РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 4. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ЇЇ РОЗВ’ЯЗАННЯМ
АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 82. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 4. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ЇЇ РОЗВ’ЯЗАННЯМ
Мета: закріпити навички табличного ділення на 4; навчати застосовувати отримані знання під час розв’язання прикладів і задач; удосконалювати обчислювальні навички учнів; розвивати логічне мислення, довільну увагу, пам’ять, мовлення дітей; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього
Завдання 627
– Скільки кілограмів яблук залишилось у мами?
Завдання 628
– Прочитайте записані рівності.
2. Усна лічба
1) Гра “Не скажу!”.
За завданням учителя учні лічать, наприклад, від 1 до 40, а на числа, які діляться на 4, вони говорять: “Не скажу!”. Ці числа учитель записує на дошці. З’являється запис: 4; 8; 12; 16; 20… Потім з кожним із записаних чисел учні називають приклади: 16 : 4 = 4; 20 : 4 = 5 тощо.
2) Робота за таблицею.
Ділене | 28 | 36 | |||
Дільник | 4 | 5 | 4 | ||
Частка | 7 | 4 | 4 | 4 | 8 |
3)
3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
– Яке число “зайве” і чому?
2; 6; 10; 17; 20.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення числа 4.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 96-97)
Завдання 629
1) Коментоване розв’язування прикладів.
2) Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.
3) Учні з місця складають приклади за таблицею і розв’язують їх.
Завдання 630
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план її розв’язання.
1) Скільки кілограмів яблук привезли у дитячий садок?
2) Скільки кілограмів яблук на одному підносі?
Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.
Завдання 631
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 632
Перший стовпчик з коментуванням, решта прикладів – самостійно.
Завдання 633. Усне виконання завдання
Учні складають задачу, яка розв’язувалася б так:
1) 4 • 5 = 20 (кг)
2) 20 + 17 = [ ] (кг)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв’язування та порівняння задач
По? кг 2 кор. 4 кг По 4 кг 2 кор. ? кг
– Чим схожі задачі? Чим різняться?
2.Обчислення значень виразів
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
1) Завдання 634*.
Є шматок шовку завдовжки 8 м. Як, не користуючись метром (чи іншою міркою довжини), відрізати від нього 6 м? (8 : 2 = 4; 4 : 2 = 2, тобто відрізати 8 – 2 = 6.)
2) У змаганнях з бігу Іванко, Павлик і Дмитрик посіли перші три місця (1-ше, 2-ге, 3-тє). Яке місце посів кожен з хлопчиків, якщо Павлик посів не друге і не третє місце, а Дмитрик – не третє?
Відповідь:
Іванко | Павлик | Дмитрик | |
1 | – | + | – |
2 | – | – | + |
3 | + | – | – |
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 97, завдання 635; 636.