ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ
Урок 41. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ
Мета: розширити знання учнів про правопис закінчень іменників у множині; перевірити аудіативні навички; розвивати пам’ять, увагу; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 42)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
IV. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ
ВЕДМІДЬ І ПАВУЧОК
Одного разу після довгої мандрівки лісом ведмідь заліз у свій барліг і глибоко заснув. А коли
– Що це ти собі надумав? По мені, ведмедеві, лазити?! – роздратовано пробурмотів ведмідь. Розсердився на павучка і хотів його вбити.
Що міг вдіяти маленький павучок проти такого велетня?
– Даруйте, дядьку, я більше не буду,- почав благати павучок ведмедя. Відпустіть мене, я вам ще в пригоді стану.
– Чим же ти, дрібнота, можеш мені послужити? – здивувався старий ведмідь. – Яка може бути з тебе поміч?
Але все-таки пожалів маленького і відпустив.
Через деякий час у ліс прийшли мисливці. Ходять, блукають у лісній гущавині то в один бік,
Павучок це бачив і одразу про все здогадався. Поліз скоренько до тієї ями і швидко обснував її густою павутиною. Потім став чекати, що буде далі. Посидів трохи, аж тут біжать мисливці. Прибігли й стали неподалік від скелі.
– А може наш бурмило сидить у тій ямі, що під скелею? – сказав один з мисливців.
– Туди він не міг залізти,- озвався другий мисливець. – Хіба ти не бачиш – там повно павутиння. Якби ведмідь заліз туди, то павутиння порвав би. Хіба не так?
– Це правда! – підтвердили інші мисливці.
Постояли, покрутилися та й пішли далі.
А старий бурмило сидить собі тихенько у тій ямі й від страху ані живий ані мертвий. Так злякався, бідолаха, що не смів навіть поворухнутися. І сидів там довго-довго. А врешті вирішив визирнути – подивитись, чи нема якоїсь небезпеки.
Лізе ведмідь з тієї ями й очам своїм не вірить – яма поснована густим павутинням, а павучок гойдається на ньому і сміється.
– Бачите, дядьку,- озвався він до ведмедя, – якби не моє павутиння, то вас давно не було б на світі. Ви мене тоді пожаліли, то і я вас пожалів. Як кажуть: “Старе добро не забувається”.
– Щиро тобі дякую, павуче, що ти врятував мене від смерті,- відповів зі сльозами на очах старий ведмідь.
Відтоді ведмідь ставився до павучка з великою повагою і вдячністю.
Тестування
1. Назви дійових осіб.
А) Павучок і ведмідь;
Б) мисливці, павучок, ведмідь;
В) мисливці, ведмідь.
2. Чому ведмідь відпустив павучка?
А) Бо він не їсть павуків;
Б) бо павук дуже благав ведмедя;
В) бо ведмідь був добрий.
3. Яка біда трапилася з ведмедем?
А) Він потрапив у пастку;
Б) на нього напали мисливці;
В) на нього напали бджоли.
4. Хто допоміг ведмедеві врятуватися?
А) Вдача;
Б) павучок;
В) інші ведмеді.
5. Чому павучок урятував ведмедя?
А) Бо хотів похвалитися, який він удалий;
Б) бо ведмідь його колись пожалів і відпустив;
В) бо він поважав ведмедя.
6. Яка головна думка казки?
А) Старе добро не забувається;
Б) друзі пізнаються в біді;
В) не ламай гілку, на якій сидиш.
Фізкультхвилинка
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Творча робота
– Запишіть речення, змінюючи форму однини іменників на форму множини. Визначте відмінки цих іменників.
БІЛКИ
Восени у (білка) особливо багато клопоту. Треба на зиму (гриб) насушити. Запастися (горіх), (жолудь), (шишка). (Дупло) вимостити, втеплити. Пізніше, коли на землю впадуть (заморозок), їм треба міняти (шубка).
– Як ви розрізняли відмінки іменників у множині?
2. Самостійна робота
– Запишіть словосполучення, поставивши іменники в родовому відмінку множини.
2 варіант чимало (заповідь) багато(озеро) не чув (розповідь) побачили (суддя) п’ять (століття)
1 варіант Багато (вишня) кілька (прізвище) немає (знання) багато(соловей) кілька (вікно)
– З одним із словосполучень складіть і запишіть речення.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Що повторили на уроці?
– Що нового дізналися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вправа 146 (3), с. 76.
