Економіка Австралії

МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА

Розділ 5
РЕГІОНИ СВІТУ

5.5. ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД АВСТРАЛІЇ ТА КРАЇН ОКЕАНІЇ 5.5.5. Економіка Австралії
Промисловість
Австралія – високорозвинена індустріально-аграрна країна ринкової економіки.
Країна багата на залізну руду (понад 100 млн. т щороку), боксити, ільменіт, рутил, вісмут, свинець, цинк, нікель, уран, вольфрам, золото, срібло, кам’яне вугілля, нафту, природний газ. Розвинена чорна і кольорова (рафінована мідь, цинк, алюміній) металургія. Австралійська сира нафта покриває потреби країни на 70 %. Частково

Австралія навіть експортує свою нафту. Існують підприємства нафтопереробної та нафтохімічної галузей промисловості.
Фахівці вважають, що в Австралії порівняно добре розвинене машинобудування, виробляють електротехнічні, радіоелектронні вироби, верстати і локомотиви. Продукція обробної промисловості Австралії використовується переважно на внутрішньому ринку. Рівень її дещо нижчий від аналогічної продукції інших розвинених країн. Позиції обробної промисловості Австралії недостатньо сильні, щоб конкурувати з продукцією азіатських сусідів Австралії.
Хімічна промисловість Австралії виробляє сірчану
кислоту, суперфосфат, синтетичний каучук і пластмаси.
Продукція харчової промисловості (м’ясо, борошно, молочні консерви, масло, сир, цукор та ін.) іде переважно на експорт.

Сільське господарство
Сільськогосподарські угіддя Австралії становлять приблизно дві третини її площі. Періодично трапляються посухи. Абсолютна більшість сільськогосподарських угідь використовується для потреб тваринництва (луки і пасовища). Близько двох третин вартості продукції сільського господарства забезпечує тваринництво.
У жодній з країн світу немає такої кількості овець, як в Австралії, їх приблизно 150 млн. голів, тобто на одного австралійця припадає 8-9 овець. Настриг вовни щороку перевищує 1 млн. тонн. Серед поголів’я овець переважають мериносові породи.
Землі, що обробляються, займають приблизно 6 % території Австралії. Половину орної площі відводять під пшеницю, її збирають майже по тонні на душу населення. Країна вважається виробником пшениці світового значення.
Розвинене садівництво і виноградарство. Австралія є відомим у світі виноробом.
Розвинене морське рибальство, основна риба – тунець.

Транспорт
Довжина залізничної мережі Австралії перевищує 37 тис. км., а автошляхів – 800 тис. км. Австралія має досить великий морський торговельний флот, дедвейт якого становить приблизно 4 млн. тонн. Основними портами є Сідней, Мельбурн, Фрімантл.
Авіаційний транспорт використовується для внутрішніх і зовнішніх сполучень.
В Австралії через природні умови практично відсутній внутрішній водний транспорт.

Зовнішня торгівля
Австралія є найбільшим у світі експортером залізної руди й алюмінію. Жодна з країн не експортує такої великої кількості яловичини, як Австралія. Вона також експортує велику кількість вовни, пшениці, масла, сиру, руд кольорових металів, вугілля тощо.
Основні статті імпорту Австралії – машини й обладнання та інші готові вироби.
Основними торговельними партнерами Австралії є США та Японія. До цих країн Австралія експортує переважно сировину. Серед провідних зовнішньоторговельних партнерів також слід назвати Нову Зеландію та країни Європейського Союзу.
В Австралії із занепокоєнням стежать за процесами економічної інтеграції у Північній Америці та Європі, побоюючись, що це призведе до звуження ринків для експорту австралійських товарів. Турбує також помітна сума зовнішнього боргу країни.
Значні надходження Австралія має від туризму, тут популярні зимові види спорту.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Економіка Австралії