АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНИХ РОБІТ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ, ЙОГО ГОЛОВНУ ДУМКУ, ЗАГОЛОВОК. ЗВУКО-БУКВЕНИЙ АНАЛІЗ СЛІВ
Мета: повторити й закріпити в учнів поняття про текст як зв’язне висловлення певної думки; повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова та порядок розбору слів за будовою; розвивати вміння добирати заголовок до тексту, який би виражав головну думку; вчити застосовувати здобуті протягом навчання у початкових класах мовні знання і мовленнєві вміння під час виконання навчальних і контрольних завдань; виховувати інтерес до вивчення мови.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на
III. ПОВТОРЕННЯ ОСНОВНИХ ПИТАНЬ РОЗДІЛУ
Текст – це група речень, об’єднаних темою й головною думкою.
Тема тексту – це його зміст, те, про що (або про кого) в ньому йдеться.
Здебільшого текст має заголовок, який виражає його тему або головну думку.
Головна думка тексту – те, до чого він закликає, що схвалює, що заперечує, від чого застерігає, тобто висновок, який випливає зі сказаного або написаного.
IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Аналіз перевірних робіт
2. Каліграфічна хвилинка
Аа Аа ае ро др ом аеродром
– Запишіть значення слова за тлумачним
– Складіть і запишіть із поданим словом речення.
3. Словниковий диктант
Учитель читає тлумачення, учні записують словникове слово.
– У вечірній час. (Ввечері)
– У зимову пору. (Взимку)
– Сипкий матеріал сірого кольору, що використовують у будівництві. (Цемент)
– Число, що складається з п’яти сотень. (П’ятсот)
– Число, що складається з 1 десятка 6 одиниць. (Шістнадцять)
– Число, що складається із 6 десятків. (Шістдесят)
– Число, що складається із 6 сотень (Шістсот)
4. Фізкультхвилинка
V. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в групах
– Прочитайте текст.
МИКОЛКА, ВІТЯ Й ЦУЦИК
Дорогою додому Миколка й Вітя підібрали в канаві нещасного цуцика.
Кому ж буде цуценя? Довго думали хлопчики й вирішили: нехай три дні живе у Віті, потім три дні в Миколки, потім знову три дні у Віті… Через місяць хлопчики винесуть песика в поле і підуть у різні боки. За ким побіжить – той і господар.
Побудував Миколка для цуцика гарну будку. Тричі на день виносила мама собачці суп і котлетку. А Вітя поклав біля свого ліжка ряднинку. На ній цуцик спав. Коли вночі йому хотілось у собачих справах надвір, він торкав лапкою ковдру. Вітя прокидався і випускав малого. їв цуцик шкуринку, розмочену в гарячій воді.
Через місяць друзі винесли цуценя в поле. Пустили його й розбіглися в різні боки. Цуцик побіг за Вітею.
За В. Сухомлинським
Завдання
1. Визначте головну думку тексту.
А) Друзі врятували нещасного цуцика.
Б) Турботливе ставлення хлопчиків до цуценяти.
В) Тварини більше люблять не тих людей, які смачно їх годують, а тих, хто приділяє їм більше уваги.
2. Визначте, у якому реченні останнього абзацу тексту є однорідні члени речення. Підкресліть їх.
А) Через місяць друзі винесли цуценя в поле.
Б) Пустили його й розбіглися в різні боки.
В) Цуцик побіг за Вітею.
3. Позначте речення, в якому слово Миколка вжито у правильній формі.
А) Вітя подарував Миколку книжку про собак.
Б) Вітя подарував Миколкі книжку про собак.
В) Вітя подарував Миколці книжку про собак.
4. Підкресліть в реченні прикметник. Визначте відмінок цього прикметника.
Дорогою додому Миколка й Вітя підібрали в канаві нещасного цуцика.
А) Родовий;
Б) знахідний;
В) місцевий.
2. Робота в парах
– Прочитайте текст.
У НОВІЙ ШКОЛІ
Переїхала Нюра на нову квартиру в інший район міста. Шкода їй було розлучатися зі старою школою, особливо зі щирою подружкою Валею.
