Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу
Тема. Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 380 – 384.)
Мета. Узагальнити труднощі написання ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу, провести дослідження закономірностей правопису наголошених закінчень і вивести правило правопису.
Розвивати навички дослідницької діяльності, вміння визначати труднощі правопису.
Виховувати вміння співпрацювати, знаходити спільні рішення. Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, зошит.
Хід уроку
I.
Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх очікувань від уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
– Яке слово ви підкреслили?
– Як у реченні називають слова у кличному відмінку? (Звертання.)
– Що ви знаєте про звертання?
Учні читають виписані уривки, а всі слухачі визначають особову форму вжитого дієслова.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання епіграфа до уроку.
“Я розумію вас, звірята і рослини” (Богдан-Ігор Антонич).
– Знайдіть у цих рядках звертання.
2. Каліграфічна хвилинка (за
3. Проблемна ситуація.
– Прочитайте поетичні рядки Павла Тичини (вправа 380).
– Який настрій вони створюють?
– Які букви пропущено у словах?
– Спишіть вірш, уставляючи пропущені букви. Поставте наголоси у цих словах. Визначте час, особу, число дієслів, виділіть закінчення.
– У якому дієслові написання закінчення не викликало сумніву? Як ви думаєте, чому?
– Чому над правописом інших дієслів довелося замислитись?
4. Розв’язання проблемної ситуації через опрацювання нового матеріалу.
1) Ознайомлення із правилом правопису ненаголошених особових закінчень дієслів (с. 176).
– Протягом спостереження за особовими закінченнями дієслів ми вже не раз зустрічалися із труднощами – яку голосну написати у закінченні: е чи и. І от сьогодні ця таємниця розкриється. Але спочатку давайте спробуємо самостійно вивести закономірність. Може, хтось її помітив?
– Розгляньте схему. Прочитайте її спочатку по лівих стрілочках, а потім по правих.
– У яку особову форму треба ставити дієслова, щоб визначити голосну букву у закінченні?
– Придумайте коротку картку-пам’ятку. (Наприклад, – уть, – ють – е, є; – ать, – ять – и, ї.)
2) Вправляння у правописі ненаголошених особових закінчень дієслів (за вправою 382).
Учні користуються зразком міркування, поданим у вправі.
IV. Фізкультхвилинка.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Розвиток мовлення.
– Прочитайте текст вправи 383.
– Яка картина постає у вашій уяві? Змалюйте її словами.
– Доберіть спільнокореневі слова до слова летиш.
– Спишіть текст, вставляючи пропущені букви. Користуйтесь зразком міркування із вправи 382.
2. Робота в зошиті.
VI. Підсумок уроку.
– Як визначити, яку букву писати у ненаголошеному особовому закінченні – е чи и!
VII. Домашнє завдання.
1. Вправа 384.1, 384.2.
2. Для тих, хто хоче знати більше: вправа 384.3.
?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?
Related posts:
- Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу ДІЄСЛОВО & 47. Правопис ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу Я розумію вас, звірята і рослини Богдан-Ігор Антонич 380. 1. Прочитайте поетичні рядки. Який настрій вони створюють? Пробіг зайчик. Див..ться – світанок! Сид..ть, грі..ться, Ромашкам очі розтуляє… Павло Тичина 2. Спишіть, уставляючи пропущені букви. Визначте час, особу і число цих дієслів. Виділіть у […]...
- Правопис ненаголошених особливих закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу Урок 98 Тема. Правопис ненаголошених особливих закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу Мета: познайомити дітей з новою орфограмою, вчити її знаходити в дієсловах і перевіряти, виробляти навички правопису ненаголошених особових закінчень дієслів; розвивати орфографічну зіркість; виховувати старанність, уважність у роботі. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірка вправи 133 2. Відновлення таблиці Дієслова теперішнього […]...
- Правопис закінчень дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 306-309) Тема. Правопис закінчень дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 306-309). Мета. Розвивати вміння розпізнавати дієслова 3-ої особи, правильно їх писати і вживати у мовленні. Обладнання: мовний матеріал, малюнки весняних квітів (обов’язково – конвалії). Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа 305). 1. Робота в групах. А) Взаємоперевірка. Перевірка домашнього завдання […]...
