ЧИСЛО. СПІВВІДНЕСЕННЯ МНОЖИНИ І ЧИСЛА. ЧИСЛО 0

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 4. ЧИСЛО. СПІВВІДНЕСЕННЯ МНОЖИНИ І ЧИСЛА. ЧИСЛО 0

Мета: вчити учнів визначати кількість елементів сукупності (множини); ознайомити з поняттями “число” і “цифра”; вправляти в написанні елементів цифр; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Три веселі киці

Грались у травиці.

Рижик теж до них прибіг –

Скільки кошенят усіх?

2. Лічба

предметів. “Чарівні фігурки”

– Скільки синіх квадратиків? Скільки жовтих? Скільки зелених?

– Яких квадратиків більше – жовтих чи зелених?

– Яких квадратиків менше – синіх чи жовтих?

– Яких квадратиків менше – жовтих чи зелених? Синіх чи зелених?

3. Гра “Курка і курчата”

Учитель вистукує певну кількість разів, а діти викладають цю кількість на парті з паличок.

4. Гра “Назви елементи множини”

Овочі – це…

Фрукти – це…

Іграшки – це…

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Співвіднесення множини і числа. Робота за предметними малюнками

Учитель

показує одне яблуко.

– Що це? Скільки яблук? Яблуко належить до множини фруктів.

Учитель показує два овочі.

– Що це? Скільки овочів? Морква, капуста належать до множини овочів. Учитель показує три тварини.

– Хто це? Скільки їх? Вовк, заєць, їжак належать до множини тварин.

2. Формування понять “число” і “цифра”.

Учитель виставляє на дошці геометричні фігури.

– Скільки червоних кружечків? жовтих? зелених?

– Кожне число має свою назву. Для позначення чисел на письмі є спеціальні знаки – цифри. Під одним кружечком ставимо цифру 1. Під двома кружечками ставимо цифру 2 і т. д.

3. Робота за підручником (с. 8)

Завдання 1

– Елементи яких множин ви бачите? Скільки предметів у множині фруктів? У множині овочів? У множині іграшок?

– Кількість елементів множини виражають числом.

Завдання 2

– Які множини зображено? Які числа відповідають множинам, зображеним на малюнках?

Завдання 3

– На кожній годівничці – множина зерняток. Назвіть кількість зернят на першій годівничці; на другій; на третій.

– Відсутність елементів у множині виражають числом нуль. Число нуль позначають цифрою 0.

Завдання 4

Робота в зошиті. Написання за зразком одного рядка елементів

Пояснення вчителя

– Цифра 0 є овалом. Починають писати цифру трохи нижче за верхній правий кут клітини. У правому верхньому кутку клітини роблять заокруглення, пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини, далі лінія плавно ведеться вгору до вихідної точки.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Оплески”

Учитель демонструє по черзі предметні малюнки з різною кількістю предметів. Діти рахують предмети мовчки і за сигналом учителя плескають у долоні стільки разів, скільки предметів на малюнку. Потім на віялах показують цифру.

2. Робота на основі наочності

На дошці – плакат, на якому зображений теремок з тваринами.

Стоїть у полі теремок, теремок.

Він ані низенький, ані високий.

– Хто живе вгорі? (Півень, жаба, зайчик)

– А хто – внизу? (Лисиця, кабан, ведмідь)

– А хто – між лисицею і ведмедем? (Кабан)

– Хто – над кабаном? (Вовк)

– Хто живе праворуч від кабана? (Ведмідь)

– Хто живе ліворуч від кабана? (Лисиця)

– Хто – під півником живе? (Вовк)

– Хто по центру живе? (Півень, вовк, кабан)

– Хто живе поряд з півником? (Жаба, зайчик)

3. Робота в зошиті

1) Графічний диктант.

– Відступіть 1 клітинку ліворуч, 5 клітинок зверху, поставте точку і починайте малювати.

1 клітинку праворуч, 1 клітинку вгору, 1 клітинку праворуч, 1 клітинку вниз, 1 клітинку праворуч, 1 клітинку вгору, 1 клітинку праворуч, 1 клітинку вниз і так – до кінця рядка.

2) Гра на увагу.

Учитель виконує завдання на дошці кольоровою крейдою, а учні – в зошитах кольоровими олівцями.

– Відступіть від графічного диктанту 4 клітинки. Посередині ряду обведіть клітинку червоним олівцем. Над нею намалюйте 3 зелених палички, під нею – 4 жовті.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Скільки елементів у множині учнів нашого класу?

– Скільки елементів у множині вчителів? у множині комп’ютерів? у множині музичних інструментів?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЧИСЛО. СПІВВІДНЕСЕННЯ МНОЖИНИ І ЧИСЛА. ЧИСЛО 0