Вправи на сумісні дії. Задачі на зустрічний рух (№№ 715-722)
Тема. Вправи на сумісні дії. Задачі на зустрічний рух (№№ 715-722).
Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії, розв’язувати рівняння; вчити учнів розв’язувати задачі на зустрічний рух.
Обладнання. Таблиці для усних обчислень; схеми задач; план розв’язування задачі.
Зміст уроку
І. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
А) Пояснити розв’язання задачі № 713.
2 оп. – 7 дн. – 294 ст.
1 оп. – 6 дн. – ? ст.
(Розв’язання: 294 : 7 : 2 • 6 = 126 (ст.);
Або
Б) Зачитати результати ділення іменованого числа на іменоване (№ 714).
(Відповідь: 740; 2262; 1635.)
2. Усні обчислення.
А) Завдання № 715.
Б) 1 ц : 2 (= 50 кг); 1 т : 5 (= 2 ц); 3 кг : 6 (= 500 г); 1 грн 20 к. : 6 (= 20 к.).
В) Від ялини і дуба, відстань між якими 2 км. назустріч один одному рухаються вовк і ведмідь. Ведмідь до зустрічі з вовком пройшов 800 м. Яку відстань до зустрічі пройшов вовк? (1 км 200 м)
Г) Від одного дуба в лісі у протилежних напрямах почали рухатися їжак і білка. їжак до своєї нори подолав 250 м, білка – до свого дупла 750 м. Яка відстань між норою їжачка та дуплом білочки?
Г) Відстань між лісом і річкою 1 км. Зайчик від лісу, а лисиця від річки побігли назустріч одне одному. Зайчик пробіг 300 м і зупинився. Лисичка пробігла 500 м. Чи зустрілися заєць і лисиця? Яка відстань між ними? (200м)
Фізкультхвилинка.
II. Розвиток математичних знань.
1. Фронтальна робота над задачею № 717.
Для кращого розуміння учнями задачі можна виконати схему.
Звернути увагу учнів на раціональність другого способу розв’язування задачі.
2. Задача № 718.
Під час повторення змісту задачі вчитель креслить схему.
Учні колективно розв’язують задачу за планом:
1) Скільки кілометрів пройшов теплохід за 5 год?
2) Яку відстань подолав катер за 5 год?
3) Яка відстань між пристанями?
Потім складають вираз.
30 • 5 + 24 • 5 = 270 (км)
Задачу можна розв’язати другим способом.
План
1) На скільки кілометрів наблизяться теплохід і катер один до одного за 1 год руху? (Яка швидкість їх зближення?)
2) На скільки кілометрів наблизяться теплохід і катер один до одного за 5 год? (Яка відстань між пристанями?)
Учні складають вираз.
(30 + 24) • 5 = 270 (км).
3. Завдання № 716 (за варіантами).
Варіант 1 – перший стовпчик.
Варіант 2 – другий стовпчик.
Один учень від кожного варіанта виконує своє завдання на дошці. Після перевірки відповідей учні порівнюють вирази у стовпчиках і їх результати.
(Відповіді: В-1: 360028; 90007; 252 кг.
В-2: 100384; 12324; 950 кг.)
4. Завдання № 719.
5. Задача № 720*.
(Розв’язання: 280 : (70 : 2) = 8 (см).)
6. Завдання №719.
Кожен ряд учнів розв’язує по одному рівнянню. Троє учнів (представники кожного ряду) розв’язують мовчки рівняння на дошці.
Потім розв’язки рівнянь порівнюють.
(Відповідь: 7425; 29700; 14852.)
III. Підсумок уроку.
Миколка від дому, а Петрик від школи вийшли назустріч один одному. Миколка проходив 25 м/хв, а Петрик – 20 м/хв. Яка відстань від дому до школи, якщо хлопчики зустрілися через 10 хв? (450 м)
IV. Домашнє завдання.
№№ 721, 722 (с. 116).
