Музичний хоровод
Урок 16
Музичний хоровод
Мета уроку: узагальнення теми І семестру. З’ясувати рівень засвоєння матеріалу: як учні навчилися слухати музику, розуміти її характер, настрій, емоційно-образний зміст, яких виконавських навичок набули.
Очікувані результати: учні розповідають, про що вони дізналися на уроках музичного мистецтва, яку музику та яких композиторів запам’ятали, які вивчили пісні, які знають танці; учні виразно співають, ритмічно рухаються під музику.
Обладнання:
Тип уроку: узагальнюючий.
Домінанти уроку:
–
– музика розповідає про життя й навколишній світ.
1. Організаційний етап
1.1. Вхід до класу під музику.
1.2. Перевірка присутності учнів:
Кількість за списком _____,
Кількість присутніх на уроці _____,
Відсутніх _____.
1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.
2. Орієнтовний план уроку
Урок будується на розсуд учителя. Музичний матеріал – на вибір учителя і за бажанням учнів.
3. Актуалізація опорних знань
3.1. Музичне привітання.
3.2. Розспівування.
3.3. Повторення матеріалу попереднього уроку.
3.4.
4. Мотивація навчальної діяльності
Мотиваційна бесіда.
– Що нового й цікавого ми дізналися на уроках музичного мистецтва?
На уроці учні пригадують музичні твори, які їм сподобалися і запам’яталися, називають окремі особливості музики (засоби виразності, елементи музичної мови). Підкреслити, що музика розповідає про життя, завдяки їй ми пізнаємо і краще розуміємо навколишній світ.
Перевірка знань.
5. Орієнтовні завдання і запитання
5.1. Пригадати за малюнками вивчені пісні.
5.2. Хто створює музику? Хто її виконує й сприймає?
5.3. Яка музика називається вокальною, а яка – інструментальною?
5.4. Поясніть особливості колективного виконання музики. Що таке хор, оркестр, троїсті музики.
5.5. Пригадати за малюнками українські народні інструменти.
5.6. Назвати відомі учням українські народні танці.
5.7. Які зимові обрядові пісні знають учні?
Порада вчителю.
Для перевірки знань доречно скористатися окремими темами гри “Музичне лото”, а саме:
– пульс, ритм:
– музичні та шумові звуки;
– напрямок руху мелодії;
– вокальна та інструментальна музика;
– композитор, виконавець, слухач;
– портрети композиторів.
В ігровій формі першокласники повторюють вивчений матеріал і перевіряють свої знання, набуті у І семестрі.
6. Узагальнення та закріплення знань
За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.
7. Підбиття підсумків уроку
За цей час ми навчилися виразно виконувати музику, розуміти її особливості, дізналися багато нового й цікавого про мистецтво звуків. Музика розповіла багато цікавих історій, а ми вчилися розуміти її мову.
8. Домашнє завдання
Слухати музику.
Related posts:
- Як музика передає характери людей? Музичний портрет Урок 11. Як музика передає характери людей? Музичний портрет Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про виражальні можливості музики. Познайомити з прикладами “музичних портретів”. Дати поняття “реприза”. Розвивати емоційно-чуттєву сферу школярів, музично-образне мислення, творчу уяву, вокально-хорові навички, уміння розмірковувати про музику. Засобами мистецтва виховувати культуру поведінки і спілкування, збагачувати слуховий досвід учнів. Очікувані результати: учні наводять […]...
- Як виконують музику Урок 4 Як виконують музику Мета уроку: збагачувати слухацький досвід першокласників, дати поняття “виконавець”, “вокальна та інструментальна музика”, “хор”, “оркестр”. Познайомити з варіантами виконання музичних творів. Розвивати музичний слух, образне мислення. Виховувати інтерес до класичної музики. Очікувані результати: учні пояснюють роль композитора, виконавця і слухача у створенні і сприйманні музики; визначають відмінності між вокальною та […]...
- Музичний театр Урок 21. Музичний театр Мета уроку: узагальнити знання учнів про музично-театральні жанри. Познайомити з музикою балету С. Прокоф’єва “Попелюшка”. Розвивати емоційно-чуттєву сферу школярів, музичні і творчі здібності. Виховувати в учнів ціннісне ставлення до мистецтва, балетної класики, викликати бажання відвідати оперні та балетні спектаклі. Очікувані результати: учні пояснюють особливості музично-театральних жанрів, розрізняють ознаки опери і балету, […]...
