БУДОВА ТЕКСТУ. СКЛАДАННЯ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ ЗА ПОДАНИМ ЗАЧИНОМ І КІНЦІВКОЮ
Мета: розширити знання учнів про текст; удосконалювати вміння визначати основні частини тексту; розвивати вміння будувати текст за поданими частинами; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати самостійність, уважність.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Робота з деформованим текстом
– Розмістіть у правильному порядку частини міркування.
[ ] Адже скільки про її кмітливість казок складено, скільки про винахідливість розказано.
[ ] Дійсно, хитрюща руда проноза.
[ ] Здавна лисицю
– Які характерні ознаки має текст-міркування?
– Коли використовують тексти-міркування?
2. Каліграфічна хвилинка
Загадка
Є у мене вірний друг,
Має він чудовий слух.
Через поле і лісок
Подається голосок.
Він біжить по проводах:
Скажеш тут, а чути там. (Телефон)
– Запишіть каліграфічно.
Тт Тт тт ле фон телефон
3. Гра “Конструктор”
– Утворіть слова з частиною теле-.
– Запишіть спільнокореневі слова до слова телефон.
До твого словничка
Телеграма – звістка, передана телеграфом; бланк
Телеграф – апарат для передавання і приймання на відстані різних повідомлень.
– Запишіть каліграфічно ці слова.
4. “Коли так говорять?”. Робота з фразеологізмами
– Знайдіть відповідності та з’єднайте стрілками.
Зіпсований телефон | Довго і часто розмовляти по телефону |
Висіти на телефоні | Неправильне повідомлення |
Гарячий телефон | Довго розмовляти по телефону |
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми продовжимо вивчати тему “Текст”. Пригадаємо, з яких основних частин він може складатися. Це важливо знати і використовувати у своєму усному і писемному мовленні, щоб тексти були послідовні і логічні.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра “Збери врожай”
– Перший ряд збирає сунички.
Другий ряд збирає помідори.
Третій ряд збирає груші.
– Які слова у вас вийшли? (Зачин, основна частина, кінцівка)
– Коли ви чули такі слова?
2. Робота за таблицею
Текст | ||
Зачин Називає тему висловлювання | Основна частина Розкриває думку, намічену в зачині | Кінцівка Завершує текст, підводить до висновку |
3. Первинне закріплення
– Прочитайте текст.
Ось і останній серпневий день. Маленькому Петрикові до школи б іти, а він занедужав.
Боляче йому від думки, що всі завтра йтимуть уранці до школи, а він лежатиме.
От і світанок першого вересня. Ще тільки розвидняється, а Петрик уже не спить.
Зійшло сонце. Чує Петрик: ідуть діти, лунають веселі голоси. Защеміло серце.
Коли це скрипнули двері, хтось увійшов до кімнати. На дверях – учителька Марія Миколаївна, вона вчитиме його в першому класі. Усміхнулася вчителька, підійшла до Петрикового ліжка, поставила у велику вазу квітку.
І в Петрика сьогодні Перше вересня.
В. Сухомлинський
– Доберіть до тексту заголовок.
– З яких частин складається текст?
– Прочитайте зачин і кінцівку.
– Усно перекажіть основну частину.
4. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Вправа “На гостину до казки”
– З якої казки цей уривок?
Телесику, Телесику! Приплинь, приплинь до бережка! Дам я тобі їсти й пити!
– Пригадайте зачин і кінцівку цієї казки.
2. Робота в групах
– Прочитайте кінцівку тексту.
– Визначте за нею тип тексту: опис, розповідь, міркування.
… А коли немає дощу, земля висихає, трава і дерева вкриваються пилом і всі рослини чекають вологи. Тому дощ дуже потрібний землі.
– Складіть твердження і доказ.
– Прочитайте, що у вас вийшло.
3. Творча робота
– За поданим зачином і кінцівкою складіть і запишіть оповідання. Кожну частину тексту пишіть з абзацу!
Хлопчики йшли лісовою стежкою. Вечоріло. Гарно в лісі:, тиша, запахи трав, квітів!
…
Хлопчики щиро подякували лісникові за гостинність.
4. Перевірка виконаної роботи
Заслухати 2-3 учнів.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що таке текст?
