ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ З БАГАТОЦИФРОВИМИ ЧИСЛАМИ. РІВНЯННЯ
ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ, УМІННЯ СКЛАДАТИ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ РІВНЯННЯ Й ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА ТА ОБЕРНЕНІ ДО НИХ
I. Перевірка домашнього завдання
Взаємоперевірка виконаних удома завдань.
II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів
1. Завдання для опитування.
1) Обчислити: (15 504 : 38 + 29 108) • 34.
2) Скільки годин пройшло від початку доби, якщо до кінця залишилася третина її?
3) Задача. Майстер 3 год виготовляє по 74 деталі і 2 год – по 94 деталі. Скільки деталей у середньому
2. Усні обчислення.
1) Вправа 1076.
2) Обчислити: 36 т 60 кг : 60; 2 т : 25 кг; 43 м 24 см : 4.
3) Порівняти вирази: 76 км : 4 : 2 і 76 км : (4 • 2).
4) Скласти задачі за виразом 36 • 4 : 8.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель повідомляє, що на уроці діти будуть обчислювати вирази на сумісні дії з багатоцифровими числами, розв’язуватимуть задачі, складатимуть рівняння.
IV. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу
1. Вправа 1077. Визначити порядок дій у виразах фронтально. Виконання ділення на двоцифрові числа пояснити, коментуючи з місця.
2. Вправа 1078. Обчислити перший
3. Складання і розв’язування рівнянь за вправою 1079. Скласти рівняння під керівництвом учителя, акцентуючи увагу на алгоритмі розв’язання.
4. Задачу 1080 проаналізувати від числових даних, скласти план розв’язування, а розв’язання виконати біля дошки. Замінити число 5/6 числом 3/4 і усно розв’язати задачу. Що змінилось у розв’язанні? Чи змінився план і вибір дій?
5. Вправу 1081 розв’язати під керівництвом учителя, складаючи усно задачі за кожним стовпчиком таблиці. Учні з високим і достатнім рівнями досягнень працюють над задачею 1082*. Перед перевіркою бажано записати коротко задачу на дошці схематично відрізками.
6. Додаткові диференційовані завдання.
1) Задача. З одного пункту одночасно у протилежних напрямках виїхали велосипедист і мотоцикліст. Швидкість мотоцикліста 48 км/год, а швидкість велосипедиста становить 3/8 швидкості мотоцикліста. Яка відстань буде між ними через 3 год?
2) Розв’язати рівняння: 84 678 : х = 6; 75 436 – х = 4898.
V. Підсумок уроку
Обчислювали вирази, складали і розв’язували задачі та рівняння. Оцінювання учнями своєї роботи на уроці.
Related posts:
- Дії з іменованими числами. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на спільну роботу (№№ 1059-1066) Тема. Дії з іменованими числами. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Задачі на спільну роботу (№№ 1059-1066). Мета. Вправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, задачі на спільну роботу. Обладнання. Схема задачі; картки для опитування. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення знань. […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067-1075) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на зведення до одиниці. Складання і розв’язування нерівностей (№№ 1067 – 1075). Мета. Виправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; вчити складати і розв’язувати нерівності. Обладнання. Завдання для опитування учнів; […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ, ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ ТА РІВНЯННЯ І. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити план та пояснити вибір дій у задачі 1058. У вправі 1057 вибірково пояснити виконання дій. ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 2 т 60 кг • 51; […]...
- Сумісні дії з багатоцифровими числами УРОК 118 Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами Мета: удосконалювати вміння учнів знаходити значення виразів і розв’язувати задачі з дробами та задачі на знаходження довжини, ширини периметра і площі прямокутника. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення – Назвати числа, пропущені в таблиці. Довжина 10 м 12 […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ ДВОХ ТІЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ ОДНОЧАСНИЙ РУХ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ І. Перевірка домашнього завдання 1. Серед записаних на дошці виразів знайти той, яким розв’язується задача 713. 294 • 2 : 7 • 6 294 : 7 : 2 • 6 294 : 2 : 7 • 6 […]...