- Про що розповів композитор Урок 12 Про що розповів композитор Мета уроку: познайомити першокласників з музикою Й.-С. Баха. Збагачувати їхні уявлення про виразність музичної мови. Розвивати музично-образне мислення, співацькі навички, почуття ритму. Викликати інтерес до мистецтва, класичної музики. Виховувати риси загальної культури людини. Очікувані результати: учні пояснюють, що таке менует, розповідають про волинку; виконують ритмічні вправи, визначають характер музичних […]...
- Музика весняного дощу Урок 29 Музика весняного дощу Мета уроку: поглиблювати уявлення учнів щодо образів і явищ природи, утілених в народній творчості та в музиці українських композиторів. Розвивати творчі здібності першокласників, вдосконалювати виконавські й слухацькі навички. Засобами мистецтва виховувати почуття любові до природи. Залучати учнів до інсценізації народних пісень та ігор, пояснювати їх життєвий зміст. Очікувані результати: учні […]...
- Якими бувають музичні звуки Урок 3 Якими бувають музичні звуки Мета уроку: познайомити учнів з різновидами музичних звуків, дати поняття “ритм”. Розвивати співацькі навички, почуття ритму, творчі здібності школярів. Підтримувати бажання брати участь у колективній творчості. Очікувані результати: учні розрізняють довгі й короткі, високі й низькі, гучні та тихі музичні звуки; пояснюють різницю між ритмом і пульсом музики; висловлюють […]...
- Музика рідного краю Урок 9 Музика рідного краю Мета уроку: збагачувати знання учнів про культуру українського народу. Дати поняття “троїсті музики”. Розвивати емоційну сферу першокласників, співацькі навички, почуття ритму. Засобами мистецтва виховувати патріотичні почуття, викликати інтерес до народних традицій, творчості українських митців. Очікувані результати: учні виразно виконують пісню, розуміють зміст і почуття, що виражені в ній, висловлюють власні […]...
- Ти і музика Урок 17 Ти і музика Мета уроку: привернути увагу учнів до ролі музики в нашому житті. Збагачувати уявлення про музичні твори казкового змісту, музику із мультфільмів. Розвивати в школярів співацькі навички, почуття ритму, творчі здібності, фантазію і уяву. Виховувати культуру виконання і слухання музики, викликати пізнавальний інтерес щодо казкових сюжетів, втілених у музиці. Пояснити, що […]...
- Як музика малює картини природи Урок 25 Як музика малює картини природи Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про виразні можливості музики щодо відображення образів природи. Вчити порівнювати музичні образи з поетичними і живописними. Дати поняття “тембр”. Розвивати музичний слух, художньо-образне мислення. Виховувати чуйну й гармонійну особистість, пробуджувати інтерес до різних видів мистецтва. Очікувані результати: учні мають уявлення про відтворення образів […]...
- Вітаємо тебе, Музико! Урок 1 Вітаємо тебе, Музико! Мета уроку: ввести учнів у світ музики. Пояснити правила співу та слухання музики, познайомити з основними поняттями, позначками щодо графічного зображення мелодії. Розвивати емоційну сферу учнів, музичний слух. Викликати зацікавленість різними видами музичної діяльності. Очікувані результати: учні пояснюють, хто створює музику, правила співу та слухання музики, відтворюють пульс музики, висловлюють […]...
- Здрастуй, Зимонько! Урок 13 Здрастуй, Зимонько! Мета уроку: продовжити знайомити учнів з українськими народними танцями. Дати поняття “темп”, познайомити з українським інструментом бандурою. Розвивати музичні здібності учнів. Виховувати інтерес до культури українського народу. Очікувані результати: учні визначають особливості музичних творів, пояснюють, що таке темп, впізнають звучання бандури, виконують танцювальні рухи під музику, реагують на зміни темпу і […]...
- МУЗИЧНИЙ ПЕЙЗАЖ Урок 13. МУЗИЧНИЙ ПЕЙЗАЖ Вступ Сьогодні ми знову малюватимемо з допомогою музики! Тільки не людей (як на минулому уроці), а пейзажі. Пригадайте пісні про зиму, весну, літо, ліс і взагалі про природу. Їх можна назвати “музичними пейзажами”. Розпочнемо урок із повторення та виконання української народної пісні “Господарство” в обробці Якова Степового. Під час виконання пісні […]...
