Особливості музичних образів. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина
7 КЛАС
Тема 1. Образний зміст музики
Урок 8
Тема уроку. Особливості музичних образів. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина
Мeтa уроку: визначити рівень набутих знань, умінь і навичок з цієї теми; розвивати у дітей ладо-тональний слух та музичний смак; викликати інтерес до музики, збагачувати емоційний світ дітей.
Тип уроку: урок – гра.
Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-записи, портрети композиторів.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Музичне вітання.
2. Оголошення теми уроку.
Гра
Умови гри: у грі беруть участь 5 команд і вчитель.
Гра проводиться у 5 турів.
І -” Біографічний”
II – ” Музикознавчий”
III – “Теоретичний”
IV – ” Вокальний”
V – “Ерудит”.
І тур “Біографічний”.
Завдання туру полягає, щоб із 5-ти речень визначити, про якого композитора йдеться, і підняти відповідну цифру (портрети композиторів розташовані на дошці під відповідними номерами).
Зачитую речення:
1. Творчість композитора формувалася під впливом ідей Французької революції.
2. Тематика більшості його творів – боротьба добра і зла.
3.
1. Його наставником був Клод Дебюссі.
2. У своїх творах розвивав принципи імпресіонізму.
3. У музиці був поборником правди і краси. (Моріс Равель).
1. Велике місце у його творчості посідає вокальна музика.
2. На його могилі викарбувано слова: “Смерть поховала тут великий с а ще більші надії”.
3. Це один із перших композиторів-романтиків. (Франц Шуберт).
1. Засновник української класичної музики.
2. Написав 3 дитячих опери на сюжети казок.
3. Заснував музично-драматичну школу в Києві. (М. Лисенка).
II тур “Музикознавчий”.
Демонструю фрагменти музичних творів, а учні відповідно до списку дошці піднімають номер твору.
1. Ф. Шуберт. Балада”Лісовий цар”.
2. Ф. Ліст. “Рапсодія”.
3. Л. ван Бетховен. Увертюра “Егмонт”.
4. М. Равель. “Болеро”.
5. К. Сен-Санс. “Лебідь”.
6. Б. Фільц. “Закарпатські картинки”.
III тур “Теоретичний”.
Заповнити кросворд: дається ключове слово (образ), а учні називають відомі слова, пояснюють її значення і записують у кросворд.
IV тур “Вокальний”.
Виконати одну з вивчених пісень, упізнавши її за ритмічним малюнком, мотивом пісні.
1. “Балада про мальви”.
2. “Посміхайтеся”.
3. “Україно”.
4. “Музика”.
V тур “Ерудит”.
Відповісти на питання:
1. Скільки музичних образів зображено у баладі Шуберта “Лісовий цар”? (Три: лісовий цар, батько та син).
2. Для чого Бетховен використав в увертюрі “Егмонт” старовинний французький танець сарабанду? (Щоб відтворити образ іспанських завойовників).
3. Що покладено в основу “Рапсодії” Ліста? (Народні пісні і танці).
4. Музичні образи якого народу зображено в “Болеро” М. Равеля? (Іспанського).
5. За допомогою яких елементів музичної мови К. Сен-Санс створив музичний образ твору “Лебідь”).
6. За допомогою яких елементів створюється образний зміст музики? (Ритм, темп, мелодія, метр, динаміка).
Підбивання підсумків. Визначаються переможців кожного туру, які набрали найбільше балів і оцінюються.
Related posts:
- Повторення вивчених пісень. Музична вікторина 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 16 Тема уроку. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина Мета уроку: узагальниш і підсумувати знання, уміння і навички визначення основних елементів музичної мови; розвивати музично-ритмічний слух, ладове відчуття, співацькі навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: узагальнюючий. Обладнання: магнітофон, фортепіано, аудіо-записи, портрети композиторів. Хід уроку І. Організація класу […]...
- Ритмічні вправи. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина 6 КЛАС Тема 2. Я і музика Урок 34 Тема уроку. Ритмічні вправи. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина Мета уроку: повторити та закріпити з дітьми пройдений матеріал з музичної грамоти та вивчені пісні; формувати у дітей ладо-тональний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: підсумковий. Обладнання: ритмічні вправи, фортепіано, магнітофон, аудіо-записи, портрети […]...