- Сумісні дії різних ступенів з багатоцифровими числами УРОК 116 Тема. Сумісні дії різних ступенів з багатоцифровими числами Мета: вправляти учнів у знаходженні значень виразів на сумісні дії різних ступенів; опрацювати задачі на спільну роботу; формувати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, картки для індивідуальної роботи. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення – З’єднати приклади з однаковими відповідями. […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ І РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ І. Перевірка домашнього завдання Учні пояснюють вибір дій та виконання останньої дії в розв’язанні задачі 420 і вправи 419. Зіставити вирази та знаки між ними в кожному стовпчику, пояснити, як можна поставити потрібний знак, не виконуючи […]...
- Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084) Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами. Розширені задачі на знаходження суми двох добутків. Складання та розв’язування рівнянь. Ділення іменованих чисел (№№ 1076-1084). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків; вчити складати та розв’язувати рівняння, ділити іменовані числа. Обладнання. Таблиця для […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АЛГОРИТМУ ПИСЬМОВОГО МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ АЛГОРИТМ ПИСЬМОВОГО МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ У ЗНАХОДЖЕННІ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 548 перевірити фронтально. Детально пояснити обчислення одного виразу на множення з вправи 549. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Суму чисел 130 і 20 помножити на […]...
- МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ. РІВНЯННЯ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; УЧИТИ СКЛАДАТИ І РОЗВ’ЯЗУВАТИ РІВНЯННЯ ТА ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ I. Перевірка домашнього завдання Скласти обернену задачу до задачі 934, пояснити порядок виконання дій у виразах другого стовпчика вправи 933. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 326 • 57. […]...
- СКЛАДАННЯ ТА ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ШВИДКИХ ОБЧИСЛЕНЬ У МЕЖАХ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ, УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ВИРАЗИ; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА, ТА ЗАДАЧІ, ОБЕРНЕНІ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ; ВИБИРАТИ, ВИВЧАТИ ТА ОБГРУНТОВУВАТИ ДІЇ В РОЗВ’ЯЗАННІ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 20 учень записує на дошці виразом 206 + (206 + 325) + […]...
- ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСУ ЗА ВІДСТАННЮ І ШВИДКІСТЮ. ДІЇ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ ЗІ ЗНАХОДЖЕННЯМ ЧАСУ ЗА ВІДОМИМИ ШВИДКІСТЮ І ВІДСТАННЮ; ЗАКРІПИТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ДІЇ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ I. Перевірка домашнього завдання Записати вираз до задачі 509. Значення виразів вправи 508 звірити з раніше записаними вчителем на дошці. II. Активізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. Як знайти швидкість, якщо […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії першого ступеня та виразів з дужками. Задачі з буквеними даними (№№ 421-430). Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами; навчати узагальнених прийомів розв’язування задач. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка […]...
- Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601) Тема. Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601). Мета. Формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на обчислення площі та периметра прямокутника; закріплювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа і периметр прямокутника”; малюнки до задач; таблиця усних […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ВСІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ НА ВСІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ I. Перевірка домашнього завдання Пояснити два способи розв’язання задачі 730 та вибірково – обчислення виразу вправи 731. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Усні обчислення. 1) 4800 : 4 18 000 : 9 440 : 2 […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії різних ступенів УРОК 117 Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії різних ступенів Мета: формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння розв’язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох доданків, та ускладнені задачі на спосіб зведення до одиниці. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення. – Провести ланцюжок стрілок […]...
- Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633) Тема. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633). Мета. Дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки, вчити користуватися нею для обчислення площі невеликих фігур; вправляти учнів у розв’язуванні задач, пов’язаних з площею прямокутника; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні […]...
- Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714) Тема. Ділення іменованого числа на іменоване. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на вивчений матеріал (№№ 706-714). Мета. Вчити учнів виконувати ділення іменованого числа на іменоване; удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на вивчений матеріал; закріплювати навички знаходження значень виразів на сумісні дії. Обладнання. Таблиця “Ділення іменованих чисел”; картки для опитування; схеми, таблиці до задач. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ТА СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ. РІВНЯННЯ І НЕРІВНОСТІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНЕ ДІЛЕННЯ; ДОСЛІДИТИ МОЖЛИВОСТІ ПЕРЕБУДОВИ ЗАДАЧ НА ЗАДАЧІ НА ПРОПОРЦІЙНИЙ ПОДІЛ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально скласти план розв’язування задачі 847. Взаємоперевірка обчислення виразів вправи 848. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Усні обчислення. Змагання двох команд гравців. 1 команда 2 команда 350 • (430 […]...