- Музика Урок 2 Музика – мистецтво звуків Мета уроку: збагачувати музичний досвід учнів. Розвивати емоційно-образне мислення, звуковисотний слух, почуття ритму. Виховувати любов до музики, до природи. Очікувані результати: учні пояснюють різницю між музичними і шумовими звуками, визначають напрямок руху мелодії за графічним записом і показують його рукою, набувають навичок елементарного музикування, виразно співають, ритмічно рухаються під […]...
- Музика про врожай і працю Урок 7 Музика про врожай і працю Мета уроку: познайомити першокласників з народними і композиторськими творами, що розповідають про врожай і селянську працю. Розвивати музичний слух, творчі здібності учнів, збагачувати їхній життєвий досвід та мистецький кругозір. Виховувати повагу до праці, викликати інтерес до народної творчості. Очікувані результати: учні висловлюють свої враження від прослуханої музики, визначають […]...
- Казка в музиці Урок 18 Казка в музиці Мета уроку: поглиблювати уявлення учнів про мову музики, роль засобів виразності у створенні різних музичних образів. Розвивати емоційну сферу школярів, уяву, творчі здібності. Виховувати потребу в спілкуванні з мистецтвом, показати ідеали Краси і Добра, втілені в балеті “Лускунчик”. Очікувані результати: учні визначають роль засобів виразності у створенні різних музичних образів, […]...
- Вийшли дітоньки на луг Урок 30 Вийшли дітоньки на луг Мета уроку: знайомити учнів з музично-ігровим матеріалом весінньо-літнього циклу, творами українських композиторів. Розвивати музичний слух, співацькі навички, вміння ритмічно рухатися під музику. Спонукати учнів до самостійних розповідей про музику. На прикладі музичних народних ігор виховувати кращі риси характеру людини, добре й уважне ставлення до друзів. Очікувані результати: учні пояснюють […]...
- Весняні настрої в музиці Урок 23 Весняні настрої в музиці Мета уроку: познайомити учнів з прикладами відображення в мистецтві образів весняної природи. Пояснити, що таке “веснянка”. Розвивати чуттєву сферу, уміння відчувати емоційно-образний зміст музики, співацькі навички, творчі здібності. Виховувати чуйну й гармонійну особистість, вчити бачити красу навколишнього світу. Очікувані результати: учні мають уявлення про пісні-веснянки, розуміють їх життєвий зміст, […]...
- В небі жайворонок в’ється Урок 28 В небі жайворонок в’ється Мета уроку: збагачувати враження учнів щодо передачі в музиці образів живої природи. Підкреслити роль зображальних засобів в музиці про птахів. Розвивати здатність учнів тонко відчувати життя природи і розуміти засоби втілення її образів в мистецтві. Вдосконалювати навички виконавця і уважного слухача. Засобами мистецтва виховувати любов до природи, пізнавальний інтерес […]...
- Зимова казка Урок 14 Зимова казка Мета уроку: знайомити першокласників з музикою зимової тематики. Збагачувати слухацький досвід учнів щодо відтворення в музиці образів казкових персонажів. Розвивати емоційну сферу, уяву. Виховувати культуру слухання і виконання музики. Очікувані результати: учні визначають особливості музичного твору, засоби виразності, що створюють образ музики, виразно співають, передають пластичними рухами характер музики, беруть участь […]...
- Такі різні настрої Урок 8 Такі різні настрої Мета уроку: вчити учнів розуміти емоційний зміст музичних творів. Познайомити з музикою “Дитячого альбому” П. Чайковського. Розвивати чуттєву сферу, музичні здібності. Засобами музики виховувати в учнів кращі якості характеру – душевність, чуйність, спроможність співчувати іншим людям. Підтримувати позитивне ставлення до життя. Очікувані результати: учні визначають емоційно-образний зміст музичних творів, роль […]...
- Про що говорить музика Урок 5 Про що говорить музика Мета уроку: вчити учнів визначати зміст і характер музичних творів, знайомити з засобами музичної виразності. Дати поняття “оркестр”. Розвивати співацькі навички, творчу уяву, артистичні здібності. Викликати в школярів потребу в спілкуванні з музикою. Очікувані результати: учні визначають окремі засоби музичної виразності, відтворюють пульс музики, розрізняють звучання оркестру і окремих […]...
- Пастуша пісня Урок 20 Пастуша пісня Мета уроку: поширювати знання учнів про український народний інструмент сопілку. Пояснити поняття “пастораль”. Розвивати художньо-образне мислення, уяву, допитливість щодо різних жанрів мистецтва і музичних інструментів. Удосконалювати співацькі навички, пробуджувати інтерес до музикування на сопілці. Виховувати поважне ставлення до культури українського народу, любов до мистецтва. Очікувані результати: учні визначають життєвий зміст музики, […]...
