Іонні рівняння
Тема 1
РОЗЧИНИ
Урок 17
Тема уроку. Іонні рівняння
Цілі уроку: закріпити вміння складати іонні рівняння реакцій; розвивати навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі реакцій у розчинах електролітів; удосконалювати навички складання хімічних формул та іонних рівнянь.
Тип уроку: творчого застосування знань, умінь і навичок.
Форми роботи: фронтальна, групова, самостійна робота.
Обладнання: таблиця розчинності, картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Аналіз практичної роботи, перевірка
III. Виконання тренувальних вправ
Завдання 1. Запишіть у іонній формі рівняння реакцій у розчинах електролітів, виберіть ті, у яких виділяється газоподібна речовина.
Завдання 2. Запишіть у іонній формі рівняння за схемою, виберіть рівняння з однаковою іонною формою.
Завдання 3 (самостійно, з наступним обговоренням біля дошки, кожен пропонує свій варіант). Підберіть і запишіть чотири-п’ять рівнянь для здійснення іонної реакції за схемою:
Завдання 4. Складіть іонні рівняння можливих реакцій
Na2CО3 | CuSО4 | Ba(NО3)2 | PbCl2 | Na3PО4 |
I | Na2SО4 | |||
II | AgNО3 | |||
III | Al2(SО4)3 | |||
IV | BaCl2 | |||
V | Zn(NО3)2 |
Групове завдання
1) Обчисліть масу осаду, одержаного в результаті змішування розчину барій нітрату масою 47 г з масовою часткою 24 % з надлишком сульфатної кислоти.
2) Обчисліть об’єм вуглекислого газу (н. у.), що виділиться в результаті дії на кальцій карбонат 200 г розчину нітратної кислоти з масовою часткою 17 %.
3) Обчисліть масу 15%-го розчину хлоридної кислоти, який необхідно додати до 120 г 25%-го розчину кальцій гідроксиду для повної нейтралізації.
4) Обчисліть кількість речовини іонів SO42- у розчині алюміній сульфату, що містить 70 г цієї солі.
5) Обчисліть кількість речовини катіонів Na + у 180 г розчину натрій гідроксиду з масовою часткою 42 %.
IV. Самостійна робота
Завдання 1
Складіть іонні рівняння взаємодії:
Варіант І
А) H3PO4 + KOH
Б) ZnCl2 + NaOH
Варіант ІІ
А) H2SO4 + NaOH
Б) K2SO3 + HCl
Завдання 2
Складіть молекулярне рівняння, що відповідає скороченому іонному:
Варіант І
2H+ + S2- H2S
Варіант ІІ
Zn2+ + 2OH – Zn(OH)2
Завдання 3
Обчисліть масу осаду, одержаного в результаті змішування розчинів:
– варіант І: Ba(NO3)2 масою 120 г і масовою часткою 10 % з натрій сульфатом;
– варіант ІІ: AgNO3 масою 170 г і масовою часткою 5 % з натрій хлоридом.
V. Підбиття підсумків уроку
Учитель підбиває підсумки уроку, оцінює роботу учнів, проводить обговорення результатів самостійної роботи.
VI. Домашнє завдання
Повторити властивості розчинів, теорію електролітичної дисоціації, іонні рівняння.
Related posts:
- Іонні рівняння. Складання іонних рівнянь Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 15 Тема уроку. Іонні рівняння. Складання іонних рівнянь Цілі уроку: закріпити навички й уміння складати іонні рівняння в розчинах електролітів; розвивати навички проведення хімічного експерименту на прикладі реакцій у розчинах електролітів. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок. Форми роботи: лабораторна робота, тренувальні вправи. Обладнання: таблиця розчинності, лабораторне устаткування й хімічні […]...
- Обчислення масової частки й маси речовини в розчині Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 8 Тема уроку. Обчислення масової частки й маси речовини в розчині Цілі уроку: закріпити знання про масову частку розчиненої речовини; формувати навички й уміння обчислювати масову частку розчиненої речовини, застосовувати ці знання для обчислення маси розчиненої речовини, приготування розчинів із заданою масовою часткою розчиненої речовини. Тип уроку: застосування знань, умінь і […]...