- Спостереження за написанням закінчень дієслів 2-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 302-305) Тема. Спостереження за написанням закінчень дієслів 2-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 302-305). Мета. Розвивати вміння розпізнавати дієслова 2-ої особи, правильно їх писати й уживати в мовленні. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа.301). – Назвіть відгадку домашньої вправи. (Пісня.) – Чи є у вас улюблені пісні? Назвіть, […]...
- Закінчення дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу Тема. Закінчення дієслів 3-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 374-379). Мета. Провести дослідження особових закінчень дієслів 3-ї особи теперішнього і майбутнього часу і скласти таблицю особових закінчень цих дієслів. Розвивати увагу до особливостей мовного матеріалу, вміння визначати труднощі правопису. Виховувати повагу до творчості Великого Кобзаря. Обладнання: портрет Тараса Шевченка, фото музеїв Великому Кобзареві у […]...
- Спостереження за написанням закінчень дієслів 1-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 299-301) Тема. Спостереження за написанням закінчень дієслів 1-ої особи теперішнього і майбутнього часу. (Вправи 299-301). Мета. Розвивати вміння розпізнавати дієслова першої особи теперішнього і майбутнього часу, правильно їх писати і вживати у мовленні. Обладнання: мовний матеріал, додаток 8, картки для гри (на підсумок уроку), коробочки для карток. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання […]...
- Речення з однорідними членами. Головні і другорядні члени речення. Правопис особових закінчень дієслів Тема. Речення з однорідними членами. Головні і другорядні члени речення. Правопис особових закінчень дієслів. (Вправи 431-435). Мета. Повторити вивчене про однорідні члени речення, закріпити вміння встановлювати зв’язки слів у реченні, розбирати речення за членами речення, повторити правопис особових закінчень дієслів. Розвивати навички виразного читання і грамотного письма. Заохочувати цікавість до української філософської думки. Обладнання: портрет […]...
- Правопис особових закінчень дієслів Урок 94 Тема. Правопис особових закінчень дієслів Мета: закріплювати вміння визначати дієвідміну дієслів, вчити розпізнавати дієслова 1-ї особи, правильно писати і вживати у мовленні; розвивати мислення дітей, вміння виділяти головне; виховувати відповідальне ставлення до праці. Обладнання: Конституція України. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Відновлення алгоритму – Як визначити дієвідміну дієслова? 1) Поставити… 2) […]...
- Особові закінчення дієслів 1-ї особи теперішнього і майбутнього часів Тема. Особові закінчення дієслів 1-ї особи теперішнього і майбутнього часів. (Вправи 363-367.) Мета. Тренувати учнів утворювати дієслова у формі майбутнього часу 1-ї особи за допомогою префіксів, спостерігати за закінченнями дієслів, виявити утруднення правопису ненаголошених закінчень у дієсловах 1-ї особи теперішнього і майбутнього часу. Розвивати увагу до особливостей мовного матеріалу, вміння визначати труднощі правопису. Виховувати самостійність. […]...
- Закінчення дієслів 2-ї особи теперішнього і майбутнього часів Тема. Закінчення дієслів 2-ї особи теперішнього і майбутнього часів. (Вправи 368-373.) Мета. Провести дослідження особових закінчень дієслів 2-ї особи теперішнього і майбутнього часу і скласти таблицю особових закінчень цих дієслів. Розвивати навички дослідницької діяльності, вміння визначати труднощі правопису. Виховувати вміння співпрацювати, знаходити спільні рішення. Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- ПРАВОПИС ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕНЬ ДІЄСЛІВ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ДІЄСЛОВО & 42 ПРАВОПИС ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕНЬ ДІЄСЛІВ Що треба знати про написання закінчень дієслів 1 – ої особи теперішнього і майбутнього часу? 299. Попрацюйте разом! 1. Розгляньте таблицю. Особа, число Питання Теперішній Майбутній Теперішній Майбутній 1-ша Що роблю? Веду, Вестиму, Раджу, Радитиму, Особа Сію Сіятиму Стою Стоятиму Однини […]...
