ДІЛЕННЯ НА ОДИНИЦЮ. ДІЛЕННЯ РІВНИХ ЧИСЕЛ. ДІЛЕННЯ НУЛЯ
Мета: ознайомити учнів з випадками ділення числа на одиницю і діленням рівних чисел, з випадками ділення нуля; розвивати вміння розв’язувати задачі на три дії; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
1) С. 50, завдання 357.
2) С. 51, завдання 366.
3. Конкурс “Бігунок”
– Який ряд швидше добіжить до фінішу – обчислить усі рівності?
4. Робота за картками індивідуального контролю
Картка
1. Розв’яжіть задачу.
Першого дня крокодил виплакав 230 сльозинок, другого – на 110 менше, третього – стільки, скільки першого і другого дня разом. Скільки сльозинок виплакав крокодил третього дня?
2. Обчисліть вирази.
Картка 2
1. Розв’яжіть задачу.
Цибуліно вів щоденник добрих справ. На першій сторінці альбому Цибуліно записав 315 добрих справ, на другій сторінці – на 106 менше, а на третій – стільки, скільки на першій і другій разом. Скільки добрих справ записав Цибуліно на третій сторінці?
2. Обчисліть вирази.
III.
– Сьогодні на уроці ми розглянемо деякі випадки ділення та продовжимо роботу над задачами.
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Підготовча робота (с. 50, завдання 358)
– З кожного прикладу на множення та його значення складіть по дві рівності на ділення.
2. Обчислення прикладів з коментуванням (с. 50, завдання 359)
– Що дістанемо в частці при діленні будь-якого числа на 1? (Те саме число.)
– Що дістанемо в частці, при діленні будь-якого числа на це саме число, крім нуля? (1)
– Отже, якщо число а розділити на 1, отримаємо число а.
А : 1 = а
Якщо число а розділити на а, отримаємо 1.
А : а = 1
3. Тренувальна вправа (с. 50, завдання 360)
4. Ділення нуля (с. 51, завдання 367)
Увага! Ділити на нуль неможливо.
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею (с. 50, завдання 361)
Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.
– Яке головне питання задачі?
– Чи можемо відразу дати відповідь на це питання? Чому?
– Як дізнатися, скільки купили сатину?
– Якою дією дізнаємось кількість шовку і сатину разом?
Один учень записує розв’язання задачі з коментуванням біля дошки. Розв’язання
1) 6 • 2 = 12 (м) – купили сатину
2) 12 + 6=18 (м) – купили шовку і сатину
3) 18 – 3 = 15 (м)
Відповідь: 15 м сукна купили.
2. Усне складання задачі за малюнком (с. 51, завдання 362)
3. Самостійна робота
1 варіант
Складіть і розв’яжіть задачу за коротким записом (с. 52, завдання 370 (а)).
2 варіант
Складіть і розв’яжіть задачу за коротким записом (с. 52, завдання 370 (б)).
4. Розв’язування рівнянь з коментуванням (с. 51, завдання 364)
5. Завдання з логічним навантаженням (с. 52, завдання 371)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що дістанемо в частці при діленні будь-якого числа на 1?
– Що дістанемо в частці при діленні будь-якого числа, крім нуля, на і саме число?
– Чи можна ділити на 0?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 51-52, завдання 365; 372.
Related posts:
- ДІЛЕННЯ НА 1. ДІЛЕННЯ РІВНИХ ЧИСЕЛ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 125. ДІЛЕННЯ НА 1. ДІЛЕННЯ РІВНИХ ЧИСЕЛ Мета: ознайомити учнів із діленням на 1, діленням рівних чисел; удосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; повторити таблиці множення і ділення; розвивати пам’ять; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 145, завдання […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА 1. ДІЛЕННЯ РІВНИХ ЧИСЕЛ Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, провести роботу над ними; ознайомити учнів із властивістю множення і ділення на 1, діленням рівних чисел; розвивати мислення; виховувати культуру письма. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи 2. Аналіз помилок та виконання відповідних завдань 3. Завдання для учнів, […]...
