Палітра почуттів
Урок 10.
Палітра почуттів
Мета уроку: поглибити розуміння учнями виражальності в музиці. Учити їх відчувати різні настрої музики і передавати їх у виконанні і пластичних рухах. Розширювати уявлення про палітру почуттів, виражених в музиці. Розвивати музичний слух, творчі здібності. Засобами музики формувати чуйну особистість, здатну відчувати і співпереживати емоції, виражені в музиці. Виховувати любов до природи і всього життя.
Очікувані результати: учні розуміють поняття “виражальність в музиці”, наводять приклади музичних
Обладнання: _________________________________________
Тип уроку: комбінований, поглиблення теми.
Домінанти уроку:
– виражальність в музиці;
– палітра почуттів.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
Кількість за списком ___,
Кількість присутніх на уроці ___,
Відсутніх ___.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2.
2.1. Вхід до класу під музику “Веселої” з п’єси Л. Бетховена “Весела. Сумна”.
2.2. Бесіда за темою уроку.
2.3. Розспівування. Поспівки “Дзвінкий дзвінок”, “Знову дзвінок”, “Бім-бом”.
2.4. Продовження роботи над піснею А. Мігай “Колискова”.
2.5. Розучування білоруської народної пісні “Перепілонька”.
2.6. Слухання п’єси М. Лисенка “Враження від радісного дня”.
2.7. Виконання вивчених пісень, в яких виражені різні настрої (на вибір учителя та за бажанням учнів).
2.8. Ознайомлення з російською народною піснею “Как у наших у ворот”. Музикування. Інсценізація.
2.9. Узагальнення матеріалу.
2.10. Вихід із класу під мелодію росвйської народної пісні “Как у наших у ворот” (або за вибором учителя).
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Бесіда з учнями за темою попереднього уроку.
3.2. Розспівування. Поспівки “Дзвінкий дзвінок”, “Знову дзвінок”, “Бім-бом”.
3.3. Продовження роботи над піснею А. Мігай “Колискова”.
3.4. Виконання вивчених пісень різного настрою.
4. Мотивація навчальної діяльності
4.1. Повідомлення теми уроку.
4.2. Мотиваційна бесіда з учнями.
Музика за своєю природою – мистецтво виражальне. Уміння відчувати і співпереживати емоції, виражені в музиці, розвиває тонкощі почуттів, робить людину добрішою і чуйнішою.
5. Етап засвоєння нових знань
5.1. Бесіда з учнями за темою уроку.
5.2. Розучування білоруської народної пісні “Перепілонька”.
5.3. Слухання п’єси М. Лисенка “Враження від радісного дня”.
5.4. Ознайомлення з російською народною піснею “Как у наших у ворот”. Виконання в русі. Інсценізація. Музикування.
6. Узагальнення та закріплення знань
6.1. Чим сподобалася і запам’яталася учням музика, що звучала на уроці?
6.2. Що таке “палітра почуттів”? Які почуття і настрої виражені в музиці, що прозвучала?
6.3. У яких кольорах їх можна передати?
На уроці прозвучав різноманітний музичний матеріал, а учні відчули різні почуття і настрої, виражені в музиці: тривожність “Бім-бом”, сум “Перепілоньки”, світлу радість “Вражень від радісного дня”, жвавість і завзятість російської танцювальної пісні.
6.4. За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.
7. Підбиття підсумків уроку
Музика збагачує нас емоційно, духовно, вчить тонкощів почуттів. Різноманітні почуття і настрої, виражені в ній, передають багатий внутрішній світ людини.
8. Вихід із класу
Під мелодію російської народної пісні “Как у наших у ворот” (або за вибором учителя).