Іонні рівняння. Складання іонних рівнянь
Тема 1
РОЗЧИНИ
Урок 15
Тема уроку. Іонні рівняння. Складання іонних рівнянь
Цілі уроку: закріпити навички й уміння складати іонні рівняння в розчинах електролітів; розвивати навички проведення хімічного експерименту на прикладі реакцій у розчинах електролітів.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Форми роботи: лабораторна робота, тренувальні вправи.
Обладнання: таблиця розчинності, лабораторне устаткування й хімічні реактиви.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Перевірка домашнього завдання.
Актуалізація
Учні записують підібрані ними пари електролітів по ланцюжку, наступні складають іонне рівняння і пропонують своє завдання.
Фронтально з’ясовуємо, у яких реакціях виконуються умови незворотного протікання реакцій, виправляємо помилки й коригуємо відповіді.
Лабораторний дослід 2. Реакції обміну в розчинах електролітів з випаданням осаду
Виконати експеримент і записати в іонній формі рівняння реакцій.
Завдання. Здійсніть реакцію між речовинами, запишіть рівняння реакцій у молекулярній та іонній формах:
1) AgNО3 + NaCl
(Згадуємо, що це якісна
2) BaCl2 + Na2SО4
(Якісна реакція на іони SО42-)
Лабораторний дослід 3. Реакція обміну в розчинах електролітів з виділенням газу
3) Na2CО3 + HCl
(Якісна реакція на іони CО32-)
Лабораторний дослід 4. Реакції обміну в розчинах електролітів з утворенням води
4) NaОH + H2SО4
5) Ca(ОH)2 + HCl
ІІІ. Творче застосування знань, умінь і навичок (практика на прикладах)
Ми провели експеримент.
Завдання 1
Запишіть рівняння:
Чим відрізняються ці три рівняння?
Що в них загального?
Завдання 2
Аналогічно сутність досліду 3 описується рівнянням:
Використовуючи таблицю розчинності, підберіть вихідні речовини для здійснення цієї реакції та доведіть правильність обраних речовин іонним рівнянням.
Завдання 3
Підберіть вихідні речовини для здійснення реакцій (самостійна робота під контролем учителя).
Варіант І
Варіант ІІ
Варіант ІІІ
Запропонуйте кілька реакцій за іонним рівнянням.
IV. Підбиття підсумків уроку
Учитель підбиває підсумки уроку, оцінює роботу учнів.
V. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи, підготуватися до практичної роботи № 2.
Related posts:
- Іонні рівняння Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 17 Тема уроку. Іонні рівняння Цілі уроку: закріпити вміння складати іонні рівняння реакцій; розвивати навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі реакцій у розчинах електролітів; удосконалювати навички складання хімічних формул та іонних рівнянь. Тип уроку: творчого застосування знань, умінь і навичок. Форми роботи: фронтальна, групова, самостійна робота. Обладнання: таблиця розчинності, картки […]...
- Іонні рівняння реакцій – ЕЛЕКТРОЛІТИЧНА ДИСОЦІАЦІЯ Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНА ДИСОЦІАЦІЯ Іонні рівняння реакцій Оскільки електроліти в розчинах утворюють іони, то для відображення змісту реакцій часто використовують так звані іонні рівняння, тому що в розчинах відбуваються реакції не між молекулами, а між іонами. Реакції, чиїм змістом є обмін іонами між реагентами, називають […]...
- Теорія електролітичної дисоціації. Іонні реакції I СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ОСНОВНИХ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (4 год.) УРОК 3 Тема уроку. Теорія електролітичної дисоціації. Іонні реакції Цілі уроку: актуалізувати знання учнів про процеси, що протікають у розчинах; узагальнити знання про електролітичну дисоціацію речовин; удосконалювати вміння й навички складання повних і скорочених іонно-молекулярних рівнянь реакцій. Тип уроку: повторення й систематизації знань. Форми […]...
- Реакції обміну між розчинами електролітів, умови їх протікання Тема 1 РОЗЧИНИ УРОК 14 Тема уроку. Реакції обміну між розчинами електролітів, умови їх протікання Цілі уроку: показати процеси, що протікають у розчинах електролітів як реакції обміну між іонами; ознайомити з умовами їх протікання; формувати навички складання іонних рівнянь. Тип уроку: формування вмінь і навичок та їх творчого застосування. Форми роботи: розповідь учителя, демонстраційний експеримент, […]...
