Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ
Урок № 7
Тема: Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях
Мета: повторити вивчене про прикметник, його граматичні ознаки (рід, число, відмінок); формувати вміння й навички правильного вживання голосних у відмінкових закінченнях прикметників; розвивати культуру усного й писемного мовлення, естетичні почуття, смак до точного та влучного слова, збагачувати словниковий запас учнів.
Тип уроку: урок повторення вивченого.
Обладнання: підручник.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього
Робота біля дошки.
Записати речення, підкреслити в них іменники. Визначити рід, число, відмінок кожного з іменників. Вказати іменники-власні назви.
На святе Благовіщення сонце радісно вставало. (А. Казка.) У небесах сузір’я Лева нам світить на Чумацький шлях. (Д. Чередниченко.) Наш Київ Золоті розкрилює ворота. (М. Рильський.) Де Почайна шуміла, лиш струмок між горбами тулиться. (Л. Забашта.)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Повторення ключових питань.
Бесіда.
– Яка частина мови називається прикметником?
– Яка роль прикметників у мовленні?
– Як змінюються прикметники?
–
ІV. Виконання вправ на повторення.
Робота біля дошки.
Записати речення, визначити в них прикметники. З’ясувати рід, число та відмінок кожного прикметника.
В орача руки чорні, зате хліб білий. Білі руки чужу роботу люблять. Мак чорний, та смачний, а редька біла, та гірка. Солодка морква, та в сусідовому городі. У доброго господаря і соломинка не пропаде. Материна хата краща чужої палати. Від поганого коріння не жди доброго насіння. І на здоровій яблуні гнилі яблука бувають. До сухої криниці не йдуть пити водиці.
Народна творчість.
Робота з підручником.
Виконання вправи 53 (усно).
Виконання вправи 54 (письмово).
Переписати речення, на місці крапок уставляючи пропущені літери. Прикметники підкреслити, визначити відмінок кожного. Відмінкові закінчення прикметників виділити.
Краще полюбити стар… орла, ніж молод… сову. Велик.. риба у глибок… воді плаває. Вівсян.. каша сама себе хвалить, а гречан.. хвалять люди. Краще пташці на зелен.. вітці, як у багача в золот… клітці.
Народна творчість.
Навчальний диктант.
Підкреслити прикметники, визначити рід, число, відмінок кожного. Виділити відмінкові закінчення прикметників.
Для нашої сонячної землі жовтий і синій кольори є і були найбільш підхожі. Це розумів простий народ. Тому він вимальовував свої хати в синє та жовте. Поєднання цих двох кольорів цілком відповідає народному смаку.
Рідну природу українці бачили саме в жовтій і блакитній барвах. Бачили золоте поле, синє небо, синє море й ріки з жовтими очеретами й рудими скелями, сині гори. (За К. Широцьким; 60 сл.)
V. Підбиття підсумків уроку.
VІ. Домашнє завдання.
Вправа 56 (ІІ).
Related posts:
- Іменник. Іменники, що означають назви істот і неістот. Голосні у відмінкових закінченнях ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 5 Тема: Іменник. Іменники, що означають назви істот і неістот. Голосні у відмінкових закінченнях Мета: повторити вивчене про іменник як частину мови, його основні граматичні ознаки (рід, число, відмінок, три відміни), особливості відмінкових закінчень; удосконалювати навички правильно виділяти відмінкові закінчення іменників; визначати іменники – назви істот і неістот, […]...
- ПРИКМЕТНИК. ГОЛОСНІ У ВІДМІНКОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ПРИКМЕТНИКІВ ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ §3. ПРИКМЕТНИК. ГОЛОСНІ У ВІДМІНКОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ПРИКМЕТНИКІВ 24. Прочитайте вірш. Визначте в його тексті прикметники, поставте до кожного з них питання. Від якого слова ви ставили питання до прикметника? ОСІННЯ ВИШИВАНКА Вишивають сірі журавлі Дощового неба скатертину. Вітерець безжальний до землі Жовту нахиляє горобину. Оселився дощик на гіллі, Облітає айстра […]...