У новій школі Нюра нікого не знала. Тому на уроках ні з ким не розмовляла, все придивлялась до учнів, до вчительки, до класу.
Якось на великій перерві підійшла до неї однокласниця Галя й питає: “Ти ще ні з ким не дружиш?” – “Ні”,- відповіла Нюра. “І я ні з ким не дружу, – зітхнула Галя,- погані в нас у класі дівчиська: Лєнка – задавака, Вірка – хитруля, Надька – брехуха, Ірка – задирака”.
Майже всіх дівчат класу перебрала Галя – всі погані виявились. Лише про себе нічого не сказала.
– Просто не знаю, з ким ти можеш у нас дружити.
– Не турбуйся,- відповіла їй Нюра. – 3 ким я дружитиму, я ще не знаю. Зате знаю, з ким мені не треба дружити.
Так чи не так?
О. Буцень
Завдання
1. Виберіть з поданих приказок ту, що виражає головну думку цього тексту.
А) Не хвали себе сам, хай тебе інші похвалять.
Б) Перш ніж говорити про інших, подивись на себе.
В) Друга вибирай і перевіряй.
2. Познач, у якому рядку записано антоніми до слова дружити.
А) Приятелювати, товаришувати;
Б) друг, дружній;
В) ворогувати, воювати.
3. Познач, у якому з поданих слів звуків більше, ніж букв.
А) Щирою;
Б) придивляється;
В) виявились.
4. Познач рядок, у якому всі іменники в орудному відмінку записані правильно.
А) Школою, однокласницьою, хитрульою;
Б) школою, однокласницею, хитрулею;
В) школею, однокласницею, хитрулею.
5. Познач, у якому словосполученні прикметник нова вжито недоречно.
А) Нова школа;
Б) нова подружка;
В) нова булка.
3. Самостійна робота
Тестування
1. Яке з поданих тверджень є правильним?
А) Текст – це група речень, зв’язаних між собою.
Б) Текст – це одне чи група речень, об’єднаних темою та головною думкою.
В) Текст – це одне чи група речень, зв’язаних граматично чи за змістом.
2. Тема тексту – це:
А) те, про що у ньому розповідається;
Б) те, чого він навчає;
В) те, до чого він закликає.
3. Чи правильно встановлено послідовність речень?
(1) Ти їси й завдяки цьому ростеш.
(2) Він складається з сили-силенної цеглинок-клітин.
(3) Твій організм теж ніби будинок.
(4) Ці цеглинки-клітини утворюються з їжі.
(5) Будинок складається з великої кількості цеглин.
(6) їжа в організмі є будівельним матеріалом.
А) Так;
Б) ні.
4. Познач рядок, у якому подано синоніми до слова сміятися.
А) Реготати, хихикати:
Б) плакати, сумувати:
В) сміх, смішний.
5. Познач, у якому словосполученні у слові сіль голосний [і] чергується з [о].
А) Посипати с..ллю;
Б) набрати с..лі;
В) їхати по с..ль.
6. Познач, у якому рядку всі прикметники записано правильно.
А) Найкращий, природного, осінньої;
Б) найкращий, природнього, осіньої;
В) найкращий, природного, осінньої.
7. Познач рядок, у якому всі дієслова записано правильно.
А) Малюєш, бачите, копаємо;
Б) малюїш, бачите, копаїмо;
В) малюїш, бачете, копаємо.
8. Познач, у якому рядку всі числівники записано правильно.
А) Шіснадцять, шіссот, п’ядесяти;
Б) шістнадцять, шістсот, п’ятдесяти;
В) шістнадцять, шістьсот, п’ятидесяти.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Які відкриття ви зробили для себе на уроці?
– З яким настроєм завершуєте урок?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Related posts:
- Аналіз контрольної роботи. Текст, його головна думка, заголовок. Порядок виконання звуко-буквеного аналізу слова. Порядок розбору слів за будовою Урок 113 Тема. Аналіз контрольної роботи. Текст, його головна думка, заголовок. Порядок виконання звуко-буквеного аналізу слова. Порядок розбору слів за будовою Мета: повторити й закріпити в учнів поняття про текст як зв’язне висловлення певної думки, повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова і порядок розбору слів за будовою; розвивати вміння підбирати заголовок до тексту, який би виражав […]...
- Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів. Складання усної розповіді за малюнком та опорними словами Урок 105 Тема. Закріплення вивченого про тверді та м’які приголосні звуки. Звуко-буквений аналіз слів. Складання усної розповіді за малюнком та опорними словами Мета: закріпити вивчене про тверді та м’які приголосні; формувати правильне уявлення про звуко-буквений склад слова; удосконалювати вміння проводити звуко-буквений аналіз слова; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати повагу до хліборобської праці. ХІД УРОКУ I. […]...
- Узагальнення знань учнів про написання ненаголошених е, и в коренях слів. Звуко-буквений аналіз слів Урок 92 Тема. Узагальнення знань учнів про написання ненаголошених е, и в коренях слів. Звуко-буквений аналіз слів Мета: вчити правильно позначати на письмі ненаголошені е, и в коренях слів; удосконалювати вміння перевіряти правопис е, и шляхом добору споріднених або за допомогою орфографічного словника; вчити проводити звуко-буквений аналіз слів; розвивати логічне мислення; збагачувати лексичний запас учнів; […]...
- Речення. Види речень за метою висловлювання. Звуко-буквений аналіз слів Тема. Речення. Види речень за метою висловлювання. Звуко-буквений аналіз слів. (Вправи 426-430). Мета. Узагальнити вивчене про речення, повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова, правила перенесення слів із рядка в рядок. Розвивати навички інтонування розповідних, питальних і спонукальних речень (окличних і неокличних), речень з однорідними членами. Виховувати пошану до рідної мови. Обладнання: таблиця “Види речень за метою […]...
- Правило переносу слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів Урок 114 Тема. Правило переносу слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів Мета: вчити ділити слова з апострофом для переносу з рядка в рядок; удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів, у написанні яких використовується апостроф; ознайомити дітей з лікарськими рослинами; виховувати любов до усної народної творчості. Обладнання: картки із зображенням лікарських рослин, у т. ч. валер’яни, […]...
- Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Урок 116 Тема. Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Мета: узагальнити й систематизувати вивчене про текст; закріпити знання про його будову; продовжувати вчити редагувати текст, добирати заголовок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до природи, повагу до рідного слова. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи III. Повідомлення теми й мети уроку […]...
- Позначення м’якості приголосних знаком м’якшення (ь). Перенос слів із ь. Звуко-буквений аналіз слів Урок 107 Тема. Позначення м’якості приголосних знаком м’якшення (ь). Перенос слів із ь. Звуко-буквений аналіз слів Мета: удосконалити знання учнів про позначення м’якості приголосних знаком м’якшення; закріпити знання учнів про перенос слів зі знаком м’якшення (ь); поглибити знання учнів про звуко-буквений аналіз слів; збагачувати лексичний запас школярів; розвивати кмітливість та увагу дітей; виховувати повагу до […]...
- Звуко-буквений аналіз слів із подовженими приголосними звуками. Складання розповіді за малюнком і запитаннями Урок 111 Тема. Звуко-буквений аналіз слів із подовженими приголосними звуками. Складання розповіді за малюнком і запитаннями Мета: вчити аналізувати звуко-буквений склад слів із подовженими приголосними звуками; закріплювати вміння правопису слів з м’якими подовженими приголосними; формувати вміння складати усні чи письмові розповіді за малюнками і запитаннями чи без них; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати патріотичні почуття, […]...
- Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Урок 19 Тема. Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Мета: ознайомити дітей з поняттям текст; формувати уявлення про текст як форму зв’язного висловлювання, його характерні ознаки; розвивати вміння визначати тему тексту, добирати заголовок до тексту відповідно до змісту тексту;виховувати вміння бачити […]...
- Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему “Наші літні канікули”. Вимова й правопис слова виразно Урок 2 Тема. Звуко-буквений аналіз слів. Складання розповіді на тему “Наші літні канікули”. Вимова й правопис слова виразно Мета: удосконалювати вміння аналізувати звуко-буквений склад слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння складати розповіді за малюнками; виховувати в учнів культуру слухача й співрозмовника. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ТЕКСТ. ТЕМА, МЕТА І ЗАГОЛОВОК ТЕКСТУ Мета: поглибити і поширити знання учнів про текст; розвивати вміння самостійно визначати тему, мету тексту, добирати заголовок; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати уважність, спостережливість. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Чути дзвоник голосистий, Ллється голос його чистий. Всіх скликає на урок Цей чудовий наш дзвінок. Ви спокійно всі сідайте, Працювати починайте. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ, ЙОГО СТРУКТУРНІ ОСОБИСТОСТІ, МОВНІ ЗАСОБИ МІЖФРАЗОВОГО ЗВЯЗКУ В ТЕКСТІ. УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ Мета: – навчальна: повторити, узагальнити й поглибити знання про структуру тексту, види зв’язку речень у тексті, тему й основну думку; – розвивальна: удосконалювати творчі вміння працювати з текстом, визначати тему й основну думку висловлювання, знаходити мовні засоби зв’язку речень у тексті, ділити текст на абзаци; – виховна: спонукати до осмислення значення рідної мови в соціально-політичному […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ ТЕМА 1. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ Вправа 586 І. Тема: Шевченко-художник. Основна думка: автор тексту зосереджує увагу на малюнку Т. Г. Шевченка “Почаївська лавра з півдня”, що характеризує його як великого колориста, зрілого майстра архітектурного пейзажу. II. 1. Прочитане висловлювання є текстом, бо в ньому є необхідні ознаки, а саме: висловлювання має тему та основну […]...
- Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Урок 118 Тема. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Мета: повторити вивчене про слово; систематизувати знання про речення, його види за метою висловлювання та інтонацією; закріпити знання учнів про корінь слова, удосконалювати вміння добирати споріднені слова; виховувати повагу до людей робітничих професій, любов […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: продовжити формувати в учнів поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 31) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ Урок 44. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ Мета: проаналізувати типові помилки, допущені під час виконання перевірної роботи, працювати над їх усуненням; поглибити знання учнів про прикметник, його значення у мові та мовленні; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ І знову дзвоник […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ ПРИКМЕТНИКІВ У МОВЛЕННІ Мета: проаналізувати типові помилки, допущені під час виконання перевірної роботи, працювати над їх усуненням; поглибити знання учнів про прикметник, його значення у мовленні; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідної мови. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ І знову дзвоник кличе в клас, Знання нові чекають нас. Ми дуже любим рідну мову, Її […]...
- Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах Тема. Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах. (Вправи 90-94). Мета. Повторити інформацію про значення слова у мові та мовленні, про здатність слова розкривати різнобарвний світ навколо нас, називати предмети, дії, ознаки предметів, групуватися у частини мови. Збагачувати активний словник учнів. Виховувати бережне ставлення до використання слів у своєму мовленні. Обладнання: портрет […]...
- Зв’язне мовлення Повторення вивченого про текст і стилі мовлення Зв’язне мовлення Повторення вивченого про текст і стилі мовлення. Поняття про публіцистичний стиль. Навчальне аудіювання. Мета: Повторити вивчене про текст і його основні ознаки, функціональні стилі мовлення; дати поняття про публіцистичний стиль, ознайомити з основними ознаками стилю; формувати вміння впізнавати тексти публіцистичного стилю й визначати їхні основні стильові ознаки, формувати комунікативні вміння, зокрема аудіювання (слухання-розуміння); […]...
- Текст. Тема, заголовок, будова тексту. Абзац. “Word Pad” Урок 17 Тема. Текст. Тема, заголовок, будова тексту. Абзац. ” Word Pad “ Мета: 1. Удосконалювати вміння обробляти текст та встановлювати абзац. 2. Розвивати пам’ять та пізнавальну цікавість. 3. Удосконалювати навички і вміння працювати з програмою “Word Pad”. 4. Виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету. Обладнання: програма “Word Pad”. Хід уроку І. Організаційний момент. Техніка […]...
