Недоліки людини
Мета. Продовжити формувати уявлення про людські чесноти й недоліки; розвивати й удосконалювати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, планувати шляхи до самовдосконалення, оцінювати свої та чужі вчинки з морального боку; формувати риси соціально компетентної особистості, а саме: здатності до самоаналізу й самопізнання, здатності до співпраці та взаєморозуміння; виховувати бажання завжди говорити правду.
Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації.
Зміст уроку
I. Організація класу.
Пролунав
З радістю разом до знань поспішаємо,
Знаємо – дорога ця нелегка.
Вірю, усі перешкоди здолаємо!
Успіхів, любі, натхнення й добра!
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Актуалізація опорних знань.
– Прочитайте прислів’я.
Сонце землю красить, а людину – праця.
Де дівка не плетена, там і хата не метена.
Хапун такий, що й з рідного батька здере.
Свій розум май і людей питай.
Чия відвага, того й перемога.
– Про які позитивні риси в них йдеться?
– А про які недоліки людини?
– Що ви розумієте під словом “недолік”?
2.
Сьогодні ми поговоримо, які недоліки може мати людина і шляхи їх подолання.
3. Читання і обговорення байки Езопа “Байка про оленя” (с. 95).
– Чим милувався олень?
– Чим був незадоволений?
– Охарактеризуйте оленя.
– Визначте мораль байки.
4. Робота в парі.
Обговорення запитання з використанням сюжетних малюнків:
1 малюнок: хлопчик отримав “двійку”;
2 малюнок: дівчинка вихваляється;
3 малюнок: хлопчик нудьгує;
4 малюнок: дівчинка пліткує.
– Дайте пораду, як подолати ці недоліки.
5. Читання і обговорення японської притчі “Незвичайний острів” (с. 95-96).
– Які недоліки викриваються у притчі?
– Чого вона нас навчає?
– Дайте пораду ледарю.
6. Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення вивченого.
1. Робота в парі.
– Доберіть антоніми до поданих слів.
Жадність, лінивість, хвалькуватість, заздрість, байдужість.
– Назвіть шляхи подолання цих недоліків.
2. Читання і обговорення болгарської народної казки “Хто не працює, той не їсть” (с. 97-99).
– Які недоліки мала дівчина?
– Як їй вдалося їх подолати?
Пригадайте українські народні казки, в яких висміюються недоліки людей.
3. Робота в зошиті.
4. Робота з прислів’ями (с. 99-100).
V. Підсумок уроку.
– Яку тему ми опрацювали?
– Значення яких людських рис з’ясували?
– Чого навчилися?
– Для чого це потрібно кожному з вас?
– Напишіть на аркушах паперу рису характеру, якої б ви хотіли позбутися. Підійдіть до кошика для сміття, зімніть папірець і викиньте його. Можете назвати вголос ту рису, яка вам заважає. Уявіть, що ви викинули не просто папірець, а негативну рису характеру.
VI. Домашнє завдання.
– Придумайте коротеньку казку про недоліки людини.
Related posts:
- Недоліки людини Розділ 2. ЛЮДИНА СЕРЕД ЛЮДЕЙ & 17. Недоліки людини Поміркуй! Що ти розумієш під словом “недолік”? Які недоліки може мати людина? Прочитай. Байка про оленя Олень, якого мучила спрага, підійшов до джерела. Поки він пив, помітив своє відображення у воді й замилувався своїми великими і гарними рогами, а ногами був незадоволений, бо мовляв – виглядали […]...
- Спілкування. Переваги та недоліки комп’ютера І семестр ТЕМА “АНГЛІЙСЬКА МОВА В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС” УРОК 10 Тема. Спілкування. Переваги та недоліки комп’ютера Мета: – формувати навички вживання тематичних ЛО в усному мовленні учнів у граматичних структурах Present і Past Simple Tense; – навчити учнів правильного вживання мовленнєвих штампів; – практикувати в непідготовленому ММ і ДМ з допомогою проблемних завдань; – вдосконалювати […]...