- ІМЕННИК. ГОЛОСНІ У ВІДМІНКОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ІМЕННИКІВ ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ §2. ІМЕННИК. ГОЛОСНІ У ВІДМІНКОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ІМЕННИКІВ 14. Прочитайте. Визначте в тексті іменники, до кожного поставте питання. Що означає іменник? Ліс золотиться листям дерев. Намистинками розсипалися по кущах різнокольорові ягідки. Після дощика із землі вилазять гриби. На старих пеньках красуються тонконогі опеньки. Розсипалися по галявинах підосичники, сироїжки, запашні рижики. Особливо […]...
- Відмінювання прикметників у множині. Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників у множині Урок 69 Тема. Відмінювання прикметників у множині. Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників у множині Мета: ознайомити дітей із системою відмінювання прикметників у множині, її особливостями, вчити вживати різні відмінкові форми прикметників у множині; розвивати вміння вживати на письмі закінчення прикметників, орієнтуючись на кінцевий приголосний основи; виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання: тлумачні словники. […]...
- ВПРАВИ НА ВЖИВАННЯ РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМ ПРИКМЕТНИКІВ Мета: закріплювати вміння учнів визначати відмінок прикметників у реченні за питаннями, закінченням та відмінком іменника; розвивати мовленнєве чуття; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати уважність, старанність, наполегливість. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 215, с. 96) – Прочитайте записані прислів’я. – Які закінчення ви вставили замість крапок? – Поясніть написання […]...
- ПОБУДОВА СПОЛУЧЕНЬ СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ПРИКМЕТНИКАМИ В РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМАХ, ВВЕДЕННЯ ЇХ У ТЕКСТ Урок 54. ПОБУДОВА СПОЛУЧЕНЬ СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ПРИКМЕТНИКАМИ В РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМАХ, ВВЕДЕННЯ ЇХ У ТЕКСТ Мета: закріплювати вміння учнів визначати відмінок прикметників у реченні за питаннями, закінченням та відмінком іменника; розвивати мовленнєве чуття; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність, старанність, наполегливість у вивченні рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Всі за парти […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ВМІНЬ УЖИВАТИ В МОВЛЕННІ ПРИКМЕТНИКИ В РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМАХ Мета: вдосконалювати вміння учнів визначати відмінок прикметників за закінченням і формою іменника; розвивати аналітичні вміння; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Сіроокі дівчатка, Ясноокі хлоп’ята, Заспокойтеся, сядьте, Час вже починати. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Каліграфічна хвилинка Зз Рр Пп зв ри пт Звірі – в хащах лісових, Риби – в водах річкових, Птиці […]...
- Аналіз диктанту. Спостереження за зміною закінчень прикметників у різних відмінкових формах Тема. Аналіз диктанту. Спостереження за зміною закінчень прикметників у різних відмінкових формах. (Вправи 224-228). Мета. Вчити спостерігати за змінюванням закінчень прикметників у різних відмінкових формах. Тренувати вміння визначати рід, число і відмінок прикметників за родом, числом і відмінком зв’язаних з ними іменників. Розвивати мовлення учнів, збагачувати їхній словник. Виховувати бережне ставлення до краси довкілля. Обладнання: […]...
- Відмінювання дієприкметників. Голосні в закінченнях дієприкметників Тема: Відмінювання дієприкметників. Голосні в закінченнях дієприкметників. Мета: Пояснити особливості відмінювання дієприкметників, формувати вміння визначати їх відмінки в реченнях, ставити дієприкметники в потрібній відмінковій формі, правильно писати відмінкові закінчення дієприкметників; виховувати любов до природи та до рідної пісні; розвивати увагу, логічне мислення, удосконалювати навички такої мисленнєвої дії, як порівняння, збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів. […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА ТЕМОЮ “ПРИКМЕТНИК” Мета: перевірити вміння учнів визначати рід і число прикметників, узгоджувати прикметники з іменниками, визначати відмінок прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Вікторина “Прикметник” – Яка частина мови називається прикметником? – Як змінюються прикметники? – З якою частиною мови […]...
- Прикметник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Якісні, відносні та присвійні прикметники І СЕМЕСТР ПРИКМЕТНИК Урок № 41 Тема: Прикметник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Якісні, відносні та присвійні прикметники Мета: поглибити знання про прикметник як частину мови, формувати вміння визначати рід, число та відмінок прикметників, дати відомості про поділ прикметникі на групи за значенням, формувати вміння розрізняти якісні, відносні та присвійні прикметники, пояснити причини переходу […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА ТЕМОЮ “ПРИКМЕТНИК” Урок 63. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ І ВМІНЬ ЗА ТЕМОЮ “ПРИКМЕТНИК” Мета: перевірити вміння учнів визначати рід і число прикметників, узгоджувати прикметники з іменниками, визначати відмінок прикметників; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 212 (2), […]...
