Обробка інформації. Клавіатурний тренажер

Урок 14

Тема. Обробка інформації. Клавіатурний тренажер

Мета.

1. Формувати уміння розгадувати інформацію.

2. познайомити з поняттям “обробка інформації”.

3. розвивати пам’ять, логічне мислення, уяву.

4. виховувати інформаційну культуру.

Обладнання: програма “Клавіатурний тренажер”.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Повторення правил техніки безпеки.

– Пригадайте, що ми повинні зробити перед початком роботи на комп’ютері.

(Відповіді дітей)

– переконатися у відсутності видимих

ушкоджень робочого місця;

– сісти так, щоб лінія погляду приходилася в центр екрана, щоб не нахиляючись користуватися клавіатурою і сприймати передану на екран монітора інформацію;

– розмістити на столі зошит, навчальний посібник і інші предмети так, щоб вони не заважали роботі на комп’ютері.

– Починати роботу тільки за указівкою викладача “Приступити до роботи”.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

U Бесіда

– Які прислів’я ви прочитали?

(Язик до Києва доведе. Людина собою весь світ прикрашає.)

– Як ви їх розумієте?

– Які проміжки часу вибирання листів із

поштової скриньки?

(3 години

– Як дізнатися?

U Розминка.

Розгадайте ребуси.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

– Пригадайте, що таке інформація.

– Як людина сприймає інформацію? За допомогою яких органів чуття?

(Відповіді дітей)

– Що може людина робити з інформацією?

(Зберігати, обробляти, передати.)

Обчислення, які ми робили, інакше можна назвати обробкою інформації.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступна бесіда

Із того часу, як людина почала мислити, вона почала обробляти інформацію. Інформацію можуть обробляти і люди, і тварини. Наприклад, якщо ви почули телефонний дзвінок, одержуєте інформацію про те, що вам потрібно взяти трубку, та відповісти на дзвінок.

– А як ви думаєте чи обробляє свою інформацію бджола? Доведіть свою думку.

(Коли бджілка прилітає до вулика, вона круговими рухами передає інформацію – рухи іншим бджолам, куди летіти збирати нектар. Вони обробляють її і летять за вказаним напрямком).

Люди придумали пристрої для обробки інформації – калькулятори і комп’ютери. Комп’ютери можуть обробляти числову інформацію і тексти. Вони швидко і безпомилково обробляють інформацію, що надходить до них, і тому є помічником людини у навчанні, у роботі й розвагах.

Що нам підказує така інформація?

– Ворони збираються в зграї, та перелітають з дерева на дерево (буде негода);

– Горобці купаються в пилюці, ластівки літають при землі (на дощ);

– Кіт точить кігті об дерево або якийсь предмет (буде вітер).

2. Робота за підручником, ст. 30

– Давайте разом дізнаємося, як інші обробляють інформацію? (Читання по абзацах).

– Інформацію можуть обробляти тільки люди? (Ні, рослини, тварини, прилади).

– Зараз ми перевіримо, чи зможете ви правильно обробити інформацію.

3. Фізкультхвилинка.

Для того, щоб правильно виконати вправи, потрібно обробити інформацію. Погляньте на картинку. Присядьте стільки раз, скільки зображено грибочків. Зірвіть стільки яблук з дерева, скільки їх на малюнку. (Піднімаючись на носочки). Підстрибнемо стільки раз, скільки у нас зайчиків. Плеснемо в долоні стільки раз, скільки квіточок.

V. Робота з програмою “Клавіатурний тренажер”.

1. Розглянь усі ряди клавіш на клавіатурі. Для кожного з них існує відповідність між клавішами та пальцями рук. Ця відповідність зображена на малюнку. Запам’ятати її нам допоможуть вправи на клавіатурному тренажері.

2. Релаксаційна пауза.

Закрийте очі на 5 – 10 секунд. Розслабте м’язи очей, розкрийте їх на такий же час. Повторіть вправу 3 – 4 рази. Спрямовуючи погляд вперед, умовно напишіть очима слово “інформація”. Покліпайте кілька разів очима, не напружуючи м’язи очей.

3. Гра ” Кіт – риболов”.

І група. Написання слів та речень.

ІІ група. Робота з малюнковою клавіатурою, яка зображена на листку і роздається кожній дитині.

VІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Гра “Так чи ні”

Присядьте, якщо інформація вірна, якщо ні – підніміть руки і помахайте ними.

– Гриби ростуть на дереві?

– Учні вчаться в школі?

– Листя жовтіє взимку?

– Рік має 7 місяців?

– М’яч круглої форми?

VІІ. Домашнє завдання.

Логічні завдання, ст. 31.

VІІІ. Підсумок уроку.

– Що цікаво було для вас на уроці?

– Що нового ми дізналися про властивість інформації?

– Де ми можемо використати ці знання?

Додаток

Обробка інформації. Клавіатурний тренажер

Обробка інформації. Клавіатурний тренажер

Обробка інформації. Клавіатурний тренажер


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Обробка інформації. Клавіатурний тренажер