- Ознайомлення з поняттям “площа фігури”. Квадратний сантиметр. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу (№№ 576-582) Тема. Ознайомлення з поняттям “площа фігури”. Квадратний сантиметр. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на спільну роботу (№№ 576-582). Мета. Ознайомити учнів із поняттями “площа фігури”, “квадратний сантиметр”; закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; вчити розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа фігури”; схеми задач; картки для опитування. Зміст уроку […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ, КОЛИ В ЧАСТЦІ БУДУТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ, КОЛИ В ЧАСТЦІ Є НУЛІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ РІВНЯННЯ ТА ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка в парах вправи 901 та задачі 900. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Усні обчислення за вправою 902. 2. Завдання для опитування. 1) 3адача. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ ДРОБАМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ДРОБИ; РОЗВИВАТИ ШВИДКІ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ; ПОВТОРИТИ СПОЛУЧНИЙ ЗАКОН МНОЖЕННЯ ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ І. Перевірка домашнього завдання Самостійна робота за завданнями. 1) 3адача. Довжина скверу прямокутної форми дорівнює 40 м, а ширина – 30 м. 3/5 площі скверу займає ігровий майданчик, а решту відведено під дерева й […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі з буквеними даними УРОК 41 Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі з буквеними даними Мета: пояснити розміщення компонентів дій при письмовому обчисленні виразів на сумісні дії; прокоментувати розв’язання задачі з буквеними даними; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Розв’язання […]...
- МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ Й РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РУХ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ I. Перевірка домашнього завдання Пояснити розв’язання задачі 958, порядок виконання дій у виразах вправи 957. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Обчислити: 5104 • 38; 2 т 302 […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ; ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ТРИЦИФРОВІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗУСТРІЧНИЙ РУХ І. Аналіз контрольної роботи 1. Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок і виконання відповідних завдань. 2. Усні обчислення. 1) Обчислити “кругові вирази”. 80 • 25 960 : 12 2000 + […]...
- Множення багатоцифрових чисел на трицифрові (ознайомлення). Задачі на рух. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 959-967) Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові (ознайомлення). Задачі на рух. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 959-967). Мета. Ознайомити учнів із множенням багатоцифрових чисел на трицифрові; закріплювати вміння розв’язувати і складати задачі на рух; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. Обладнання. Схеми задач; сигнальні картки; завдання для опитування. Зміст уроку І. Контроль, […]...
- ЧОТИРИКУТНИКИ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 19. ЧОТИРИКУТНИКИ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ Мета: ознайомити учнів з чотирикутником; вчити розпізнавати геометричні фігури; вправляти в обчисленні значення виразів; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Веселі задачі – […]...
- Обчислення площі прямокутника УРОК 58 Тема. Обчислення площі прямокутника Мета: вправляти учнів у розв’язанні задач, пов’язаних з поняттям площі прямокутника; вчити знаходити площу прямокутника за планом ділянки. Обладнання: картки для усної лічби, таблиці для розв’язання задач, креслення. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення. Гра “Хто швидше?” (змагання по рядах) 2. Робота за таблицею […]...
- КРУГЛІ ЧИСЛА. СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ ЗА ЗАДАЧАМИ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З КРУГЛИМИ ЧИСЛАМИ; ФОРМУВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ВІДСТАНІ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити вибір дії в розв’язанні задачі 437. Змінити запитання, щоб у розв’язанні додалася ще одна дія. Зачитати значення виразів з іменованими числами. Вправа 438. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- ПОРІВНЯННЯ СПОСОБІВ УСНОГО ДОДАВАННЯ КРУГЛИХ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: узагальнити різні способи додавання круглих трицифрових чисел; формувати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; повторити обчислення значень виразів зі змінними; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Рибалки” (на порівняння чисел) Учні “ловлять” рибу з числами і вкидають у два відерця: […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, ПЕРЕВІРКА ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ БАГАТОЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВІ, ПЕРЕВІРЯТИ ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано обчислені вирази вправи 661 з помилками. Знайти помилки. Пояснити вибір дій у вправі 662. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для індивідуального опитування. Картка […]...
- ВИЗНАЧЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЇЇ ПЛАНОМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ ЗНАХОДИТИ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИХ ДІЛЯНОК ЗА ПЛАНОМ, РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКІВ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ТА ОБЧИСЛЮВАТИ ВИРАЗИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити вибір дій у розв’язанні задачі 608. Заслухати відповіді задачі 607. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Вправа 609. 2) Дати визначення […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950-958) Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на знаходження числа за двома різницями (№№ 950 – 958). Мета. Закріплювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями. Обладнання. Таблиця “Знаходження значень виразів на сумісні дії”; сигнальні картки; таблиця для короткого запису задачі. Зміст уроку […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЯКІ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ, ЩО МІСТЯТЬ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ I. Аналіз контрольної роботи Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок та виконання відповідних завдань. II. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на уроці діти обчислюватимуть вирази та розв’язуватимуть задачі. III. Повторення та узагальнення знань 1. […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ. ПЕРЕВІРКА ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ БАГАТОЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ДВОЦИФРОВІ, ПЕРЕВІРЯТИ ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ І. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити задачу 1011, у вправі 1012 вибірково пояснити виконання арифметичних дій. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Усні обчислення. 1) Вправи 1013, 1014. 2) Обчислити ланцюжки. III. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на […]...
- ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ВІДСТАНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ ЗІ ЗНАХОДЖЕННЯМ ВІДСТАНІ ЗА ШВИДКІСТЮ І ЧАСОМ РУХУ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РУХ ТА НАВИЧКИ ОБЧИСЛЕННЯ I. Перевірка домашнього завдання Пояснити вибір другої дії в розв’язанні задачі 491. Назвати відповідь задачі 499. II. Актуалізація та корекція знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Як знайти швидкість за відстанню і часом? […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО СТУПЕНЯ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання над багатоцифровими числами; вчити узагальнювальних прийомів розв’язування задач; розвивати уважність; інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Записати числа, підкреслити в кожному клас тисяч. 475 344; 43 024; 320 000; 4015; […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ ЧАСТКА МІСТИТЬ НУЛІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ПРОАНАЛІЗУВАТИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ; ОЗНАЙОМИТИ З ДІЛЕННЯМ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, КОЛИ У ЧАСТЦІ БУДЕ НУЛЬ I. Аналіз контрольної роботи Загальна характеристика результатів контрольної роботи, аналіз типових помилок і виконання відповідних завдань. II. Повідомлення теми та мети уроку Учитель повідомляє, що на уроці учні ділитимуть багатоцифрові числа, коли в частці буде 0, складатимуть […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВИВЧЕНІ ВИПАДКИ АРИФМЕТИЧНИХ ДІЙ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ДОВЖИНИ СТОРОНИ РІВНОСТОРОННЬОГО ТРИКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЕРИМЕТРОМ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 74. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВИВЧЕНІ ВИПАДКИ АРИФМЕТИЧНИХ ДІЙ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ДОВЖИНИ СТОРОНИ РІВНОСТОРОННЬОГО ТРИКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЕРИМЕТРОМ Мета: формувати поняття про таблицю множення і ділення на 3; тренувати здатність множити і ділити на 2 і 3; навчити обчислювати довжину сторони рівностороннього трикутника за його периметром; розвивати […]...
- Зв’язок дій множення і ділення. Множення і ділення з числами 1 і 0 (№№ 32-41) Тема. Зв’язок дій множення і ділення. Множення і ділення з числами 1 і 0 (№№ 32-41). Мета. Повторити табличне множення і ділення, правила множення чисел 1 та 0; розвивати уміння розв’язувати вирази та задачі двома способами, знаходити значення виразів зручним способом. Обладнання. Таблиця множення і ділення; посібник “Картки для поточного контролю знань. 4 клас” (авт. […]...