- Реакції в розчинах електролітів. Складання молекулярних і йонно-молекулярних рівнянь ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 6. Суміші речовин. Розчини 6.10. Реакції в розчинах електролітів. Складання молекулярних і йонно-молекулярних рівнянь За нормальних умов тверді речовини зазвичай не вступають між собою в хімічні реакції. Хоч би один з реагентів повинен бути в газоподібному чи рідкому (розчиненому) стані. Отже, у хімії […]...
- Тепловий ефект реакції. Екзотермічні й ендотермічні реакції. Термохімічні рівняння Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 24 Тема уроку. Тепловий ефект реакції. Екзотермічні й ендотермічні реакції. Термохімічні рівняння Цілі уроку: розширити уявлення про хімічні реакції на прикладі ендотермічних і екзотермічних реакцій; ознайомити учнів з поняттями “тепловий ефект хімічної реакції”, “термохімічні рівняння”; формувати навички й уміння складати термохімічні рівняння реакцій, розв’язувати задачі з їх використанням. Тип уроку: […]...
- Реакції іонного обміну – РОЗЧИНИ ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ Розділ 5. РОЗЧИНИ. ТЕОРІЯ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОЇ ДИСОЦІАЦІЇ § 5.11. Реакції іонного обміну Згідно з теорією електролітичної дисоціації всі реакції у водних розчинах електролітів є реакціями між іонами. Вони називаються іонними реакціями, а рівняння цих реакцій – іонними рівняннями. Вони простіші, ніж рівняння реакцій, […]...
- Рівняння та їх властивості. Розв’язування задач за допомогою рівнянь Урок № 106 Тема. Рівняння та їх властивості. Розв’язування Задач за допомогою рівнянь Мета: діагностика рівня засвоєння знань та вмінь, передбачених програмою з названої теми. Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь та навичок. Хід уроку I. Організаційний момент (Перевіряємо готовність до уроку, збираємо робочі зошити на перевірку; оголошуємо умову та вимоги до виконання завдань […]...
- РЕАКЦІЇ В РОЗЧИНАХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ – ЕЛЕКТРОЛІТИ Хімія – універсальний довідник ЕЛЕКТРОЛІТИ РЕАКЦІЇ В РОЗЧИНАХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ У розчинах електролітів у хімічну взаємодію вступають іони. З’ясуємо, у яких випадках це відбувається. Якщо змішати водні розчини кухонної солі (хлориду натрію) і вапняної води (розчину гідроксиду кальцію), то зовнішніх змін не спостерігається. Формально можна написати З огляду на те, що всі чотири речовини (хлорид і […]...
- Складання рівнянь окисно-відновних реакцій – ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ. ЕЛЕКТРОЛІЗ ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ Розділ 7. ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ. ЕЛЕКТРОЛІЗ § 7.3. Складання рівнянь окисно-відновних реакцій Застосовуються два методи складання рівнянь окисно – відновних реакцій – метод електронного балансу і метод напівреакцій. Метод електронного балансу. За цим методом порівнюють ступені окиснення атомів у вихідних і кінцевих речовинах, […]...
- Закон збереження речовин. Хімічні рівняння ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 17. Закон збереження речовин. Хімічні рівняння Цілі: пояснити та сформулювати закон збереження маси речовин; дати поняття про рівняння хімічних реакції, коефіцієнт, реагент, продукт реакції; на основі закону збереження маси речовин сформувати вміння складати рівняння хімічних реакцій, добирати коефіцієнти. Обладнання та реактиви: терези з різновагами, пробірки, розчини барій хлориду й […]...
- Реакції сполучення, розкладу, заміщення й обміну Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 22 Тема уроку. Реакції сполучення, розкладу, заміщення й обміну Цілі уроку: розвивати навички й уміння складати рівняння хімічних реакцій; формувати навички розпізнавання типів реакцій теоретично – за рівняннями реакції, експериментально – за ознаками хімічних реакцій. Тип уроку: формування вмінь і навичок. Форми роботи: фронтальне опитування, демонстраційний експеримент, групова робота, самостійна […]...
- Рівняння з двома змінними – Системи лінійних рівнянь Математика – Алгебра Системи лінійних рівнянь Рівняння з двома змінними Лінійним рівнянням з двома невідомими Називається рівняння виду , де x і y – невідомі, a, b, і с – числа (Коефіцієнти рівняння). Розв’язком рівняння з двома невідомими називається пара значень невідомих, при яких рівняння перетворюється у правильну числову рівність. Наприклад: ; – розв’язок рівняння, […]...