- Зв’язне мовлення. Мовленнєві помилки й недоліки (практично). Види помилок, допущених у переказі. Аналіз письмового переказу ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Мета: підвести підсумки письмових учнівських робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, вказати основні види помилок, допущених у письмовій роботі, проаналізувати допущені типові помилки та недоліки учнівських творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши. Обладнання: таблиця. Хід уроку І. Повідомлення мети і завдань уроку. ІІ. […]...
- Позитивні риси людини Мета. Формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їх особливості; учити дітей виховувати в собі позитивні риси характеру і вміння стримувати негативні; сприяти пізнанню себе, своїх внутрішніх характеристик; виховувати бажання самовдосконалюватись. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації. Зміст уроку I. Організація класу. Пролунав уже дзвінок – Нас покликав на […]...
- Особистісні якості, що допомагають і заважають об’єднанню людей. Роль спілкування у житті людини Мета. Поглибити знання учнів про загальнолюдські якості, розвивати вміння вибирати між позитивними і негативними рисами; прищеплювати бажання удосконалювати свій внутрішній світ; познайомити учнів з основними функціями та завданнями спілкування у житті людини. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, картки для гри, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. На урок старання не забудьте […]...
- Цінність науки, її достоїнства і недоліки Філософія посбіник Тема 7. ФІЛОСОФІЯ НАУКИ § 1. Особливості наукового пізнання Цінність науки, її достоїнства і недоліки Отже, питання про цінність науки набуло особливого значення у межах самої науки, в осередках вчених та методологів науки. Одним з перших, хто зосередив увагу на цьому питанні, був австрійський філософ науки П. Фейєрабенд. Яка ж цінність науки? Насамперед, […]...
- Неповторність кожної людини Мета. Формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність і неповторність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя. Обладнання. Підручник “Я у світі”, зошит, ілюстративний матеріал з теми, pdf-файли. Зміст уроку I. Організація […]...
- Життя людини Мета. Формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя. Обладнання. Ілюстративний матеріал і pdf-файл до теми. Зміст уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. III. […]...
- За якими критеріями здійснюється типологізація сучасних держав? Які переваги й недоліки унітарної, федеративної та конфедеративної форм державного устрою? 54 За якими критеріями здійснюється типологізація сучасних держав? Які переваги й недоліки унітарної, федеративної та конфедеративної форм державного устрою? Форми держав визначаються характером устрою, державного правління і політичного режиму. Державний устрій – це державна організація нації (народу). За цією ознакою виокремлюють такі форми держав: унітарну (єдину), федеративну, конфедеративну. Унітарна держава грунтується на зверхності суверенітету (верховної […]...
- Людські цінності й життєві цілі. Хобі людини Мета. Формувати в учнів поняття про загальнолюдські цінності; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати поважне ставлення до власної особистості. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. Ось і знов дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей закликає, Щоб успішно і добре всіх вчить. II. Перевірка […]...
- МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ Урок 5. МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ Мета: розповісти учням про можливості людини; прищеплювати прагнення жити активно; виховувати бажання бути працьовитими і наполегливими. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування – Назвіть свої мрії. Які з них матеріальні, а які – нематеріальні? Яку найважливішу для себе мрію ви обрали? Що необхідно зробити для її […]...
- Соціальна роль людини Мета. Формувати в учнів уявлення про зміст і значення праці людей різних Професій, про професії батьків, значення їхньої праці для інших людей. Розкрити зв’язки між працею людей і ставленням до них; вчити аналізувати, узагальнювати; виховувати повагу до трудівників, ощадливість і бережливість до результатів праці дорослих, працелюбство. Обладнання. Ілюстративний матеріал з теми, картки для роботи в […]...
- Чи потрібна людині держава? Мета. Охарактеризувати суть взаємовідносин людини і держави, особливості взаємовідносин особи і держави; виховувати повагу до особи та суспільства, самостійність. Обладнання. Картки для роботи в групі, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. III. Вивчення нового матеріалу. 1. Актуалізація опорних знань. – Що таке, на вашу думку, держава? – Які держави […]...
- Індивідуальна особливість поведінки людини. Характер людини РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Тема 2. МИСЛЕННЯ І СВІДОМІСТЬ УРОК 100. Індивідуальна особливість поведінки людини. Характер людини Освітня мета: сформувати поняття про характер, його природну основу; показати вплив соціальних факторів на формування особистості. Основні поняття і терміни: характер, вольові якості: певний цілісний, непевний нецілісний характер, самовиховання, почуття. Обладнання: муляж головного мозку людини, таблиця […]...
- Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 43 . Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми, що вивчалася. Тип уроку: систематизації та узагальнення знань. Обладнання: плакати, олівці, папір. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Інструктаж учителя щодо завдань, які належить виконати учням у процесі […]...
- Тестові завдання – ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА Тестові завдання Виберіть правильну відповідь. 1. Наука, що вивчає життєві функції всього організму, його органів і систем: A) анатомія; Г) гістологія; Б) генетика; Д) фізіологія. B) цитологія; 2. Речовина, що забезпечує передачу спадкової інформації від батьків до дітей: A) […]...
- ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВИЗНАЧЕННЯ ПОЗИТИВНИХ І НЕГАТИВНИХ РИС ХАРАКТЕРУ КАЗКОВИХ ГЕРОЇВ Мета: сформувати уявлення учнів про якості особистості; навчати школярів розпізнавати позитивні і негативні риси характеру, визначати риси характеру літературних персонажів; виховувати бажання вдосконалювати позитивні риси характеру і стримувати негативні. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Придивіться одне до одного. Які ви всі різні! Кожен із вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором […]...
- Вплив творів мистецтва на розум, почуття, відчуття та світогляд молодої людини Мета: Повторити лексику теми. Продовжувати формувати комунікативні вміння учнів. Удосконалювати навички читання. Розвивати навички аудіювання. Розвивати ерудицію учнів. Виховувати усвідомлення важливості впливу мистецтва на естетичний розвиток людини. Обладнання: Підручник, дошка, робочий зошит. ХІД УРОКУ І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ 1. Прив і тання. Т: How are you today? Ps: We are fine, thank you! […]...
- Основні символи держави Мета: Виховувати патріотичні почуття, повагу до символів держави. Сприяти формуванню національної свідомості; розширити й уточнити знання учнів про Україну як незалежну державу, про державні символи. Розвивати уяву, мислення, вміння аналізувати інформацію, висловлювати власну думку. Обладнання. Державні символи України, магнітофонний запис Державного гімну України, портрети П. Чубинського і М. Вербицького, карта України, виставка “Ми любимо свою […]...
- Використання прикметників в описі зовнішності людини Тема. Використання прикметників в описі зовнішності людини. (Вправи 240-243). Мета. Ознайомити учнів із описом як з одним із типів мовлення, портретом – словесним та живописним. Вчити описувати, використовуючи прикметники в описі зовнішності людини. Обладнання: аудіозапис, репродукція картини О. Шилова “Моя бабуся”, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. […]...
- ПТАХИ. РІЗНОМАНІТНІСТЬ, РОЛЬ У ПРИРОДІ ТА ЖИТТІ ЛЮДИНИ Урок 24. ПТАХИ. РІЗНОМАНІТНІСТЬ, РОЛЬ У ПРИРОДІ ТА ЖИТТІ ЛЮДИНИ Практична робота 2 “Виявлення прикладів пристосувань до способу життя у птахів” Без сумніву, з усіх вищих тварин вони найгарніші і найспівучіші, Вони викликають захоплення, їх найбільше вивчають, пильно охороняють. Ф. Пітерсон Мета уроку: розглянути різноманітні групи птахів, їхню роль у природі та житті людини. Навчити […]...
- Урок 1. Вступ. Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі. Вивчення природи людиною. Значення знань про природу в житті та діяльності людини Урок 1. Вступ. Поняття про природу. Місце людини в природі, довкіллі. Вивчення природи людиною. Значення знань про природу в житті та діяльності людини Мета: формувати уявлення учнів про природу, про місце людини в ній; ознайомити учнів із методами її дослідження (спостереження, вимірювання, експеримент); розглянути прилади, за допомогою яких учні будуть спостерігати за природними явищами; обгрунтувати […]...
