Неповторність кожної людини
Мета. Формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність і неповторність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя.
Обладнання. Підручник “Я у світі”, зошит, ілюстративний матеріал з теми, pdf-файли.
Зміст уроку
I. Організація класу.
– Станьте, діти, ви рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
На місця сідайте чемно,
Хай мине час
II. Актуалізація опорних знань.
1. Вступне слово вчителя.
2. Розгляд підручника учнями, ознайомлення з умовними позначеннями.
III. Мотивація навчальної діяльності.
1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.
Прочитайте тему нашого уроку. (Неповторність кожної людини.)
2. Створити асоціативний кущ “Людина”.
Що таке неповторність людини? В чому вона проявляється?
3. Робота з підручником.
– Розгорніть ваші підручники на с. 5. Прочитайте статтю.
У чому полягають основні властивості людини як розумної істоти?
4. Робота з pdf-файлом.
–
– Які ще фортеці є на території України?
– Хто їх створив? Чи схожі вони? Чому?
– Перегляньте відео.
– Яке місце в природі займає людина?
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником.
– Прочитайте статтю “Єдність несхожих”.
– Які на перший погляд однакові речі виявляються різними?
-Чим люди подібні один до одного? Чим різняться?
2. Гра “Ми різні”.
– Кожна людина має почуття, здібності, характер. Зараз ми з вами переконаємось у тому, що ви – різні, кожен з вас – диво, неповторна особистість. Давайте станемо в коло, візьмемось за руки і розкажемо про себе два-три речення. Ви маєте назвати рису, яка, на вашу думку, притаманна лише вам.
3. Вправа “Незавершене речення”.
– Все, що пов’язане з людською душею, а саме: почуття, думки, емоції, мрії, бажання – це… .
– Сукупність здібностей, зовнішності, рис характеру, поведінки людини – це… .
– Унікальний – це… .
4. Фізкультхвилинка.
5. Робота з віршем Василя Симоненка.
– У чому проявляється ваша індивідуальність?
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Гра “Впізнай за…”.
– Впізнайте людину за голосом.
– Впізнайте однокласника за почерком.
– Намалюйте коло. Подумайте, який предмет можна намалювати з цього кола. Намалюйте його. Порівняйте предмети, які ви намалювали. Чи однакові вони? Чому?
2. Робота в зошиті.
3. Знайомство з пізнайками. Читання казки “Гостинні хатки”.
– Якими були пізнайки?
– Доведіть, що пізнайки унікальні.
VI. Підсумок уроку.
– У чому неповторність людини?
Як має людина ставитись до свого життя? життя інших людей?
– Яку цінність для України становить кожний з нас?
VII. Домашнє завдання.
– Підготуйте розповідь, чим різняться твої рідні.
Related posts:
- Неповторність кожної людини ЛЮДИНА & 1. Неповторність кожної людини Повтори те, що знаєш Закінчи речення. – Людина – це частина природи й частина… – Людина відрізняється від тварин тим, що вона… Поділися своїми думками Розгляньте малюнок. Обговоріть із сусідом по парті, чи є на світі абсолютно однакові люди. Чим схожі та чим відрізняються ці хлопчики-близнюки? Я хочу дізнатися […]...
- ЦІННІСТЬ І НЕПОВТОРНІСТЬ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ Урок 1. ЦІННІСТЬ І НЕПОВТОРНІСТЬ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ Мета: ознайомити учнів зі змістом предмета “Основи здоров’я” у 4 класі; формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність і його неповторність; розвивати почуття відповідальності за своє життя і здоров’я; виховувати в учнів ціннісне ставлення до свого життя і здоров’я та до життя і здоров’я […]...
- Внесок кожної людини у справу збереження природних багатств Мета. Розглянути наслідки забруднення довкілля для життя і здоров’я людини. Розвивати вміння учнів визначати способи збереження природного середовища, виховувати бережливе ставлення до природніх багатств. Обладнання. Картки для роботи в групах, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. – Чому необхідно бережно ставитись до довкілля? – Які держави працюють у питаннях […]...