- Урок розвитку мовлення. Дієслова майбутнього часу. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами. (Вправи 295-298) Тема. Дієслова майбутнього часу. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами. (Вправи 295-298). Мета. Закріпити вміння учнів розпізнавати дієслова майбутнього часу, ознайомити з особливостями змінювання дієслів у майбутньому часі. Обладнання: Додаток 2, мовний матеріал, таблиця “Змінювання дієслів майбутнього часу”. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. 1. Вправа “Нагадай мені”. – Як […]...
- ДІЄСЛОВА І і ІІ ДІЄВІДМІН. ДІЄВІДМІНЮВАННЯ ДІЄСЛІВ ТЕПЕРІШНЬОГО Й МАЙБУТНЬОГО ЧАСУ Мета: – навчальна: повторити й поглибити знання семикласників про дієслова І і ІІ дієвідмін; удосконалювати загальнопізнавальні вміння визначати належність дієслів до певної дієвідміни; сприяти зміцненню навичок правильного написання їх особових закінчень; редагувати деформовані тексти; – розвивальна: розвивати творчі вміння використовувати дієслова І і ІІ дієвідмін у зв’язних висловлюваннях; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу […]...
- ПОБУДОВА РЕЧЕНЬ З ДІЄСЛОВАМИ РІЗНИХ ОСОБОВИХ ФОРМ ТЕПЕРІШНЬОГО І МАЙБУТНЬОГО ЧАСУ Мета: вчити учнів вживати дієслівні форми теперішнього і майбутнього часу в реченнях і зв’язних висловлюваннях; розвивати уважність, спостережливість; виховувати працелюбність. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Прочитайте, поясніть зміст, спишіть. Дієслова підкресліть, визначте їх особу, час, число. Закінчення виділіть, поясніть написання. 1) У сусіда ума не позичиш. […]...
- Дієслова теперішнього часу. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами. (Вправи 290-294) Тема. Дієслова теперішнього часу. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами. (Вправи 290-294). Мета. Закріпити вміння учнів розпізнавати в усному і писемному мовленні дієслова теперішнього часу; ознайомити школярів зі змінюванням дієслів за особами і числами; виробляти вміння розрізняти особу і число дієслова. Обладнання: таблиця змінювання дієслів теперішнього часу, індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація […]...
- Дієслова І і II дієвідмін. Дієвідмінювання дієслів теперішнього й майбутнього часу МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ ДІЄСЛОВО & 9 Дієслова І і II дієвідмін. Дієвідмінювання дієслів теперішнього й майбутнього часу Дієвідмінюванням називається зміна дієслова за особами та числами. За особовими закінченнями дієслів теперішнього часу недоконаного виду й майбутнього часу доконаного виду розрізняємо два типи дієвідмінювання – першу та другу дієвідміни. Дієслова минулого часу за особами не змінюються. 77 1. […]...
- Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами Тема. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами. (Вправи 353-357). Мета. Ознайомити учнів зі змінюванням дієслів за особами у майбутньому часі, виробляти вміння розрізняти час, особу і число дієслів. Розвивати вміння давати самооцінку своїй діяльності. Виховувати готовність долати навчальні труднощі. Обладнання: диск до підручника, таблиця “Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами”, зображення […]...
- Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами Тема. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами. (Вправи 348-352). Мета. Ознайомити учнів зі змінюванням дієслів за особами у теперішньому часі, виробляти вміння розрізняти особу і число дієслів. Розвивати увагу, вміння критично оцінювати свою роботу. Виховувати любов до книги. Обладнання: таблиця “Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами”, стенд із найулюбленішими книгами учнів, […]...
- Дієвідмінювання дієслів теперішнього часу і простої форми майбутнього часу – Дієслово МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Дієслово Дієвідмінювання дієслів теперішнього часу і простої форми майбутнього часу Дієвідміна Особа Однина Множина І 1 ( на )пиш-У Пол-Ю Працю-Ю ( на )пиш-Емо Пол-Емо Працю-Ємо 2 ( на )пиш-Еш Пол-Еш Працю-Єш ( на )пиш-Ете Пол-Ете Працю-Єте 3 ( на )пиш-Е Пол-Е Працю-Є ( на )пиш-Уть Пол-Ють Працю-Ють II 1 ( по )бач-У […]...
