Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714)
Тема. Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714).
Мета. Вчити учнів виконувати ділення іменованого числа на іменоване; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на вивчений матеріал; закріплювати навички знаходження значень виразів на сумісні дії.
Обладнання. Таблиця “Ділення іменованих чисел”; картки для опитування; схеми, таблиці до задач.
Зміст уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
Учні
2. Усні обчислення.
А) Завдання № 706.
Б) Гра “Доберись до прапорця”.
Двоє учнів одночасно починають гру із найнижчої сходинки. Результат обчислення записують під “сходинкою”. Хто перший запише результат під найвищою сходинкою, той – переможець. (Відповідь: 2.)
В) Площа прямокутника 48 см2, а його ширина – 4 см. У скільки разів ширина прямокутника менша за довжину? (Відповідь: у 3 рази менша.)
2. Завдання для опитування (за вибором учнів).
Картка № 1
А) Квадрат і прямокутник мають однакову площу. Сторона квадрата 8 см,
Б) 80 км 024 м : 4 (= 20 км 006 м)
Картка № 2
А) Довжина прямокутника 80 см, а ширина – на 12 см менша. Знайди периметр і площу прямокутника. (Відповідь: 296 см: 5440 см2.)
Б) 9 т 012 кг : 3 (= 3 т 004 кг)
II. Розвиток математичних знань.
1. Ділення іменованого числа на іменоване (№ 707).
Другий стовпчик обчислюють з коментуванням, решту – самостійно. (Відповідь: 7200; 780; 1505; 14; 1 м 36 см; 25 дм.)
2. Розв’язування задач,
А) Задача № 708.
На дошці короткий запис задачі.
Один учень працює біля дошки, решта – в зошитах.
Потім звіряють розв’язання із записом на дошці.
(Відповідь: 28 т 4 ц.)
Б) Задача № 709.
Учні читають задачу, розглядають та пояснюють її розв’язання, подане в підручнику.
– Складіть подібну задачу про яблука.
В) Задачі № 710 (1, 2, 3).
Учні виконують завдання усно.
Г) Задача № 711.
Учні з високим рівнем знань розв’язують задачу самостійно.
Для решти учнів учитель під час повторення змісту задачі вносить дані в таблицю:
За цією таблицею учні пояснюють, що можна знайти в кожній дії. після чого задачу розв’язують самостійно. (Відповідь: 333 м 20 см.)
Фізкультхвилинка.
3. Виконання завдання № 712 (самостійно).
– Зверніть увагу на вирази, записані у першому стовпчику. Чому результати обчислення виразів різні?
– Зачитайте значення виразів у порядку спадання.
(Відповідь: 230; 84; 60; 44; 40; 12.)
III. Підсумок уроку.
– Обчисліть:
10 м : 4; 10 м : 4 см.
IV. Домашнє завдання.
№№ 713, 714 (с. 115).
Related posts:
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950-958) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950 – 958). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями. Обладнання. Таблиця “Знаходження значень виразів на сумісні дії”; сигнальні картки; таблиця для короткого запису задачі. Зміст уроку […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ ДВОХ ТІЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ ОДНОЧАСНИЙ РУХ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ І. Перевірка домашнього завдання 1. Серед записаних на дошці виразів знайти той, яким розв’язується задача 713. 294 • 2 : 7 • 6 294 : 7 : 2 • 6 294 : 2 : 7 • 6 […]...
- Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633) Тема. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633). Мета. Дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки, вчити користуватися нею для обчислення площі невеликих фігур; вправляти учнів у розв’язуванні задач, пов’язаних з площею прямокутника; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067-1075) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067 – 1075). Мета. Виправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; вчити складати і розв’язувати нерівності. Обладнання. Завдання для опитування учнів; […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії різних ступенів УРОК 117 Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії різних ступенів Мета: формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння розв’язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох доданків, та ускладнені задачі на спосіб зведення до одиниці. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення. – Провести ланцюжок стрілок […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430). Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами; навчати узагальнених прийомів розв’язування задач. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка […]...
- Дії з іменованими числами. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на спільну роботу (№№ 1059-1066) Тема. Дії з іменованими числами. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на спільну роботу (№№ 1059-1066). Мета. Вправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі на спільну роботу. Обладнання. Схема задачі; картки для опитування. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення знань. […]...