- Повторення вивченого матеріалу. Закріплення вивчених пісень. Музична вікторина 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 26 Тема уроку. Повторення вивченого матеріалу. Закріплення вивчених пісень. Музична вікторина Мета уроку: закріпити з учнями розуміння законів будови музичних творів для збагачення сприйняття музичних творів; розвивати музичну пам’ять і спостережливість, добиватися виразності виконання пісень; виховувати естетичні смаки, потребу сприймати і виконувати високохудожні музичні твори. Тип уроку: […]...
- Музика в діалозі з сучасністю. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 26 Тема уроку. Музика в діалозі з сучасністю. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина Мета уроку: закріпити з учнями поняття, з якими вони ознайомилися протягом теми, вчити застосувати ці знання на практиці; розвивати музично-ритмічний слух та співацькі навички; виховувати інтерес до музичного мистецтва. Тип уроку: […]...
- Музика минулого і сучасність. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 8 Тема уроку. Музика минулого і сучасність. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина Мета уроку: підсумувати з учнями набуті знання про композиторів минулого і довести, що їх по праву можна назвати сучасниками; розвивати музично-ритмічний слух та вокально-хорові навички; виховувати […]...
- Відлуння епох в музичному мистецтві. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 16 Тема уроку. Відлуння епох в музичному мистецтві. Повторення вивчених пісень. Музична вікторина Мета уроку: підсумувати усі знання, які почерпнули діти протягом кількох уроків; розвивати музично-ритмічний слух, музичну пам’ять та співацькі навички; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: […]...
- Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 34 Тема уроку. Повторення вивченого матеріалу. Музична вікторина Мета уроку: повторити та закріпити вивчений матеріал на вправах; розвивати вокально-хорові навички та ладо-тональний слух; виховувати інтерес до музичного мистецтва. Тип уроку: узагальнюючий. Обладнання: магнітофон, форгепіано, аудіо-записи, портрети композиторів. Хід уроку I. Організація класу до уроку. 1. Музичне вітання. […]...
- Музичне мистецтво і сучасність. Повторення вивчених пісень. Узагальнюючий урок 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 34 Тема уроку. Музичне мистецтво і сучасність. Повторення вивчених пісень. Узагальнюючий урок Мета уроку: закріпити та оцінити набуті знання з музичної грамоти і літератури; розвивати вокально – хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики різних епох; Тип уроку: узагальнюючий. Обладнання: магнітофон, аудіо-записи, […]...
- Узагальнення вивчених знань. Інтонаційно-мелодичний розвиток. Царство народних танців. Слухання народних танців світу. Повторення вивчених пісень З усіх мистецтв музика – найбільш людяне й поширене. Жан Поль Ріхтер Мета. Продовжувати ознайомлювати учнів з поняттям “балет”; розвивати емоційно-чуттєву сферу дітей, музично-образне мислення, творчу уяву; розвивати музичний слух, почуття ритму, здатність відчувати характер музики; виховувати художньо-естетичний смак, любов до балету. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності – фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, […]...
- Мелодична лінія музичних творів. Розучування пісні “Музика” В. Островського. Слухання музики. К. Сен-Санс. “Лебідь” із сюїти “Карнавал тварин” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 7 Тема уроку. Мелодична лінія музичних творів. Розучування пісні “Музика” В. Островського. Слухання музики. К. Сен-Санс. “Лебідь” із сюїти “Карнавал тварин” Мета уроку: поглиблювати з учнями набуті знання та навчити застосовувати їх на практиці; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до музики. Тип уроку: комбінований. […]...
- Що таке музична мова? Коли природа оживає Урок 27. Що таке музична мова? Коли природа оживає… Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про елементи музичної мови. Учити визначати роль засобів виразності музики у створенні музичного образу. Розвивати вокально-хорові навички, художньо-творче мислення. Засобами мистецтва формувати мислячу й чуйну особистість. Очікувані результати: учні називають деякі елементи музичної мови, визначають їхню роль у створенні музичного образу, […]...
- МУЗИЧНА МОВА КОМПОЗИТОРІВ РІЗНИХ КРАЇН Урок 28. МУЗИЧНА МОВА КОМПОЗИТОРІВ РІЗНИХ КРАЇН Вступ Сьогодні ми спробуємо порівняти музичні мови композиторів різних країн і народів. Послухайте відомий вам музичний твір і визначте ім’я композитора й образний зміст твору. Слухання музики (Звучить “Захід сонця” Е. Гріга) Романс “Захід сонця”, який ми щойно прослухали, написав видатний норвезький композитор Едвард Гріг. У ньому змальована […]...
- Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 12 Тема уроку. Музична фактура. Поліфонія. Гомофонія. Робота над піснею “Степом, степом”. Слухання музики. Й. Бах. Органна фуга ля мінор Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям “фактура” та виробити навички та вміння визначати поліфонію та гомофонію; розвивати ладове відчуття та музичну пам’ять; виховувати інтерес до органної музики. […]...