- Дієслова теперішнього часу. Визначення особи й числа дієслів теперішнього часу Урок 91 Тема. Дієслова теперішнього часу. Визначення особи й числа дієслів теперішнього часу Мета: вдосконалювати вміння дітей розпізнавати дієслова теперішнього часу в усному і писемному мовленні, ознайомити із змінюванням дієслів за особами і числами, формувати вміння розрізняти особу і число дієслова; розвивати мовні вміння дітей; виховувати вміння бачити прекрасне у природі і захоплюватися ним, смак […]...
- Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за родами (в однині) і числами. (Вправи 310-314) Тема. Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за родами (в однині) і числами. (Вправи 310-314). Мета. Закріпити знання з правопису ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу; ознайомити учнів зі змінюванням дієслів минулого часу за родами і числами. Обладнання: прислів’я і приказки, таблиця почуттів. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання […]...
- Змінювання дієслів минулого часу за родами і числами Тема. Змінювання дієслів минулого часу за родами і числами. (Вправи 385-389). Мета. Закріпити знання з правопису ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу; ознайомити учнів зі змінюванням дієслів минулого часу за родами і числами та із суфіксами дієслів минулого часу. Збагачувати словниковий запас учнів дієсловами-синонімами. Виховувати почуття прекрасного. Обладнання: роздатковий матеріал, ілюстрації до тексту […]...
- Теперішній час. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами й числами ДІЄСЛОВО Теперішній час. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами й числами 336. Прочитайте вірш Анатолія Камінчука. На кручах сивого Дніпра Стоїть столиця наша – Київ. Квітує свічками каштан, На храмах грає позолота. Ось Володимир, ось Богдан, Он сяють Золоті ворота. Летить у небі голуб-птах, Над ним хмарки, немов пір’їни, Й тріпоче синьо-жовтий стяг, Як вільне […]...
- Побудова речень із дієсловами теперішнього й майбутнього часу ДІЄСЛОВО Побудова речень із дієсловами теперішнього й майбутнього часу 349. Прочитайте текст, розкриваючи дужки. Перекажіть. На узліссі горять, палають, аж світяться своїм якимось казковим світлом незліченні квіти іван-чаю, найцікавішої тайгової рослини. (Рости) іван-чай великими купинами, (займати) цілі галявини. Особливо любить обгорілі місця. Скільки то бджоли з нього меду (наносити)! Та цікавить він ще й своєю […]...
- БУКВИ Е, И В ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ДІЄСЛІВ І ТА ІІ ДІЄВІДМІН Мета: – навчальна: поглибити знання семикласників щодо правопису особових закінчень дієслів І і ІІ дієвідмін; сприяти зміцненню навичок визначення дієвідміни дієслів, правильно писати й пояснювати орфограми в особових закінченнях дієслів; – розвивальна: розвивати творчі вміння використовувати дієслова І і ІІ дієвідмін у власних висловлюваннях; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного матеріалу виховувати бережливе ставлення до флори […]...
- Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами ДІЄСЛОВО & 44. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами Хай буде книга, як насущний хліб Григорій Корнієнко 348. 1. Прочитай і відгадай загадку. Які слова допомогли тобі здогадатися, про що в ній ідеться? Люди їх з дитинства знають, Дружать з ними так давно! На папері засівають, Як добірнеє зерно. Віктор Терен 2. Знайди […]...
- Майбутній час. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами й числами ДІЄСЛОВО Майбутній час. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами й числами 341. Прочитайте скоромовки. Повправляйтесь у їх вимові. На столі стоїть сільниця, у сільниці – сіль. Ходить посмітюха по смітті з маленькими посмітюшенятами. Рано коваль встав, сталь кував, сталь перевиковував, та не перекував. Усіх скоромовок не перескоромовиш, не перевискоромовиш. – Випишіть дієслова. Визначте їх час. […]...