– З яких частин він складається?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Related posts:
- Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка. Доповнення основної частини тексту Урок 21 Тема. Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка. Доповнення основної частини тексту Мета: ознайомити дітей з будовою тексту, формувати поняття зачин, основна частина, кінцівка; вчити знаходити частини тексту, виділяти абзаци, складати й записувати текст із дотриманням абзаців; розвивати логічне мислення учнів; виховувати культуру мовлення (усного й писемного). ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Закріплення знань про будову тексту. Складання тексту за початком і кінцівкою Урок 22 Тема. Закріплення знань про будову тексту. Складання тексту за початком і кінцівкою Мета: розширити й закріпити знання учнів про будову тексту; розвивати вміння працювати з текстом; виховувати працелюбність, бажання працювати для всіх. Обладнання: малюнки кота й кита. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Урок 7. ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння переказувати за планом; виховувати бережливе ставлення до збереження традицій українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 28, […]...
- Поділ тексту на частини. План тексту ТЕКСТ Поділ тексту на частини. План тексту 25. Прочитайте текст. Я взяв кілька різних кленових листочків і зв’язав їх у пучечок. На довгих хвостиках вони розлягалися в різні боки. Букет! – Що це? – запитав у Сергійка. – О-о-сінь! – упевнено відповів онук. – Правильно! Ось яка вона, наша щира золота господиня! На підтвердження цих […]...
- Види текстів: текст-розповідь, текст-опис, текст-міркування. Складання тексту-міркування й тексту-опису Урок 23 Тема. Види текстів: текст-розповідь, текст-опис, текст-міркування. Складання тексту-міркування й тексту-опису Мета: ознайомити дітей з видами текстів, їх характерними особливостями; вчити визначати вид тексту, розрізняти їх між собою, складати текст-міркування і текст-опис; розвивати вміння працювати з текстом; виховувати уважність, спостережливість. Обладнання: малюнок зайця. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація […]...
- Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом Урок 60 Тема. Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом Мета: закріпити знання про прикметник; розвивати зв’язне мовлення учнів; учити писати переказ тексту за малюнком і питаннями; виховувати любов до природи, до рідного слова. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- Поділ тексту на частини. План Тема. Поділ тексту на частини. План. (Вправи 43-46). Мета. Продовжувати формувати вміння ділити текст на логічно завершені частини, вчити складати план тексту. Розвивати вміння визначати тему і мету тексту. Виховувати наполегливість. Обладнання: листки клена (чи іншого дерева) – зелені і жовті, підручник, зошит. Хід уроку І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. ПЛАН ТЕКСТУ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння складати текст за планом; виховувати спостережливість, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 24, с. 16) Учні зачитують складені тексти-розповіді. – Які слова ви використали у тексті для зв’язку речень? 2. Каліграфічна […]...
- Будова тексту Тема. Будова тексту. (Вправи 37-42). Мета. Познайомити учнів зі структурою тектів-розповідей, описів і міркувань. Розвивати вміння будувати різні види текстів. Виховувати цікавість до слова, бажання примножувати свій словник. Обладнання: зображення грибів; таблиця “Як будують тексти?”; диск до підручника, підручник, зошит, пензель, фарби, палітра, склянка з водою для миття пензля. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ РОЗДІЛ 2 ТЕКСТ & 5. ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ 29. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте вірш. НАШ ПРАПОР Небеса блакитні Сяють з глибини. А пшеничні й житні Мерехтять лани. Образ цей не зблідне, Хоч минуть жнива. Це знамено рідне – Злото й синява. Прапор наш, як літо, В […]...
- Поділ тексту на частини. Складання плану. Спостереження за роллю абзаців у тексті. (Вправи 29-32) Тема. Поділ тексту на частини. Складання плану. Спостереження за роллю абзаців у тексті. (Вправи 29-32). Мета. Закріпити вміння ділити текст на логічно завершені частини; складати план готового тексту; компонувати зв’язну розповідь за поданим планом; розвивати і збагачувати мовлення учнів. Обладнання: таблиця словникових слів “Словничок”, державний прапор України (ватман), таблиця-схема будови тексту з урахуванням абзаців, серія […]...
- Робота над удосконаленням власного тексту. Вправляння у порівнянні художніх та науково-популярних описів. Контрольна робота: складання діалогу. (Вправи 42-45) Тема. Робота над удосконаленням власного тексту. Вправляння у порівнянні художніх та науково-популярних описів. Контрольна робота: складання діалогу. (Вправи 42-45). Мета. Закріпити здобуті знання про будову тексту; виробляти вміння поліпшувати, вдосконалювати власний текст; порівнювати художні та науково-популярні описи; розвивати відчуття краси мовного слова. Обладнання: картки-назви типів текстів, куб, картки для творчого списування. Хіт уроку I. Організація […]...