- Складання рівнянь окисно-відновних реакцій – Хімічна реакція ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 4. Хімічна реакція 4.6. Складання рівнянь окисно-відновних реакцій Для складання рівнянь окисно-відновних реакцій використовують метод електронного балансу. Він грунтується на положенні, що загальна кількість електронів, які віддає відновник, має дорівнювати загальній кількості електронів, які приєднує окисник. Розгляньмо основні етапи написання окисно-відновних реакцій на […]...
- Тематична контрольна робота з теми “Квадратні рівняння. Формула коренів квадратного рівняння. Теорема Вієта” Урок № 55 Тема. Тематична контрольна робота з теми “Квадратні рівняння. Формула коренів квадратного рівняння. Теорема Вієта” Мета: перевірити рівень засвоєння учнями змісту основних понять теми “Квадратні рівняння” та рівень умінь, сформованих у ході вивчення теми. Тип уроку: контроль знань та вмінь. Хід уроку I. Організаційний етап II. Перевірка домашнього завдання Зібрати зошити із виконаною […]...
- Розв’язування найпростіших тригонометричних рівнянь. Рівняння sin t = a УРОК 21 Тема. Розв’язування найпростіших тригонометричних рівнянь. Рівняння sin t = а Мета уроку: засвоєння учнями виведення і застосування формули для коренів рівняння sin t = а. Обладнання: Таблиця “Рівняння sin t = а”. І. Перевірка домашнього завдання 1. Відповіді на питання, що виникли при виконанні домашніх завдань. 2. Самостійна робота. Варіант 1 Розв’яжіть рівняння: […]...
- СКЛАДАННЯ РІВНЯНЬ ОКИСНО-ВІДНОВНИХ РЕАКЦІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ СТУПЕНІВ ОКИСНЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ Хімія – універсальний довідник ХІМІЧНИЙ ПРОЦЕС РЕАКЦІЇ ЗІ ЗМІНОЮ СТУПЕНІВ ОКИСНЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ СКЛАДАННЯ РІВНЯНЬ ОКИСНО-ВІДНОВНИХ РЕАКЦІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ СТУПЕНІВ ОКИСНЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ Окисник – речовина, що містить елемент, у якого в ході реакції ступінь окиснення знижується внаслідок прийому електронів; процес приєднання електронів називається відновленням. Відновник – це речовина, що містить елемент, у якого в ході реакції […]...
- Електролітична дисоціація кислот, основ, солей у водних розчинах Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 12 Тема уроку. Електролітична дисоціація кислот, основ, солей у водних розчинах Цілі уроку: поглибити знання учнів про електролітичну дисоціацію на прикладі розчинів кислот, основ і солей; формувати навички складання рівнянь дисоціації на прикладі розчинних кислот, основ, солей; уточнити визначення кислот, основ і солей у світлі теорії електролітичної дисоціації. Тип уроку: засвоєння […]...
- Складання найпростіших окисно-відновних реакцій, підбір коефіцієнтів Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 28 Тема уроку. Складання найпростіших окисно-відновних реакцій, підбір коефіцієнтів Цілі уроку: розвивати навички складання окисно-відновних реакцій; закріпити навички складання хімічних рівнянь на прикладі найпростіших окисно-відновних реакцій, застосування методу електронного балансу для розміщення коефіцієнтів у рівняннях хімічних реакцій, що протікають зі зміною ступеня окиснення. Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, умінь […]...
- Амоніак: властивості, використання. Солі амонію. Якісна реакція на іон амонію I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 9 Тема уроку. Амоніак: властивості, використання. Солі амонію. Якісна реакція на іон амонію Цілі уроку: ознайомити зі складом, особливостями будови молекули й фізичними властивостями амоніаку, розчинністю амоніаку у воді й дією індикаторів на розчин, особливостями взаємодії амоніаку з водою й кислотами; формувати вміння […]...
- Лінійне рівняння з однією змінною. Розв’язування лінійних рівнянь з однією змінною і рівнянь, що зводяться до них Розділ 3. ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ ТА ЇХ СИСТЕМИ & 23. Лінійне рівняння з однією змінною. Розв’язування лінійних рівнянь з однією змінною і рівнянь, що зводяться до них Ми знаємо, як розв’язувати рівняння 2х = -8; х – 5; 0,01х -17. Кожне із цих рівнянь має вигляд ах = b, де х – змінна, а і b […]...
- ЛІНІЙНІ РІВНЯННЯ ТА їХ СИСТЕМИ ЯК МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТЕКСТОВИХ ЗАДАЧ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ Цілі: – навчальна: сформувати уявлення про прикладні задачі та математичні моделі задач; сформувати вміння складати та розв’язувати рівняння, що є математичними моделями прикладних текстових задач; домогтися засвоєння схеми розв’язання задач за допомогою лінійних рівнянь; – розвивальна: розвивати увагу, логічне мислення, пам’ять; формувати вміння вибирати і використовувати необхідну інформацію для розв’язування задач; – виховна: виховувати інтерес […]...
