ЧОТИРИКУТНИКИ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ
ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 19. ЧОТИРИКУТНИКИ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ
Мета: ознайомити учнів з чотирикутником; вчити розпізнавати геометричні фігури; вправляти в обчисленні значення виразів; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Веселі задачі
– Два м’ячі у Ганни, два м’ячі у Валі.
Два та два м’ячі… Малюк!
Скільки
– 4 сороки прийшли на уроки.
Одна з сорок не знала урок.
Скільки сорок знало урок?
2. Колективна робота на дошці
– Домалюйте малюнок таким чином, щоб вишень, квіток і кульок стало по чотири.
3. Гра “Яке число загубилося?”
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 26)
Завдання 1
– Які геометричні фігури ви бачите? Скільки їх?
– Назвіть елементи чотирикутника, виділені на кожному малюнку. Скільки сторін має чотирикутник? Скільки вершин має чотирикутник? Скільки кутів має
Завдання 2
– Розгляньте малюнок. Які геометричні фігури ви бачите на малюнку? Де заховалися чотирикутники? Де заховалися трикутники? Скільки трикутників заховалося у кожному повітряному змієві? (1 – 8; 2 – 8; 3 – 3)
– Які лінії ви бачите на мотузках до зміїв?
Завдання 3
– Прочитайте вирази. Обчисліть їх значення.
Завдання 4
– Хто тримає кульки? Скільки всього кульок? Скільки зелених? Скільки червоних?
– Складіть вирази.
– Що збирає їжачок? Скільки яблук? Скільки груш? Складіть нерівності.
Завдання 5
– Скількома різними способами їжачок може взяти 4 фрукти? (Трьома способами: 1 і 3; 2 і 2; 3 і 1)
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з паличками для лічби
– За допомогою паличок викладіть трикутник. Скільки паличок використали? Чому?
– Скільки паличок треба взяти, щоб скласти чотирикутник? Чому?
2. Порівняння предметів
На магнітній дошці – малюнки.
– Розгляньте, кого більше, кого менше?
– Скільки їжаків? (2)
– Скільки півників? (4)
– Кого більше? (Читання запису 2 < 4.)
– Скільки лисенят? (3)
– Скільки білочок? (1)
– Кого менше?
Розглянути різні варіанти порівняння тварин. Скласти різні нерівності:
4 > 3; 3 > 2; 1 < 4; 1 < 3 і т. ін.
3. Гра “Математична естафета”
Учитель обирає три команди по три учні. Діти передають крейду одне одному і “заселяють” будиночки.
4. Цікаві задачі
– У трьох братів по одній сестрі. Скільки дітей у сім’ї? (4)
– Скільки у тебе ляльок? – запитала я в Катрусі. Вона відповідає: “Більше, ніж 3, але менше 5”. Скільки ляльок у Катрусі? (4)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– З якою геометричною фігурою ознайомилися?
– Назвіть елементи чотирикутника.
Related posts:
- СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ І СХЕМОЮ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 55. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ І СХЕМОЮ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР Мета: навчати учнів складати і розв’язувати задачі на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць за малюнком і схемою; закріплювати вміння доповнювати рівності і нерівності, розпізнавати геометричні фігури; вдосконалювати обчислювальні […]...
- СКЛАД ЧИСЛА 10. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10. МОНЕТА НОМІНАЛОМ “10 к.”. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 37. СКЛАД ЧИСЛА 10. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10. МОНЕТА НОМІНАЛОМ “10 к.”. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти у складанні і розв’язуванні прикладів на додавання і віднімання в межах 10; вчити порівнювати числа в межах […]...
- ДОДАВАННЯ 0 І ДО 0. ВІДНІМАННЯ 0 І РІВНИХ ЧИСЕЛ. КРУГ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 35. ДОДАВАННЯ 0 І ДО 0. ВІДНІМАННЯ 0 І РІВНИХ ЧИСЕЛ. КРУГ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР Мета: ознайомити учнів із властивостями додавання й віднімання 0, віднімання рівних чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО […]...
- ЗВ’ЯЗОК ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ІЗ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 44. ЗВ’ЯЗОК ДІЙ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ІЗ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ДОДАНКА. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР Мета: розкрити взаємозв’язок між додаванням і відніманням; ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого доданка; вчити складати приклади на віднімання із […]...
- СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 33. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. МНОГОКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: формувати в учнів уміння складати рівності на додавання і віднімання за малюнками, порівнювати числа, розпізнавати многокутники у конфігурації декількох фігур; розвивати навички каліграфічного письма; виховувати старанність. Хід […]...
- ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 18. ПОЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР БУКВАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. (Розглядання двох задач, які мають спільну частину умови) Мета: вчити учнів позначати геометричні фігури буквами латинського алфавіту; розглянути і порівняти задачі, які мають спільну частину умови; […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 6. ШЕСТИКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ЧИСЛОВИЙ ПРОМІНЬ. УТВОРЕННЯ ЧИСЕЛ ПРИЛІЧУВАННЯМ І ВІДЛІЧУВАННЯМ 1 ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 24. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 6. ШЕСТИКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ЧИСЛОВИЙ ПРОМІНЬ. УТВОРЕННЯ ЧИСЕЛ ПРИЛІЧУВАННЯМ І ВІДЛІЧУВАННЯМ 1 Мета: вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 6; ознайомити учнів з шестикутником, числовим променем; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. МОНЕТИ НОМІНАЛОМ “1 к.”, “2 к.”, “5 к.” ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 22. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. МОНЕТИ НОМІНАЛОМ “1 к.”, “2 к.”, “5 к.” Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел в межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; вчити порівнювати висоту предметів; розвивати […]...
- ДОПОВНЕННЯ ДО 6. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. ВІДПОВІДНІСТЬ ЧИСЛА КІЛЬКОСТІ ОБ’ЄКТІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 25. ДОПОВНЕННЯ ДО 6. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. ВІДПОВІДНІСТЬ ЧИСЛА КІЛЬКОСТІ ОБ’ЄКТІВ Мета: вправляти учнів у обчисленні значень виразів за допомогою числового променя; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ […]...
- Величини. Площа геометричних фігур Величини. Площа геометричних фігур 215. Розгляньте малюнок. Подумайте й скажіть, на якій поверхні кожної з парт можна розмістити більше предметів. Поясніть свою думку. – Розгляньте малюнки. Спробуйте намалювати поверхні цих предметів у зошиті й порівняти кожну пару. – Чи правильне твердження, що поверхня кожного з предметів має форму геометричної фігури – прямокутника чи круга? 216. […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ПРЯМОКУТНИК ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ПРЯМОКУТНИК 296. Продовж і прокоментуй обчислення. 28 ∙ 34 = 28 ∙ (30 + 4) = 28 ∙ (4 + 30) = … 1) Якими одиницями виражений перший неповний добуток? 2) Прочитай другий неповний добуток. Якими одиницями він виражений? 3) Який кінцевий результат множення? 297. […]...
- ПРОМІНЬ. КУТ. РОЗПІЗНАВАННЯ ЛІНІЙ. НАПИСАННЯ ЦИФР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 9. ПРОМІНЬ. КУТ. РОЗПІЗНАВАННЯ ЛІНІЙ. НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: вчити учнів розрізняти геометричні фігури: промінь і кут; закріплювати вміння зіставляти групи предметів і числа на позначання їхньої кількості; формувати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ […]...
- СКЛАД ЧИСЛА 7. ДНІ ТИЖНЯ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 27. СКЛАД ЧИСЛА 7. ДНІ ТИЖНЯ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: розглянути всі варіанти складу числа 7; ознайомити учнів із назвами днів тижня; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела лічба […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ПОНЯТТЯ “ПОРІВНУ”. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 30. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ПОНЯТТЯ “ПОРІВНУ”. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: ознайомити учнів з поняттям “порівну”; розглянути всі варіанти складу числа 8; вчити складати, розв’язувати й записувати рівності на додавання в межах 8; учити знаходити невідоме число […]...
- ПРО РІВНІСТЬ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР РОЗДІЛ 3 ТРИКУТНИКИ & 11. ПРО РІВНІСТЬ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР На малюнку 139 зображено два трикутники. Уявіть, що один із них накреслений на папері, а інший – на прозорій плівці. Переміщаючи плівку, другий трикутник можна сумістити з першим. Кажуть: якщо дані трикутники можна сумістити накладанням, то вони – рівні. Рівними один одному бувають не тільки трикутники, […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 53. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКАМИ Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 2; вчити учнів доповнювати рівності і нерівності; вправляти у складанні і розв’язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- САНТИМЕТР. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ВІДРІЗКІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 38. САНТИМЕТР. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ВІДРІЗКІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання сантиметром та сантиметровою лінійкою; учити вимірювати довжину відрізка, доповнювати рівності і нерівності; закріплювати знання з нумерації чисел у межах 10; розвивати мислення; виховувати […]...
- Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633) Тема. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633). Мета. Дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки, вчити користуватися нею для обчислення площі невеликих фігур; вправляти учнів у розв’язуванні задач, пов’язаних з площею прямокутника; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні […]...
- ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НАЗВАМИ ГЕОМЕТРИЧНИХ ТІЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З НАЗВАМИ ГЕОМЕТРИЧНИХ ТІЛ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РУХ; РОЗВИВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально з’ясувати, за якими правилами обчислили невідомі величини у вправі 518. У задачі 519 пояснити вибір дій. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) За таблицею знайти невідомі значення […]...
- ПРАВИЛА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ВІД’ЄМНИКА І ЗМЕНШУВАНОГО. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 58. ПРАВИЛА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ВІД’ЄМНИКА І ЗМЕНШУВАНОГО. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з правилом знаходження невідомих від’ємника і зменшуваного; управляти у розв’язуванні задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО […]...
- ПОРІВНЯННЯ СПОСОБІВ УСНОГО ДОДАВАННЯ КРУГЛИХ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: узагальнити різні способи додавання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; повторити обчислення значень виразів зі змінними; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Рибалки” (на порівняння чисел) Учні “ловлять” рибу з числами і вкидають у два відерця: […]...
- Рівність геометричних фігур Розділ 1. Найпростіші геометричні фігури та їх властивості § 11. Рівність геометричних фігур 397. Щоб сумістити фігури F1 i F, можна скопіювати фігуру F1 на кальку, потім перевернути кальку і покласти на фігуру F. 398. Відрізки OP і MN сумістити не можна, бо вони мають різну довжину. 399. Кути ABC і MON сумістити не можна, […]...
- СКЛАДАННЯ І ОБЧИСЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ ЗА ТАБЛИЦЕЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТИТЬ ПОНЯТТЯ “СТІЛЬКИ Ж”. ОБЧИСЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДВІ ДІЇ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 48. СКЛАДАННЯ І ОБЧИСЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ ЗА ТАБЛИЦЕЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТИТЬ ПОНЯТТЯ “СТІЛЬКИ Ж”. ОБЧИСЛЕННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДВІ ДІЇ Мета: вчити учнів складати й обчислювати приклади за таблицею, розв’язувати задачі, що містять поняття “стільки ж”, обчислювати приклади на дві дії; розвивати […]...
- Прості і складені задачі на визначення швидкості, часу і відстані. Дії над іменованими числами. Ознайомлення з назвами геометричних тіл Повторення вивченого (№№ 520-530) Тема. Прості і складені задачі на визначення швидкості, часу і відстані. Дії над іменованими числами. Ознайомлення з назвами геометричних тіл Повторення вивченого (№№ 520-530). Мета. Узагальнити зв’язки між відстанню, часом і швидкістю; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на обчислення згаданих величин, виконувати дії над іменованими числами; ознайомити з назвами геометричних тіл. Обладнання. Таблиця усних обчислень; […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АЛГОРИТМУ ПИСЬМОВОГО МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ АЛГОРИТМ ПИСЬМОВОГО МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ У ЗНАХОДЖЕННІ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 548 перевірити фронтально. Детально пояснити обчислення одного виразу на множення з вправи 549. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Суму чисел 130 і 20 помножити на […]...
- Площі фігур Геометрія Площі фігур Геометричну фігуру називають Простою, якщо її можна розбити на скінченну кількість плоских трикутників. Для простих фігур Площа – це додатна величина, числове значення якої має такі властивості: – рівні фігури мають рівні площі; – якщо фігура розбивається на частини, що є простими фігурами, то площа цієї фігури дорівнює сумі площі її частин; […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВИВЧЕНІ ВИПАДКИ АРИФМЕТИЧНИХ ДІЙ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ДОВЖИНИ СТОРОНИ РІВНОСТОРОННЬОГО ТРИКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЕРИМЕТРОМ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 74. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВИВЧЕНІ ВИПАДКИ АРИФМЕТИЧНИХ ДІЙ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ДОВЖИНИ СТОРОНИ РІВНОСТОРОННЬОГО ТРИКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЕРИМЕТРОМ Мета: формувати поняття про таблицю множення і ділення на 3; тренувати здатність множити і ділити на 2 і 3; навчити обчислювати довжину сторони рівностороннього трикутника за його периметром; розвивати […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 87. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 5; формувати вміння розв’язувати прості і складені задачі, які включають збільшення або зменшення числа у декілька разів; навчати складати обернені задачі до даної; розвивати мислення, мовлення, пам’ять; […]...
