Лабораторна робота № 2 “Вимірювання обертової частоти тіла”
1-й семестр
МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА
1. Механічний рух
Урок 8/8
Тема. Лабораторна робота № 2 “Вимірювання обертової частоти тіла”
Мета уроку: виміряти обертову частоту колеса іграшкового автомобіля.
Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.
Обладнання: два іграшкових автомобілі з колесами різного діаметра, секундомір, смужки самоклейного паперу.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ
1. Зробіть за допомогою смужки самоклейного паперу мітку на одне з коліс кожного автомобіля.
2. Розмістіть автомобіль
3. Повільно і якомога більш рівномірно пересувайте автомобіль уздовж стола. При цьому колеса автомобіля здійснюватимуть обертовий рух у вертикальній площині. Порахуйте, скільки разів паперова мітка повернеться у своє початкове положення, тобто порахуйте кількість повних обертів N колеса автомобіля.
4. Снову повільно й рівномірно пересувайте автомобіль уздовж стола. За допомогою секундоміра виміряйте час руху t автомобіля.
5. Виміряйте час, за який колесо зробить 4 повних оберти за тієї ж самої швидкості
6. Повторіть досліди ще раз, збільшуючи швидкість руху автомобіля.
7. Повторіть досліди, описані в пунктах 1-5, для автомобіля з колесами меншого діаметра.
8. Обчисліть період і обертову частоту коліс кожного з автомобілів для всіх дослідів.
9. Заповніть таблиці в зошиті для лабораторних робіт.
N досліду | Час, t с | Кількість обертів, N | Період обертання, Т | Обертова частота, n |
Обертання коліс великого діаметра | ||||
Обертання коліс меншого діаметра |
10. Проаналізувавши результати експерименту, зробіть висновок, у якому відзначте, який вид руху ви сьогодні розглядали, яку величину визначали і який результат одержали. Порівняйте обертову частоту й період обертання коліс більшого й меншого діаметрів.
11. Запишіть висновки в зошит для лабораторних робіт.
Домашнє завдання-1
1. У-1: § 4.
2. Сб-1:
Рів1 -№4.4,4.6,4.11,4.12.
Рів2 – № 4.15, 4.16, 4.20, 4.22.
Рів3 – № 4.23; 4.26, 4.29, 4.32.
Домашнє завдання-2
1. У-2: § 5.
2. Сб-2:
Рів1 – № 5.2, 5.4, 5.6.
Рів2 – № 5.18, 5.19.
Рів3 – № 5.20, 5.21.
Related posts:
- Лабораторна робота № 2 “Вимірювання частоти обертання тіла” РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 8/8 Тема уроку. Лабораторна робота № 2 “Вимірювання частоти обертання тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: формувати практичні навички вимірювання частоти обертання тіла; поглибити теоретичні знання учнів; розвивати навички самостійної роботи, творче мислення. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 5 […]...
- Лабораторна робота № 4. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРІОДУ ОБЕРТАННЯ ТІЛА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички вимірювати період обертання тіла, обертову частоту та обчислювати швидкість руху тіла; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою […]...
- Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 7/20 Тема уроку. Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: розвивати навички самостійної практичної роботи; продовжити формування поняття “сила”; вивчити пружні властивості пружини; навчати користуватися динамометром для вимірювання сили. План уроку Етапи […]...
- Лабораторна робота № 1 “Вимірювання швидкості руху тіла” РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 4/4 Тема уроку. Лабораторна робота № 1 “Вимірювання швидкості руху тіла” Тип уроку: удосконалювання знань, умінь і навичок. Мета уроку: формувати практичні навички вимірювання швидкості руху тіла; розвивати навички самостійної роботи учнів; розвивати творче мислення. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 3-5 хв. […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 6 “ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ТІЛА” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: із вимірюванням маси за допомогою терезів або іншими методами. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап […]...
- Маса тіла. Одиниці маси. Вимірювання маси тіл. Лабораторна робота № 7 “Вимірювання маси тіл” Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 12 ТЕМА. Маса тіла. Одиниці маси. Вимірювання маси тіл. Лабораторна робота № 7 “Вимірювання маси тіл” Мета: сформувати поняття маси, одиниць маси; ознайомити з методами вимірювання маси; розвивати експериментальні вміння учнів; виховувати почуття відповідальності і дбайливого ставлення до приладів. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання: терези, важки, невеликі тіла для […]...
- Рівномірний рух матеріальної точки по колу. Період обертання. Швидкість матеріальної точки під час руху по колу МЕХАНІКА РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ § 20. Рівномірний рух матеріальної точки по колу. Період обертання. Швидкість матеріальної точки під час руху по колу Запитання до вивченого 1. Рух матеріальної точки по коловій траєкторії зі швидкістю, сталою за значенням, але змінною за напрямом, називають рівномірним рухом по колу. 2. Швидкість матеріальної точки під час руху по […]...