- Теорія електролітичної дисоціації. Іонні реакції I СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ОСНОВНИХ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (4 год.) УРОК 3 Тема уроку. Теорія електролітичної дисоціації. Іонні реакції Цілі уроку: актуалізувати знання учнів про процеси, що протікають у розчинах; узагальнити знання про електролітичну дисоціацію речовин; удосконалювати вміння й навички складання повних і скорочених іонно-молекулярних рівнянь реакцій. Тип уроку: повторення й систематизації знань. Форми […]...
- Оцінювання навчальних досягнень учнів з теми “Розчини” Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 20 Тема уроку. Оцінювання навчальних досягнень учнів з теми “Розчини” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Основні класи неорганічних сполук”; з’ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці. Тип уроку: контролю й коригування знань, умінь і навичок. Форми роботи: письмова контрольна […]...
- Приготування розчинів Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 9 Тема уроку. Приготування розчинів Цілі уроку: формування навичок і вмінь приготування розчинів; розвиток навичок розв’язання задач із використанням поняття “масова частка розчиненої речовини”, розрахунків, пов’язаних із приготуванням розчинів. Тип уроку: застосування вмінь і навичок. Форми роботи: самостійна робота під керівництвом учителя, виконання тренувальних завдань. Обладнання: таблиця розчинності, картки-завдання. ХІД УРОКУ […]...
- Узагальнення й систематизація знань про неметали, їх оксиди, гідрати. Розв’язання задач I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 15 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про неметали, їх оксиди, гідрати. Розв’язання задач Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про неметали, їх оксиди, гідриди, гідрати; удосконалювати знання, уміння й навички учнів складати реакції іонного обміну, окисно-відновні реакції, розв’язувати задачі на вихід […]...
- Іонні рівняння реакцій – ЕЛЕКТРОЛІТИЧНА ДИСОЦІАЦІЯ Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНА ДИСОЦІАЦІЯ Іонні рівняння реакцій Оскільки електроліти в розчинах утворюють іони, то для відображення змісту реакцій часто використовують так звані іонні рівняння, тому що в розчинах відбуваються реакції не між молекулами, а між іонами. Реакції, чиїм змістом є обмін іонами між реагентами, називають […]...
- Практична робота 2. Властивості етанової кислоти II Семестр Тема 4. ОКСИГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 40 Тема уроку. Практична робота 2. Властивості етанової кислоти Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання учнів про хімічні властивості карбонових кислот на прикладі оцтової кислоти; визначити рівень засвоєння знань […]...
- Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини. Приготування розчинів Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 7 Тема уроку. Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини. Приготування розчинів Цілі уроку: ознайомити учнів зі способами вираження складу розчинів, поняттями “масова частка розчиненої речовини”, “концентрація”; формувати навички використання цих понять для обчислень і приготування розчинів. Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок. Форми роботи: фронтальна бесіда, розв’язання задач. […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ РОЗЧИНУ ДОСЛІДЖУЄМО НА УРОЦІ ТА ВДОМА ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД 5 Виготовлення водних розчинів із заданими масовими частками розчинених речовин Речовини та обладнання: терези, аркуш паперу, мірна посудина, 2 хімічні стакани на 250 мл, мірна ложечка для набирання сипучих речовин, скляна паличка, цукор, дистильована вода. Розрахунки. Завдання 1. Виготовити розчин цукру масою 50 г з масовою часткою розчиненої […]...
- Сульфати. Якісна реакція на сульфат-іон. Розв’язання розрахункових задач з обчислення маси (об’єму, кількості речовини) продукту реакції, якщо один з реагентів узято в надлишку I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 14 Тема уроку. Сульфати. Якісна реакція на сульфат-іон. Розв’язання розрахункових задач з обчислення маси (об’єму, кількості речовини) продукту реакції, якщо один з реагентів узято в надлишку Цілі уроку: розширити знання учнів про солі на прикладі властивостей сульфатів, їх застосування; ознайомити учнів з якісною […]...