- Частини мови. Дієслово. Часові форми дієслів Тема. Частини мови. Дієслово. Часові форми дієслів. (Вправи 436-440). Мета. Повторити вивчене про дієслово, формувати навички грамотного письма ненаголошених закінчень дієслів. Розвивати уяву, логічне мислення. Пробуджувати бажання дружити, допомагати друзям. Обладнання: таблиця правопису особових закінчень дієслів, роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх […]...
- Вимова і правопис дієслів на Тема. Вимова і правопис дієслів на – ся (-сь). (Вправи 390-395). Мета. Ознайомити учнів із особливостями дієслів на – ся (-сь). Розвивати навички вимови і правопису дієслів на – ся (-сь) Виховувати дбайливе ставлення до менших. Обладнання: роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми […]...
- Bildung des Präsens (Утворення дієслів теперішнього часу) – Präsens. Теперішній час – Das verb. Дієслово Німецька мова Das verb. Дієслово Präsens. Теперішній час Präsens дієслів вживається: 1. Якщо дія відбувається в даний момент. Der Junge wiederholt die Regel. (Хлопчик повторює правило.) 2. Якщо дія постійно повторюється. Jeden Tag geht er in die Schule. (Кожного дня він ходить до школи.) 3. Для вираження майбутнього часу при наявності уточнень (bald, in einigen […]...
- Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами ДІЄСЛОВО & 45. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами Чом ти, жайворонку, рано з вирію вилітав? З народного 353. 1. Розглянь малюнок і прочитай (проспівай) веснянку. Який настрій вона створює? – Чом ти, жайворонку, рано з вирію вилітав? Іще по гороньках сніженьки лежать, ще по долинах криженьки стоять. – Ой, коли пора прийшла, […]...
- Вправи на визначення роду дієслів минулого часу Урок 100 Тема. Вправи на визначення роду дієслів минулого часу Мета: формувати вміння визначати рід дієслів минулого часу; розвивати навички грамотного письма; виховувати інтерес і шанобливе ставлення до традицій українського народу і його минувшини. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання (вправа 140) II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання. Розподільний диктант – Запишіть у перший […]...
- Дієслова майбутнього часу Урок 92 Тема. Дієслова майбутнього часу Мета: з’ясувати, чи мають дієслова майбутнього часу такі ж граматичні ознаки, що й дієслова теперішнього часу, вчити змінювати дієслова майбутнього часу за числами та особами, визначити особливості змінювання складної форми дієслів майбутнього часу, вчити визначати число та особу дієслів майбутнього часу; розвивати уважність, спостережливість; виховувати працелюбність. Обладнання: картки індивідуального […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 156-160). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду на – а, – я. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило. Розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: таблиця закінчень іменників жіночого роду на – а, – […]...
- Правопис відмінкових закінчень іменників у множині Тема. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині. (Вправи 178-182). Мета. Показати особливості відмінювання іменників у множині. Вчити визначати відмінки іменників, вжитих у множині. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати допитливість. Обладнання: диск до підручника, таблиці відмінювання іменників у множині, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх […]...
- Вимова та правопис закінчень Тема. Вимова та правопис закінчень – ій у прикметниках жіночого роду в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 258-262). Мета. Вчити учнів розрізняти форми прикметників жіночого роду в давальному і місцевому відмінках однини, правильно вимовляти і писати ці форми у реченнях. Розвивати мовленнєві навички. Виховувати любов до рідного краю, повагу до народних звичаїв і традицій. […]...
- Аналіз диктанту. Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини Тема. Аналіз диктанту. Правопис закінчень іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі в орудному відмінку однини. (Вправи 166-171). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду з нульовим закінченням у початковій формі. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило; розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Урок 38. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини; формувати вміння й навички доцільно використовувати у мовленні знання про правопис цих іменників у давальному і місцевому відмінках; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду на Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини. (Вправи 121-124). Мета. Ознайомити учнів із особливостями закінчень жіночого роду на – а (-я) в родовому відмінку однини; формувати вміння пояснювати правопис закінчень іменників жіночого роду в цій формі за допомогою вивченого правила. Обладнання: зображення зимової природи, мовний матеріал. Хід уроку […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Урок 36. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО І ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів з вимовою і правописом іменників жіночого і чоловічого роду в орудному відмінку однини; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...