- Вписані чотирикутники. Описані чотирикутники Урок № 22 Тема. Вписані чотирикутники. Описані чотирикутники Мета: працювати над засвоєнням учнями змісту понять: чотирикутник, вписаний у коло; чотирикутник, описаний навколо кола; розглянути зміст теорем про вписаний та описаний чотирикутники та схеми їх доведення. Сформувати вміння: – відтворювати вивчені твердження; – виконувати рисунок за описом; – використовувати вивчені теореми під час розв’язування теореми на […]...
- КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 100. КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ Мета: ознайомити учнів з кратним порівнянням чисел; сформувати розуміння різниці між відношеннями “на… менше” і “в… разів менше”; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на засвоєння табличного множення і ділення; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, […]...
- Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601) Тема. Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601). Мета. Формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на обчислення площі та периметра прямокутника; закріплювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа і периметр прямокутника”; малюнки до задач; таблиця усних […]...
- Чотирикутники Урок № 1 Тема. Чотирикутники Мета: сформувати уявлення про чотирикутник, його елементи: вершина, сторона, діагональ, сусідні сторони (вершини), протилежні сторони (вершини); ввести поняття периметра чотирикутника. Сформувати первинні вміння: – відтворювати означення чотирикутника, його елементів; – знаходити на рисунку зображення чотирикутника та його елементів; – виконувати рисунки за описом; – розв’язувати найпростіші задачі на обчислення із […]...
- ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 2. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ Мета: вчити учнів об’єднувати предмети у групи за спільною ознакою; вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, вміння слухати; вправляти у написанні паличок; виховувати інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. […]...
- Комбінації геометричних фігур 1138. А2 =Q, 1139. D = 3а2, 1140. V = а3, 1141. ΔABD: ∠A = 90°, АВ = 6 см, AD =8 см. BD = 10 см. BB1DD – прямокутник, ∠B1DB =45° → ВВ1 = BD = 10 см. АA1 =ВВ1 =10 см. Vпарал. = 6 × 8 × 10 = 480 (см3)· 1142. Рис. […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ З БАГАТОЦИФРОВИМИ ЧИСЛАМИ. РІВНЯННЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ, УМІННЯ СКЛАДАТИ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ РІВНЯННЯ Й ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА ТА ОБЕРНЕНІ ДО НИХ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка виконаних удома завдань. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: (15 504 : 38 + 29 108) • 34. 2) Скільки годин пройшло […]...
- ПРЯМОКУТНИК. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. КАЛЕНДАР ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ Урок 30. ПРЯМОКУТНИК. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛОВИХ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. КАЛЕНДАР Мета: розширити знання учнів про прямокутник; поглибити знання про календар; формувати вміння знаходити числові значення буквених виразів; розвивати кмітливість; виховувати бажання надавати допомогу у складній ситуації. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 28. ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ Мета: ознайомити учнів з позначенням точок, відрізків літерами латинського алфавіту; вчити порівнювати довжину відрізків на око; розвивати спостережливість; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела […]...
- Подібність фігур. Площі подібних фігур УРОК № 39 Тема. Подібність фігур. Площі подібних фігур Мета уроку: формування поняття подібності фігур; вивчення теореми про площі подібних фігур; формування вмінь застосовувати вивчені означення і властивості до розв’язування задач. Тип уроку: комбінований. Наочність і обладнання: таблиця “Перетворення подібності” [13]. Вимоги до рівня підготовки учнів: описують подібність фігур; наводять приклади подібних фігур; формулюють теорему […]...
- ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 56. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості і складені задачі на множення; закріплювати табличні випадки множення числа 2, вміння порівнювати числові вирази, знаходити значення виразів; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31) Тема. Додавання і віднімання трицифрових чисел. Складання виразів і знаходження їх значення. Складання і розв’язування задач за короткими записами (№№ 22-31). Мета. Удосконалювати обчислювальні навички, уміння складати вирази, знаходити значення буквених виразів, розв’язувати задачі, складати обернені задачі до даних; формувати вміння складати і розв’язувати задачі за короткими записами. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; […]...