- Тематична робота з теми “Хімічні реакції” Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 30 Тема уроку. Тематична робота з теми “Хімічні реакції” Цілі уроку: узагальнити та скоригувати знання учнів з теми “Хімічні реакції”; з’ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці. Тип уроку: контролю й коригування знань, умінь і навичок. Форми роботи: письмова контрольна робота за […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 15. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” Цілі: перевірити й закріпити знання про оксигеновмісні сполуки неметалів, їх склад, властивості, добування, застосування; формувати вміння складати хімічні формули й рівняння реакцій. Обладнання: роздавальний матеріал. Тип уроку: контроль. Форми роботи: письмова тестова перевірка. ХІД УРОКУ […]...
- Контрольна робота з теми “Неметали та їхні сполуки” ІІ семестр Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (продовження) УРОК 22 Тема уроку. Контрольна робота з теми “Неметали та їхні сполуки” Цілі уроку: узагальнити та скоригувати знання учнів з теми “Неметали та їхні сполуки”; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння учнями основних понять, уміння використовувати їх на практиці. Тип уроку: контролю й […]...
- Проміжне оцінювання з теми “Основні класи неорганічних сполук” Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 31 Тема. Проміжне оцінювання з теми “Основні класи неорганічних сполук” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про властивості класів неорганічних сполук, їх генетичний зв’язок; визначити рівень навчальних досягнень з теми. Тип уроку: проміжний контроль і коригування знань. Форми роботи: письмова контрольна робота. Обладнання: Періодична система хімічних елементів […]...
- Закон збереження речовин. Хімічні рівняння ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 17. Закон збереження речовин. Хімічні рівняння Цілі: пояснити та сформулювати закон збереження маси речовин; дати поняття про рівняння хімічних реакції, коефіцієнт, реагент, продукт реакції; на основі закону збереження маси речовин сформувати вміння складати рівняння хімічних реакцій, добирати коефіцієнти. Обладнання та реактиви: терези з різновагами, пробірки, розчини барій хлориду й […]...
- Масова частка розчиненої речовини – Розчини Хімія Загальна хімія Розчини Масова частка розчиненої речовини Масова частка розчиненої речовини – це відношення маси розчиненої речовини до загальної маси розчину: Масова частка виражається в частках одиниці або відсотках. В останньому випадку одержана внаслідок обчислення величина масової частки множиться на 100 %. Маса розчиненої речовинИ: Маса розчинУ: Масу розчину можна також знайти, склавши маси […]...
- ВЛАСТИВОСТІ СУЛЬФАТНОЇ ТА НІТРАТНОЇ КИСЛОТ, СУЛЬФАТІВ I НІТРАТІВ ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 11. ВЛАСТИВОСТІ СУЛЬФАТНОЇ ТА НІТРАТНОЇ КИСЛОТ, СУЛЬФАТІВ I НІТРАТ ІВ Цілі: закріпити знання про сульфатну й нітратну кислоти, сульфати й нітрати, їх властивості; формувати вміння складати формули сполук і хімічні рівняння, що характеризують їх властивості. Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер. Тип уроку: закріплення (розвивальне диференційоване навчання). […]...
- Узагальнення й систематизація знань про оксигеновмісні органічні сполуки, взаємозв’язок між класами органічних сполук Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 54 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про оксигеновмісні органічні сполуки, взаємозв’язок між класами органічних сполук Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про різні класи оксигеновмісних органічних сполук, їх взаємозв’язок; розвивати навички й уміння складання рівнянь хімічних реакцій, розв’язання розрахункових задач на прикладі взаємозв’язку між класами органічних сполук. […]...
- Тематична контрольна робота з теми “Квадратні рівняння. Формула коренів квадратного рівняння. Теорема Вієта” Урок № 55 Тема. Тематична контрольна робота з теми “Квадратні рівняння. Формула коренів квадратного рівняння. Теорема Вієта” Мета: перевірити рівень засвоєння учнями змісту основних понять теми “Квадратні рівняння” та рівень умінь, сформованих у ході вивчення теми. Тип уроку: контроль знань та вмінь. Хід уроку I. Організаційний етап II. Перевірка домашнього завдання Зібрати зошити із виконаною […]...
- Поняття про вищі карбонові кислоти Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 49 Тема уроку. Поняття про вищі карбонові кислоти Цілі уроку: формувати знання учнів про вищі насичені й ненасичені карбонові кислоти; ознайомити з окремими представниками цього класу, практичним значенням реакції вищих карбонових кислот з утворенням солей – основного компонента мила; показати практичне значення й застосування вищих карбонових кислот. Тип уроку: […]...