- Цінність й неповторність життя і здоров’я людини. Безпека та небезпека для життя Розділ 1 ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ Цінність й неповторність життя і здоров’я людини. Безпека та небезпека для життя Чому найбільшою цінністю для людини є життя? Найцінніше, що є в людини, – це її життя. Воно дається їй тільки раз. Найвища в світі цінність – жити, Йти вдаль по вранішній росі, Сміятись, плакати, любити І дивуватися красі. Яке […]...
- Чому в кожної людини своя дорога до храму ТЕМА III. “СПІЛКУЙМОСЯ З ВІДКРИТИМИ СЕРЦЯМИ” УРОК 22 Чому в кожної людини своя дорога до храму. Тема. Чому в кожної людини своя дорога до храму. Мета: познайомити учнів із моральними основами світових релігій, поняттям “конфесії”, із тим, як бути толерантним до представників інших конфесій; визначити з учнями правила поведінки в храмі. Обладнання: підручник; робочий зошит; […]...
- ЦІННІСТЬ Й НЕПОВТОРНІСТЬ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ. БЕЗПЕКА ТА НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЖИТТЯ Практична робота. Як діяти в небезпечній ситуації. Мета. Ознайомити учнів із змістом і завданнями курсу “Основи здоров’я”; формувати уявлення про здоров’я як найбільшу цінність людського життя, про безпеку та небезпеку життєдіяльності людини; уміння виходити із небезпечних ситуацій; викликати інтерес до вивчення предмета “Основи здоров’я”; виховувати бажання берегти і зміцнювати своє здоров’я. Обладнання. Макет рибки з […]...
- Внесок кожної людини у справу збереження природних багатств РОЗДІЛ 4. ЛЮДИНА І СВІТ & 28. Внесок кожної людини у справу збереження природних багатств Поміркуй! Як людина впливає на природу? Навіщо треба охороняти навколишнє середовище? Ще на світанку історії людина намагалася впливати на природу. Спочатку перетворення були мінімальними. Вирубка дерев для будівництва житла або виловлювання риби на обід не залишали значного руйнівного сліду в […]...
- Життя людини Мета. Формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей і бережно ставитись до власного життя. Обладнання. Ілюстративний матеріал і pdf-файл до теми. Зміст уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. III. […]...
- У ЧОМУ НЕПОВТОРНІСТЬ АТЛАНТИЧНОГО ОКЕАНУ? Зустріч 23. У ЧОМУ НЕПОВТОРНІСТЬ АТЛАНТИЧНОГО ОКЕАНУ? Мета: сформувати уявлення учнів про особливості Атлантичного океану; продовжити навчати “читати” карту та працювати із нею; виховувати спостережливість, захопленість неповторністю й величчю природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Відповіді на запитання рубрики “Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу” (с. 76) […]...
- У ЧОМУ НЕПОВТОРНІСТЬ КОНТИНЕНТУ ПІВНІЧНА АМЕРИКА? Зустріч 31. У ЧОМУ НЕПОВТОРНІСТЬ КОНТИНЕНТУ ПІВНІЧНА АМЕРИКА? Мета: ознайомити учнів з особливостями природи Північної Америки; розвивати просторову уяву, вміння працювати з картою півкуль; вчити складати комп’ютерні презентації, розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал) […]...
- Узагальнення знань за темою “Світогляд людини” Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 68 . Узагальнення знань за темою “Світогляд людини” Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми; виховувати навички самостійної дослідницької діяльності під час підготовки та захисту проектів. Тип уроку: систематизації й узагальнення знань. Форма проведення: захист проектів. Обладнання: комп’ютери, мультимедійне обладнання. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент […]...