Related posts:
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ ДВОХ ТІЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ ОДНОЧАСНИЙ РУХ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ І. Перевірка домашнього завдання 1. Серед записаних на дошці виразів знайти той, яким розв’язується задача 713. 294 • 2 : 7 • 6 294 : 7 : 2 • 6 294 : 2 : 7 • 6 […]...
- Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух УРОК 73 Тема. Знаходження значень виразів. Задачі на зустрічний рух Мета: ознайомити учнів з розв’язанням задач на зустрічний рух двох тіл; удосконалювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки й таблиці для усної лічби, предметні малюнки, креслення умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ВСІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА ВСІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ I. Перевірка домашнього завдання Пояснити два способи розв’язання задачі 730 та вибірково – обчислення виразу вправи 731. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Усні обчислення. 1) 4800 : 4 18 000 : 9 440 : 2 […]...
- Множення багатоцифрових чисел на трицифрові (ознайомлення). Задачі на рух. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 959-967) Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові (ознайомлення). Задачі на рух. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 959-967). Мета. Ознайомити учнів із множенням багатоцифрових чисел на трицифрові; закріплювати вміння розв’язувати і складати задачі на рух; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. Обладнання. Схеми задач; сигнальні картки; завдання для опитування. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі з буквеними даними УРОК 41 Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі з буквеними даними Мета: пояснити розміщення компонентів дій при письмовому обчисленні виразів на сумісні дії; прокоментувати розв’язання задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Розв’язання […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Вирази на порядок дій. Задачі на зустрічний рух (№№ 732-740) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Вирази на порядок дій. Задачі на зустрічний рух (№№ 732 – 740). Мета. Закріплювати вміння учнів ділити багатоцифрові числа на одноцифрові; удосконалювати навички обчислювати вирази на порядок виконання дій; вчити розв’язувати задачі на зустрічний рух. Обладнання. Таблиця усних обчислень: картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція […]...
- Знаходження значень виразів на всі арифметичні дії. Задачі на зустрічний рух (№№ 723-731) Тема. Знаходження значень виразів на всі арифметичні дії. Задачі на зустрічний рух (№№ 723-731). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії, ділити круглі числа на одноцифрові числа; вчити розв’язувати задачі на зустрічний рух. Обладнання. Таблиця для усних обчислень; картки для опитування; схема задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. […]...
- Ознайомлення з поняттям “площа фігури”. Квадратний сантиметр. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу (№№ 576-582) Тема. Ознайомлення з поняттям “площа фігури”. Квадратний сантиметр. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу (№№ 576-582). Мета. Ознайомити учнів із поняттями “площа фігури”, “квадратний сантиметр”; закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; вчити розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа фігури”; схеми задач; картки для опитування. Зміст уроку […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Задачі на зустрічний рух. Розгортка прямокутного паралелепіпеда УРОКИ 74-75 Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Задачі на зустрічний рух. Розгортка прямокутного паралелепіпеда Мета: формувати в учнів уміння виконувати письмове ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові, складати й розв’язувати задачі на зустрічний рух; обчислювати площу розгортки прямокутного паралелепіпеда; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: креслення для умов задач, картки для усної лічби; розгортка прямокутного паралелепіпеда. ХІД […]...
- Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714) Тема. Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714). Мета. Вчити учнів виконувати ділення іменованого числа на іменоване; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на вивчений матеріал; закріплювати навички знаходження значень виразів на сумісні дії. Обладнання. Таблиця “Ділення іменованих чисел”; картки для опитування; схеми, таблиці до задач. […]...
- Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 6 Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка наявності домашнього завдання […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067-1075) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067 – 1075). Мета. Виправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; вчити складати і розв’язувати нерівності. Обладнання. Завдання для опитування учнів; […]...
- ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 67. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 3; вправляти у розв’язуванні прикладів і задач; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ЛІЧБА В МЕЖАХ 199. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ 1. ЗАДАЧІ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО І ДРУГОГО СТУПЕНЯ Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з нумерацією чисел другої сотні; навчати читати, записувати трицифрові числа; формувати вміння розв’язувати задачі на сумісні дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Аналіз контрольної роботи 1) Оголошення результатів […]...
