Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса

СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ

УРОК № 19

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса

Мета: ознайомити учнів із правилами написання листів, підписування конвертів; формувати вміння та навички правильно визначати зміст та композицію листа, вибирати потрібні слова і словосполучення, правильно писати адресу на конверті; виховувати мовленнєву культуру учнів.

Обладнання: підручник, поштові конверти.

ХІД УРОКУ

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка домашньої вправи.

2. Робота біля дошки.

Завдання: записати

речення, зробити синтаксичний розбір, назвати звертання й однорідні члени речення.

Я так люблю тебе, мій рідний краю, красу твоїх степів і гір.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Слово вчителя.

У людей завжди була потреба спілкуватися між собою, ділитися своїми думками, враженнями, почуттями. Добре, коли друг поруч, а якщо він далеко? Тоді ми пишемо листи. Листування – один із видів письмового спілкування.

Лист – це написаний текст, призначений для спілкування на відстані з метою повідомити кому-небудь

про щось.

2. Колективна робота.

Завдання: прочитати текст, записаний на дошці. Чи приємно було б вам одержати подібний лист? Виправте помилки.

Писав із табора Василько:

“Нових у мене друзів стільки!

Я, мамо, добре відпочився!

І опильсинів тут наївся.

І накупався, як ніколи…

Пиши. Вітаєм. Я й Микола”

А мама так йому писала:

“Без тебе дома скучно стало.

Але тобі на користь море

І ми зустрінемося скоро.

Ти молодець, що “відпочився”,-

Коли б ще грамоти навчився!”

(За Л. Гордєєвою.)

3. Робота з таблицею “Як складається лист”.

Підручник, с. 72.

PS – постскриптум – після написаного.

4. Слово вчителя.

У кожного автора листа свій почерк, свій стиль, своя манера. Та всі вони повинні дотримуватись єдиних вимог.

Давайте ознайомимося з пам’яткою “Основні правила листування” (підручник, с. 73).

5. Робота за підручником.

Вправа 164 (усно).

6. Слово вчителя.

Конверт повинен бути оформлений грамотно, охайно. На ньому не слід робити зайвих написів, малюнків.

Адресат – це той, хто отримує лист. Прізвище, ім’я, по батькові адресата пишеться повністю, у формі називного відмінка.

Адресант – це той, хто відправляє лист. На конверті пишеться прізвище адресанта у формі називного відмінка та ініціали.

7. Колективна робота.

Завдання: розглянути підписаний конверт.

Вправа 165.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, вправа 168. Написати листа і підписати конверт.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Розвиток зв’язного мовлення. Лист. Адреса