- Поєднання стилів різних епох композиторами. Слухання. А. Шнітке. Сюїта в старовинному стилі. Зміст музичних творів. Розучування пісні І. Шамо “Києве мій” 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 7 Тема уроку. Поєднання стилів різних епох композиторами. Слухання. А. Шнітке. Сюїта в старовинному стилі. Зміст музичних творів. Розучування пісні І. Шамо “Києве мій” Мета уроку: поглибити знання учнів про музичні стилі та їх поєднання композиторами сучасності, формувати […]...
- Динаміка і колорит музичних творів. Розучування пісні “Степом, степом” А. Пашкевича. Слухання музики. Д. Шостакович. Сьома симфонія (І ч.) 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 11 Тема уроку. Динаміка і колорит музичних творів. Розучування пісні “Степом, степом” А. Пашкевича. Слухання музики. Д. Шостакович. Сьома симфонія (І ч.) Мета уроку: прищеплювати інтерес до хорового співу, вчити розмірковувати про почуту музику, робити самостійні висновки і узагальнення; розвивати образне мислення, удосконалювати вокально-хорові навички; виховувати почуття […]...
- Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” 7 КЛАС Тема 2. Композиція музичного твору Урок 18 Тема уроку. Інтерпретація музичних творів. Вокальна вправа. Робота над піснею “Шкільний корабель”. Слухання музики. М. Глінка. Увертюра до опери “Руслан і Людмила” Мета уроку: вчити дітей сприймати музичний твір у єдності змісту та форми; розвивати навички активного сприймання музичного твору; виховувати інтерес до оперного жанру. Тип […]...
- Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею-гімном “Ще не вмерла України…”. Слухання музики. А. Хачатурян. “Танок із шаблями” з балету “Гаяне” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 10 Тема уроку. Динамічна палітра музичних творів. Робота над піснею-гімном “Ще не вмерла України…”. Слухання музики. А. Хачатурян. “Танок із шаблями” з балету “Гаяне” Мета уроку: поглиблювати знання учнів з нотної грамоти, домагатися чистоти інтонування; розвивати вміння дітей аналізувати твір за його формою та засобами виразності, музичний […]...
- “Музична подорож” до опери з піснею, танцем, маршем Урок 18. “Музична подорож” до опери з піснею, танцем, маршем Мета уроку: познайомити учнів з жанром опери, пояснити його особливості. Дати поняття “опера”, “театр опери і балету”. Розвивати співацькі й слухацькі навички школярів, творчі й артистичні здібності, збагачувати музичний кругозір. Виховувати любов до музики. На прикладі музичного матеріалу вчити добра й дружби. Залучати учнів до […]...
- Музична мова… і розмова Мета: дати уявлення про спільне і відмінне у розмовній і музичній мовах, про інтонацію як основу розмовного та музичного висловлювань. Уведення до теми доцільно побудувати за принципом “від розмовної мови – до музичної”, оскільки особливості і будова першої вже відомі школярам. Для цього у підручнику запропоновано фрагмент тексту пісні “Бабак” Л. Бетховена, структура якого дає […]...
- Життєве призначення музичних творів. Слухання. Ода “До радості” з фіналу IX симфонії Л. Бетховена. Абсолютна (точна висота звуків), музичний стрій. “Ясени” О. Білаша 8 КЛАС II семестр Тема. Музика в діалозі з сучасністю Урок 27 Тема уроку. Життєве призначення музичних творів. Слухання. Ода “До радості” з фіналу IX симфонії Л. Бетховена. Абсолютна (точна висота звуків), музичний стрій. “Ясени” О. Білаша – розучування Мета уроку: поглибити знання учнів з музичної грамоти та навчити орієнтуватись у настроюванні від звука; розвивати […]...
- Повторення теми Моя сім’я Ігри на формування мовних навичок на основі вивчених слів Урок 16 Тема. Повторення теми “Моя сім’я” Ігри на формування мовних навичок на основі вивчених слів. Мета: – Навчати монологічного й діалогічного мовлення – Повторити й активізувати ЛО теми. – Повторити літери англійського алфавіту. – Продовжувати формувати вміння сприймання тексту на слух. – Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови. – Розвивати комунікативні здібності учнів. […]...