- ТЕМА, ОСНОВНА ДУМКА, ЗАГОЛОВОК ТЕКСТУ Мета: поглибити і поширити знання учнів про текст; розвивати вміння самостійно визначати тему, основну думку тексту, добирати заголовок; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати уважність, спостережливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 10) III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Спробуйте пояснити […]...
- Зв’язок прикметників з іменниками в реченні. Складання діалогу. Доповнення тексту. Вимова й правопис слова гудзик Урок 58 Тема. Зв’язок прикметників з іменниками в реченні. Складання діалогу. Доповнення тексту. Вимова й правопис слова гудзик Мета: вчити встановлювати зв’язки між прикметниками та іменниками в реченні; закріплювати вміння ставити питання до слів – ознак предметів; збагачувати словниковий запас учнів; формувати вміння вести діалог в уявній ситуації; виховувати толерантність у співпраці. Обладнання: предметні малюнки […]...
- Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді “День народження” за малюнком та поданим планом. Вимова й написання слова листопад Урок 35 Тема. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді “День народження” за малюнком та поданим планом. Вимова й написання слова листопад Мета: систематизувати й закріпити знання учнів про речення; вчити будувати речення різних тестів; розвивати мовлення дітей; виховувати культуру сосунків і спілкування. Обладнання:тлумачні словники. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Будова тексту ТЕКСТ & 6. Будова тексту Ростуть опеньки у тумані Серед сосонок і беріз Ліна Костенко 37. 1. Прочитай і відгадай загадку. Гречка в полі, жито в полі, а ось тут у глушині виростають парасолі – хоч маленькі, та смачні. Микола Петренко 2. Які слова допомогли тобі здогадатися, що описуються гриби? До яких частин мови належать […]...
- Змістовний зв’язок між частинами тексту Тема: Змістовний зв’язок між частинами тексту Мета: поглибити знання учнів про структурні одиниці тексту; формувати уявлення про змістовний зв’язок між частинами тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, На уроці не дрімати, А старанно працювати. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. ПЛАН. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння переказувати за планом; виховувати повагу до людей похилого віку. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Різнорівневі завдання І рівень – Доповніть речення словами за змістом. – Складіть коротку розповідь і доберіть заголовок. Мама вишиває (що?)… Нитки […]...
- ОСОБЛИВОСТІ ЗМІСТУ ТА ПОБУДОВИ ТЕКСТУ-МІРКУВАННЯ Урок 9. ОСОБЛИВОСТІ ЗМІСТУ ТА ПОБУДОВИ ТЕКСТУ-МІРКУВАННЯ Мета: формувати в учнів уявлення про текст-міркування, його характерні ознаки: твердження, доказ, висновок; вчити складати тексти-міркування; виховувати інтерес до навчання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 22, с. 19) Індивідуальне опитування Учні розповідають про захоплення дітей, спираючись на фотоілюстрації, подані […]...
- Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Урок 19 Тема. Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Мета: ознайомити дітей з поняттям текст; формувати уявлення про текст як форму зв’язного висловлювання, його характерні ознаки; розвивати вміння визначати тему тексту, добирати заголовок до тексту відповідно до змісту тексту;виховувати вміння бачити […]...
- Основа слова. Частини основи: корінь, префікс, суфікс Тема: Основа слова. Частини основи: корінь, префікс, суфікс Мета: формувати в учнів поняття про основу слова; вчити виділяти змінну частину, визначати основу в словах; розвивати мовлення; виховувати любов до природи. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – До роботи час […]...
- Складання художнього тексту за початком, сюжетними малюнками і планом Тема: УРЗМ 4. Складання художнього тексту за початком, сюжетними малюнками і планом Мета: вчити учнів складати художній текст за початком, серією сюжетних малюнків і планом; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до прекрасного. Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Холодно в полі, в саду, на городі, Осінь мандрує по […]...
- Види зв’язку між складовими частинами тексту УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ЛІНГВІСТИКА ТЕКСТУ Види зв’язку між складовими частинами тексту Усі складові частини тексту пов’язані між собою, і цим забезпечується його змістова цілісність. Види текстового зв’язку різноманітні. Два з них – Послідовний і паралельний – ми вже розглянули. Існує також Контактний – це зв’язок між реченнями чи групами речень, розташованих безпосередньо одне […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ПОРІВНЯЛЬНИЙ ОПИС ДЕРЕВ. СКЛАДАННЯ КАЗКИ ЗА ПОДАНИМ ПЛАНОМ І ОПОРНИМИ СЛОВАМИ “ГОРОБИНА І ЯЛИНА В ЗИМОВОМУ ЛІСІ” Мета: вчити учнів складати опис дерев, використовувати його для складання твору; розвивати мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; вдосконалювати вміння використовувати у мовленні синоніми, антоніми, епітети, порівняння; виховувати доброту, почуття взаємодопомоги, любов до природи. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Бесіда за ілюстраціями із зображенням картин зимового лісу – Чи подобаються вам […]...