- Знаходження значень виразів на всі арифметичні дії. Задачі на зустрічний рух (№№ 723-731) Тема. Знаходження значень виразів на всі арифметичні дії. Задачі на зустрічний рух (№№ 723-731). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії, ділити круглі числа на одноцифрові числа; вчити розв’язувати задачі на зустрічний рух. Обладнання. Таблиця для усних обчислень; картки для опитування; схема задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ, ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ ТА РІВНЯННЯ І. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити план та пояснити вибір дій у задачі 1058. У вправі 1057 вибірково пояснити виконання дій. ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 2 т 60 кг • 51; […]...
- ДІЛЕННЯ СКЛАДЕНОГО ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА НА ПРОСТЕ ІМЕНОВАНЕ ЧИСЛО ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ ВИКОНУВАТИ ДІЛЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ПРОСТІ ІМЕНОВАНІ ЧИСЛА; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЗМЕНШЕННЯ В КІЛЬКА РАЗІВ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити вибір дії для розв’язування задачі 705, пояснити ділення в останньому стовпчику вправи 704. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- Множення багатоцифрових чисел на трицифрові (ознайомлення). Задачі на рух. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 959-967) Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові (ознайомлення). Задачі на рух. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 959-967). Мета. Ознайомити учнів із множенням багатоцифрових чисел на трицифрові; закріплювати вміння розв’язувати і складати задачі на рух; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. Обладнання. Схеми задач; сигнальні картки; завдання для опитування. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- Ознайомлення з поняттям “площа фігури”. Квадратний сантиметр. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу (№№ 576-582) Тема. Ознайомлення з поняттям “площа фігури”. Квадратний сантиметр. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу (№№ 576-582). Мета. Ознайомити учнів із поняттями “площа фігури”, “квадратний сантиметр”; закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; вчити розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа фігури”; схеми задач; картки для опитування. Зміст уроку […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ВСІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА ВСІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ I. Перевірка домашнього завдання Пояснити два способи розв’язання задачі 730 та вибірково – обчислення виразу вправи 731. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Усні обчислення. 1) 4800 : 4 18 000 : 9 440 : 2 […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 4. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 81. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 4. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 4; формувати вміння застосовувати таблицю під час знаходження значень виразів і розв’язування задач; розвивати увагу, пам’ять, мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомогу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ І РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ І. Перевірка домашнього завдання Учні пояснюють вибір дій та виконання останньої дії в розв’язанні задачі 420 і вправи 419. Зіставити вирази та знаки між ними в кожному стовпчику, пояснити, як можна поставити потрібний знак, не виконуючи […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі з буквеними даними УРОК 41 Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі з буквеними даними Мета: пояснити розміщення компонентів дій при письмовому обчисленні виразів на сумісні дії; прокоментувати розв’язання задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Розв’язання […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, знаходити значення виразів на дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 105, завдання 608; 609) Завдання 608 – Прочитайте істинні нерівності. Завдання 609 – […]...
- Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом. Знаходження значень виразів на додавання і віднімання (№№ 500-509) Тема. Задачі на знаходження відстані за даними швидкістю і часом. Знаходження значень виразів на додавання і віднімання (№№ 500-509). Мета. Ознайомити учнів із способом визначення відстані за відомими швидкістю і часом; формувати вміння розв’язувати задачі на основі творчих видів роботи; розвивати обчислювальні навички. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; таблиця “Швидкість. Відстань […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами; вчити узагальнювальних прийомів розв’язування задач; розвивати уважність; інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Записати числа, підкреслити в кожному клас тисяч. 475 344; 43 024; 320 000; 4015; […]...
- ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 6. ЗАДАЧІ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ Дій. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ, ЯКА ПОВТОРЮЄТЬСЯ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 93. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 6. ЗАДАЧІ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ Дій. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ, ЯКА ПОВТОРЮЄТЬСЯ Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 6 та її практичним застосуванням; удосконалювати вміння знаходити значення виразів зі змінною, що повторюється; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі, застосовуючи знання таблиці […]...
- ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ДВІЧІ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ТА САМА БУКВА. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ І СХЕМОЮ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 84. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ДВІЧІ ПОВТОРЮЄТЬСЯ ТА САМА БУКВА. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ І СХЕМОЮ Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 5; навчати складання задач за малюнком і схемою; вдосконалювати навички розв’язання задач дією множення; закріплювати знання таблиці множення […]...
- Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084) Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків; вчити складати та розв’язувати рівняння, ділити іменовані числа. Обладнання. Таблиця для […]...
- Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601) Тема. Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601). Мета. Формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на обчислення площі та периметра прямокутника; закріплювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа і периметр прямокутника”; малюнки до задач; таблиця усних […]...
- Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934) Тема. Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Задачі на знаходження числа за двома різницями. Задачі на знаходження дробу від числа і числа за ного дробом (№№ 928-934). Мета. Ознайомити учнів із множенням трицифрових чисел на двоцифрові; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на знаходження дробу від […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866) Тема. Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866). Мета. Повторити правило ділення числа на добуток; ознайомити учнів із застосуванням правила ділення числа на добуток для усного ділення на двоцифрове та розрядне число; удосконалювати вміння учнів розв’язувати […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 4; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і знаходження значень виразів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Аналіз результатів “Бліцконтролю” 3. Усні […]...
- ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: повторити прийоми складання таблиці ділення; розвивати вміння розв’язувати задачі, що містять дію ділення, знаходити значення числових виразів; розвивати логічне мислення; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Назвіть приклади з відповіддю 18; 21 і 27. 2. Гра “Допоможіть Сові розв’язати […]...
- ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. УСКЛАДНЕНІ РОЗШИРЕНІ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА Мета: повторити прийоми письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; удосконалювати вміння знаходити значення буквених виразів, розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; закріпити поняття про вертикальне і горизонтальне розміщення відрізків; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – Різницю чисел 81 […]...
- Знаходження числа за його частиною. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на знаходження числа за його частиною (№№ 71-81) Тема. Знаходження числа за його частиною. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на знаходження числа за його частиною (№№ 71 – 81). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження числа за його частиною; закріплювати навички ділення на одноцифрове число. Обладнання. Таблиця усних обчислень; “Картки для поточного контролю знань”; сигнальні картки. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- Множення і ділення на 10 і на 100. Задачі, які включають знаходження частини числа або числа за його частиною (№№ 82-91) Тема. Множення і ділення на 10 і на 100. Задачі, які включають знаходження частини числа або числа за його частиною (№№ 82 – 91). Мета. Закріпити навички множення і ділення круглих чисел на 10 і на 100; вправляти учнів у розв’язуванні задач, які включають знаходження частини числа або числа за його частиною. Обладнання. Таблиця усних […]...
- Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875) Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Усне ділення круглих чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення (№№ 867-875). Мета. Ознайомити учнів із діленням з остачею на двоцифрове число; закріплювати вміння усно ділити круглі числа на розрядні числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на пропорційне ділення. Обладнання. Таблиця “Ділення з остачею”; картки для опитування; короткий […]...
- Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949) Тема. Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949). Мета. Ознайомити учнів із множенням складених іменованих чисел на двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями, порівнювати […]...
- Знаходження однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Задачі, аналогічні задачам на спільну роботу. Ділення іменованих чисел (№№ 617-624) Тема. Знаходження однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Задачі, аналогічні задачам на спільну роботу. Ділення іменованих чисел (№№ 617-624). Мета. Ознайомити учнів із знаходженням однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною: вправляти у розв’язуванні задач, аналогічних до задач на спільну роботу; вчити ділити іменоване число на […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ (ознайомлення). ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ Урок 22. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ (ознайомлення). ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: ознайомити учнів із задачами на дві дії; закріпити вміння розв’язувати прості задачі, знаходити значення виразів з буквеними даними; розвивати спостережливість, уміння міркувати, […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: формувати навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 123, завдання 751; 752.) Завдання 751 – Прочитайте складені вирази та їх значення. Завдання 752 – Скільки вийшло рядів? 2. […]...
- Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії УРОК 3 Тема. Письмове додавання й віднімання трицифрових чисел. Знаходження значень буквених виразів. Задачі на 3 дії Мета: повторити алгоритм письмового додавання й віднімання чисел; опрацювати розширену задачу на знаходження третього доданка; ознайомити учнів з розміщенням відрізків на площині і в просторі. Обладнання: предметні малюнки, таблиця “Додавання й віднімання трицифрових чисел”. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення. Задачі на знаходження дробу від числа (№№ 823-830) Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на круглі числа. Підготовка до розв’язування задач на пропорційне ділення. Задачі на знаходження дробу від числа (№№ 823-830). Мета. Вчити учнів письмово множити багатоцифрові числа на круглі числа; готувати до розв’язування задач на пропорційне ділення; закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа. Обладнання. Таблиця усних обчислень; схеми задач; […]...
- Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 655-662) Тема. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Ускладнені задачі на зведення до одиниці (№№ 655-662). Мета. Закріплювати вміння учнів ділити багатоцифрові числа на одноцифрові; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; вправляти у ділені іменованих чисел. Таблиця. Таблиця усних обчислень; картки для опитування. Зміст уроку I. Контроль, корекція та закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. […]...
- ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 66. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 та її практичним застосуванням; формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів, розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. […]...