- Лабораторна робота № 3. ВИМІРЮВАННЯ РОЗМІРІВ МАЛИХ ТІЛ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати вміння визначити методом рядів діаметр горошини, діаметр пшоняного зернятка, товщину нитки; формувати вміння оцінювати точність вимірювань; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” 1-й семестр МЕХАНІКА 2. Динаміка Урок 20/40 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вивчення рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета уроку: з’ясувати умови, за яких тіло із закріпленою віссю обертання перебуває в рівновазі Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: штатив з муфтою, важіль, набір важків, динамометр, лінійка з міліметровими поділками ХІД РОБОТИ 1. Установіть […]...
- Лабораторна робота № 1 “Визначення прискорення тіла в разі рівноприскореного руху” 1-й семестр МЕХАНІКА 1. Кінематика Урок 12/14 Тема. Лабораторна робота № 1 “Визначення прискорення тіла в разі рівноприскореного руху” Мета уроку: виміряти прискорення кульки, що скочується по похилому жолобу Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: металевий жолоб, штатив з муфтою й затискачем, сталевий циліндр, вимірювальна стрічка, секундомір або годинник із секундною стрілкою ХІД РОБОТИ […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 Тема роботи: Дослідження коливань маятника. Мета: дослідити залежність періоду коливань маятника від амплітуди коливань, маси та довжини маятника. Обладнання: невеликі важки різної маси; штатив; лінійка з міліметровими поділками; секундомір. Хід роботи 1. Підвісимо важок на нитці до лапки штатива. 2. Відхилимо важок від положення рівноваги на невеликий кут і. відпустимо. 3. […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вимірювання ваги динамометром” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 6/19 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вимірювання ваги динамометром” Мета уроку: навчитися за допомогою динамометра вимірювати вагу тіла. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, три тіла невідомої маси. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Виміряйте за допомогою динамометра вагу запропонованих вам тіл. 2. Вимірявши […]...
- Лабораторна робота № 2 “Вимірювання жорсткості пружини” 1-й семестр МЕХАНІКА 2. Динаміка Урок 13/33 Тема. Лабораторна робота № 2 “Вимірювання жорсткості пружини” Мета уроку: перевірити справедливість закону Гука для пружини динамометра й виміряти коефіцієнт жорсткості цієї пружини Тип уроку: контролю й оцінювання знань Обладнання: штатив з муфтою й затискачем, динамометр із заклеєною шкалою, набір важків відомої маси (по 100 г), лінійка з […]...
- Лабораторна робота № 7 “Вимірювання коефіцієнта тертя ковзання” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 9/22 Тема уроку. Лабораторна робота № 7 “Вимірювання коефіцієнта тертя ковзання” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: продовжити формування поняття “сила тертя”; удосконалювати вміння використовувати динамометр для вимірювання сил; розвивати навички самостійної роботи. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 3-5 хв. […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 “ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ (МЕТРОНОМ, СЕКУНДОМІР, ГОДИННИК)” Мета: формувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення дослідів, бережливе ставлення до експериментального обладнання, розвивати логічне мислення та вміння роботи висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: сонячний годинник у садово-парковому ансамблі. ХІД УРОКУ І. Організаційний […]...
- Лабораторна робота № 4 “Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра й вольтметра” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 12/18 Тема. Лабораторна робота № 4 “Вимірювання опору провідника за допомогою амперметра й вольтметра” Мета уроку: навчитися визначати опір провідника за допомогою амперметра й вольтметра; переконатися дослідним шляхом у тому, що опір провідника не залежить від сили струму в ньому та від напруги на його кінцях. Тип […]...
- Лабораторна робота № 6 “Вимірювання відносної вологості повітря” 2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл Урок 12/83 Тема. Лабораторна робота № 6 “Вимірювання відносної вологості повітря” Мета уроку: навчитися визначати вологість повітря Тип уроку: контролю та оцінювання знань Обладнання: психрометр; склянка з водою; психрометричні таблиці ХІД РОБОТИ 1. Спочатку треба наповнити водою резервуар термометра, який обгорнений марлею (див. […]...
- Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНІВ ДИНАМІКИ Урок № 14 Тема. Лабораторна робота “Дослідження рівноваги тіла під дією кількох сил” Мета: експериментально перевірити правило моментів для важеля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: штатив із муфтою, важіль, набір тягарців, динамометр, лінійка з міліметровими поділками. Рекомендації щодо проведення лабораторної роботи Учитель має орієнтувати учнів на можливість виконання лабораторної […]...
