Ділення на двоцифрове число у випадку, коли частка містить нулі. Розв’язування задач на зведення до одиниці (№№ 1028-1035)
Тема. Ділення на двоцифрове число у випадку, коли частка містить нулі. Розв’язування задач на зведення до одиниці (№№ 1028-1035).
Мета. Формувати в учнів уміння виконувати ділення у випадку, коли частка містить нулі; закріплювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці.
Обладнання. Схеми задач; картки для опитування; таблиця для короткого запису задачі.
Зміст уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Усні обчислення.
А) 48 • 25 • 4 (= 4800) 50 • 24 • 3 • 2 (= 7200)
125 • 15 • 8 • 4 (= 60000) 20 • 17 • 5 (= 1700)
Б) Відрізали
В)* Відрізали стрічки, що становить 60 м. Скільки всього метрів має стрічка?
Якщо стрічку поділити на 4 рівні частини і взяти з чотирьох частин – 3, то це становить 60 м.
Отже, на 3 частини припадає 60 м. На 1 частину: 60 : 3 = 20 (м).
Вся стрічка має таких 4 частини, по 20 м кожна.
Тому 20 • 4 = 80 (м) – довжина всієї стрічки.
2. Завдання для опитування (за вибором учнів).
Картка № 1
1) 3 трьох гектарів зібрали по 60 ц зерна з 1 га, з 5 га – по 56 ц з гектара, а з 2 га по 55 ц з гектара.
2) 28567 : 53 (=539)
Картка № 2
1) Автомобіль їхав 3 год зі швидкістю 60 км/год, 3 год – зі швидкістю 70 км/год і 4 год зі швидкістю 85 км/год. Знайди середню швидкість автомобіля за цей час. (Відповідь: 73 км/год.)
2) 6832 : 16 (= 427)
II. Вивчення нового матеріалу.
1. Підготовча робота.
Усно виконати ділення 6946 : 23, розклавши ділене на зручні доданки.
6946 : 23 = (6900 + 46) : 23 = 300 + 2 = 302
В частці дістали нуль десятків.
2. Пояснення вчителя.
Перше неповне ділене 419 сотень. У частці буде 3 цифри. 419 ділимо на 83, буде 5. 83 помножити на 5, буде 415. Остача 4. Друге неповне ділене 49 десятків.
49 десятків не можна поділити на 83, щоб одержати десятки. На місці десятків в частці пишемо нуль. Третє неповне ділене 498. Поділимо його на 83, дістанемо 6. 83 помножимо на 6, буде 498.
Остачі немає. Частка 506.
3. Закріплення вивченого (за № 1031).
(Результати: 302; 398; 607.)
Фізкультхвилинка.
III. Розвиток математичних знань.
1. Задача № 1032.
Учні заповнюють таблицю даними задачі.
Розв’язання записують самостійно. Учні з середнім та початковим рівнем знань розв’язують задачу під керівництвом учителя.
(Розв’язання:
1) 17 + 19 = 36 (ф.) – в обох папках;
2) 7308 : 36 = 203 (Мб) – розмір одного файлу;
3) 203 • 17 = 3451 (Мб) – розмір першої папки;
4) 203 • 19 = 3857 (Мб) – розмір другої папки.)
(Перевірка: 3451 + 3857 = 7308 (Мб).)
2. Задача № 1033.
Учні самостійно креслять в зошитах таблицю (подібну до попередньої) і за нею складають вираз:
K : а • 12
IV. Підсумок уроку.
– Обчисліть усно:
8844 : 22 (= 402) 2448 : 24 (= 102)
V. Домашнє завдання.
№№ 1034, 1035 (с. 162).
Related posts:
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нулі. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 681-687) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нулі. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 681-687). Мета. Вчити учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нулі; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі та знаходити значення виразів. Обладнання. Таблиця усних обчислень; завдання для опитування учнів. Зміст […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нуль. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 672-680) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить всередині нуль. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 672-680). Мета. Ознайомити учнів із діленням багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить нуль всередині; закріплювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці, складати та обчислювати вирази. Обладнання. Таблиця усних обчислень; гра “Естафета”; […]...