- У ЧОМУ НЕПОВТОРНІСТЬ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ ТА ЇЇ ПРИРОДНОГО СУПУТНИКА МІСЯЦЯ? Зустріч 5. У ЧОМУ НЕПОВТОРНІСТЬ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ ТА ЇЇ ПРИРОДНОГО СУПУТНИКА МІСЯЦЯ? Мета: охарактеризувати особливості планети Земля та її природного супутника Місяця; вчити спостерігати за Місяцем; розвивати вміння порівнювати, аналізувати, вибирати головне, робити висновки; виховувати прагнення досліджувати навколишній світ. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал) ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ 1. Відповіді […]...
- Виникнення та функції мови – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Виникнення та функції мови Вища нервова діяльність людини, на відміну від тварин, базується на аналізі інформації, що надходить у мозок через дві сигнальні системи. Перша сигнальна система представлена органами чуття, друга – мовою. Мова з’явилась в результаті спілкування людей при […]...
- Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 43 . Узагальнення знань за темою “Суспільне життя людини” Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми, що вивчалася. Тип уроку: систематизації та узагальнення знань. Обладнання: плакати, олівці, папір. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Інструктаж учителя щодо завдань, які належить виконати учням у процесі […]...
- Соціальна роль людини Мета. Формувати в учнів уявлення про зміст і значення праці людей різних Професій, про професії батьків, значення їхньої праці для інших людей. Розкрити зв’язки між працею людей і ставленням до них; вчити аналізувати, узагальнювати; виховувати повагу до трудівників, ощадливість і бережливість до результатів праці дорослих, працелюбство. Обладнання. Ілюстративний матеріал з теми, картки для роботи в […]...
- Людські цінності й життєві цілі. Хобі людини Мета. Формувати в учнів поняття про загальнолюдські цінності; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати поважне ставлення до власної особистості. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. Ось і знов дзвінок лунає, Мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей закликає, Щоб успішно і добре всіх вчить. II. Перевірка […]...
- Особистісні якості, що допомагають і заважають об’єднанню людей. Роль спілкування у житті людини Мета. Поглибити знання учнів про загальнолюдські якості, розвивати вміння вибирати між позитивними і негативними рисами; прищеплювати бажання удосконалювати свій внутрішній світ; познайомити учнів з основними функціями та завданнями спілкування у житті людини. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, картки для гри, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. На урок старання не забудьте […]...
- Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 20 . Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та знання, набуті під час вивчення теми. Тип уроку: урок узагальнення вивченого. Форма проведення уроку: бліцопитування. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів Учитель. […]...
- Індивідуальна особливість поведінки людини. Характер людини РОЗДІЛ X. БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Тема 2. МИСЛЕННЯ І СВІДОМІСТЬ УРОК 100. Індивідуальна особливість поведінки людини. Характер людини Освітня мета: сформувати поняття про характер, його природну основу; показати вплив соціальних факторів на формування особистості. Основні поняття і терміни: характер, вольові якості: певний цілісний, непевний нецілісний характер, самовиховання, почуття. Обладнання: муляж головного мозку людини, таблиця […]...
- МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ Урок 5. МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ Мета: розповісти учням про можливості людини; прищеплювати прагнення жити активно; виховувати бажання бути працьовитими і наполегливими. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування – Назвіть свої мрії. Які з них матеріальні, а які – нематеріальні? Яку найважливішу для себе мрію ви обрали? Що необхідно зробити для її […]...
- Позитивні риси людини Мета. Формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їх особливості; учити дітей виховувати в собі позитивні риси характеру і вміння стримувати негативні; сприяти пізнанню себе, своїх внутрішніх характеристик; виховувати бажання самовдосконалюватись. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації. Зміст уроку I. Організація класу. Пролунав уже дзвінок – Нас покликав на […]...
- Сутність людини та сенс людського життя Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 4 . Сутність людини та сенс людського життя Мета: з’ясувати сутність людини у різних вимірах; розкрити поняття про сенс людського життя; розвивати вміння самостійно мислити; виховувати активну життєву позицію. Тип уроку: комбінований. Форма уроку: лекція з опорою на структурно-логічні схеми. Епіграф до уроку: – Життя повинне мати сенс, щоб […]...