- Промайнув навчальний рік Урок 31 Промайнув навчальний рік Мета уроку: підвести підсумки уроків музичного мистецтва в цьому навчальному році. Перевірити знання, набуті навички виконавця і слухача. Підготовка до заключного уроку-концерту. Очікувані результати: учні пригадують вивчені пісні, виразно виконують їх в русі, розповідають про музику, яка їм сподобалася й запам’яталася, відповідають на запитання, пропонують музичний матеріал до заключного уроку-концерту. […]...
- Пісні й танці мого народу Урок 21 Пісні й танці мого народу Мета уроку: збагачувати знання учнів про культуру українського народу. Познайомити з українськими народними танцями “Козачок” і “Аркан”. Розвивати співацькі навички, почуття ритму. Виховувати патріотичні почуття, викликати інтерес до народної творчості. Очікувані результати: учні мають уявлення про жанр народного танцю, називають окремі види українських народних танців, пояснюють особливості їх […]...
- Що таке народна пісня? Урок 10 Що таке народна пісня? Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про українську народну пісню, вчити розуміти її життєвий зміст. Розвивати співацькі навички, вміння ритмічно рухатися під музику, ігрові здібності. Виховувати любов до української культури і української народної пісні. Заохочувати до вивчення народної творчості. Очікувані результати: учні мають уявлення про народну пісню, розуміють її життєвий […]...
- Народний танець Урок 11 Народний танець Мета уроку: познайомити учнів із жанром народного танцю на прикладі українського танцю “Гопак”. Показати тісний зв’язок музики і танцювальних рухів. Збагачувати музичний досвід школярів, викликати бажання вивчати народну творчість. Очікувані результати: учні мають уявлення про танець, народний танець (український гопак); розрізняють звучання окремих інструментів (баяну) і оркестру; виконують під музику гопака […]...
- Закликаймо сонечко Урок 27 Закликаймо сонечко Мета уроку: поширювати уявлення учнів про втілення в музиці образів весняної природи. Пояснити, що таке веснянка-закличка. Показати приклад використання народних мелодій у творах українських композиторів. Розвивати емоційно-чуттєву сферу учнів, музичний слух. Виховувати інтерес до українського фольклору і народних традицій. Очікувані результати: учні розуміють життєвий зміст музичних творів, упізнають мелодію народної пісні, […]...
- Пісня, танець, марш Урок 1. Пісня, танець, марш Мета уроку: поглибити знання учнів про основні типи музики. Учити визначати відмінності в характері маршу, танцю і пісні. Закріпити поняття “композитор”, “виконавець”, “слухач”. Розвивати емоційну сферу школярів, музичний слух, творчі здібності. Виховувати любов до музики. Очікувані результати: учні мають уявлення про три типи музики (пісню, танець, марш), пояснюють і виражають […]...
- Родинний вогник Урок 24 Родинний вогник Мета уроку: продовжити знайомити учнів із творчістю українських композиторів, із прикладами відтворення в музиці казкових сюжетів. Розвивати емоційну сферу і уяву учнів, навички виконавця і слухача. Формувати в школярів ціннісне ставлення до родинних відносин, виховувати любов і повагу до мам і бабусь. Очікувані результати: учні мають уявлення про творчість українських композиторів, […]...
- Типи музики. Узагальнення Урок 8. Типи музики. Узагальнення Мета уроку: узагальнити тему, перевірити її засвоєння учнями. Очікувані результати: учні розповідають, про що вони дізналися на уроках музичного мистецтва, які три типи музики запам’ятали, пояснюють їхні особливості, пригадують музичні твори і вивчені пісні, які їм найбільш сподобалися. Учні виразно співають, ритмічно виконують танцювальні рухи під музику, виражають її характер […]...
- Зустрічі пісні, танцю, маршу Урок 7. Зустрічі пісні, танцю, маршу Мета уроку: ознайомити учнів з прикладами “зустрічі” різних типів музики в одному творі. Дати поняття “пісня-марш”, “пісня-танець”, “танець-хода”, “полонез”, “динаміка”. Розвивати в школярів співацькі навички, почуття ритму, виховувати художній смак, інтерес до класичної музики, творчості видатних композиторів. Очікувані результати: учні наводять приклади пісень-маршів і пісень-танців, визначають в них ознаки […]...