Related posts:
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У РОДОВОМУ ВІДМІНКУ МНОЖИНИ. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ Мета: розширити знання учнів про відмінювання іменників у множині; формувати навички правильного вживання іменників у родовому відмінку множини; перевірити аудіативні навички; розвивати пам’ять, увагу; виховувати старанність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірна робота. Аудіювання ВЕДМІДЬ І ПАВУЧОК Одного разу після довгої мандрівки лісом ведмідь заліз у свій барліг і глибоко […]...
- ВИЗНАЧЕННЯ РОДУ, ЧИСЛА, ВІДМІНКА ІМЕННИКІВ. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ Мета: формувати вміння учнів визначати рід, число, відмінок іменників; перевірити аудіативні навички школярів; розвивати пам’ять, увагу; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 110) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ IV. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ ВЕДМІДЬ І ПАВУЧОК Одного разу після довгої мандрівки лісом ведмідь […]...
- Урок розвитку мовлення. Правопис закінчень іменників у множині. Контрольна робота: аудіювання. Г. Вієру “Найкращі квіти”. (Вправи 141-146) Тема. Правопис закінчень іменників у множині. Контрольна робота: аудіювання. Г. Вієру “Найкращі квіти”. (Вправи 141 – 146). Мета. Ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині: удосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мислення дітей, уміння узагальнювати: виховувати бережне ставлення до природи. Обладнання: мовний матеріал, малюнки звірів і птахів (до вправи 144), малюнок білки. […]...
- Правопис відмінкових закінчень іменників у множині Тема. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині. (Вправи 178-182). Мета. Показати особливості відмінювання іменників у множині. Вчити визначати відмінки іменників, вжитих у множині. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати допитливість. Обладнання: диск до підручника, таблиці відмінювання іменників у множині, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Урок 39. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; вдосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мовне чуття; виховувати любов до рідної землі. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 140, с. 73) – Прочитайте побудовані прислів’я. Поясніть їх зміст. […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 24. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Які закінчення мають іменники в множині? 141. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте вірш. Доберіть до нього заголовок. Покосили жито, жито і пшеницю, І шепочуть квіти про нічні зірниці, Про ранкові роси, про вітри ласкаві, Що під ними гнуться верби кучеряві. Щедрий […]...
- Правопис відмінкових закінчень іменників у множині ІМЕННИК & 23. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині Зорі – то віконця неба Леся Українка 178. 1. Прочитай (прослухай) пісню, яка давно вже стала народною. Які почуття вона будить? Дивлюсь я на небо та й думку гадаю: Чому я не сокіл, чому не літаю? Чому мені, Боже, ти крилець не дав? Я б землю […]...
- Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини Урок 44 Тема. Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, формувати вміння і навички правильного вживання іменників у родовому відмінку множини; розвивати мовні вміння, швидкість письма; виховувати самостійність, вміння самостійно організувати навчальну діяльність. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Робота з вправою 176. II. Актуалізація опорних […]...
- Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини Урок 46 Тема. Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, вчити правильно утворювати й використовувати у мовленні форми іменників у місцевому відмінку множини з прийменниками; розвивати мовлення дітей, розширювати активний словник учнів; виховувати інтерес до географічних досліджень. Обладнання: малюнки із зображенням трамваю і тролейбусу; картки із […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Урок 36. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів з вимовою і правописом іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: поглиблювати знання учнів про орудний відмінок іменників; формувати вміння і навички застосування правил для пояснення правопису закінчень іменників чоловічого роду; розвивати пізнавальну самостійність учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов та повагу до рідної мови. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Нумо, діти, підведіться! Всі приємно усміхніться! Пролунав уже дзвінок – Починаємо урок. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 156-160). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду на – а, – я. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило. Розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: таблиця закінчень іменників жіночого роду на – а, – […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду на Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини. (Вправи 121-124). Мета. Ознайомити учнів із особливостями закінчень жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини; формувати вміння пояснювати правопис закінчень іменників жіночого роду в цій формі за допомогою вивченого правила. Обладнання: зображення зимової природи, мовний матеріал. Хід уроку […]...
- Аналіз диктанту. Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини Тема. Аналіз диктанту. Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини. (Вправи 166-171). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило; розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ НА ПРИГОЛОСНИЙ У РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду на приголосний у родовому відмінку однини; формувати навички користування орфографічним словником; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати старанність. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Всі почули ви дзвінок, Він покликав на урок. Кожен з вас приготувався, На перерві постарався, Тож і ми часу не гаймо, Наш урок розпочинаймо. II. […]...