- Поділ тексту на частини. План ТЕКСТ & 3. Поділ тексту на частини. План – Для чого потрібен план? 31. П о п р а ц ю й т е р а з о м! 1. Прочитайте текст. ТЕПЕР Я ЗНАЮ, ЯКА КРАСИВА БІЛОРУСЬ! До українських школярів приїхали в гості білоруські діти. Маленька українка Оксана подружилася з білоруською дівчинкою Марисею. Повела […]...
- Тема, основна думка, заголовок тексту ТЕКСТ Тема, основна думка, заголовок тексту 13. Прочитайте. Уранці Оля виглянула у вікно й не впізнала побаченого. Зелене листя на деревах змінилося на жовте, оранжеве й навіть коричневе. Сонце за вікном не світило так яскраво. Удень Оля пішла до парку. Осінь розмалювала його всіма барвами. Дівчинка йшла килимом із різнобарвних листочків. Вона набрала повний оберемок […]...
- Закріплення знань про тверді та м’які приголосні звуки. Усний переказ тексту “Перепілка” Урок 108 Тема. Закріплення знань про тверді та м’які приголосні звуки. Усний переказ тексту “Перепілка” Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про тверді та м’які приголосні звуки; закріпити вміння позначати на письмі м’якість приголосних звуків літерами і, я, ю, є, ь; удосконалювати знання та вміння учнів щодо поділу для переносу з рядка в рядок слів […]...
- ТЕМА І ГОЛОВНА ДУМКА ТЕКСТУ. МІКРОТЕМА, ТЕМАТИЧНЕ РЕЧЕННЯ. БУДОВА ТЕКСТУ: ЗАЧИН, ОСНОВНА ЧАСТИНА, КІНЦІВКА. СТИЛІ І ТИПИ МОВЛЕННЯ ПОВТОРЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ПОГЛИБЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО § 4.ТЕМА І ГОЛОВНА ДУМКА ТЕКСТУ. МІКРОТЕМА, ТЕМАТИЧНЕ РЕЧЕННЯ. БУДОВА ТЕКСТУ: ЗАЧИН, ОСНОВНА ЧАСТИНА, КІНЦІВКА. СТИЛІ І ТИПИ МОВЛЕННЯ ТЕКСТ – це група речень, об’єднаних темою та головною думкою. Тема тексту – це його зміст, те, про що (або про кого) в ньому йдеться. Кожен текст складається з кількох змістових […]...
- УСНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПЕРЕКАЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ТВАРИНИ УРОКИ РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Тема 17. УСНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПЕРЕКАЗ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ТВАРИНИ ПРИГАДАЙМО, Чим розповідь відрізняється від опису? 530 Розкажіть, які казки чи оповідання про тварин ви читали. Чи були в цих творах описи тварин? Доберіть слова (словосполучення), за допомогою яких можна передати зовнішній вигляд однієї із цих тварин та […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ПОНЯТТЯ ПРО БУДОВУ ТЕКСТУ. ТЕМА, МЕТА ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ЗАГОЛОВОК ТЕКСТ Урок 4. ЗАКРІПЛЕННЯ ПОНЯТТЯ ПРО БУДОВУ ТЕКСТУ. ТЕМА, МЕТА ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ЗАГОЛОВОК Мета: поглибити і поширити знання учнів про текст; розвивати вміння самостійно визначати тему, мету тексту, добирати заголовок; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати уважність, спостережливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 17, с. 10) – […]...
- Урок розвитку мовлення. Особливості змісту та побудови тексту-міркування. Наявність певного твердження, доказів та висновків. (Вправи 33-36) Тема. Особливості змісту та побудови тексту-міркування. Наявність певного твердження, доказів та висновків. (Вправи 33-36). Мета. Закріпити знання учнів про текст; формувати уявлення про текст-міркування, про його практичні ознаки; вчити учнів визначати твердження, доказ, висновки, самостійно висловлювати власні міркування; виховувати пізнавальні інтереси учнів. Обладнання: таблиця “Типи текстів”, таблиця-ватман “Словничок”. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка […]...
- СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНИМ ВИРАЗОМ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ Мета: формувати вміння складати задачі за поданим виразом; закріпити вміння розв’язувати задачі двома способами; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення (с. 44, завдання 315). – Розгляньте числові дані та дайте відповіді на запитання. – Яка […]...
- ОСОБЛИВОСТІ ЗМІСТУ ТА ПОБУДОВИ ТЕКСТУ-МІРКУВАННЯ РОЗДІЛ 2 ТЕКСТ & 6. ОСОБЛИВОСТІ ЗМІСТУ ТА ПОБУДОВИ ТЕКСТУ-МІРКУВАННЯ 33. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте текст. Усім відомо, що з настанням осені птахи збираються в зграї і відлітають у вирій. Більшість птахів летять в Африку навпростець – через Середземне море. Але не всі. Лелека не може летіти над морем. Чому? Мабуть, тому, що він неодмінно […]...
- УРОК РОЗВИТКУ ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ТЕКСТУ-ОПИСУ ЗА ЗМІСТОМ МАЛЮНКА Мета: вчити учнів складати текст-опис з елементами зовнішності людини за змістом малюнка; збагачувати активний словник; викликати бажання передавати свої враження влучними образними виразами; розвивати зв’язне мовлення, творче мислення, уяву, спостережливість; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ – Для того, щоб час пройшов немарно, починаємо плідно працювати, дотримуючи девізу уроку. Душу і […]...
- Частини мови (загальне поняття). Повторення знань про різні частини мови: іменник, прикметник, дієслово Тема: Частини мови (загальне поняття). Повторення знань про різні частини мови: іменник, прикметник, дієслово Мета: відновити і закріпити знання про слова – назви предметів, ознак, дій; формувати вміння розрізняти частини мови, правильно вживати їх у мовленні; розвивати вміння аналізувати, систематизувати мовні явища; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи. Тип уроку: урок формування мовної компетенції. […]...
- РОЛЬ СЛІВ У ПОБУДОВІ ТЕКСТУ Мета: вчити учнів використовувати лексичні засоби для зв’язку речень у тексті; розвивати вміння зв’язувати речення в тексті за допомогою особових займенників (він, той, цей), слів (тоді, спочатку, потім); збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Чути дзвоник голосистий, Він дзвенить, немов намисто. Намистинки розсипає Й весело нас всіх скликає. […]...
- Ознаки ділового тексту Тема: Ознаки ділового тексту Мета: ознайомити учнів в ознаками ділового тексту, з алгоритмом написання оголошення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати інтерес до вивчення рідної мови. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – До роботи час настав. Ось і ми часу не гаймо, А урок свій починаймо. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- Вимоги до тексту документів УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Вимоги до тексту документів Текст – головний елемент документа. При складанні тексту документа мають виконуватися вимоги, найголовніші з яких – достовірність та об’єктивність змісту, нейтральність тону, повнота інформації та максимальна стислість. Достовірним текст документа є тоді, коли викладені в ньому факти відображають справжній стан речей. Точним текст […]...
- Тренувальні вправи з теми “Будова слова. Орфографія”. Культура мовлення. Використання в мовленні слів із префіксами та суфіксами, що надають тексту емоційного забарвлення й виразності Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 106 Тема. Тренувальні вправи з теми “Будова Слова. Орфографія”. Культура мовлення. Використання в мовленні слів із префіксами та суфіксами, що надають тексту емоційного забарвлення й виразності Мета: – навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів про значущі частини слова, вміння виділяти значущі частини слова, добирати спільнокореневі слова, утворювати форми слова; формувати […]...
- СТРУКТУРА ТЕКСТУ: ЗАЧИН, ОСНОВНА ЧАСТИНА, КІНЦІВКА; ВІДОМЕ Й НОВЕ. ТЕМА Й ОСНОВНА ДУМКА ТЕКСТУ Мета: навчальна: повторити, поглибити, систематизувати й узагальнити знання, уміння та навички; розвивальна: розвивати вміння орієнтуватися, аналізувати та створювати тексти, дотримуючи встановленої структури; виховна: інтерес до текстів, їхньої тематики і основної думки. Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення, граматика, орфографія, пунктуація. Міжпредметні зв’язки: мови, література та інші шкільні предмети. Тип уроку: систематизація й узагальнення вивченого матеріалу. ПЕРЕБІГ […]...