Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-розповідь на основі власного досвіду

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

УРОК № 28

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-розповідь на основі власного досвіду

Мета: навчити школярів складати твори-розповіді на основі власного досвіду, з’ясувати особливості тексту-розповіді, розвивати усне мовлення учнів; виховувати мовленнєву культуру учнів.

Обладнання: підручник.

ХІД УРОКУ

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Бесіда.

– Які типи мовлення ви знаєте?

Що таке опис?

– Що лежить в основі роздуму?

– Яке питання можна поставити до тексту розповіді?

– Якою є загальна схема розповіді? (початок дії, розвиток дії, кінець події або зав’язка, кульмінація, розв’язка).

2. Повторення матеріалу про мовні засоби зв’язку речень у тексті.

Запитання до учнів.

– Які слова найчастіше вживаються у розповіді, вказуючи на послідовність виконання дій? а на здійсненність подій?

IV. ПІДГОТОВЧА РОБОТА

1. Робота за підручником.

Вправа 226.

2. Робота з пам’яткою “Як працювати над розповіддю”. Підручник, с. 103.

V. РОБОТА НАД ТВОРАМИ-РОЗПОВІДЯМИ

1.

Знайомство з темами творів-розповідей.

Підручник, вправа 227.

2. Вибір теми, індивідуальна робота учнів над планами творів.

3. Допомога вчителя слабо підготовленим учням.

4. Коректування планів.

5. Складання учнями твору.

6. Зачитування двох-трьох творів і рецензування їх учнями.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, § 26, скласти твір-розповідь.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Розвиток зв’язного мовлення. Усний твір-розповідь на основі власного досвіду