УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 20. ГОВОРІННЯ. ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМУ З ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ

ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ

Урок № 33

УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 20. ГОВОРІННЯ. ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМУ З ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ

Мета: удосконалювати вміння та навички усно переказувати текст, доповнювати його власними міркуваннями; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, критичне мислення, пам’ять, творчі й організаторські здібності, збагачувати словниковий запас; виховувати самостійність, почуття відповідальності за своє майбутнє.

Внутрішньо-предметні

зв’язки: синтаксис (текст), лексикологія, стилістика.

Тип уроку: урок розвитку мовленнєвої компетенції (урок говоріння).

ПЕРЕБІГ УРОКУ

I. Мотиваційно-організаційний етап

Ознайомлення учнів з темою і метою уроку

II. Процесуально-діяльнісний етап

Читання тексту

– Прослухайте текст. Визначте стиль мовлення.

Професію юриста по праву вважають однією з найдавніших і найшановніших. Принципи, які сьогодні лежать в основі права будь-якої демократичної країни, знаходили своє віддзеркалення навіть у старогрецькій міфології: богині закону Евномія і помсти – Немезіс вершили суд

над тими, хто посмів робити замах на засади громадського порядку. Сьогодні це безпосередній обов’язок юристів різних спеціальностей. Адвокати і юрисконсульти, прокурори й нотаріуси, судді і слідчі забезпечують виконання законів і підзаконних актів, а також гарантують невідворотність покарання в разі їх недотримання.

Першими професійними юристами були члени Колегії понтифіків у Давньому Римі. Лише декілька століть опісля юриспруденція сформувалася як наука. Уявити собі сучасне життя без величезної армії юристів просто неможливо. Саме вони допомагають нам розібратися в тонкощах правових процедур. Окрім роботи в правоохоронних органах, судових інстанціях, навчальних закладах, юристи прямують у сферу охорони авторських прав, аналізу стану ринку на предмет несумлінної конкуренції і т. ін.

Професія юриста – це, перш за все, значний рівень відповідальності. У руках фахівця іноді долі людей, підприємств і навіть держав. Незважаючи на те, що з коленим роком число абітурієнтів, які бажають здобути цю професію, стає все більше, кваліфікованих і умілих співробітників з них виходить не так-то багато.

У професії юриста чимало позитивних моментів. У першу чергу, звичайно, можливість “перетворити світ”, зробити його кращим, безпечнішим. Багатьом фахівцям це приносить моральне задоволення. Проте слід пам’ятати, що боротьба за справу не завжди завершується перемогою. Більш того, кожен юрист перебуває під невсипущим контролем вищих інстанцій, громадських організацій, журналістів. Кожна помилка може коштувати дуже дорого.

Здобути професію юриста сьогодні зовсім не складно. Головне – мати до цього справжнє покликання і бути готовим до довготривалої та наполегливої праці. На сьогодні в багатьох вищих навчальних закладах є юридична спеціальність.

В Україні мода на професію юриста прийшла трохи більше десяти років тому, і в короткий термін вона завоювала неабияку популярність. Тисячі молодих людей штурмували пороги юридичних факультетів у надії надалі мати стабільний чималий прибуток і престижну роботу. Минув час, і тепер можна вже з більшою упевненістю констатувати обгрунтованість подібних надій.

Професіонали в юридичній сфері затребувані в різних напрямах бізнесу. Якщо вирішили присвятити себе юриспруденції, то дайте відповідь на одне важливе запитання: юристом у якій сфері ви хочете стати? Можливо, ви здивуєтеся, але є безліч спеціальностей, що можуть зробити одного знавця закону абсолютно несхожим на іншого. Одними з найпоширеніших вважають податкових юристів, корпоративних, банківських, юристів із захисту інтелектуальної власності, юристів, які спеціалізуються на нерухомості та інших. Більше того, кваліфіковані юридичні кадри потрібні у великих страхових компаніях, ріелторських фірмах, – консалтингу, спеціалізованих правових ЗМІ тощо.

Як ми вже писали, назвати себе юристами можуть люди, які опанували абсолютно різні професії: це й слідчі, і прокурори, і помічники прокурорів, і адвокати, і співробітники міліції, судді загальних і арбітражних судів. Зрозуміло, навчальні програми вишів для перерахованих професійних груп значно відрізняються. Для одних, окрім загальних юридичних знань, важливі предмети, що стосуються того напряму, у якому вони планують працювати. Інші повинні до дрібниць знатися на правових і правозахисних питаннях, а ось, наприклад, іноземну мову їм знати не обов’язково. Згідно з професійним довідником про зміст праці юриста список обов’язкових дисциплін включає такі: тлумачення і застосування законів, забезпечення законності в діяльності державних органів, підприємств, установ, посадових осіб і громадян, розслідування і встановлення фактів правопорушень, визначення міри відповідальності і покарання винних, надання населенню юридичної допомоги. Щоб повністю відповідати професійному рівню, юрист повинен знати Конституцію України (а часто і закони інших країн), а ще чинне законодавство, цивільне, трудове, кримінальне, фінансове й адміністративне право, а також методи криміналістики, психологію, логіку, основи економіки, організації праці, виробництва й управління. Відзначимо, що все перелічене стосується лише основних базових знань. Окрім навчання, головне, на що слід звернути увагу,- уміння спілкуватися з людьми! Саме робота з людьми є основним обов’язком юриста. Професія юриста відкриє перед вами ті сторони людського буття, які невідомі іншим. Не секрет, що більшість співгромадян схильна сприймати юриста як лікаря, у якого завжди знайдуться ліки від проблем, які їх турбують. Пам’ятайте, краще мати глибокі знання з однієї спеціалізації, аніж поверхневі з решти. Для того щоб стати класним юристом, недостатньо здобути освіту. Необхідний досвід, який напрацьовується роками. Що більше у вас практики, тим дорожче ви вартуєте як спеціаліст (З агітаційних матеріалів).

Складання плану

– Учні складають план тексту.

Орієнтовний план

1. Історія професії.

2. Соціальне значення професії в суспільстві.

3. Унікальність професії.

4. Ризики професії.

5. Шляхи здобуття професії.

Усне переказування тексту

– Перекажіть текст, доповнивши його міркуваннями про цінність досвіду в здобутті кваліфікації в будь-якій професійній сфері.

Усне оцінювання переказу

– Оцініть переказ своїх товаришів за планом:

– Послідовність викладу.

– Зв’язність тексту.

– Повнота відтворення змісту.

– Дотриманість композиції, мовних, стильових особливостей та авторського задуму.

– Якість виконання творчого завдання.

– Наявність логічних зв’язків первинного тексту та доданого фрагменту.

ІІІ. Контрольно-рефлексивний етап

IV. Домашнє завдання (на вибір)

– Написати твір у жанрі ссе за темою “Чим мене приваблює моя майбутня професія”.

– Підготувати промову за темою “Найсучасніша професія”.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 20. ГОВОРІННЯ. ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НА ПРОФЕСІЙНУ ТЕМУ З ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