- Правопис відмінкових закінчень іменників у множині Тема. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині. (Вправи 178-182). Мета. Показати особливості відмінювання іменників у множині. Вчити визначати відмінки іменників, вжитих у множині. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати допитливість. Обладнання: диск до підручника, таблиці відмінювання іменників у множині, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх […]...
- Іменник. Прикметник ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 5 Тема. Іменник. Прикметник Мета: повторити відоме учням про іменники й прикметники; формувати вміння школярів розпізнавати ці частини мови у реченнях, визначати їх граматичні ознаки, правильно писати відмінкові закінчення; виховувати любов до природи. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ ІІI. […]...
- ПРИКМЕТНИК Повторення вивченого в початкових класах § 2. ПРИКМЕТНИК Пригадаймо 1. Яку частину мови називають прикметником? 2. Як змінюються прикметники? І Прочитайте текст. Знайдіть прикметники, за допомогою яких змальовано дівчину та рослину. Яку роль відіграють прикметники в тексті? КАЛИНА То було дуже давно. В одному селі жила красива дівчина, яку звали Калина. Струнка, з довгою косою. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Спостереження за зміною закінчень у різних відмінкових формах. (Вправи 182-186) Тема. Аналіз контрольної роботи. Спостереження за зміною закінчень у різних відмінкових формах. (Вправи 182-186). Мета. Закріпити вміння визначати відмінок прикметників у реченнях за питаннями, закінченням та відмінком іменника; удосконалювати навички вживання прикметників у реченні у тій формі, якої вимагають зв’язані з ними іменники. Обладнання: мовний матеріал, загадки, кросворд, книга В. Нестайка “Казкові пригоди і таємниці”. […]...
- ВПРАВИ НА ВЖИВАННЯ РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМ ПРИКМЕТНИКІВ У МНОЖИНІ Мета: вчити учнів відмінювати прикметники у множині; формувати правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Прочитайте, поясніть зміст. Прикметники у називному відмінку множини спишіть разом з іменниками, від яких вони залежать. Придумайте […]...
- Прикметник як частина мови МОРФОЛОГІЯ І ОРФОГРАФІЯ ПРИКМЕТНИК §23. Прикметник як частина мови 199. Спишіть уривок із вірша Дмитра Луценка, вставляючи пропущені букви. Підкресліть прикметники. Скажіть, за якими ознаками ви їх розпізнали. Пр..йшла до нас морозяна з..ма, В гаях білястим снігом вкрила віти. Та соня..ним безсмертникам дарма – Немов ж..ві, стоять і досі квіти. Д. Луценко Безсмертники Прикметник (рос. […]...
- Що ми знаємо про іменник і прикметник ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Що ми знаємо про іменник і прикметник 414. Виконайте тестові завдання. 1. Визначте, у якому рядку записані іменники жіночого роду, що стоять в орудному відмінку однини А ніжністю, столом, зими, піччю Б кручею, межею, тишею, стіною В любов, гідністю, тіні, віддаллю Г відданість, радістю, парті, води 2. Визначте, у якому рядку всі прикметники […]...
- Контрольна робота з мовної теми “Іменник. Прикметник” Тема. Контрольна робота з мовної теми “Іменник. Прикметник”. Мета. Перевірити знання і рівень сформованої вмінь, набутих під час опрацювання розділів “Іменник”, “Прикметник”. Обладнання: картки-завдання. Хід уроку I. Організація класу. II. Виконання контрольної роботи з теми. I варіант Вибери правильну відповідь і підкресли або познач її (1 – 4). 1. Іменники змінюються за: А) за числами […]...
- Інтегрований урок систематизації і узагальнення знань з теми “Зміна закінчень прикметників у різних відмінкових формах” Тема. Інтегрований урок систематизації і узагальнення знань з теми “Зміна закінчень прикметників у різних відмінкових формах”. (Вправи 234-239). Діалог (перевірна робота). Напередодні проводиться екскурсія в природу на уроці природознавства – до зимового лісу чи парку з метою спостереження за життям дерев взимку. Мета. Закріпити вміння визначати відмінок прикметників у реченнях за питаннями, закінченням або відмінком […]...