- Дії з іменованими числами. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на спільну роботу (№№ 1059-1066) Тема. Дії з іменованими числами. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на спільну роботу (№№ 1059-1066). Мета. Вправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі на спільну роботу. Обладнання. Схема задачі; картки для опитування. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення знань. […]...
- Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633) Тема. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633). Мета. Дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки, вчити користуватися нею для обчислення площі невеликих фігур; вправляти учнів у розв’язуванні задач, пов’язаних з площею прямокутника; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні […]...
- ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 85. ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5 Мета: ознайомити учнів із розв’язанням простих задач на зменшення числа у декілька разів; закріпити знання таблиці множення числа 5; розвивати пізнавальну діяльність учнів, навички самостійної роботи й об’єктивного оцінювання своїх знань […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430). Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами; навчати узагальнених прийомів розв’язування задач. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка […]...
- ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 106. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити знання таблиці ділення на 7; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; розширювати світогляд. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 125, […]...
- Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084) Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків; вчити складати та розв’язувати рівняння, ділити іменовані числа. Обладнання. Таблиця для […]...
- Прості та складені задачі на визначення швидкості, часу і відстані УРОК 48 Тема. Прості та складені задачі на визначення швидкості, часу і відстані Мета: ознайомити з правилом знаходження часу за швидкістю та відстанню; вправляти у виконанні дій з іменованими числами; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця “Швидкість. Час. Відстань”. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950-958) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950 – 958). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями. Обладнання. Таблиця “Знаходження значень виразів на сумісні дії”; сигнальні картки; таблиця для короткого запису задачі. Зміст уроку […]...
- Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа УРОК 17 Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа Мета: розвивати вміння учнів записувати чотирицифрові числа під диктовку; вправляти у розв’язанні задач двома способами. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, нумераційна таблиця. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього […]...
- ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 7 Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 139, завдання 876; 877) Завдання 876 – Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак “більше”; знак “менше”. Завдання […]...
- Записування іменованих чисел та їх перетворення. Розв’язання задачі на 2 дії та складання оберненої задачі УРОК 33 Тема. Записування іменованих чисел та їх перетворення. Розв’язання задачі на 2 дії та складання оберненої задачі Мета: вправляти учнів у заміні іменованих чисел; ознайомити із знаходженням відстані за картою із заданим масштабом; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка […]...
- ПОНЯТТЯ ПРО ШВИДКІСТЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ШВИДКОСТІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПОНЯТТЯМ “ШВИДКІСТЬ РУХУ”, ПРОСТИМИ Й СКЛАДЕНИМИ ЗАДАЧАМИ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ШВИДКОСТІ I. Перевірка домашнього завдання Задачу 489 розв’язують на дошці, замінивши число 1400 числом 1800. Чи змінилися план і вибір дії у розв’язанні? Вправу 488 перевірити фронтально. II. Актуалізація та корекція знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) У скільки разів […]...
- СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 47. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ОСТАЧІ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ПОДАНОЮ РІВНІСТЮ Мета: продовжити роботу над формуванням поняття “задача”; закріпити знання учнів про структурні елементи задачі та етапи роботи над нею; вчити складати задачі за малюнками і поданою рівністю, […]...
- Задачі на знаходження часу за швидкістю і відстанню. Дії над іменованими числами (№№ 510-519) Тема. Задачі на знаходження часу за швидкістю і відстанню. Дії над іменованими числами (№№ 510-519). Мета. Ознайомити учнів із способом визначення часу за відомими швидкістю і відстанню; повторити виконання дій над іменованими числами. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; таблиці-схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) […]...
