УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ

УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД

Урок 38. УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ

Мета: ознайомити учнів із додаванням виду 38 + 52; формувати вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати мислення, вміння виявляти зв’язки, формулювати висновки; викликати інтерес до предмета через гру, логічні завдання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 50-51, завдання 301;302)

Завдання 301

– Скільки всього кілограмів

картоплі посадила господарка?

Завдання 302

– Прочитайте вирази у порядку спадання.

2. Усна лічба

1) Гра “Ромашка”.

УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ

2) Робота з таблицею

Зменшуване

20

39

48

Від’ємник

5

7

9

Різниця

8

9

7

8

7

6

3. Хвилинка каліграфії

– Які числа потрібно закреслити, щоб кожне наступне число було на дві одиниці менше за попереднє?

14; 13; 12; 11; 9; 7.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ

УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як додавати двоцифрові числа на прикладі виразу 38 + 52.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 51)

Завдання 303. Письмове виконання завдання з коментуванням правил

Завдання 304. Колективне опрацювання матеріалу

Особливість прийому додавання для цих випадків полягає в тому, що, додавши одиниці цих двоцифрових чисел, отримаємо 10 (або 1 дес.), а одиниць буде 0.

Завдання 305

Учні знаходять суму 26 + 14 та пояснюють розв’язання.

Завдання 306. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього працюють самостійно, один учень – за закритою дошкою.

Завдання 307. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Після цього учні відповідають на питання: “Скільки всього горіхів у трьох пакетах?”.

Завдання 308. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв’язування задачі

Для шкільної їдальні привезли 34 кг цибулі, а моркви – на 5 кг менше. Скільки всього кілограмів овочів привезли в шкільну їдальню?

– Про що говориться в задачі? (Про овочі.)

– Про які овочі?

– Що нам відомо? (Цибулі 34 кг, а моркви – на 5 кг менше.)

– Яке питання в задачі?

– Чи можемо ми відразу відповісти на питання задачі?

– Чому?

– А чи можемо ми дізнатися, скільки привезли моркви?

– Якою дією: додаванням або відніманням?

– Після цього ми зможемо відповісти на питання задачі?

– Якою дією: додаванням або відніманням?

– Подивіться на дошку і назвіть номер короткого запису, який відповідає завданню. (2)

– Правильно, давайте повторимо умову завдання за коротким записом.

УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ

2. Самостійна робота

УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

– Одне яйце вариться 5 хв. Скільки знадобиться часу, щоб зварити три яйця? (5 хв.)

– Діти збирали осінній букет. У ньому було 5 кленових, 2 дубових, 4 березових і осиковий листки. Зі скількох різних дерев були листки? (4)

– В автобусі їхали 9 пасажирів. На зупинці всі, крім 3 пасажирів, вийшли. Скільки пасажирів залишилося в автобусі? (3)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– З яким прийомом обчислень ознайомилися на уроці?

– Як оцінюєте свою роботу?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 51, завдання 309; 310.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УСНЕ ДОДАВАННЯ ВИДУ 38 + 52. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