеріал до уроку самостійно.) Тема. Аналіз контрольної роботи. Закріплення вивченого про прикметник. (Вчитель добирає матеріал до уроку самостійно.) Мета. Зробити аналіз перевірної роботи з теми “Іменник”, “Прикметник”; закріпити знання і вміння з теми “Прикметник”. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. Вчитель повідомляє результати виконаної роботи. Відзначає учнів, які не зробили жодної помилки в […]...
- Аналіз контрольної роботи. Правопис закінчень іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 129-133) Тема. Аналіз контрольної роботи. Правопис закінчень іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 129-133). Мета. Ознайомити учнів з особливостями закінчень іменників жіночого роду на – а (-я) та чоловічого роду в орудному відмінку однини; формувати вміння і навички застосування правил для пояснення правопису закінчень іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку […]...
- Урок розвитку мовлення. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про дієслово. Загальне понятгя про дієслово як частину мови. Вправи 261-264 Тема. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про дієслово. Загальне поняття про дієслово як частину мови. Вправи 261-264. Мета. Актуалізувати і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; формувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови; вчити доцільно і правильно вживати слова у мовленні. Обладнання: таблиця “Словничок”, мовний матеріал, уривок з повісті В. Нестойка ” Тореадори […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 131. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити і закріпити вивчений матеріал; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ми проведемо роботу над […]...
- Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту Урок 34 Тема. Закріплення знань про спонукальні речення. Виразне читання тексту Мета: закріпити знання учнів про спонукальні речення; вчити виділяти їх у мовленні й складати самостійно, правильно використовуючи розділові знаки; розвивати навички виразного читання; виховувати доброзичливе, дружнє ставлення до оточуючих. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання 1. Перевірка домашнього […]...
- Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Урок 116 Тема. Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Мета: узагальнити й систематизувати вивчене про текст; закріпити знання про його будову; продовжувати вчити редагувати текст, добирати заголовок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до природи, повагу до рідного слова. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи III. Повідомлення теми й мети уроку […]...
- Закріплення і узагальнення знань і вмінь про морфемну будову слова. (Вправи 79-83) Тема. Закріплення і узагальнення знань і вмінь про морфемну будову слова. (Вправи 79-83). Мета. Повторити матеріал про будову слова, закріпити вміння добирати споріднені слова; розрізняти спільнокореневі слова та форми одного і того самого слова; розвивати вміння зіставляти, аналізувати, узагальнювати. Обладнання: мовний матеріал, схеми розбору слова за будовою (додаток 5). Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Поняття про числівник як частину мови. Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні Урок 73 Тема. Аналіз контрольної роботи. Поняття про числівник як частину мови. Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні Мета: ознайомити учнів з новою частиною мови – числівником, дати початкове поняття про числівник, його функцію в мовленні, вчити застосовувати знання про числівник на практиці і правильно вживати у мовленні; розвивати інтерес до вивчення природи; виховувати […]...
- Аналіз контрольної роботи. Підсумковий урок з теми “Текст” Тема. Аналіз контрольної роботи. Підсумковий урок з теми “Текст”. (Вправи 53-57). Тематичне оцінювання. Мета. Вчити виділяти найбільш загальні й суттєві поняття з теми, спільне і відмінне у визначених поняттях. Розвивати вміння аналізувати власний ступінь засвоєння матеріалу. Виховувати наполегливість, зосередженість. Обладнання: диск до підручника, підручник, зошит, індивідуальні картки зі словниковими словами. Хід уроку І. Організація класу. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах Тема. Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах. (Вправи 90-94). Мета. Повторити інформацію про значення слова у мові та мовленні, про здатність слова розкривати різнобарвний світ навколо нас, називати предмети, дії, ознаки предметів, групуватися у частини мови. Збагачувати активний словник учнів. Виховувати бережне ставлення до використання слів у своєму мовленні. Обладнання: портрет […]...
- Аналіз контрольної роботи. Види речень за метою висловлювання та інтонацією Урок 17 Тема. Аналіз контрольної роботи. Види речень за метою висловлювання та інтонацією Мета: актуалізувати знання дітей про речення, розширити їх уявлення про види речень за метою висловлювання та інтонацією, вчити визначати вид речення, правильно його записувати і читати, знаходити у тексті й складати самостійно; розвивати мовні вміння дітей, їх мислення й мовлення; виховувати бажання […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: продовжити формувати в учнів поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 31) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити і закріпити вивчений матеріал; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ми проведемо роботу над помилками, допущеними у контрольній роботі. III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної […]...
- Вправи на закріплення знань про правила перевірки ненаголошених е, и в корені слова. Складання усної розповіді на тему “Зустріч птахів” Урок 90 Тема. Вправи на закріплення знань про правила перевірки ненаголошених е, и в корені слова. Складання усної розповіді на тему “Зустріч птахів” Мета: продовжувати формувати вміння перевіряти ненаголошені е, и в корені; розширювати лексичний запас учнів; формувати навичку роботи з орфографічним словником; виховувати повагу до старших, до народних традицій, любов до природи і праці. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель Урок 42 Тема. Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель Мета: проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи III. Актуалізація […]...
- Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями Урок 31 Тема. Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями Мета: закріпити знання учнів про розповідні та питальні речення; вчити складати схеми речень і добирати речення до схеми; вчити складати розповідь за малюнком та запитаннями; збагачувати лексичний запас учнів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати вміння бачити красу природи. Обладнання: […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати наполегливість, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕЗУЛЬТАТІВ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ III. АНАЛІЗ ПОМИЛОК ТА ВИКОНАННЯ ВІДПОВІДНИХ ЗАВДАНЬ IV. ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ, ЯКІ УСПІШНО ВИКОНАЛИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ 1. Задачі 1) У першому пакеті 16 кг картоплі, […]...
- Аналіз контрольної роботи. Іменник як частина мови Урок 27 Тема. Аналіз контрольної роботи. Іменник як частина мови Мета: актуалізувати знання учнів про іменник як частину мови, його морфологічні ознаки; вчити складати характеристику іменника як частини мови; розвивати аналітичні й синтетичні вміння дітей; виховувати любов до рідної мови. Обладнання: словнички для запису словникових слів. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Актуалізація опорних […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЯКІ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ, ЩО МІСТЯТЬ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ I. Аналіз контрольної роботи Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок та виконання відповідних завдань. II. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на уроці діти обчислюватимуть вирази та розв’язуватимуть задачі. III. Повторення та узагальнення знань 1. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Роль прикметників у мовленні Тема. Аналіз контрольної роботи. Роль прикметників у мовленні. (Вправи 189-192). Мета. Дати учням можливість дослідити, для чого слугують прикметники у мовленні. Повторити вивчене у 2-3 класах про прикметник як частину мови. Розвивати уяву дітей, збагачувати мовленнєвий словник. Виховувати вміння співпрацювати, вислуховувати товариша, допомагати партнеру. Обладнання: диск до підручника, зображення лося у зимовому лісі (можливо, ілюстрація […]...
- Аналіз контрольної роботи. Текст, його головна думка, заголовок. Порядок виконання звуко-буквеного аналізу слова. Порядок розбору слів за будовою Урок 113 Тема. Аналіз контрольної роботи. Текст, його головна думка, заголовок. Порядок виконання звуко-буквеного аналізу слова. Порядок розбору слів за будовою Мета: повторити й закріпити в учнів поняття про текст як зв’язне висловлення певної думки, повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова і порядок розбору слів за будовою; розвивати вміння підбирати заголовок до тексту, який би виражав […]...
- Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення з прислівником як частиною мови Урок 105 Тема. Аналіз контрольної роботи. Ознайомлення з прислівником як частиною мови Мета: проаналізувати результати контрольної роботи за темою “Дієслово”, ознайомити з новою частиною мови – прислівником, його граматичними ознаками; розвивати вміння спостерігати і порівнювати, виділяти головне; виховувати. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання – Подивіться на дошку: […]...
- Аналіз контрольної роботи. Підсумковий урок за семестр Урок 68 Тема. Аналіз контрольної роботи. Підсумковий урок за семестр Мета: проаналізувати помилки, допущені в контрольній роботі, підбити підсумок вивченого за семестр; розвивати інтерес до вивчення мови; виховувати вміння співпрацювати у групі. Обладнання: картки із завданнями. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Вікторина “Мовознавець” Учитель сам розподіляє дітей на групи або пропонує їм зробити […]...
- Уявлення про складне речення. Побудова складного речення. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Речення” Урок 25 Тема. Уявлення про складне речення. Побудова складного речення. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Речення” Мета: розширити уявлення про речення, познайомити із складними реченнями, показати їх відмінність від речень з однорідними членами, розповісти про розділові знаки у складних реченнях, вчити утворювати складне речення; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, порівнювати й робити висновки на основі […]...
- Аналіз контрольної роботи Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 122 Тема. Аналіз контрольної роботи Мета: – навчальна: повторити й закріпити знання учнів з тем, що вивчалися протягом року, удосконалювати вміння школярів виконувати мовні й мовленнєві завдання, працювати самостійно; – розвивальна: розвивати логічне мислення, усне й писемне мовлення, навички самоконтролю, збагачувати словниковий запас; – виховна: виховувати увагу до слова; пильність, […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ЛЕКСИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ СЛОВА Мета: узагальнити знання учнів про лексичне значення слова; розвивати вміння визначати значення слова в контексті; виховувати любов до рідного слова. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ От і все, дзвенить дзвінок. В гості йде до нас урок. Спішіть, поспішайте, За парти сідайте. II. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ – Сьогодні ми подорожуватимемо країною […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ. РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ Мета: проаналізувати якість виконання контрольної роботи; скорегувати знання учнів; удосконалювати навички розв’язання задач. Тип уроку: урок систематизації, повторення та узагальнення знань. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап II. Аналіз виконання контрольної роботи III. Повторення вивченого матеріалу. – Пропонується розв’язати задачі з контрольної роботи, які викликали труднощі у дітей. – Розв’язання […]...