- ПРОСТІ І СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ І ВІДСТАНІ. ГЕОМЕТРИЧНІ ТІЛА ТА ЇХ НАЗВИ Мета: узагальнювати знання учнів про зв’язок між величинами: швидкість, час, відстань; закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження цих величин, виконувати дії над іменованими числами; ознайомити з назвами геометричних тіл; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Робота в […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом УРОК 47 Тема. Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом Мета: пояснити правило знаходження відстані за даними швидкістю та часу; формувати вміння учнів розв’язувати задачі на рух; вдосконалювати навички усної лічби. Обладнання: таблиця для розв’язання простих задач, картки для усної лічби, таблиця “Одиниці швидкості”. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ, ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ ТА РІВНЯННЯ І. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити план та пояснити вибір дій у задачі 1058. У вправі 1057 вибірково пояснити виконання дій. ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 2 т 60 кг • 51; […]...
- ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСУ ЗА ВІДСТАННЮ І ШВИДКІСТЮ. ДІЇ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ ЗІ ЗНАХОДЖЕННЯМ ЧАСУ ЗА ВІДОМИМИ ШВИДКІСТЮ І ВІДСТАННЮ; ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ДІЇ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ I. Перевірка домашнього завдання Записати вираз до задачі 509. Значення виразів вправи 508 звірити з раніше записаними вчителем на дошці. II. Активізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. Як знайти швидкість, якщо […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ З БАГАТОЦИФРОВИМИ ЧИСЛАМИ. РІВНЯННЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ, УМІННЯ СКЛАДАТИ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ РІВНЯННЯ Й ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА ТА ОБЕРНЕНІ ДО НИХ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка виконаних удома завдань. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: (15 504 : 38 + 29 108) • 34. 2) Скільки годин пройшло […]...
- Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом. Знаходження значень виразів на додавання і віднімання (№№ 500-509) Тема. Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом. Знаходження значень виразів на додавання і віднімання (№№ 500-509). Мета. Ознайомити учнів із способом визначення відстані за відомими швидкістю і часом; формувати вміння розв’язувати задачі на основі творчих видів роботи; розвивати обчислювальні навички. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; таблиця “Швидкість. Відстань […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ І РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ І. Перевірка домашнього завдання Учні пояснюють вибір дій та виконання останньої дії в розв’язанні задачі 420 і вправи 419. Зіставити вирази та знаки між ними в кожному стовпчику, пояснити, як можна поставити потрібний знак, не виконуючи […]...
- МНОЖЕННЯ ОДНОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА БАГАТОЦИФРОВЕ. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ Мета: узагальнити уявлення учнів про переставний закон множення; ознайомити з прийомом представлення множників при письмовому множенні; вчити розв’язувати задачі на спільну роботу; підготувати учнів до вивчення теми “Площа”; розвивати мислення; виховувати посидючість. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Влучний стрілець” – Хто […]...
- Поняття про швидкість. Задачі на знаходження швидкості руху УРОК 46 Тема. Поняття про швидкість. Задачі на знаходження швидкості руху Мета: пояснити правило знаходження швидкості руху за даними відстанню і часом руху; вправляти учнів у виконанні дій над іменованими числами. Обладнання: креслення й таблиці до задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення. 1. Гра “Естафета” 1-й ряд 2-й ряд 3-й […]...
- МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 10 І 100. ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЧАСТИНИ, ТА ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ МНОЖИТИ ТА ДІЛИТИ ЧИСЛА НА 10 І 100; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЧАСТИНИ, ТА ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ; ПЕРЕВІРИТИ ПРАВИЛЬНІСТЬ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Повідомити з місця відповідь задачі 80. Замінити запитання задачі, щоб у розв’язанні додалася ще одна дія (для учнів з високим […]...
- Задачі на процеси Задачі на процеси – Задачі на рух двох тіл у різних напрямках – Задачі на спільну роботу 1 За даними таблиці склади задачі на одночасний рух двох тіл у різних напрямках. Що цікаве можна помітити? Визнач, що має бути шуканим, щоб розв’язанням задачі був кожний вираз із поданих. V (км/год) T (год) S (км) І […]...