- Словник музичних жанрів Словник музичних жанрів Арія (з італ. “пісня”) – завершений за будовою сольний номер в опері (ораторії, кантаті), який виконується співаками в супроводі оркестру і є музичною характеристикою оперного персонажа. Авторська (бардівська) пісня – вокальний твір, музика та вірші якого створені аматором, тобто людиною, яка за професією не є композитором і поетом. Балада (ізфр. “танцювати”) – […]...
- Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” 7 КЛАС Тема 1. Образний зміст музики Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 6 класі. Розучування пісні “Балада про мальви” В. Івасюка. Слухання музики. М. Лисенко. Пісня Наталки з опери “Наталка Полтавка” Мета уроку: поглибити знання учнів з теорії музики; дати змогу усвідомити поняття “музичний образ” на почутих творах; виховувати інтерес до музики. Тип […]...
- ЄДНІСТЬ ВИРАЖАЛЬНИХ ТА ЗОБРАЖАЛЬНИХ ІНТОНАЦІЙ У МУЗИЧНИХ ТВОРАХ Урок 15. ЄДНІСТЬ ВИРАЖАЛЬНИХ ТА ЗОБРАЖАЛЬНИХ ІНТОНАЦІЙ У МУЗИЧНИХ ТВОРАХ Вступ Ми вже знаємо, що інтонація – це основа музики, і від її яскравості залежить яскравість музики. Інтонації в музиці можуть бути зображальними та виражальними. До зображальних інтонацій відносять ті, що зображують різноманітні звуки, шуми та явища навколишнього світу, а до виражальних – ті, що […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати вміння застосовувати випадки табличного множення і ділення під час розв’язання прикладів і задач; розвивати розумові операції (аналіз, синтез, узагальнення), увагу, пам’ять, творчі здібності; прищеплювати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 113, завдання 662; 663) Завдання 662 – Прочитайте вирази та їх значення. […]...
- Повторення теми Шкільне життя. Ігри на формування мовних навичок на основі вивчених слів Урок 10 Тема: Повторення теми “Шкільне життя”. Ігри на формування мовних навичок на основі вивчених слів. Мета: – Повторити й активізувати ЛО теми. – Продовжувати формувати вміння сприймання тексту на слух. – Навчати монологічного й діалогічного мовлення. – Формувати навички правильної вимови звуків англійської мови. – Розвивати навички письма, розвивати комунікативні здібності учнів. – Виховувати […]...
- Про що говорить музика Урок 5 Про що говорить музика Мета уроку: вчити учнів визначати зміст і характер музичних творів, знайомити з засобами музичної виразності. Дати поняття “оркестр”. Розвивати співацькі навички, творчу уяву, артистичні здібності. Викликати в школярів потребу в спілкуванні з музикою. Очікувані результати: учні визначають окремі засоби музичної виразності, відтворюють пульс музики, розрізняють звучання оркестру і окремих […]...
- Розбір слова за будовою. Граматика. Особливості будови вивчених частин мови Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 101 Тема. Розбір слова за будовою. Граматика. Особливості будови вивчених частин мови Мета: – навчальна: удосконалювати практичні вміння і навички оперувати здобутими знаннями; визначати спільнокореневі слова, будову вивчених частин мови; – розвивальна: розвивати творче й логічне мислення, мовленнєво-комунікативні вміння складати міні-твори “Моя маленька батьківщина”, підвищувати мовну й мовленнєву культуру п’ятикласників; […]...
- Повторення вивченого у 7 класі. Ритмічний рисунок пісні. Розучування пісні “Здрастуй, світ”, муз. Л. Квінт 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 1 Тема уроку. Повторення вивченого у 7 класі. Ритмічний рисунок пісні. Розучування пісні “Здрастуй, світ”, муз. Л. Квінт Слухання музики. Стилі та напрямки у музичному мистецтві. Бароко. Й. С. Бах. Токата і фуга ре мінор. Мета уроку: закріпити […]...
- УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. ПОВТОРЕННЯ НАПИСАННЯ БУКВ Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н Мета: вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами; повторити написання букв Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н; вчити виконувати творчі письмові завдання; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Повторення правил сидіння за партою під час письма 2. Повторення гігієнічних правил […]...
- Стилі та напрямки в естрадній музиці. Шарль Дюмон. “Ні, я ні за чим не жалкую”. Джо Дассен. “Бабине літо”. Словесна та музична мова. Ритмічна двоголосна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Червона рута” В. Івасюка 8 КЛАС I семестр Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві Тема. Музичне мистецтво і сучасність Урок 10 Тема уроку. Стилі та напрямки в естрадній музиці. Шарль Дюмон. “Ні, я ні за чим не жалкую”. Джо Дассен. “Бабине літо”. Словесна та музична мова. Ритмічна двоголосна вправа у розмірі 2/4. Робота над піснею “Червона рута” В. […]...