- Лабораторна робота № 2. ВИМІРЮВАННЯ ОБ’ЄМУ ТВЕРДИХ ТІЛ, РІДИН І СИПКИХ МАТЕРІАЛІВ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів уміння вимірювати об’єми твердих тіл, рідин і сипких матеріалів; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує […]...
- Лабораторна робота № 10. З’ЯСУВАННЯ УМОВ ПЛАВАННЯ ТІЛА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: дослідним шляхом з’ясувати умови плавання тіл; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою якого вчитель акцентує увагу на ході вимірювань, які виконують […]...
- Лабораторна робота “Вимірювання відносної вологості повітря” ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 13 Тема. Лабораторна робота “Вимірювання відносної вологості повітря” Мета: навчити учнів експериментально визначати вологість повітря. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: психрометр, склянка з водою, психрометрична таблиця. Рекомендації щодо проведення лабораторної роботи На початку уроку наливають воду у резервуар термометра, обгорнутого марлею. Почекавши хвилин 20-25 (поки […]...
- Лабораторна робота № 3 “Вимірювання напруги за допомогою вольтметра” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 8/14 Тема. Лабораторна робота № 3 “Вимірювання напруги за допомогою вольтметра” Мета уроку: навчити учнів правильно підключати в коло вольтметр і вимірювати напругу на різних ділянках кола. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, дві лампочки на підставці, вольтметр, ключ, з’єднувальні проводи. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ […]...
- Лабораторна робота № 11 “Вимірювання температури за допомогою різних термометрів” РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 2/47 Тема уроку. Лабораторна робота № 11 “Вимірювання температури за допомогою різних термометрів” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: показати практичне застосування знань, отриманих під час вивчення теплових явищ; формувати навички самостійної роботи, уміння спостерігати теплові процеси; навчити користуватися фізичними приладами. План уроку Етапи Час Прийоми і […]...
- Лабораторна робота № 8 “Вимірювання потужності споживача електричного струму” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 20/26 Тема. Лабораторна робота № 8 “Вимірювання потужності споживача електричного струму” Мета уроку: навчитися визначати потужність електричного струму в лампі. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, лампочка на підставці, з’єднувальні проводи. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. Накресліть схему електричного […]...
- Маса. Лабораторна робота № 6. Вимірювання маси тіл методом зважування Мета : ввести поняття маси фізичного тіла; навчитися користуватися важільними терезами й визначати за їх допомогою масу тіл; розвивати критичне мислення; виховувати елементи культури праці, дбайливе ставлення до фізичних приладів. Тип уроку : засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок. Унаочнення : демонстрація відштовхування брусків пружним тілом. Обладнання : бруски алюмінієві (2 шт.) […]...
- Лабораторна робота № 6. ВИМІРЮВАННЯ МАСИ ТІЛ МЕТОДОМ ЗВАЖУВАННЯ Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички працювати з важільними терезами та визначати масу тіл за їхньою допомогою; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити учнів працювати в парах та групах. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи. Відеофрагмент: відеозапис фрагмента лабораторної роботи, за допомогою […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 5 “ВИМІРЮВАННЯ ОБ’ЄМУ ТВЕРДИХ ТІЛ, РІДИН І ГАЗІВ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: вимірювання робітниками на заводі або вченими в лабораторії. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. […]...
- Світ, у якому ми живемо. Простір і час. Лабораторна робота № 3 “Вимірювання часу” Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧАТИ ФІЗИКУ УРОК № 5 ТЕМА. Світ, у якому ми живемо. Простір і час. Лабораторна робота № 3 “Вимірювання часу” Мета: формувати інтерес до вивчення фізики, уявлення про методи наукового дослідження, про час і його вимірювання; з метою розвитку мислення учнів продовжити формування умінь аналізувати, встановлювати логічні зв’язки; формувати переконаність у пізнаванності […]...
- ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 “ВИМІРЮВАННЯ ЛІНІЙНИХ РОЗМІРІВ ТІЛ ТА ПЛОЩІ ПОВЕРХНІ” Мета: сформувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність: обладнання лабораторної роботи, зошит із друкованою основою для виконання лабораторних робіт. Відеофрагмент: вимірювання робітниками на заводі або вченими в лабораторії. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап ІІ. […]...
- Лабораторна робота № 8 “Зважування тіла гідростатичним методом” РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 20/33 Тема уроку. Лабораторна робота № 8 “Зважування тіла гідростатичним методом” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: ознайомити учнів з одним із методів зважування тіл; розвивати навички самостійної практичної та дослідницької роботи. План уроку Етапи Час Прийоми і методи I. Інструктаж з техніки безпеки 2-3 хв. Коментар […]...
- Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” 1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 18/31 Тема. Лабораторна робота № 9 “Визначення густини тіла гідростатичним методом” Мета уроку: виміряти густину речовини, з якого складається тверде тіло, методом гідростатичного зважування. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр, три тіла невідомої густини, посудина з водою, штатив. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ 1. […]...
- Лабораторна робота № 2 “Збирання електричного кола і вимірювання сили струму на різних її ділянках” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 6/12 Тема. Лабораторна робота № 2 “Збирання електричного кола і вимірювання сили струму на різних її ділянках” Мета уроку: навчитися збирати електричне коло й вимірювати силу струму амперметром на різних ділянках кола. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, лампочка на підставці, амперметр, ключ, […]...
- Пружинні динамометри. Лабораторна робота № 8. Дослідження пружних властивостей тіла Мета : поглибити знання учнів про явище деформації, про причину виникнення сили пружності; дослідити залежність сили пружності від деформації і виготовити шкалу динамометра; пояснити принцип вимірювання сил за допомогою динамометра; розвивати логічне мислення, вміння проводити експеримент; виховувати дисциплінованість та працелюбність, бажання поглиблювати практичні вміння та навички. Тип уроку : засвоєння нових знань та формування практичних […]...
- РІВНОМІРНИЙ РУХ МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ ПО КОЛУ. ПЕРІОД ОБЕРТАННЯ Тип уроку: комбінований урок. Мета: ознайомити учнів з особливостями обертального руху тіла; увести поняття періоду обертання та обертової частоти. Обладнання та наочність: демонстрування обертального руху, комп’ютерне моделювання руху тіла по колу. Відеофрагмент: обертальний рух колеса, каруселі, небесних тіл. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Аналіз виконання самостійної роботи № 2 III. АКТУАЛІЗАЦІЯ […]...
- Урок 2. Тіла. Характеристики тіла: довжина, маса, об’єм, густина. Їх вимірювання Урок 2. Тіла. Характеристики тіла: довжина, маса, об’єм, густина. Їх вимірювання Мета: формувати уявлення про реальні об’єкти, що оточують людину; формувати навички безпечного користування вимірювальними приладами (терези, мірний циліндр), вміння визначати масу, об’єм та розміри тіл; розвивати вміння організовувати свою роботу (самоорганізовуватися), виховувати спостережливість. Обладнання: лінійка, штангенциркуль, мірний циліндр, терези, ареометр, по три кульки з […]...
- Розв’язування задач. Лабораторна робота № 11 “Вимірювання фокусної відстані тонкої лінзи” Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 26 ТЕМА. Розв’язування задач. Лабораторна робота № 11 “Вимірювання фокусної відстані тонкої лінзи” Мета: формувати навички побудови зображень у лінзах і застосування формули тонкої лінзи, експериментального визначення фокусної відстані та оптичної сили лінз; розвивати уміння встановлювати закономірності на основі дослідів; виховувати в учнів самостійність і наполегливість у досягненні поставленої […]...
- Лабораторна робота № 5. ДОСЛІДЖЕННЯ КОЛИВАНЬ НИТЯНОГО МАЯТНИКА Тип уроку: урок формування практичних навичок. Мета: сформувати в учнів навички визначати амплітуду, період і частоту коливань маятника; переконатися на досліді, що частота й період коливань маятника не залежать від амплітуди його коливань і маси тягарця, проте залежать від довжини нитки; виховувати в учнів охайність під час проведення експерименту, дбайливе ставлення до лабораторного обладнання; вчити […]...
- Період і частота обертання тіла – Кінематика 5. Механіка 5.1. Кінематика 5.1.29. Період і частота обертання тіла Період обертання – це проміжок часу, за який тіло здійснює один повний оберт. Позначається буквою T. Одиниця вимірювання – одна секунда (1 с). Формула: Частота обертання – це кількість обертів тіла по колу за одиницю часу. Позначається буквою v (ню). Одиниця вимірювання – 1/с або […]...
- Будова речовини. Будова атома. Залежність швидкості руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія. Лабораторна робота № 6 “Дослідження явища дифузії в рідинах і газах” Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 10 ТЕМА. Будова речовини. Будова атома. Залежність швидкості руху атомів і молекул від температури тіла. Дифузія. Лабораторна робота № 6 “Дослідження явища дифузії в рідинах і газах” Мета: сформувати уявлення про атоми та молекули, залежність швидкості їх хаотичного руху від температури, ознайомити з явищем дифузії; розвивати в учнів уміння […]...
- Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” 1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 13/19 Тема. Лабораторна робота № 5 “Вивчення залежності електричного опору від довжини провідника й площі його поперечного перерізу” Мета уроку: з’ясувати, як залежить електричний опір провідника від його довжини й площі поперечного перерізу. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: джерело струму, амперметр, вольтметр, ключ, реостат, […]...