- Повторення правопису слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими Тема: Повторення правопису слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими Мета: повторити правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими; розвивати орфографічну пильність; виховувати охайність. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО СЛОВО Мета: узагальнити знання учнів про лексичне значення слова; розвивати вміння визначати значення слова в контексті; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Сьогодні ми починаємо подорож країною Слова. Повторимо, які значення можуть мати слова, а також будемо вчитися визначати значення слова в […]...
- Урок розвитку мовлення. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про дієслово. Загальне понятгя про дієслово як частину мови. Вправи 261-264 Тема. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про дієслово. Загальне поняття про дієслово як частину мови. Вправи 261-264. Мета. Актуалізувати і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; формувати вміння розпізнавати дієслова серед інших частин мови; вчити доцільно і правильно вживати слова у мовленні. Обладнання: таблиця “Словничок”, мовний матеріал, уривок з повісті В. Нестойка ” Тореадори […]...
- Повторення вивченого за рік. (Вправи 351-358). Урок розвитку мовлення. Повторення вивченого за рік. (Вправи 359-362). Контрольна робота: диктант Тема. Повторення вивченого за рік. (Вправи 351-358). УРОК 110 Урок розвитку мовлення УРОК 111 Тема. Повторення вивченого за рік. (Вправи 359 362). УРОК 112 Тема. Контрольна робота: диктант. Мета. Перевірити вміння правильно писати слова на вивчені орфограми та словникові слова, визначені для запам’ятовування; ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації. Хід уроку I. Організація […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 131. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити і закріпити вивчений матеріал; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ми проведемо роботу над […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ДІЄСЛОВО (питання, значення, роль у реченні, зв’язок з іменниками) Мета: повторити вивчене про дієслово (питання, значення, роль у реченні, зв’язок з іменниками); вчити відносити до дієслів слова, що означають різні дії; формувати правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз перевірної роботи 2. Каліграфічна хвилинка […]...
- Види текстів: текст-розповідь, текст-опис, текст-міркування. Складання тексту-міркування й тексту-опису Урок 23 Тема. Види текстів: текст-розповідь, текст-опис, текст-міркування. Складання тексту-міркування й тексту-опису Мета: ознайомити дітей з видами текстів, їх характерними особливостями; вчити визначати вид тексту, розрізняти їх між собою, складати текст-міркування і текст-опис; розвивати вміння працювати з текстом; виховувати уважність, спостережливість. Обладнання: малюнок зайця. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація […]...
- Текст і його ознаки Тема: Текст і його ознаки Мета: повторити і закріпити знання учнів про текст; розширити уявлення учнів про тему, основну думку (ідею) тексту; розвивати усне мовлення учнів, вміння добирати заголовок до тексту; виховувати любов до природи. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Нам урок уже давно Час розпочинати. Будем знову мовлення Наше розвивати. II. […]...
- Повторення відомостей про текст. Ознаки тексту Тема. Повторення відомостей про текст. Ознаки тексту. (Вправи 16-20). Мета. Узагальнити і систематизувати відомості про текст як зв’язну розповідь, повторити ознаки тексту. Активізувати знання дітей про опорні слова у тексті, тему і основну думку. Розвивати вміння використовувати синоніми для уникнення повторів у тексті. Обладнання: диск, підручник, зошит, зображення квітів. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- Аналіз перевірної роботи. Закріплення та узагальнення вивченого про речення Тема: Аналіз перевірної роботи. Закріплення та узагальнення вивченого про речення Мета: повторити і закріпити знання учнів про речення; формувати навички правильного інтонування речень; вдосконалювати вміння ділити текст на речення, доповнювати речення потрібними за змістом словами; розвивати зв’язне мовлення школярів; виховувати любов до книги. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. […]...