- ЦІННІСТЬ Й НЕПОВТОРНІСТЬ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ. БЕЗПЕКА ТА НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЖИТТЯ Практична робота. Як діяти в небезпечній ситуації. Мета. Ознайомити учнів із змістом і завданнями курсу “Основи здоров’я”; формувати уявлення про здоров’я як найбільшу цінність людського життя, про безпеку та небезпеку життєдіяльності людини; уміння виходити із небезпечних ситуацій; викликати інтерес до вивчення предмета “Основи здоров’я”; виховувати бажання берегти і зміцнювати своє здоров’я. Обладнання. Макет рибки з […]...
- Поняття про здоров’я і хвороби людини – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Поняття про здоров’я і хвороби людини Основна мета всіх біологічних, медичних, педагогічних наук, що вивчають людину, – виховати фізично, морально і духовно здорову людину. Здоров’я людини є найвищою індивідуальною і суспільною цінністю. Здоров’я – це стан фізичного, психічного та соціального благополуччя, високої працездатності і […]...
- Скелет людини – Будова скелета людини – ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОПОРНО-РУХОВА СИСТЕМА Будова скелета людини Скелет голови, або череп людини, складається з двох відділів: мозкового і лицьового. Мозковий відділ складається з парних скроневих і тім’яних кісток і непарних – лобової, потиличної, клиноподібної та решітчастої. Потилична кістка має великий потиличний отвір, через який порожнина черепа […]...
- ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ ЛЮДИНИ. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ВПРАВИ НА ПІДВИЩЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ Мета: ознайомити учнів із чинниками, що впливають на працездатність людини; пояснити необхідність належного освітлення на робочому місці; вчити підтримувати належний стан робочого місця, виконувати вправи для підвищення працездатності; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра “Вільний мікрофон” – Як природні ритми впливають на життя і здоров’я […]...
- СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ Урок 6 . СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Мета: розвивати вміння виступати з доповідями щодо певних проблем, робити висновки й аргументувати свою точку зору; виховувати розуміння історичних процесів. Тип уроку: урок закріплення знань. Форма проведення: семінар-рефлексія. ХІД УРОКУ I. Підготовча робота За два тижні вчитель надає учням план семінару та список рекомендованої […]...
- Особливості діяльності людини – оператора – Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” Безпека життєдіяльності 1. ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 1.2. Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” 1.2.1. Особливості діяльності людини – оператора В історичному аспекті розвитку трудової діяльності людини можна виділити три основні стадії праці: ручна, механізована та автоматизована. Протягом тривалого часу, майже до початку нашого століття, функції людини стосовно техніки залишались в […]...
- Внесок кожної людини у справу збереження природних багатств Мета. Розглянути наслідки забруднення довкілля для життя і здоров’я людини. Розвивати вміння учнів визначати способи збереження природного середовища, виховувати бережливе ставлення до природніх багатств. Обладнання. Картки для роботи в групах, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. – Чому необхідно бережно ставитись до довкілля? – Які держави працюють у питаннях […]...
- Органічні сполуки і здоров’я людини УРОК 23 Тема. Органічні сполуки і здоров’я людини Мета: закріпити знання про органічні сполуки, які мають вплив на здоров’я людини, їх позитивне й негативне значення, шляхи уникнення шкідливого впливу на здоров’я людини. Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер. Тип уроку: З(РДН). Форми роботи: робота в групах, прийоми “Асоціативний кущ”, “Хімічний диктант”, “Гронування”. ХІД УРОКУ I. […]...
- Зображення людини у статичному та динамічному станах. Веселі старти Тема уроку. Зображення людини у статичному та динамічному станах. Веселі старти. Мета уроку. Сформувати уявлення про пропорції постаті людини; навчити учнів аналізувати та залежно від віку зображати фігуру людини. Розвивати відчуття форми, об’єму, пропорцій, спостережливість, візуальне сприйняття. Виховувати ціннісне ставлення до мистецтва і його творів. Обладнання: – проектор, комп’ютер (ноутбук), екран, слайд-шоу; – маркери, кулькові […]...
- ЧЕСТЬ, СОВІСТЬ ТА ГІДНІСТЬ ЛЮДИНИ СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ Урок 22 . ЧЕСТЬ, СОВІСТЬ ТА ГІДНІСТЬ ЛЮДИНИ Мета: розкрити суть понять: “честь”, “совість”, “людська гідність”, “порядність”; показати важливість процесу самовиховання цих якостей для особистості; виховувати повагу до людських цінностей, прищеплювати норми загальнолюдської моралі, стимулювати самовиховання та самовдосконалення учнів. Тип уроку: комбінований. Форма проведення: евристична бесіда з елементами рольової гри […]...