- Використання вуглеводів, їх біологічна роль. Загальна схема виробництва цукру Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 53 Тема уроку. Використання вуглеводів, їх біологічна роль. Загальна схема виробництва цукру Цілі уроку: узагальнити знання учнів про вуглеводи, розкрити їх біологічну роль; показати застосування вуглеводів; ознайомити учнів із загальною схемою виробництва цукру; повторити загальні принципи промислових виробництв. Тип уроку: комбінований урок засвоєння знань, умінь і навичок і творчого […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 7. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 1 З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” Цілі: перевірити й закріпити знання про прості речовини неметали, леткі сполуки неметалів з Гідрогеном, їх склад, властивості, добування; формувати вміння складати хімічні формули й рівняння реакцій. Обладнання: роздавальний матеріал. Тип уроку: контроль знань. Форми роботи: […]...
- Означення квадратного рівняння. Неповні квадратні рівняння та їх розв’язування Урок № 48 Тема. Означення квадратного рівняння. Неповні квадратні рівняння та їх розв’язування Мета: закріпити знання учнів щодо означення квадратного рівняння, коефіцієнтів квадратного рівняння та його видів; домогтися засвоєння учнями способів розв’язання неповних квадратних рівнянь; сформувати вміння застосовувати вивчений матеріал для розв’язування неповних квадратних рівнянь. Тип уроку: засвоєння знань та вмінь. Наочність та обладнання: опорний […]...
- Тематична контрольна робота з теми “Органічні сполуки” Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 61 Тема уроку. Тематична контрольна робота з теми “Органічні сполуки” Цілі уроку: узагальнити й скоригувати знання учнів з теми “Органічні сполуки”; з’ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці. Тип уроку: контролю й коригування знань, умінь і навичок. Форма роботи: письмова самостійна […]...
- Хімічний зв’язок і будова речовини Тема 4 ХІМІЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК І БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК 65 Тема. Хімічний зв’язок і будова речовини Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про види хімічного зв’язку й типи кристалічних граток з погляду будови атома; продовжити формування елементів наукового світогляду учнів, багатогранності та єдності будови речовини, взаємозв’язку явищ у природі; розвивати вміння й навички учнів застосовувати […]...
- Повторення та систематизація знань і вмінь з розділу “Рівняння” Урок № 84 Тема. Повторення та систематизація знань і вмінь З розділу “Рівняння” Мета: повторити й систематизувати знання учнів про види рівнянь та способи їх розв’язання; повторити та систематизувати способи дій щодо розв’язування рівнянь, якими володіють учні; провести бліц-контроль засвоєння. Тип уроку: повторення та систематизація знань, умінь, навичок. Хід уроку I. Організаційний момент 1. Перевірка […]...
- Стислі відомості з історії розвитку чорної металургії в Україні. Розв’язання задач на розрахунки за хімічними рівняннями за реагентами, що містять домішки ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 26 Тема уроку. Стислі відомості з історії розвитку чорної металургії в Україні. Розв’язання задач на розрахунки за хімічними рівняннями за реагентами, що містять домішки Цілі уроку: дати учням уявлення про історію розвитку та значення чорної металургії в Україні; формувати вміння й навички розв’язання […]...
- Складання найпростіших окисно-відновних реакцій, підбір коефіцієнтів Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 28 Тема уроку. Складання найпростіших окисно-відновних реакцій, підбір коефіцієнтів Цілі уроку: розвивати навички складання окисно-відновних реакцій; закріпити навички складання хімічних рівнянь на прикладі найпростіших окисно-відновних реакцій, застосування методу електронного балансу для розміщення коефіцієнтів у рівняннях хімічних реакцій, що протікають зі зміною ступеня окиснення. Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, умінь […]...
- Тематичне оцінювання з теми “Основні класи неорганічних сполук” Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 39 Тема. Тематичне оцінювання з теми “Основні класи неорганічних сполук” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Основні класи неорганічних сполук”; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці. Тип уроку: контроль і коригування знань, умінь і навичок. Форми […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ І МАСИ РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ В РОЗЧИНІ Тема 3 ВОДА & 34. ОБЧИСЛЕННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ І МАСИ РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ В РОЗЧИНІ Вивчення параграфа допоможе вам: · закріпити знання про кількісний склад розчину; · формувати вміння обчислювати масову частку і масу розчиненої речовини в розчині; · формувати вміння обчислювати масу розчину та розчинника за відомою масовою часткою речовини в розчині. З обчисленнями масової […]...