- Узагальнюючий урок з теми “Прикметник”. Навчальний переказ Урок 70 Тема. Узагальнюючий урок з теми “Прикметник”. Навчальний переказ Мета: узагальнити знання і вміння учнів з теми “Прикметник”, підготувати їх до контрольної роботи; розвивати мовлення дітей; виховувати вміння співпрацювати у групі. Обладнання: рулетка для гри, картки із завданням. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Виставка книжок-маляток. Вчитель пояснює дітям, що у подальшому їх можна […]...
- Die Deklination der Adjektive. Відмінювання прикметників – Adjektiv. Прикметник Німецька мова Adjektiv. Прикметник Die Deklination der Adjektive. Відмінювання прикметників Відмінювання прикметників залежить від того, чи є перед іменником артикль або займенник. Якщо супровідне слово ясно визначає відмінок, рід або число, то прикметник приймає закінчення – е або – en: Der letzte Roman dieses berühmten Schriftstellers hatte einen großen Erfolg. (Останній роман цього видатного письменника […]...
- Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників у множині. (Вправи 210-212) Тема. Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників у множині. (Вправи 210-212). Мета. Вчити школярів правильно вимовляти і вживати на письмі закінчення прикметників, орієнтуючись на кінцевий приголосний основи. Обладнання: експозиція дитячих квітів-розмальовок, таблиця “Почуття”, таблиця-ватман “Словничок”. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. 1. Вправа “Крісло автора”. Діти зачитують твори про мамині (бабусині) […]...
- Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні Урок 49 Тема. Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні Мета: проаналізувати знання, уміння та навички, виявлені учнями під час контрольної роботи; актуалізувати знання про прикметник і його значення у мовленні; розвивати вміння порівнювати мовні явища; виховувати любов до художнього мовлення. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Актуалізація […]...
- Іменник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 15 Тема: Іменник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Мета: систематизувати здобуті учнями в попередніх класах знання про іменник як частину мови, удосконалювати вміння розпізнати іменники, визначати його морфологічні ознаки, з’ясовувати синтаксичну роль; розвивати логічне мислення, усне й писемне мовлення; виховувати любов до природи. Тип уроку: комбінований урок (повторення вивченого; […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ Урок 44. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ Мета: проаналізувати типові помилки, допущені під час виконання перевірної роботи, працювати над їх усуненням; поглибити знання учнів про прикметник, його значення у мові та мовленні; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ І знову дзвоник […]...
- ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 58 ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 58 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 195, с. 100) – Прочитайте записані речення. – Які букви ви вставили замість крапок? – Поясніть написання закінчень прикметників. – У якому відмінку прикметники чоловічого і середнього роду можуть мати дві форми? (У місцевому відмінку) – Наведіть приклади з вправи. (На величезному – на величезнім; […]...
- Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні. (Вправи 151-154) Тема. Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні. (Вправи 151-154). Мета. Закріпити в учнів поняття про прикметник як частину мови, про його роль у мовленні; розвивати мовлення; виховувати любов до природи. Обладнання: мовний матеріал, прислів’я, малюнки годівничок та птахів, таблиця-ватман “Словничок”. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього […]...
- ВПРАВИ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКА ПРИКМЕТНИКА Урок 53. ВПРАВИ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКА ПРИКМЕТНИКА У РЕЧЕННІ Мета: формувати вміння визначати у процесі виконання навчальних вправ відмінки прикметників за відмінками іменників; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 178, с. 93) – Визначте тип списаного вами тексту. […]...
- Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником Урок 63 Тема. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником Мета: систематизувати знання учнів про прикметник як частину мови, ознайомити зі схемою морфологічного аналізу прикметника, вдосконалювати вміння визначати рід, число і відмінок прикметників; розвивати вміння вживати прикметники для всебічної характеристики предмета; виховувати почуття товариськості. Обладнання: картки індивідуального […]...