- Зміни природи під впливом господарської діяльності людини ІІ СЕМЕСТР РОЗДІЛ V Людина і географічна оболонка Тема 1. Зміни природи під впливом господарської діяльності людини Урок 62. Зміни природи під впливом господарської діяльності людини Мета: розширити уявлення учнів про види господарської діяльності людини; виявити зміни, що виникають у природі внаслідок діяльності людини; дати уявлення про антропогенні комплекси; розвивати географічне мислення; виховувати дбайливе ставлення […]...
- ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ Мета: ознайомити учнів з основними природними і соціальними чинниками, що впливають на здоров’я; вчити наводити приклади чинників, що впливають на здоров’я, називати екологічні особливості своєї місцевості; розвивати вміння працювати в групі; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра “Вільний мікрофон” – Назви показники здоров’я, які ти знаєш. […]...
- Органи. Фізіологічні та функціональні системи – ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА Органи. Фізіологічні та функціональні системи Тканини утворюють органи. Орган – це частина тіла, яка має певну форму і будову, виконує одну або кілька специфічних функцій. Органи складаються з кількох видів тканин, але одна з них завжди переважає і визначає […]...
- БАКТЕРІЇ. РОЛЬ БАКТЕРІЙ У ПРИРОДІ Й ЖИТТІ ЛЮДИНИ. ПРОФІЛАКТИКА БАКТЕРІАЛЬНИХ ХВОРОБ ЛЮДИНИ ОДНОКЛІТИННІ ОРГАНІЗМИ УРОК 37. БАКТЕРІЇ. РОЛЬ БАКТЕРІЙ У ПРИРОДІ Й ЖИТТІ ЛЮДИНИ. ПРОФІЛАКТИКА БАКТЕРІАЛЬНИХ ХВОРОБ ЛЮДИНИ Цілі уроку: розглянути роль бактерій у природі й житті людини, теоретичні основи та практичні способи профілактики бактеріальних інфекцій; ознайомити учнів із прикладами захворювань, збудниками яких є бактерії, та з історією боротьби людини з бактеріальними захворюваннями; звернути увагу на використання […]...
- Будова скелета людини. Особливості скелета людини зумовлені прямоходінням РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 2. ОПОРА І РУХ УРОК 13. Будова скелета людини. Особливості скелета людини зумовлені прямоходінням Освітня мета: вивчити основні відділи скелета людини, його особливості; підвести учнів до висновку про подібність і відмінність між скелетами людини і тварин. Основні поняття і терміни: череп, хребет, хребці, грудна клітка, ребра, атлант, епістрофей. Обладнання: скелет людини, […]...
- РОЛЬ СПІЛКУВАННЯ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ Урок 8. РОЛЬ СПІЛКУВАННЯ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ Мета: розповісти учням про роль спілкування в житті людини; формувати навички тактовного, цікавого спілкування; сприяти моральному розвитку. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Презентація малюнків учнів “Ким я бачу себе через 20 років” 2. Фронтальна робота – Відновіть поради “Як досягти успіху”. 1. Працюйте… […]...
- Про сутність та існування людини Філософія посбіник Тема 8. ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ § 2. Про сутність та існування людини Філософська антропологія обіймає розмисли як над метафізикою людини, так і над її предметними виявами. Коротко кажучи, осмислює сутність людини, як несуперечливу єдність духу і плоті, а також існування людини або її суспільно-культурні виміри. Якщо дух і плоть – самотворчі структури людського буття, […]...
- Надійність дій людини – оператора – Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” Безпека життєдіяльності 1. ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 1.2. Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” 1.2.4. Надійність дій людини – оператора Надійність дій людини – оператора характеризується безпомилковістю, готовністю та своєчасністю. Усі показники ймовірнісні. Безпомилковість характеризується ймовірністю безпомилкової роботи. Залежність кількості помилок (інтенсивність помилок) від часу роботи наведено на рис. 11. Коефіцієнт […]...