- Приклади розв’язування типових задач – Урок 6 ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 6. Суміші речовин. Розчини Приклади розв’язування типових задач Задача 1. У розчині, маса якого 400 г, міститься 25 г натрій хлориду. Обчисліть масову частку натрій хлориду (%) в розчині. Дано: Розв’язання Відповідь: w(NaCl) = 6,25 %. Задача 2. Натрій гідроксид, маса якого 10 […]...
- Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 10 Тема уроку. Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Цілі уроку: перевірити знання правил техніки безпеки, практичні вміння й навички приготування розчинів із заданою масовою часткою розчиненої речовини. Тип уроку: практичного використання знань, умінь і навичок. Форми роботи: виконання практичної роботи. Обладнання: періодична система […]...
- Розв’язування типових задач – АЗОТОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина III. ОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 18. АЗОТОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ § 18.7. Розв’язування типових задач Задача 1. Як можна добути анілін, виходячи з метану і не використовуючи інші органічні сполуки? Зазначте умови перебігу реакцій. Розв’язання. Проводячи піроліз метану, можна добути ацетилен: T 2СН4 -> С2Н2 + ЗН2. […]...
- Рівняння та його корені. Рівносильні рівняння Урок № 4 Тема. Рівняння та його корені. Рівносильні рівняння Мета: пояснити, розширити та узагальнити відомості про властивості рівносильних рівнянь та способах їх застосування до розв’язування найпростіших рівнянь з однією змінною. Тип уроку: систематизація, поглиблення та узагальнення знань, умінь, навичок. Хід уроку I. Організаційний момент II. Перевірка домашнього завдання № 1, 3 перевіряємо під час […]...
- ВЛАСТИВОСТІ НЕМЕТАЛІВ ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 4. ВЛАСТИВОСТІ НЕМЕТАЛІВ Цілі: закріпити знання про елементи-неметали, їх положення в періодичній системі, особливості простих речовин-неметалів, їх властивості; формувати вміння складати рівняння реакцій, що характеризують основні властивості неметалів. Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер. Тип уроку: закріплення (тренінг-мінімум). Форми роботи: фронтальна робота, прийоми “Вилучи зайве”, “Лови помилку”, […]...
- Хімічні рівняння ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 18. Хімічні рівняння Цілі: закріпити знання учнів про закон збереження маси речовин, коефіцієнт, уміння складати рівняння хімічних реакцій і добирати в них коефіцієнти; удосконалювати вміння порівнювати речовини за складом; розвивати вміння учнів міркувати. Обладнання: роздавальний матеріал, картки, підручник. Тип уроку: закріплення (розвивальне диференційоване навчання). Форми роботи: фронтальна бесіда, хімічна […]...
- Рівняння. Основна властивість рівняння Урок № 96 Тема. Рівняння. Основна властивість рівняння Мета: продовжити роботу з вироблення вмінь правильно переносити доданки з однієї частини рівняння в іншу; сформувати уявлення про другу основну властивість рівнянь та розпочати роботу з вироблення вмінь використовувати множення або ділення обох частин рівняння на одне й те саме число, відмінне від 0, для розв’язування рівнянь. […]...
- Проміжне оцінювання з теми “Фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот” Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 21 Тема. Проміжне оцінювання з теми “Фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про класифікацію неорганічних сполук, фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот; визначити рівень навчальних досягнень учнів з цієї теми. Тип уроку: контроль і коригування знань. Форми роботи: письмова […]...
- Розчин і його компоненти. Кількісний склад розчину Тема 3 Вода & 23. Розчин і його компоненти. Кількісний склад розчину Опанувавши цю тему, ви зможете: – визначати й розрізняти компоненти розчину: розчинник. розчинену речовину; – наводити приклади розчинів, що використовуються в хімічній лабораторії; – визначати за таблицею розчинності розчинні й нерозчинні у воді речовини; – обчислювати масову частку та масу розчиненої речовини в […]...