- ЧАСТИНИ МОВИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: відновити і закріпити знання учнів про слова – назви предметів, ознак, дій; повторити поняття “частини мови”, “іменник”, “прикметник”, “дієслово”; формувати вміння розрізняти частини мови за питаннями, відрізняти їх від службових слів, правильно вживати у мовленні; розвивати вміння аналізувати, систематизувати мовні явища; виховувати інтерес до вивчення мови. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- Повторення вивченого за рік Повторення вивченого за рік 416 1. Прочитай речення. Оклади з них текст і запиши. Добери заголовок. А за ни ми линув рясний дощ. Прокотився перший весняний грім. Спалахнула блискавка. На небі з’явилася велика темна хмара. Важкі краплини залопотіли по дахах” 2. Прочитай записаний текст. Підкресли головні слова в кожному реченні. 3. У виділеному реченні усно […]...
- Аналіз контрольної роботи. Підсумковий урок з теми “Текст” Тема. Аналіз контрольної роботи. Підсумковий урок з теми “Текст”. (Вправи 53-57). Тематичне оцінювання. Мета. Вчити виділяти найбільш загальні й суттєві поняття з теми, спільне і відмінне у визначених поняттях. Розвивати вміння аналізувати власний ступінь засвоєння матеріалу. Виховувати наполегливість, зосередженість. Обладнання: диск до підручника, підручник, зошит, індивідуальні картки зі словниковими словами. Хід уроку І. Організація класу. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Закріплення вивченого про прикметник. (Вчитель добирає матеріал до уроку самостійно.) Тема. Аналіз контрольної роботи. Закріплення вивченого про прикметник. (Вчитель добирає матеріал до уроку самостійно.) Мета. Зробити аналіз перевірної роботи з теми “Іменник”, “Прикметник”; закріпити знання і вміння з теми “Прикметник”. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. Вчитель повідомляє результати виконаної роботи. Відзначає учнів, які не зробили жодної помилки в […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Текст, його ознаки. Докладний усний переказ тексту ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 4 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Текст, його ознаки. Докладний усний переказ тексту Мета: дати учням загальне уявлення про текст, навчити визначати ознаки тексту, складати простий план; навчати складати зв’язні висловлювання (перекази); розвивати пам’ять; виховувати мовленнєву культуру. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка […]...
- Текст І його ознаки. Текст у професійному спілкуванні ПОВТОРЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Лінгвістика тексту – це розділ мовознавства, що вивчає змістовий і структурний бік тексту. § 10. Текст І його ознаки. Текст у професійному спілкуванні Про поняття тексту, його тему й основну думку, зв’язність, комуніквтивність, членованість та інформативність тексту, вимоги до професійних текстів, а також про переробку […]...
- Слушаем: подбираем заголовок к тексту. Говорим: пересказываем текст по ролям, составляем диалог по описанной ситуации 56. Слушаем: подбираем заголовок к тексту. Говорим: пересказываем текст по ролям, составляем диалог по описанной ситуации 445. Прочитайте стихотворение. Найдите в тексте сложное предложение, вторая часть которого отражает причину того, о чем говорится в первой. С помощью какого союза соединены части сложного предложения? Спишите это предложение, главные члены подчеркните. ЛЬВЯТА И ЖИРАФ Львята шли из […]...
- Текст і його ознаки. Текст у професійному спілкуванні § 10. Текст і його ознаки. Текст у професійному спілкуванні 132. III. Заповідник – територія або архітектурна споруда, яка перебуває під охороною держави. Спадщина – 1. Майно, що переходить після смерті його власника, до іншої особи, добро, батьківщина, дідизна. 2. Явища науки, культури, побуту, що залишилися від попередніх часів, від попередніх діячів. Витвір – 1. […]...
- ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: повторити й закріпити вивчений матеріал; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 155, завдання 13; 14) Завдання 13 – Прочитайте розв’язання кожної задачі виразом двома способами. Завдання 14 – Якої довжини другий і третій відрізки? 2. Усна […]...
- Текст, його особливості УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ЛІНГВІСТИКА ТЕКСТУ Текст, його особливості Мова належить до унікальних явищ життя людини і суспільства. Вона витворилась разом із ними і є не тільки їхньою найприкметнішою ознакою, а й найнеобхіднішою умовою формування їхньої сутності. Однією з провідних функцій мови є використання її як засіб для спілкування між людьми, обміну інформацією, почуттями, […]...