ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 6. ШЕСТИКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ЧИСЛОВИЙ ПРОМІНЬ. УТВОРЕННЯ ЧИСЕЛ ПРИЛІЧУВАННЯМ І ВІДЛІЧУВАННЯМ 1
ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 24. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 6. ШЕСТИКУТНИКИ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ЧИСЛОВИЙ ПРОМІНЬ.
УТВОРЕННЯ ЧИСЕЛ ПРИЛІЧУВАННЯМ І ВІДЛІЧУВАННЯМ 1
Мета: вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 6; ознайомити учнів з шестикутником, числовим променем; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.
Леопольд – не просто кіт,
У нього повно справ.
На рибалку він пішов –
Було відмінне полювання:
Умить потрапили на гачок
Щука, 2 йоржі і лящ,
Карасик і окунець.
Скільки риб зловив наш кіт? (6)
2. Гра “Число заблукало”
1; 3; 5; 2; 4; 6.
3. Лічба предметів у межах 6. Гра “Мовчанка”
– Назвіть число, попереднє до числа 3; 5.
– Назвіть наступні числа до чисел 1; 4.
– Назвіть “сусідів” числа 4; 2.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Закріплення знань про склад числа 6
Учитель читає вірші, а діти відповідають на питання “скільки?”. Потім
– У садок до годівниці
Прилетіли 3 синиці,
Потім – ще 3 птиці.
Скільки птиць на годівниці? (3 + 3 = 6)
– Каже мати квочка:
– В мене 2 синочки і 4 дочки.
Скільки ж діточок у квочки? (4 + 2 = 6)
– П’ять квіточок у Даші
І ще одну дав Саша.
Хто тут може полічити
Скільки буде 5 та 1? (5 + 1 =6)
2. Робота за підручником (с. 31)
Завдання 1
– Які числа живуть у цих чарівних будиночках?
– Як ви здогадалися? Перевірте, чи правильно заселили квартири у першому будиночку. Заселіть вільні квартири у другому будиночку.
– Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир? Додайте числа, що мешкають на цьому поверсі. Яке ж число живе у цьому будиночку? Заселіть вільні квартири.
Завдання 2
– Розв’яжіть приклади. Назвіть приклади з однаковими відповідями.
– Як же можна отримати число 6? Який приклад допоможе розв’язати приклад 6 – 1? 6 – 2? 6 – 3? 6 – 4? 6 – 5?
Завдання 3
– Які фігури зображені на малюнку? Скільки їх?
– Назвіть виділені елементи на кожному малюнку. Скільки у шестикутника сторін? Скільки у шестикутника вершин? Скільки у шестикутника кутів?
Завдання 4
– Що робить бджілка? Скільки квіточок вона полила?
– Нижче намальовано числовий промінь. Що на ньому замість квіточок?
– Якщо до числа додамо 1, то отримаємо наступне число, а якщо віднімемо 1, то отримаємо попереднє.
– Складемо приклади на додавання, дивлячись на цей промінь.
Складання прикладів під керівництвом учителя, запис їх на дошці і в зошиті.
1 + 1 = 2
3 + 1 = 4
5 + 1 = 6
2 + 1 = 3
4 + 1 = 5
Аналогічно складаються приклади на віднімання.
– Дивлячись на цей промінь, можна порівнювати числа. (Учитель указкою показує пари чисел, а учні усно складають нерівності.)
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за предметними малюнками
Складання і запис прикладів у зошиті
6 = 1 + 5
6 = 3 + 3
6 = 5 + 1
6 = 2 + 4
6 = 4 + 2
2. Робота з паличками для лічби
– За допомогою паличок викладіть п’ятикутник. Скільки паличок використали? Чому?
– За допомогою паличок викладіть шестикутник. Скільки паличок використали? Чому?
3. Самостійна робота
4. Робота в зошиті. Вправа на увагу
– Намалюйте 2 маленьких квадрати, 1 великий квадрат, 1 великий кружечок, 3 маленьких кружечки.
– Зафарбуйте всі квадратики синім кольором, а кружечки – зеленим.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Яке число повторювали на уроці? З яких двох чисел воно складається? Гра “Заповни віконця”
– Який многокутник можна скласти з 5 паличок? 6 паличок?