- Хімічні реакції. Схеми реакцій, хімічні рівняння – Хімічна реакція ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 4. Хімічна реакція 4.1. Хімічні реакції. Схеми реакцій, хімічні рівняння Хімічними реакціями називають перетворення однієї чи декількох речовин, які відрізняються одна від одної складом чи будовою молекули, на інші. Речовини, які вступають у хімічні реакції, називають вихідними речовинами, або реагентами, а речовини, які […]...
- АМФОТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 11. АМФОТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ Цілі: вивчити способи добування, фізичні властивості алюміній оксиду й алюміній гідроксиду; навчитися складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють їх амфотерний характер; сформувати в учнів знання про кислотно-основний характер алюміній оксиду й алюміній гідроксиду, вміння спостерігати, аналізувати й робити висновки. […]...
- Розв’язування найпростіших тригонометричних рівнянь. Рівняння tg t = a УРОК 22 Тема. Розв’язування найпростіших тригонометричних рівнянь. Рівняння tg T = a. Мета уроку: зсвоєння учнями виведення і застосування формули для знаходження коренів рівняння tg t = a (ctg t = а). Обладнання: Таблиця “Рівняння tg t = а і ctg t = a”. І. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірити наявність домашніх завдань в зошитах […]...
- РІВНЯННЯ. ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ РІВНЯНЬ Розділ 5 ВИРАЗИ І РІВНЯННЯ § 31. РІВНЯННЯ. ОСНОВНІ ВЛАСТИВОСТІ РІВНЯНЬ Ви вже знаете, що таке рівняння, корінь рівняння. Пригадаємо основні формулювання. Запам’ятайте Рівнянням називається рівність, що містить невідоме, значення якого треба знайти. Невідоме число в рівнянні позначають буквою х, або у, або z тощо. Наприклад, запис 4х + 7 = 15 є рівнянням, де […]...
- Хімічні рівняння ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 18. Хімічні рівняння Цілі: закріпити знання учнів про закон збереження маси речовин, коефіцієнт, уміння складати рівняння хімічних реакцій і добирати в них коефіцієнти; удосконалювати вміння порівнювати речовини за складом; розвивати вміння учнів міркувати. Обладнання: роздавальний матеріал, картки, підручник. Тип уроку: закріплення (розвивальне диференційоване навчання). Форми роботи: фронтальна бесіда, хімічна […]...
- Кристалічні гратки. Атомні, молекулярні та іонні кристали Тема 4 ХІМІЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК І БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК 59 Тема. Кристалічні гратки. Атомні, молекулярні та іонні кристали Цілі уроку: показати взаємозв’язок між будовою речовин та їх фізичними властивостями на підставі знань про типи хімічних зв’язків у неорганічних речовинах; ознайомити учнів з типами кристалічних граток (атомною, молекулярною, іонною, металевою); сформувати вміння характеризувати фізичні властивості речовин за […]...
- Поняття рівняння. Розв’язування рівнянь 770. а) 5х = 3х + 4. Х = 2 – корінь рівняння, бo 5 • 2 = 3 • 2 + 4 – правильна рівність. Б) 2х + 8 = 7х. Х = 2 – не є коренем рівняння, 2 • 2 + 8 = 7 • 2 – неправильна рівність. В) 10 – […]...
- Системи рівнянь – РІВНЯННЯ Формули й таблиці МАТЕМАТИКА РІВНЯННЯ Лінійне рівняння з однією змінною – рівняння, що зводиться до канонічного вигляду ах + b = 0, де х – змінна, а й b – константи. Корінь рівняння ах + b = 0 визначається формулою: х = – b/а – якщо а ≠ 0, множина розв’язків L = {-b/a}. – […]...
- Сульфати. Якісна реакція на сульфат-іон. Розв’язання розрахункових задач з обчислення маси (об’єму, кількості речовини) продукту реакції, якщо один з реагентів узято в надлишку I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 14 Тема уроку. Сульфати. Якісна реакція на сульфат-іон. Розв’язання розрахункових задач з обчислення маси (об’єму, кількості речовини) продукту реакції, якщо один з реагентів узято в надлишку Цілі уроку: розширити знання учнів про солі на прикладі властивостей сульфатів, їх застосування; ознайомити учнів з якісною […]...
- Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084) Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків; вчити складати та розв’язувати рівняння, ділити іменовані числа. Обладнання. Таблиця для […]...