- МУЗИЧНА ПОЕЗІЯ Урок 23. МУЗИЧНА ПОЕЗІЯ Вступ Сьогодні ми розглянемо тему музичної поезії. Поезія – це особливе мистецтво, яке говорить словами. Існує також поезія, яку люди почали не розповідати, а співати, наприклад, вірші Тараса Шевченка. На один із них (“Зацвіла в долині”) композитор Аркадій Філіпенка написав музику. Прослухайте уважно пісню “Зацвіла в долині”, а потім – розпочніть […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ Дії ЗА ДАНИМ ВИРАЗОМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ. САМОСТІЙНА РОБОТА АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 75. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ Дії ЗА ДАНИМ ВИРАЗОМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: повторити і закріпити знання таблиць множення і ділення чисел 2 і 3; учити творчо працювати над задачами; формувати вміння знаходити значення буквених виразів; розвивати творчі […]...
- Розмаїття образів мови Філософія світ людини Мова як домівка буття Розмаїття образів мови Як відомо, мова виникла в сиву давнину в процесі спільної трудової діяльності людей. Мова є такою ж прадавньою, як і свідомість. Вона є практичною, існує для інших людей, а отже, і для мого власного “Я”, дійсною свідомістю і так само виникає з потреби спілкування з […]...
- МИ ЗНАЄМО МУЗИКУ Урок 33. МИ ЗНАЄМО МУЗИКУ Вступ Справжній слухач музики повинен знати, хто створює ту чи іншу музику; вміти визначати її настрій, а також розуміти, що хотів нам розповісти композитор. Спочатку зіграємо в гру “Портретна вікторина”. На екрані з’являтиметься портрет композитора. Вам потрібно назвати його, а також пригадати кілька музичних творів, які він написав. Портретна вікторина. […]...
- Музика весняного дощу Урок 29 Музика весняного дощу Мета уроку: поглиблювати уявлення учнів щодо образів і явищ природи, утілених в народній творчості та в музиці українських композиторів. Розвивати творчі здібності першокласників, вдосконалювати виконавські й слухацькі навички. Засобами мистецтва виховувати почуття любові до природи. Залучати учнів до інсценізації народних пісень та ігор, пояснювати їх життєвий зміст. Очікувані результати: учні […]...
- ПІСНЯ – ДУША НАРОДУ. У ВІНОЧКУ НАРОДНИХ ПІСЕНЬ І семестр Урок 8. ПІСНЯ – ДУША НАРОДУ. У ВІНОЧКУ НАРОДНИХ ПІСЕНЬ Мета: розглянути народну музику різних країн. Розвивати естетичні смаки дітей, прививати їм любов до слухання музики, вміння аналізувати прослухані твори. Вступ Пісню називають душею народу. Вона – унікальний феномен, який супроводжує людину від її народження протягом усього життя. З давніх-давен людина розповідала в […]...
- УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. ПОВТОРЕННЯ НАПИСАННЯ БУКВ Шш, Гг, Пп, Тт. ВИКОНАННЯ ТВОРЧИХ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ Мета: вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами; повторити написання букв Шш, Гг, Пп, Тт; вчити виконувати творчі письмові завдання; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 1. Повторення правил сидіння за партою під час письма 2. Повторення гігієнічних правил письма Учні повторюють, як правильно […]...
- ТРИ ОСНОВНІ ГРУПИ ПОБУДОВИ Урок 33. ТРИ ОСНОВНІ ГРУПИ ПОБУДОВИ Вступ. Основні форми музики На минулих уроках ми познайомилися з основними формами будови музики: одно-, дво – та тричастинні, а також рондо і варіації. Спробуємо розділити їх на три основні групи. Слухання. “Танець Анітри” Е. Гріга Послухайте твір відомого нам норвезького композитора Едварда Гріга, який називається “Танець Анітри” і […]...
- Первісні музичні інструменти. Музична культура східних слов’ян, античних міст Північного Причорномор’я Розділ I ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО КІНЦЯ XVI СТ. ТЕМА 2. МУЗИЧНА КУЛЬТУРА Музикальність – одна з визначних національних рис українського народу. Музичні традиції на території сучасної України існують із прадавніх часів. Про це свідчать археологічні розкопки первісних стоянок, давніх слов’янських поселень та давньогрецьких міст. Музичні інструменти, винайдені прадавніми народами, перейшли у […]...