- Правопис закінчень іменників чоловічого ролу в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 137-140) Тема. Правопис закінчень іменників чоловічого ролу в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 137-140). Мета. Ознайомити учнів з особливостями закінчень іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини; формувати уміння і навички доцільного використання у мовленні паралельних закінчень іменників у давальному і місцевому відмінках; виховувати любов до природи. Обладнання: орфографічні словники, схема-опора, мовний матеріал. […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Урок 35. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду у родовому відмінку однини; формувати вміння і навички користуватися орфографічним словником; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 124, с. 63) – Що […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Урок 38. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини; формувати вміння й навички доцільно використовувати у мовленні знання про правопис цих іменників у давальному і місцевому відмінках; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- Правопис закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини. (Вправи 125-128) Тема. Правопис закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини. (Вправи 125-128). Мета. Ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини; формувати вміння і навички користуватись орфографічним словником для перевірки закінчення таких іменників; розвивати словниковий запас учнів; виховувати культуру мовлення. Обладнання: орфографічні словники, мовний матеріал, прислів’я. Хід уроку I. Організація класу. Хто […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого та чоловічого роду на Тема. Правопис закінчень іменників жіночого та чоловічого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини. (Вправи 146-150). Мета. Показати зв’язок закінчень іменників жіночого та чоловічого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини із кінцевим приголосним основи. Вдосконалювати вміння відмінювати іменники. Розвивати мовлення учнів та їхню пізнавальну активність. Виховувати гордість за багатство української […]...
- Правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на твердий, м’який, шиплячий приголосний та Тема. Правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на твердий, м’який, шиплячий приголосний та – й і – р в орудному відмінку однини. (Вправи 161-165). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників чоловічого роду з основою на твердий, м’який, шиплячий приголосний та – й, – р. Вчити вибирати закінчення з опорою на […]...
- Аналіз контрольної роботи. Правопис закінчень іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 129-133) Тема. Аналіз контрольної роботи. Правопис закінчень іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 129-133). Мета. Ознайомити учнів з особливостями закінчень іменників жіночого роду на – а (-я) та чоловічого роду в орудному відмінку однини; формувати вміння і навички застосування правил для пояснення правопису закінчень іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку […]...
- Правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на Тема. Правопис закінчень іменників чоловічого роду з основою на – р в орудному відмінку однини. (Вправи 134-136). Мета. Ознайомити учнів з правописом закінчень іменників чоловічого роду з основою на – р в орудному відмінку; формувати вміння перевіряти правопис закінчень іменників з основою на – р в орудному відмінку однини за допомогою орфографічного словника; розвивати зв’язне […]...
- ПЕРЕВІРНА РОБОТА. АУДІЮВАННЯ Мета: перевірити рівень аудіативних умінь учнів; розвивати уважність, самостійність; виховувати пізнавальний інтерес. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ III. ПЕРЕВІРНА РОБОТА Орієнтовні тексти для аудіювання ПРО КОРОЛЯ І МУДРОГО ШЕВЦЯ (Казка) Жив колись принц-нероба. Учитися керувати державою лінувався, а коли став королем, то нічого іншого не вмів, як веселитися й розважатися. […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО РОДУ НА РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 19. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО РОДУ НА – а (-я) В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Які закінчення мають іменники жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини? 121. Попрацюйте разом! 1. Розгляньте таблицю. Зверніть увагу на кінцевий приголосний основи іменників у початковій формі. Називний відмінок […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ З ОСНОВОЮ НА РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 22. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ З ОСНОВОЮ НА – Р В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Які закінчення мають іменники чоловічого роду з основою на – р в орудному відмінку однини? Інжене́р 134. 1. Прочитай твір учня про професії. Скільки є цікавих професій! Хотілося б бути конструктором […]...
- Аналіз контрольної роботи. Правопис закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини Тема. Аналіз контрольної роботи. Правопис закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини. (Вправи 151-155). Мета. Ознайомити із правописом іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини. Вчити використовувати орфографічний словник для визначення закінчень іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини. Розвивати пізнавальну активність, словниковий запас учнів; виховувати культуру мовлення. Обладнання: орфографічні словники, диск до підручника, […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 20. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Які закінчення мають іменники чоловічого роду в родовому відмінку однини? 125. 1. Прочитай текст, поставивши іменники, що в дужках, у родовому відмінку однини. Перевір правопис закінчень іменників чоловічого роду за орфографічним словником. Якщо ви завітаєте передосіннього […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 21. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Які закінчення мають іменники жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини? 129. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте подані іменники. Держава – державою земля – землею Республіка – республікою межа – межею Революція – революцією […]...
- ЗМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: поглиблювати знання учнів про орудний відмінок іменників; формувати вміння і навички застосування правил для пояснення правопису закінчень іменників чоловічого роду; розвивати пізнавальну самостійність; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов та повагу до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 78) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого та чоловічого роду на ІМЕННИК & 18. Правопис закінчень іменників жіночого та чоловічого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини І. Котляревський, М. Лисенко, О. Петрусенко – видатні митці Полтавщини 146. 1. Прочитай пісню із п’єси Івана Котляревського “Наталка Полтавка”. Якими словами характеризує себе героїня твору? До якої частини мови належать ці слова? Ой я дівчина полтавка, […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 23. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Які закінчення мають іменники чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини? 137. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте текст. Доберіть до нього заголовок. Здавна існує прекрасний звичай підносити подарунки. Головне їхнє призначення – виявити повагу […]...
- Правопис закінчень іменників чоловічого і жіночого роду в орудному відмінку однини ІМЕННИК & 20. Правопис закінчень іменників чоловічого і жіночого роду в орудному відмінку однини Падаючі зорі 156. 1. Виразно прочитай поетичні рядки. Які звуки у вірші найчастіше повторюються? Яке враження цим створюється? Діти сплять… А над левадою Місяць, дивлячись, завмер: Стрімголов із неба падають Зорі в зарості озер. Володимир Лучук 2. Спиши вірш. Визнач відмінок […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини ІМЕННИК & 21. Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини Тихо так опівночі ніч зірки засвітила Павло Тичина 166. 1. Прочитай і спиши речення. Тихо так опівночі ніч зірки засвітила. Павло Тичина 2. Провідміняй виділене слово. У якому відмінку написання даного слова викликає труднощі? За якою таблицею […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; вдосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мовне чуття; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 161, с. 72) Робота з деформованими реченнями – Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. Тихесенько, річка, жебоніти, під, лід. […]...
- Відмінювання іменників, що вживаються тільки у множині І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 31 Тема: Відмінювання іменників, що вживаються тільки у множині Мета: пояснити особливості відмінювання іменників, що вживаються тільки у формі множини, формувати вміння визначати відмінки використаних у реченнях і текстах іменників, що вживаються тільки в множині, відмінювати такі іменники; правильно вживати такі іменники у формах непрямих відмінків у власному мовленні; удосконалювати […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ПРАВОПИС ПРИКМЕТНИКІВ ЗІ ЗНАКОМ М’ЯКШЕННЯ. ПЕРЕВІРНА РОБОТА. КОНТРОЛЬНЕ СПИСУВАННЯ Мета: вчити учнів правильно писати відмінкові закінчення прикметників під час виконання навчальних вправ; розвивати вміння порівнювати, аналізувати; перевірити орфографічну та пунктуаційну грамотність учнів, швидкість письма, культуру оформлення роботи, поєднання літер, їх нахил, розмір, форму; розвивати уважність, спостережливість; виховувати охайність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ. СПИСУВАННЯ Орієнтовні […]...
- Закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Навчальне аудіювання за текстом “Ніч і день”. Вимова і правопис слова театр та назв днів тижня Урок 47 Тема. Закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Навчальне аудіювання за текстом “Ніч і день”. Вимова і правопис слова театр та назв днів тижня Мета: закріпити знання дітей про слова – назви предметів; вчити використовувати їх у мовленні, збагачуючи словниковий запас дітей; удосконалювати вміння знаходити слова – назви предметів серед інших слів; […]...
- Правильна вимова і правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими. Перевірна робота. Діалог Тема: Правильна вимова і правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими. Перевірна робота. Діалог Мета: закріплювати навички літературної вимови дзвінких приголосних у словах та позначення їх на письмі; перевірити вміння складати діалоги; розвивати комунікативну компетентність; виховувати культуру спілкування. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції), перевірка умінь та […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ПРАВОПИС ПРИКМЕТНИКІВ У МНОЖИНІ Мета: вчити учнів відмінювати прикметники у множині; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас школярів; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 227, с. 100) 2. Робота над прислів’ями – Прочитайте, поясніть зміст. Прикметники у називному відмінку […]...