- ДІЛЕННЯ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ НА ТРИЦИФРОВЕ ЧИСЛО ДІЛЕННЯ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ 975. Поясни письмове ділення на кругле трицифрове число за різними формами запису. А) Повна Скорочена 241 200 : 400 = 603 У США Б) 64 200 : 60 = 1 070 976. Знайди частки будь-яким способом. 24 480 : 60 143 500 : […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ В КІНЦІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ Й ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ ТА ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ I. Перевірка домашнього завдання Задача 1034 – пояснити, як знайшли середню урожайність пшениці з двох ділянок. Прочитати значення виразів вправи 1035 у порядку зростання. II. Актуалізація та корекція опорних знань […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число у випадку, коли частка закінчується нулем. Задачі на спільну роботу (№№ 1043-1050) Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число у випадку, коли частка закінчується нулем. Задачі на спільну роботу (№№ 1043 – 1050). Мета. Ознайомити учнів з діленням на двоцифрове число з остачею, коли частка закінчується нулем; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця для короткого запису задачі; картки для опитування. Зміст уроку І. […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ У СЕРЕДИНІ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ У СЕРЕДИНІ НУЛІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ; ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити два способи розв’язання задачі 680. Вирази вправи 679 пояснити вибірково. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить нулі УРОК 112-113 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить нулі Мета: опрацювати випадки ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові, коли частка містить нулі; виробляти вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження середнього арифметичного та задачі з буквеними даними. Обладнання: картка для усної лічби, таблиця для гри. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ У ЧАСТЦІ БУДЕ НУЛЬ I. Аналіз контрольної роботи Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок і виконання відповідних завдань. II. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на уроці учні ділитимуть багатоцифрові числа, коли в частці буде 0, складатимуть […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ З ОСТАЧЕЮ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ I. Перевірка домашнього завдання Задача 1042. Через скільки годин зустрілися поїзди? Яку відстань проїхав перший поїзд? Яка відстань між вокзалами? Вправа 1041 – прочитати вирази, у яких значенням є чотирицифрове […]...
- ДІЛЕННЯ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ ПУЛІ ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ ДІЛЕННЯ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ ПУЛІ 720. Порівняй записи письмового ділення. Поясни. Повна форма запису Коротка форма запису Примітка Якщо наступне неповне ділене утворюється “знесенням” з діленого двох цифр підряд, то в частку треба вписати 0. 721. Поясни ділення. 722. 58 128 : 7 57 123 : 3 […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ ЧИСЛА, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ; УЧИТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ, З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ I. Перевірка домашнього завдання Задача 1027. Пояснити вибір дій у розв’язанні. Вправа 1036. Вибірково пояснити обчислення виразів II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Як перевірити […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить нуль УРОК 68 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить нуль Мета: опрацювати випадки ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові у випадку, коли частка містить нуль, та ускладнені задачі на спосіб поступового зведення до одиниці. Обладнання: картки для усної лічби, схема розв’язання задачі, таблиця “Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць УРОК 114 Тема. Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць Мета: пояснити учням отримання нуля в розряді одиниць під час ділення багатоцифрового числа на двоцифрове; виробляти вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та знаходження середнього арифметичного. Обладнання: таблиці “Ділення на двоцифрове число”. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли в записі частки є нуль (ознайомлення). Задачі на зведення до одиниці з буквеними даними (№№ 1093-1100) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли в записі частки є нуль (ознайомлення). Задачі на зведення до одиниці з буквеними даними (№№ 1093-1100). Мета. Ознайомити учнів із діленням багатоцифрових чисел на трицифрові у випадку, коли в записі частки є нуль; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на зведення до одиниці. Обладнання. Картки для опитування; […]...