- Аналіз контрольної роботи. Закріплення вивченого про прикметник. (Вчитель добирає матеріал до уроку самостійно.) Тема. Аналіз контрольної роботи. Закріплення вивченого про прикметник. (Вчитель добирає матеріал до уроку самостійно.) Мета. Зробити аналіз перевірної роботи з теми “Іменник”, “Прикметник”; закріпити знання і вміння з теми “Прикметник”. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. Вчитель повідомляє результати виконаної роботи. Відзначає учнів, які не зробили жодної помилки в […]...
- Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменниками Урок 53 Тема. Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменниками Мета: продемонструвати учням тісний морфологічний зв’язок прикметника та іменника, вчити визначати рід і число прикметника за іменником, вчити змінювати прикметник за числами й родами, узгоджувати прикметник з іменником у реченні і словосполученні за їх морфологічними ознаками; розвивати вміння будувати зв’язну розповідь на граматичну […]...
- Закріплення вмінь уживати прикметники в мовленні в різних формах, використовувати прикметники з описовою метою Урок 59 Тема. Закріплення вмінь уживати прикметники в мовленні в різних формах, використовувати прикметники з описовою метою Мета: вчити відмінювати прикметники, вживати його в мовленні в різних формах, узгоджуючи з іменником в роді, числі й відмінку; розвивати мовлення дітей, уміння вживати прикметники у мовленні з описовою метою; виховувати старанність, наполегливість у навчанні, бажання вчитися. Обладнання: […]...
- СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗАКІНЧЕННЯМИ ПРИКМЕТНИКІВ У РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМАХ. СКЛАДАННЯ ОПИСУ ЗОВНІШНОСТІ ЛЮДИНИ ЗА ОПОРНИМИ СЛОВАМИ Мета: закріплювати вміння учнів визначати відмінок прикметників у реченні за питаннями, закінченням та відмінком іменника; розвивати вміння вживати прикметники у мовленні з описовою метою; виховувати уважність, старанність, наполегливість у вивченні рідної мови. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Всі за парти ми сідаємо, До роботи приступаємо. Щоб помилок уникати, Треба пильність розвивати! II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- Використання прикметників в описах пейзажу Тема. Використання прикметників в описах пейзажу. (Вправи 244-247). Мета. Розвивати уміння дітей визначати рід, число та відмінок прикметників за закінченнями та формою іменників, з якими зв’язані прикметники. Збагачувати активний словниковий запас учнів. Удосконалити уміння учнів використовувати прикметники в описі, уміння робити висновки. Виховувати спостережливість, любов до природи. Обладнання: малюнки зимової природи, мовний матеріал, підручник, зошит. […]...
- ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКІВ ПРИКМЕТНИКІВ ЗА ВІДМІНКАМИ ІМЕННИКІВ Мета: формувати в учнів уміння визначати під час виконання навчальних вправ відмінки прикметників за відмінками іменників; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного краю. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 118) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що відмінок прикметників […]...
- Вправи на визначення відмінка прикметників у реченні за відмінком іменника Урок 58 Тема. Вправи на визначення відмінка прикметників у реченні за відмінком іменника Мета: продемонструвати учням тісний морфологічний зв’язок прикметника з іменником, вчити визначати відмінок прикметника у реченні за допомогою відмінкової форми іменника; розвивати мовні вміння, словарний запас учнів; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. […]...
- БУКВИ Е, И В ОСОБОВИХ ЗАКІНЧЕННЯХ ДІЄСЛІВ І ТА ІІ ДІЄВІДМІН Мета: – навчальна: поглибити знання семикласників щодо правопису особових закінчень дієслів І і ІІ дієвідмін; сприяти зміцненню навичок визначення дієвідміни дієслів, правильно писати й пояснювати орфограми в особових закінченнях дієслів; – розвивальна: розвивати творчі вміння використовувати дієслова І і ІІ дієвідмін у власних висловлюваннях; – виховна: за допомогою мовленнєво-комунікативного матеріалу виховувати бережливе ставлення до флори […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ З ОСНОВОЮ НА М’ЯКИЙ ПРИГОЛОСНИЙ В ОДНИНІ ТА МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням прикметників в однині та множині з основою на м’який приголосний; вчити зіставляти і розрізняти відмінкові закінчення прикметників з орієнтацією на м’який приголосний основи; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Дзвоник пролунав веселий, Дружно всіх він кличе в клас. Цікаві дії на уроці Пропоную я для вас. […]...