- Участь шкіри в терморегуляції організму людини – ШКІРА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ШКІРА Участь шкіри в терморегуляції організму людини Терморегуляція – це урівноваження процесів утворення і віддачі тепла організмом. Завдяки цьому температура тіла здорової людини залишається відносно сталою (36,6 °С). При виникненні надлишку тепла воно виділяється з організму в навколишнє середовище через шкіру з повітрям. Кровоносні […]...
- УНІКАЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ УНІКАЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ Згадай, чи зустрічалася тобі людина така сама, як ти. Напевне, що ні. Адже всі люди різні. Вони відрізняються один від одного зростом, масою тіла, кольором волосся, очей, шкіри. Кожна людина має свій характер, звички, здібності. А які здібності є в тебе? Дізнайся про них у своїх батьків або вчителя. Можливо, ти вмієш гарно […]...
- Використання прикметників в описі зовнішності людини Тема. Використання прикметників в описі зовнішності людини. (Вправи 240-243). Мета. Ознайомити учнів із описом як з одним із типів мовлення, портретом – словесним та живописним. Вчити описувати, використовуючи прикметники в описі зовнішності людини. Обладнання: аудіозапис, репродукція картини О. Шилова “Моя бабуся”, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. […]...
- Недоліки людини Мета. Продовжити формувати уявлення про людські чесноти й недоліки; розвивати й удосконалювати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, планувати шляхи до самовдосконалення, оцінювати свої та чужі вчинки з морального боку; формувати риси соціально компетентної особистості, а саме: здатності до самоаналізу й самопізнання, здатності до співпраці та взаєморозуміння; виховувати бажання завжди говорити правду. Обладнання. Картки для групової та […]...
- Феномен людини та основні тлумачення її походження Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 2 . Феномен людини та основні тлумачення її походження Мета: показати унікальність людського існування на Землі, ознайомитись з різними гіпотезами походження людини, розвивати пізнавальну активність учнів, виховувати науковий світогляд. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма уроку: лекція з опорою на таблиці. Епіграф до уроку: Бо ти на землі – […]...
- ЯКЕ ЗНАЧЕННЯ ВОДИ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ Мета: розширити уявлення учнів про значення води в житті людини; розвивати мовлення, мислення; навчати економно використовувати воду. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Які правила “товаришування” з картою ви знаєте? – Покажіть на карті північ, південь, схід і захід. – Назвіть і покажіть океани. – Покажіть на карті моря нашої країни. […]...
- Поняття “образу людини”. Історичність та мінливість “образу людини” в історії культури Філософія світ людини Багатомірність людського буття та сутності людини Поняття “образу людини”. Історичність та мінливість “образу людини” в історії культури Зазначена тема лекції передбачає, першою чергою, розгляд соціокультурних особливостей людського в історії культури. Але “образ людини” має сприйматися, крім того, як самостійний теоретичний принцип у межах філософської антропології. Звичайно ж, це не заперечує самої можливості […]...
- Темперамент і характер – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Темперамент і характер Біологічною основою психофізіологічної індивідуальності людини є морфологічні та функціональні характеристики нервової системи. Морфологічно індивідуальність проявляється в неоднаковому ступені розвитку нервових центрів півкуль великого мозку. Функціонально індивідуальність визначається силою, рухливістю і зрівноваженістю нервових процесів і спеціалізацією півкуль головного […]...
- ЧЕСТЬ, СОВІСТЬ ТА ГІДНІСТЬ ЛЮДИНИ СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ Урок 22 . ЧЕСТЬ, СОВІСТЬ ТА ГІДНІСТЬ ЛЮДИНИ Мета: розкрити суть понять: “честь”, “совість”, “людська гідність”, “порядність”; показати важливість процесу самовиховання цих якостей для особистості; виховувати повагу до людських цінностей, прищеплювати норми загальнолюдської моралі, стимулювати самовиховання та самовдосконалення учнів. Тип уроку: комбінований. Форма проведення: евристична бесіда з елементами рольової гри […]...