- Рівняння. Основні властивості рівнянь Урок № 97 Тема. Рівняння. Основні властивості рівнянь Мета: закріпити знання учнів про властивості (рівносильність) рівнянь; вдосконалити вміння розв’язувати рівняння із застосуванням властивостей рівносильності та інших властивостей (перетворення) виразів. Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок. Хід уроку I. Організаційний момент II. Перевірка домашнього завдання Гра “Знайди помилку”. Учитель заздалегідь записує розв’язання кількох типових рівнянь […]...
- Поняття про полімери на прикладі поліетилену. Використання поліетилену Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 39 Тема уроку. Поняття про полімери на прикладі поліетилену. Використання поліетилену Цілі уроку: розширити знання учнів про реакції приєднання на прикладі реакції полімеризації; розвивати навички складання рівнянь реакцій на прикладі реакції полімеризації етилену; показати на практиці хімічні властивості полімерів, переваги й недоліки окремих видів полімерів; пояснити причини широкого використання […]...
- Розв’язування найпростіших тригонометричних рівнянь. Рівняння cos t = a УРОК 20 Тема. Розв’язування найпростіших тригонометричних рівнянь. Рівняння cos T = a Мета уроку: засвоєння учнями виведення і застосування формули для знаходження коренів рівняння cos t = a. Обладнання: Таблиця “Рівняння cos t = a”. І. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант Обчисліть: 1) arcsin ; 2) arcos ; 3) arctg ; 4) arcsin; 5) arccos; […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ Цілі: – навчальна: удосконалити вміння розв’язувати лінійні рівняння; формувати вміння розв’язувати рівняння зі змінною під знаком модуля та рівняння з параметрами, які зводяться до лінійних; – розвивальна: формувати вміння орієнтуватися в нестандартній ситуації; розвивати творчі здібності, кмітливість учнів; – виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, віру у власні сили, працьовитість; Тип уроку : удосконалення знань, […]...
- ВЛАСТИВОСТІ СУЛЬФАТНОЇ ТА НІТРАТНОЇ КИСЛОТ, СУЛЬФАТІВ I НІТРАТІВ ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 11. ВЛАСТИВОСТІ СУЛЬФАТНОЇ ТА НІТРАТНОЇ КИСЛОТ, СУЛЬФАТІВ I НІТРАТ ІВ Цілі: закріпити знання про сульфатну й нітратну кислоти, сульфати й нітрати, їх властивості; формувати вміння складати формули сполук і хімічні рівняння, що характеризують їх властивості. Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер. Тип уроку: закріплення (розвивальне диференційоване навчання). […]...
- РІВНЯННЯ ХІМІЧНОЇ РЕАКЦІЇ Хімія – універсальний довідник КІЛЬКІСНІ ВІДНОШЕННЯ В ХІМІЇ РІВНЯННЯ ХІМІЧНОЇ РЕАКЦІЇ Хімічний процес як перетворення одних речовин в інші описується за допомогою рівняння хімічної реакції. При складанні рівняння варто враховувати, що число атомів кожного елемента зліва і справа повинно бути однаковим (адже в рівнянні вказано знак рівності), тому перед формулами речовин-реагентів і речовин-продуктів ставляться числові […]...
- Раціональні рівняння. Розв’язування раціональних рівнянь Урок № 21 Тема. Раціональні рівняння. Розв’язування раціональних рівнянь Мета: домогтися засвоєння учнями змісту схем розв’язання дробово-раціональних рівнянь із використанням основної властивості пропорції та властивості рівносильних рівнянь; закріпити знання учнів щодо вивчених на попередньому уроці понять (раціональне рівняння, ціле рівняння, дробово-раціональне рівняння, ОДЗ рівняння та схеми розв’язання дробового рівняння виду = 0, де А і […]...
- IОННО-ЕЛЕКТРОННИЙ МЕТОД СКЛАДАННЯ РІВНЯНЬ ОКИСНО-ВІДНОВНИХ РЕАКЦІЙ Хімія – універсальний довідник ХІМІЧНИЙ ПРОЦЕС РЕАКЦІЇ ЗІ ЗМІНОЮ СТУПЕНІВ ОКИСНЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ IОННО-ЕЛЕКТРОННИЙ МЕТОД СКЛАДАННЯ РІВНЯНЬ ОКИСНО-ВІДНОВНИХ РЕАКЦІЙ Іонно-електронний метод – це метод напівреакцій. Наприклад: Кількість молів приєднаних електронів дорівнює кількості молів втрачених електронів:...