- Ділення числа на добуток чисел. Письмове ділення круглих чисел на круглі (№№ 120-129) Тема. Ділення числа на добуток чисел. Письмове ділення круглих чисел на круглі (№№ 120-129). Мета. Повторити прийоми ділення числа на добуток двох чисел; ознайомити учнів з письмовим діленням круглих чисел; формувати вміння розв’язувати рівняння, складені задачі, які включають ділення круглих чисел; розвивати математичне мовлення. Обладнання. Таблиці “Ділення числа на добуток”, “Ділення круглих чисел”; схеми задач. […]...
- ДОДАВАННЯ 0 І ДО 0. ВІДНІМАННЯ 0 І РІВНИХ ЧИСЕЛ. КРУГ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 35. ДОДАВАННЯ 0 І ДО 0. ВІДНІМАННЯ 0 І РІВНИХ ЧИСЕЛ. КРУГ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР Мета: ознайомити учнів із властивостями додавання й віднімання 0, віднімання рівних чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО […]...
- ДІЛЕННЯ НУЛЯ НА ЧИСЛО. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 126. ДІЛЕННЯ НУЛЯ НА ЧИСЛО. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0 Мета: ознайомити учнів із діленням нуля на число; пояснити неможливість ділення на 0; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875) Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875). Мета. Ознайомити учнів із діленням з остачею на двоцифрове число; закріплювати вміння усно ділити круглі числа на розрядні числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Обладнання. Таблиця “Ділення з остачею”; картки для опитування; короткий […]...
- МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НУЛЯ. МНОЖЕННЯ НА 0. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів із властивістю множення і ділення нуля, множення на 0, пояснити неможливість ділення на 0; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати допитливість. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 149, завдання 947; 948) Завдання 947 – Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак “більше”; […]...
- Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866) Тема. Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866). Мета. Повторити правило ділення числа на добуток; ознайомити учнів із застосуванням правила ділення числа на добуток для усного ділення на двоцифрове та розрядне число; удосконалювати вміння учнів розв’язувати […]...
- Множення і ділення іменованих чисел Множення і ділення іменованих чисел 1 Прокоментуй розв’язання, виконані учнями. 32 грн 45 к. ∙ 5 = 3245 к. ∙ 5 = 16225 к. = 162 грн 25 к. 13 кг 050 г : 3 г = 13050 г : 3 г = 4350 Зроби висновок про те, як виконувати множення і ділення іменованих чисел. […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 4; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і знаходження значень виразів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Аналіз результатів “Бліцконтролю” 3. Усні […]...
- НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДІЛЕННІ. ЗВ’ЯЗОК ДІЙ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТИТЬ ДВОРАЗОВЕ ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЕЛ НА КІЛЬКА ОДИНИЦЬ Мета: повторити конкретний зміст дії ділення, назви компонентів при діленні, зв’язок множення і ділення; вдосконалювати навички розв’язування задачі, що містять дворазове зменшення чисел на кілька одиниць; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Робота в парах за табелем-календарем Учні […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа УРОК 92 Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа Мета: пояснити учням ділення з остачею на двоцифрове число способом спроб; удосконалювати усне ділення круглих чисел на розрядні та вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення; формувати обчислювальні навички. Обладнання: картки й таблиця для усної лічби, предметні малюнки, картки для […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, ПЕРЕВІРКА ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ БАГАТОЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВІ, ПЕРЕВІРЯТИ ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано обчислені вирази вправи 661 з помилками. Знайти помилки. Пояснити вибір дій у вправі 662. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для індивідуального опитування. Картка […]...
- Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць УРОК 114 Тема. Ділення з остачею багатоцифрових чисел на двоцифрові у випадку, коли частка містить 0 одиниць Мета: пояснити учням отримання нуля в розряді одиниць під час ділення багатоцифрового числа на двоцифрове; виробляти вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та знаходження середнього арифметичного. Обладнання: таблиці “Ділення на двоцифрове число”. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Ділення іменованих чисел УРОК 97 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Ділення іменованих чисел Мета: опрацювати нові випадки ділення багатоцифрових чисел на розрядні та ділення іменованих чисел; формувати вміння учнів розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки червоного, зеленого і жовтого кольору, картки для усної лічби, таблиці умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, КОРИСТУЮЧИСЬ ПРАВИЛАМИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА I. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Фронтальне опитування. 1) Розказати таблицю ділення на 3. 2) Зменшити у 2 рази кожне із чисел: 4, 12, 18, 16, 10. 3) Знайти значення виразу 20 – а […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПИСЬМОВИМ ДІЛЕННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ВИКОНАННЯ ДІЙ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ; СКЛАДАТИ ТА ОБЧИСЛЮВАТИ ВИРАЗИ I. Перевірка домашнього завдання Робота в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити вираз 812 400 : 3. 2) Виразити в […]...
- ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА КРУГЛІ ДЕСЯТКИ З ОСТАЧЕЮ. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА НА КРУГЛІ ДЕСЯТКИ З ОСТАЧЕЮ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ТА ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ І. Перевірка домашнього завдання Фронтальна перевірка. З’ясувати, що зміниться внаслідок заміни числа 9/100 числом 3/100. А якщо замінити слова “1/9 остачі” словами “1/3 того, що першого дня”? Змінити запитання, щоб у розв’язанні додалася […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Перевірка ділення множенням УРОК 67 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Перевірка ділення множенням Мета: удосконалювати вміння учнів виконувати письмове ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові; перевіряти ділення множенням і розв’язувати ускладнені задачі на спосіб поступового зведення до одиниці. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця для задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення – […]...
- ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 61. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ Мета: формувати вміння застосовувати таблиці ділення на 2 для розв’язування задач на ділення на рівні частини і ділення на вміщення; навчити дітей записувати розв’язання задач на ділення, порівнювати їх розв’язання; розвивати […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ НА ДВОЦИФРОВІ ЧИСЛА. УСНЕ ДІЛЕННЯ КРУГЛИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ НА ДВОЦИФРОВІ ЧИСЛА; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ КРУГЛІ ЧИСЛА НА РОЗРЯДНІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ І. Перевірка домашнього завдання Вибірково пояснити обчислення виразів вправи 866. Користуючись розв’язанням задачі 865, порівняти дроби 3/8 i 2/7. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ. ПЕРЕВІРКА ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ БАГАТОЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВІ, ПЕРЕВІРЯТИ ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ І. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити задачу 1011, у вправі 1012 вибірково пояснити виконання арифметичних дій. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Усні обчислення. 1) Вправи 1013, 1014. 2) Обчислити ланцюжки. III. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на […]...
- Нумерація шестицифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки УРОК 23 Тема. Нумерація шестицифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки Мета: ознайомити з нумерацією чисел за межами 100 000; повторити письмове ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки-пазли для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця умови задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів […]...
- ДІЛЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ДІЛЕННЯ СКЛАДЕНОГО ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА НА ІМЕНОВАНІ ЧИСЛА; ПОВТОРИТИ ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ДІЙ У ВИРАЗАХ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка виконання завдань учнями в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити вираз 45 […]...
- Ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа УРОК 72 Тема. Ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа Мета: пояснити ділення складених іменованих чисел на прості іменовані числа; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі. Обладнання: таблиця для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Математичний диктант – Записати число, якого становить 10. – […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові. Перевірка ділення множенням (№№ 1013-1019) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові. Перевірка ділення множенням (№№ 1013 – 1019). Мета. Вправляти учнів у виробленні навичок ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові; закріплювати вміння учнів виконувати перевірку дії ділення множенням. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Пояснити розв’язання задачі […]...
- НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДІЛЕННІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2. САМОСТІЙНА РОБОТА АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 62. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДІЛЕННІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: ознайомити учнів з назвами компонентів і результату дії ділення; розвивати обчислювальні навички, вміння розв’язувати прості і складені задачі на ділення, логічне і творче мислення; виховувати самостійність, навички самоконтролю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові УРОК 66 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові Мета: формувати в учнів навички письмового ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове; уміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків й ускладнені задачі на спосіб зведення до одиниці. Обладнання: таблиці для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення. 1. Гра ” […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ, ВИЗНАЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО ЧИСЛА ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ. ПЕРЕВІРКА ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ, ЗАПИСУВАТИ Й ПОРІВНЮВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, ВИЗНАЧАТИ ЗАГАЛЬНУ КІЛЬКІСТЬ ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ У ЧИСЛІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ДОБУТКІВ; ВИКОНУВАТИ ТА ПЕРЕВІРЯТИ ДІЮ ДІЛЕННЯ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 235 і виконання вправи 234 учні перевіряють один у одного, обмінявшись зошитами. II. Актуалізація та корекція […]...
- Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000 УРОК 27 Тема. Читання й записування шестицифрових чисел. Множення й ділення на 10, 100 і 1 000 Мета: з’ясувати практичне правило множення й ділення чисел на 10, 100, 1 000; розвивати вміння розв’язувати складені задачі; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця “Множення й ділення на 10, 100, 1000”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 60. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 76, завдання 474; […]...
- Письмове ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки УРОК 93 Тема. Письмове ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки Мета: пояснити учням письмове ділення з остачею трицифрових чисел на круглі десятки; формувати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення, розв’язувати рівняння. Обладнання: картки для усної лічби, таблиця “Ділення з остачею”. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення 1. Вказати стрілкою […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЧИТАННЯ І ЗАПИС ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОВТОРЕННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ Мета: формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа в межах 200 000, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть цифрами числа: п’ять […]...
- Множення багатоцифрових чисел на круглі та розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення трицифрових чисел на одноцифрові та двоцифрові числа (№№ 831-838) Тема. Множення багатоцифрових чисел на круглі та розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення трицифрових чисел на одноцифрові та двоцифрові числа (№№ 831-838). Мета. Формувати вміння учнів множити багатоцифрові числа на круглі та розрядні числа; ознайомити із задачами на пропорційне ділення; повторити ділення трицифрових чисел на одноцифрові та двоцифрові числа. Обладнання. Таблиці та схеми […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ ТА ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ; УЧИТИ ДЕТАЛЬНО АНАЛІЗУВАТИ ТЕКСТИ ЗАДАЧ І БУДУВАТИ СХЕМИ МІРКУВАНЬ ВІД ЗАПИТАННЯ АБО ЧИСЛОВИХ ДАНИХ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 51 один учень записує на дошці, пояснює план розв’язування та вибір дій двома способами (другий спосіб: (910 : 5 – […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ; ОПРАЦЮВАТИ СПОСОБИ ТА ПРИЙОМИ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ ПОЯСНЮВАТИ ВИБІР ДІЙ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ; ПЕРЕВІРЯТИ ПРАВИЛЬНІСТЬ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І. Аналіз контрольної роботи 1. Загальна характеристика виконання контрольної роботи, аналіз помилок та розв’язування відповідних вправ. Біля дошки учні, які допустили помилки, розв’язують аналогічні завдання. Учні, які […]...
- Порівняння чисел. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Письмове ділення з перевіркою множенням. Ускладнені задачі на знаходження третього доданка (№№ 236-245) Тема. Порівняння чисел. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Письмове ділення з перевіркою множенням. Ускладнені задачі на знаходження третього доданка (№№ 236-245). Мета. Формувати в учнів уміння порівнювати багатоцифрові числа в межах 100000; узагальнити правило визначення загальної кількості десятків, сотень, тисяч у числі; удосконалювати вміння розв’язувати задачі двома способами; повторити письмове ділення на одноцифрове та двоцифрове […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПОВТОРИТИ ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ; ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ДІЛЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ РАЦІОНАЛЬНИМ СПОСОБОМ; ВИКОРИСТОВУВАТИ НАБУТІ ЗНАННЯ В НОВИХ СИТУАЦІЯХ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити план і вибір дій у розв’язуванні задачі 69 та значення виразів вправи 70. II. Актуалізація та корекція опорних знань […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид) Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Ерудит” – Що […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ У ЧАСТЦІ БУДЕ НУЛЬ I. Аналіз контрольної роботи Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок і виконання відповідних завдань. II. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на уроці учні ділитимуть багатоцифрові числа, коли в частці буде 0, складатимуть […]...