- Працездатність людини – оператора – Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” Безпека життєдіяльності 1. ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 1.2. Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” 1.2.3. Працездатність людини – оператора Під працездатністю людини розуміють можливість її виконувати роботу з необхідною якістю та в установлений час. Працездатність людини залежить як від зовнішніх чинників, так і від внутрішнього стану (внутрішні чинники). До зовнішніх чинників […]...
- ЖИТТЯ І БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ Мета: пояснити учням, у чому полягає цінність людського життя і здоров’я; розширити уявлення школярів про безпеку, небезпеку та безпеку життєдіяльності людини; виховувати прагнення піклуватися про власне здоров’я. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – Одного мудреця запитали: “Що є для людини найбільш цінним і важливим: багатство чи слава?”. Поміркувавши, мудрець відповів: “Ні […]...
- Пам’ять – БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ БІОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОВЕДІНКИ ЛЮДИНИ Пам’ять Пам’ять є однією з найважливіших якостей нервової системи зберігати і відтворювати інформацію без зміни її характеру і змісту. Мозок людини має певну інформаційну ємність. Виділяють такі види пам’яті людини. Рухова пам’ять лежить в основі навчання рухам, вироблення навичок письмової […]...
- Особливості будови клітин – ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК БІОЛОГІЧНА СИСТЕМА Особливості будови клітин Як усі живі організми, тіло людини складається з клітин. Клітини тіла людини мають різні форми. Вони можуть бути кулясті, дископодібні, призматичні, кубічні, зірчасті та веретеноподібні. Клітини значно варіюють за розмірами і масою. Наприклад, нервові клітини людинці […]...
- РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ – БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА БІОЛОГІЯ ЛЮДИНИ РОЗМНОЖЕННЯ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ РОЗВИТОК ЛЮДИНИ Органи розмноження людини, тобто чоловічі й жіночі статеві органи, забезпечують відтворення людини, тобто продовження роду. Функцію статевих органів регулюють підкіркові нервові центри великого мозку, поперековий і крижовий відділи спинного мозку, гіпоталамус і передня частка гіпофіза....
- РУШІЙНІ СИЛИ АНТРОПОГЕНЕЗУ – ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ Біологія – універсальний довідник ЗАГАЛЬНА БІОЛОГІЯ ПОХОДЖЕННЯ ЛЮДИНИ РУШІЙНІ СИЛИ АНТРОПОГЕНЕЗУ Антропогенез – походження людини і становлення її як виду у процесі формування суспільства. У людини є ряд специфічних ознак, що відрізняють її від тваринного світу. 1. Людина – істота соціальна і живе не тільки за біологічними законами, але й за суспільними. 2. Людина володіє […]...
- РОЛЬ СПІЛКУВАННЯ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ Урок 8. РОЛЬ СПІЛКУВАННЯ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ Мета: розповісти учням про роль спілкування в житті людини; формувати навички тактовного, цікавого спілкування; сприяти моральному розвитку. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Презентація малюнків учнів “Ким я бачу себе через 20 років” 2. Фронтальна робота – Відновіть поради “Як досягти успіху”. 1. Працюйте… […]...
- Практично-діяльнісні виміри сутності людини Філософія посбіник Тема 5. ПРАКСЕОЛОГІЯ § 1. Практика, її структура і різновиди Практично-діяльнісні виміри сутності людини Важко, а то й неможливо знайти людину, яка за все своє життя не виконала б навіть однієї найменшої дії. У цьому знаходять точку збігу, наприклад, такі непримиренні ідеї, як біблійне, християнське вчення про створення людини і не менш відомий […]...
- Надійність дій людини – оператора – Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” Безпека життєдіяльності 1. ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ 1.2. Характеристика життєдіяльності людини у системі “людина – машина – середовище існування” 1.2.4. Надійність дій людини – оператора Надійність дій людини – оператора характеризується безпомилковістю, готовністю та своєчасністю. Усі показники ймовірнісні. Безпомилковість характеризується ймовірністю безпомилкової роботи. Залежність кількості помилок (інтенсивність помилок) від часу роботи наведено на рис. 11. Коефіцієнт […]...