- Ділення на двоцифрове число у випадку, коли в кінці частки є нуль. Задачі з буквеними даними (№№ 1036-1042) Тема. Ділення на двоцифрове число у випадку, коли в кінці частки є нуль. Задачі з буквеними даними (№№ 1036-1042). Мета. Ознайомити учнів із діленням на двоцифрове число у випадку, коли в кінці частки є нуль; формувати уміння розв’язувати задачі з буквеними даними. Обладнання. Таблиця усних обчислень; короткий запис задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція та […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові круглі у випадку, коли в частці є нулі. Задачі з буквенный даними (№№ 902-910) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові круглі у випадку, коли в частці є нулі. Задачі з буквенный даними (№№ 902-910). Мета. Вчити учнів ділити багатоцифрові числа на круглі двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі з буквенимиданими. Обладнання. Таблиця “Ділення на двоцифрові числа”; картки для опитування; короткий запис задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція та […]...
- ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВЕ ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО 888. Розв’яжи задачі. Відповіді округлюй. Уявімо, що вздовж усього берега річки Дніпро є автомобільна траса. А) Довжина Дніпра 2 200 км. Скільки годин буде в дорозі автомобіль, щоб проїхати від витоку до гирла Дніпра зі швидкістю 60 км/год? 75 км/год? 85 км/год? Б) Скільки часу […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ, КОЛИ В ЧАСТЦІ Є НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ, КОЛИ В ЧАСТЦІ Є НУЛІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ І. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка виконаних удома завдань. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) 3адача. Довжина городу прямокутної форми 720 м, а ширина – у 2 рази менша. […]...
- МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ В СЕРЕДИНІ ПЕРШОГО МНОЖНИКА Є НУЛІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З ДВОМА БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: ознайомити учнів з письмовим множенням у випадку, коли в середині першого множника є нулі; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати навички усних та письмових обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Завдання 550 (усно) 3. Математичний диктант […]...
- АЛГОРИТМ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВЕ АЛГОРИТМ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО 880. Скільки потрібно коробок, щоб упакувати 3 225 мобільних телефонів по 15 штук у коробці? Розв’язання. 3 225 : 15. Прочитай пояснення (алгоритм) ділення. 1. Перше неповне ділене 32 сотні, бо 32 > 15. 2. У частці будуть сотні, отже, частка – трицифрова. […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: ознайомити учнів з письмовим діленням на двоцифрове число; вчити розв’язувати задачі на різницеве порівняння; розвивати мислення, математичну пильність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – У скільки разів 150 м більше 5 м? (30) – На скільки 150 […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ РІЗНИЦІ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЗМЕНШУВАНЕ МАЄ ДЕКІЛЬКА НУЛІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з відніманням багатоцифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить кілька нулів; закріплювати вміння застосовувати переставну властивість додавання, виконувати перевірку дій додавання і віднімання; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Влучний стрілець” – З’єднайте […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, КОРИСТУЮЧИСЬ ПРАВИЛАМИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА I. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Фронтальне опитування. 1) Розказати таблицю ділення на 3. 2) Зменшити у 2 рази кожне із чисел: 4, 12, 18, 16, 10. 3) Знайти значення виразу 20 – а […]...
- Письмове ділення на двоцифрове число. Розв’язування задач складанням виразу (№№ 139-145) Тема. Письмове ділення на двоцифрове число. Розв’язування задач складанням виразу (№№ 139-145). Мета. Вправляти учнів у письмовому діленні на двоцифрове число, розв’язуванні задач складанням виразу; формувати уміння ставити запитання до задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. […]...
- Знаходження різниці, коли зменшуване містить кілька нулів. Розв’язування задач (№№ 405-411) Тема. Знаходження різниці, коли зменшуване містить кілька нулів. Розв’язування задач (№№ 405-411). Мета. Ознайомити учнів з випадком віднімання багатоцифрових чисел, коли зменшуване містить кілька нулів; закріплювати уміння виконувати перевірку дій додавання і віднімання, розв’язувати задачі. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач; сигнальні картки. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 7; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Назвіть значення виразів (с. 31, завдання 205). – Зачитайте відповідь до задачі […]...