- МУЗИЧНИЙ ДОЩИК Урок 31. МУЗИЧНИЙ ДОЩИК Вступ Калину українці здавна вважають символом душевної краси, радості і сімейного щастя! З давніх-давен вона згадується у народних казках, переказах, прислів’ях і приказках. Наприклад, є приказка: “Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте”. Крім того, про калину існує чимало віршів і гарних пісень. Сьогодні ми прослухаємо та почнемо розучування української […]...
- МУЗИЧНИЙ МУЛЬТФІЛЬМ Урок 12. МУЗИЧНИЙ МУЛЬТФІЛЬМ Вступ Сьогодні ми розглянемо вид мистецтва, який подобається усім, навіть дорослим. Прослухайте пісеньку – і відразу здогадаєтеся, про що йдеться. Слухання. А. Мігай. “Мультики” Продовження розучування пісні “То сніжинки, мов пушинки” Мультфільм складається з великої кількість малюнків, що швидко змінюють один одного. Таким чином зображене на них починає ніби рухатись. Особливо […]...
- Жанри музики. Оперета. Слухання. І. Кальман. Арія Містера Ікса з оперети “Принцеса цирку”. Музичний розвиток. Розучування пісні Г. Гладкого “Заповіт” 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 23 Тема уроку. Жанри музики. Оперета. Слухання. І. Кальман. Арія Містера Ікса з оперети “Принцеса цирку”. Музичний розвиток. Розучування пісні Г. Гладкого “Заповіт” Мета уроку: познайомити учнів з новим жанром музики – оперетою та послухати фрагменти; закріпити знання про музичний розвиток твору на практичних […]...
- Пісня. Пісня без слів Урок 6. Пісня. Пісня без слів Мета уроку: закріпити знання учнів про особливості музики пісенного характеру. Збагачувати слуховий досвід школярів, пояснювати значення музичних термінів. Дати поняття “а капела”, “музичний лад”, “мажор”, “мінор”. Розвивати музичні і творчі здібності школярів. Засобами музичного мистецтва здійснювати духовне виховання учнів, виховувати любов до музики. Очікувані результати: учні пояснюють особливості пісні […]...
- ВОКАЛЬНА ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА Урок 08. ВОКАЛЬНА ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНА МУЗИКА Вступ. Вокальна та інструментальна музика Сьогодні ми поговоримо про вокальну та інструментальну музику. Вокальною називають музику для співу. Латинське слово вокал означає голос. Вокальна музика може бути з акомпанементом (музичним супроводом) або без нього. Інструментальною називають музику для виконання на музичних інструментах. Вокальна музика – та, яку співають, а […]...
- Весна-чарівниця Урок 26 Весна-чарівниця Мета уроку: вчити першокласників розуміти образний зміст музичних творів, визначати роль засобів виразності у створенні музичних образів. Пояснити, що таке “кривий танець”. Розвивати емоційно-чуттєву сферу учнів, вдосконалювати співацькі навички, збагачувати мистецький кругозір. Підвести до усвідомлення єдності людини з природою. Очікувані результати: учні визначають образний зміст музики, мають уявлення про окремі засоби виразності, […]...
- Осінні музичні картинки Урок 6 Осінні музичні картинки Мета уроку: показати приклади відтворення образів осінньої природи в різних видах мистецтва. Розвивати вокально-хорові навички, творчі здібності, уяву учнів. Вчити їх жити в гармонії з природою, бачити її красу. Виховувати любов до мистецтва. Очікувані результати: учні висловлюють свої враження від творів мистецтва – живопису, поезії, музики,- в яких відображені образи […]...
- Як музика передає рух Урок 13. Як музика передає рух Мета уроку: продовжити знайомити учнів із прикладами зображення в музиці руху. Підкреслити роль мелодії і супроводу у створенні музичного образу, а також специфіку музики як мистецтва, що розвивається в часі, в русі. Розвивати в школярів співацькі навички, образне мислення, творчу уяву. Виховувати культуру виконання і слухання музики, інтерес до […]...
- Новорічний карнавал Урок 16. Новорічний карнавал Мета уроку: узагальнення за темою “Виражальне та зображальне в музиці”. Перевірка засвоєння учнями навчального матеріалу. Очікувані результати: учні розрізняють поняття “виражальне” та “зображальне” в музиці, наводять музичні приклади до кожного з них, пояснюють роль засобів виразності у створенні музичних образів; емоційно і впевнено виконують вивчені пісні, називають композиторів за їхніми портретами […]...