- Письмове ділення на двоцифрове число (№№ 130-138) Тема. Письмове ділення на двоцифрове число (№№ 130 – 138). Мета. Ознайомити учнів з письмовим діленням на двоцифрове число; вправляти у розв’язуванні задач на різницеве порівняння чисел; формувати обчислювальні навички в учнів. Обладнання. Таблиця “Письмове ділення на двоцифрове число”; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Зачитати […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: закріплювати вміння учнів письмово ділити на двоцифрове число, розв’язувати задачі; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте відповіді завдання 137. – Поясніть розв’язання задачі 138. 1) 720 : 9 = 80 (ламп.) – в […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: вдосконалювати навички розв’язання задач на кратне порівняння, на зведення до одиниці розширеного виду; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте розв’язання задачі 232 […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ, КОЛИ В ЧАСТЦІ БУДУТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ, КОЛИ В ЧАСТЦІ Є НУЛІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ РІВНЯННЯ ТА ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка в парах вправи 901 та задачі 900. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Усні обчислення за вправою 902. 2. Завдання для опитування. 1) 3адача. […]...
- ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО СПОСОБОМ ОКРУГЛЕННЯ ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО СПОСОБОМ ОКРУГЛЕННЯ 313. Між якими найближчими круглими числами в натуральному ряді розташоване кожне з чисел? 22 47 98 131 249 501 756 999 314. Поясни, як округлено числа. 52 ≈ 50 28 ≈ 30 25 ≈ 30 322 ≈ 320 288 ≈ 290 735 […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875) Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875). Мета. Ознайомити учнів із діленням з остачею на двоцифрове число; закріплювати вміння усно ділити круглі числа на розрядні числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Обладнання. Таблиця “Ділення з остачею”; картки для опитування; короткий […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового ділення на одноцифрове число; повторити правила знаходження остачі при діленні з остачею; закріплювати вміння розв’язувати задачі з елементами письмового ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Множники […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид) Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Ерудит” – Що […]...
- Письмове множення і ділення двоцифрових та трицифрових чисел на двоцифрове число Розділ II Письмові прийоми множення і ділення в межах тисячі Письмове множення і ділення двоцифрових та трицифрових чисел на двоцифрове число 236. Перевірте письмово, хто з друзів найкраще навчився множити й ділити в межах 1000 на одноцифрове число. Проаналізуйте помилки. 243 ∙ 4 = 962 339 ∙ 2 = 678 409 ∙ 2 = 908 […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа УРОК 92 Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа Мета: пояснити учням ділення з остачею на двоцифрове число способом спроб; удосконалювати усне ділення круглих чисел на розрядні та вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; формувати обчислювальні навички. Обладнання: картки й таблиця для усної лічби, предметні малюнки, картки для […]...
- Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52-61) Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52 – 61). Мета. Формувати навички ділення з остачею; закріплювати знання табличного ділення; вправляти у письмовому діленні на одноцифрове число, розв’язуванні задач на застосування письмового ділення на одноцифрове число. Обладнання. Таблиця “Ділення на одноцифрове число”; картки для […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Перевірка ділення множенням. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 663-671) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Перевірка ділення множенням. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 663-671). Мета. Закріплювати вміння ділити багатоцифрові числа на одноцифрові; повторити способи перевірки дії ділення; вправляти учнів у розв’язуванні задач на зведення до одиниці. Обладнання. Таблиця усних обчислень; схеми задач; картки для самостійної роботи. Зміст уроку I. Контроль, корекція і […]...
- Ділення на двоцифрове число. Поняття про середнє арифметичне (додатковий матеріал) (№№ 977-986) Тема. Ділення на двоцифрове число. Поняття про середнє арифметичне (додатковий матеріал) (№№ 977-986). Мета. Формувати уміння ділити багатоцифрові числа на двоцифрові (з остачею та без остачі); дати учням поняття про середнє арифметичне; удосконалювати уміння розв’язувати задачі. Обладнання. Таблиця “Ділення на двоцифрове число”; схеми задач; картки для самостійної роботи. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення […]...
- МНОЖЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО, ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити план та вибір дій у розв’язанні задачі 940 та вибірково – знаходження виразів у вправі 941. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування 1) […]...